Skocz do zawartości

V-Jays


Azahiel

Rekomendowane odpowiedzi

Zarówno KPP i KSC to muły :)

 

W cenie 70zł są ok. Lecz jak porówna się do lepszych słuchawek to nawet jeśli się lubi ich granie to nie chce sie do nich wracać. Wiem bo próbowałem :P

 

Dopiero V-jays coś sobą reprezentują. IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSC są bardzo wygodne i też uważam, że grają lepiej od KPP. Są bardziej żywe w dźwięk, przebojowe, bardzo lubiłem ich średnicę i "punchy" bass, jeśli chodzi o "techniczność" grania, to KPP postawiłbym minimalnie o włosek wyżej. Lecz KSC nie mają wycofanej średnicy w przeciwieństwie do KPP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okularki i nie mam problemu. KSC75 a V-ki to w sumie moim zdaniem bardzo podobne słuchawki. Dziwię się osobom które piszą ze v-ki nie maja basu lub średnicy. Widocznie źle dobraliście sprzęt i nie ma zgrania. Najbardziej cenię V-ki właśnie za bas i srednice. Bas punktowy, szybki i całkiem ładnie schodzi. Środek intymny lekko wypchnięty, tworzy bardzo klimatyczny nastrój jakby wokalista śpiewał tylko dla ciebie. To samo w KSC tylko basu więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy. Stacjonarnie chyba wolę Grado, mają ciut więcej masy i podobnie fajny dół. Na wyjścia Grado nie mają sensu, vJays też ale nie tak bardzo. Strasznie mi się podoba wywlekanie każdego smaczku przez Vki. I... tak, mają w sobie coś. Tylko ten kretyński kabel... :(

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB - Z bardzo prostej rzeczy wynikają - jest zbyt wiele zmiennych, żeby mówić o jakiś aksjomatach względem słuchawek. Żeby nie być gołosłownym - nie dalej jak dwa dnie temu w 668-kach wyjąłem gąbkę leżącą na przetworniku i wsadziłem tam kawałek grubej skarpety:) Dźwięk zmienił się do tego stopnia, że nie przypominają słuchawek w wersji sprzed tego moda (nie wspominając o tym, że wielu userów całkowicie usuwa gąbkę, co całkowicie zmienia ich odbiór). Zdarzenie z wczoraj - miasto ->Vjays+N2 ->BBE (standard) - doskonale znany mi standard...włączony tryb własny BBE (User) - słuchawki całkowiecie zmieniają swoje brzmienie...no właśnie czy to słuchawki zmieniły brzmienie?:)podsumowując - można by tak w kółko, a wszyscy wiemy, do czego zmierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może :)

 

Ale, żeby z basowych słuchawek ze średniej półki zamieniły się w bezbasowe hiperszczegółowe? Coś mi tu zdecydowanie nie gra ;)

To co mówisz to prawda, ale zdecydowanie rozbieżności są za duże. Superluxy to akurat słuchawki, które są wyjątkowe i nawet źródło potrafi odwrócić ich charakterystykę.

 

V-jaysów słuchałem na rozmaitych źródłach i prawda brzmiały różnie, ale przeważnie ich ogólny charakter pozostawał taki sam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno do mnie przyszły v-jaysy ale niestety zmuszony jestem słuchać muzyki z telefonu, więc trzeba kupić odtwarzacz. Byłem przekonany na kupienie e2 ale jak widzę nie każdy poleca, dlatego pytam co zagra lepiej w podobnej cenie. Słucham w szczególności rapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz - słuchawki są funowe graja jak nazwa wskazuje V-ką (podbite niskie i wysokie) ale brzminie każdych słcuhawek i tak zależy w dużej mierze od ustawień EQ (lub w moim przypadku BBE) w playerze. Jeśli nie będzie Ci pasować dźwięk, to po prostu pogmerasz w nano i tyle:) Co do ich sposobu grania do głowy przychodzi mi najbardziej trafne określenie - ENERGETYCZNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, jaką v-ką? Lekko podbity wyższy bas i lekko podbita wyższa średnica, niemniej jednak grały dość równo, szczególnie, że bas i tak "uciekał" na zewnątrz.

 

btw. wyłącz w N2 preset "Hi-Fi" (tak to się chyba nazywało) Preset jest ustawiany "fabrycznie", robi z dźwięku typową v-kę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soft od Cube i nie widzę tam żadnego HIFI, co nie zmienia faktu, że i tak bym zostawił włączony - podoba mi się ich sposób grania. Nie jest to skrajna V-ka, ale raczej średnica też nie wala po uchach:) przynajmniej u mnie na n2

Edytowane przez ratajczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra N2, ale słuchając ich na: meizu M6, sony e444, ipod video, samsung r0, na żadnym z nich nie odczułem "v-ki", gdzie najmniej równe granie było na meizu, bo sam gra dosyć nierówno. Co pewne, v-ki mają niedobory w wysokich tonach, nie wiem więc jakim cudem miałyby mieć ją podbitą (o jakimś tak podbiciu na wyższej średnicy nie wspominam, bo ją w jakimś aspekcie mają prawie każde słuchawki). Nie wiem także gdzie ten podbity bas - nie lubię zbyt podbitego tego pasma - tam nawet na meizu nie było go dla mnie zbyt wiele. Właściwie to średnica jest dla mnie najważniejsza - nigdy mi jej nie brakowało w tych słuchawkach...

 

Jakiego zakresu średnich tonów Ci brakuje ? W jakim utworze jaki instrument wydaje Ci się wycofany ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podbicie wyższego basu jest tak delikatne, że ze względu na konstrukcję przeważnie się tego nie słyszy - bas "ucieka" jeśli nie słuchamy w martwej ciszy. Czuć jednak to leciutkie ocieplenie. Zgadzam się, góra może być zrollowana, choć dawno ich nie słuchałem. Pamiętam jednak, że jakiejś super góry nie miały, rozciągnięcia na sopranach też nie było dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności