Skocz do zawartości

Sennheiser HD 380 Pro


fallow

Rekomendowane odpowiedzi

nie chodzi o to, że welury są złe. Poprostu w słuchawkach otwartych, np. hd555 nie ma tak dużego nacisku, jak w przypadku hd380. To inna konstrukcja wymagająca twardych padów: pewnie właśnie dlatego takie dali. Słuchałeś hd380 z padami welurowymi? Jak nie to wypróbuj - zobaczysz o co mi chodzi. Albo zdejmij pady z hd380 i załóż na głowę słuchawki, mniej więcej taki właśnie efekt jest w tym połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sluchawki powinny mieć welurowe pady, zwłaszcza te otwarte. Mogłem cały dzień wytrzymać w senkach HD 545, podczas gdyż w takich CAL'ach góra 2h, a w Audio-Technica ES7 zaledwie 15 min. Najbardziej by mi pasowało coś z dzwiękiem HD 380 ale żebym je mógł godzinami mieć na głowie jak HD 545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z natury sluchawki zamkniete sa mniej wygodne. to swoisty koszt tlumienia.

 

wygoda i wentylacja to obszar dla sluchawek otwartych.

 

im bardziej wygodne sluchawki zamkniete tym bedzie z zalozenia slabiej z tlumieniem. i odwrotnie.

 

oczywiscie jest tu spore pole do dyskusji, ale to jest generalna zasada.

 

takie CAL tlumia slabo i sa w miare wygodne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CALach 2h - proszę cię nie przesadzaj, bardzo wygodne słuchawki w sesjach na 360 spędziłem w nich srednio 8h bez dyskonfortu przez wiele dni. Kwestia odstawienia poprzednich słuchawek do których byłeś przyzwyczajony. W czasie odsłuchów HD380 zdarzyło się że miałem je 4h nonstop i żeby nie przewód który jest jednak odczuwalny mogło byc super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku przesiadka z CAL! na HD380 była prawdziwą ulgą ,w CALach uszy pociły się szybciej i bardziej,odczuwalne ciśnienie basów czasami doprowadzało do prawie bólu głowy,no i ten wąski pałąk pił w czubek głowy po krótkim czasie.HD380 pod tym względem to dwie półki wyżej,aczkolwiek zanim spróbowałem senków nie podzielałem złych opinii odnośnie dyskomfortu w CAL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu wzmacniacz słuchawkowego do hd380. W moim zasięgu cenowym leżałby np. Matrix m-stage (chyba że coś jest lepszego w granicach 1000 zł - raczej poniżej) . A jaki odtwarza cd byście do tego zestawu polecili? np. taki harman hd980/990 by spasował?bo zastanawiam się nad zestawem harmana (wzmak + cd) do kolumn i nie wiem czy również pod hdki by to pasowało.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Ceneo :) Ja stałem się ponownie posiadaczem tych świetnych słuchawek i tak się zastanawiam, dlaczego ja je wcześniej sprzedałem...? :)

 

hehe, rzeczywiście HD380 intrygują, ja też kupiłem je 2 razy,...i tyleż razy sprzedałem :D, i tak się zastanawiam, dlaczego je wcześniej kupiłem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Ceneo :) Ja stałem się ponownie posiadaczem tych świetnych słuchawek i tak się zastanawiam, dlaczego ja je wcześniej sprzedałem...? :)

 

hehe, rzeczywiście HD380 intrygują, ja też kupiłem je 2 razy,...i tyleż razy sprzedałem :D, i tak się zastanawiam, dlaczego je wcześniej kupiłem...?

 

co Cię w nich zaintrygowało, że kupiłeś je 2-gi raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też je sprzedaję bez żalu i już nigdy ich nie kupię. Problem z nimi dla mnie jest taki, że dźwiękom brakuje ciała, grają analitycznie, zbyt sucho i chudo. hasos wszędzie o nich pisze, że mają dużo basu. Ja nie nazwałbym ich basowymi, na pewno nie z tak wyraźną wyrwą w górnym basie. Mają dobrze słyszalny niski bas, który dodaje konturu, ale wypełnienia zero. Starsze nagrania rockowe brzmią, jakby basista poszedł na przerwę, a perkusista zapomniał o stopie.

Edytowane przez Pierot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Cię w nich zaintrygowało, że kupiłeś je 2-gi raz?

w międzyczasie kupiłem iRivera H340 i zauroczył mnie bas w tym playerze, mocne walnięcie, wypełnienie. I tak sobie pomyślałem, skoro Sony X ma jak to niektórzy piszą "puchaty" bas, bez dobrego zejścia, co ponoć uwidaczniają właśnie HD380, to iRiver powinien być lepszy. Rzeczywiście był, ale niestety tej dziury na wyższym basie nie dało się przeskoczyć, barwa dźwięku na średnicy też nie jest zbyt naturalna, i pozbyłem się HD380. Do Sony X wystarczy Shure 840, żeby zakryć niedostaki basu, a ponadto zaoferować jeszcze więcej. Zastanawiam się, do czego te HD380 pasują, u mnie nie zgrały się z niczym (sflo2, Sony x, H300, Touch, E10), dla mnie te słuchawki są dziwne, nienaturalne.

Edytowane przez olsztyniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ano, też to wcześniej pisałem.

Wczesna Metallica zagrała strasznie marnie, pukanie na basie, brak wypełnienia.

Owszem, produkcje z dużym basem brzmią przyjemnie ale sporo jest takich że słuchać się odechciewa.

Ja "odkryłem" doki Panasonika HJE170 - i powiem że to jest to.

Wiem że większość nawet na Panasa nie spojrzy, a to błąd...

Radzę posłuchać, tylko dokładnie model 170 - nie 120 czy 270 bo te grają inaczej.

"Ride the lighting" na tych dokach brzmi perfekto.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze nagrania rockowe brzmią, jakby basista poszedł na przerwę, a perkusista zapomniał o stopie

 

ja nigdy nie pisałem, że mają dużo basu, tylko że mają świetne zejście. a że stare nagrania brzmią jak brzmią, to wina nagrań a nie słuchawek. Co średnicy: co jest w niej nienaturalnego? Nie jest metaliczna, zbyt wyostrzona. Gra bardzo miło: i to u mnie póki co na ipodzie touch. Na wzmaku jest pewnie jeszcze lepiej.poza tym wydaje mi się, że one są bardzo podatne na to, jak gra źródło. Podłączcie je do czegoś cieplejszego. u mnie już na byle playerku sony nwz e443 po podbiciu basu bas jest wypełniony na maks.

 

poza tym pokarz mi słuchawki za 300 zł grające na tym poziomie.

 

holdegron: mówisz o tych? http://www.ceneo.pl/3349800 ?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady. Poza tym, co kto lubi, nie zamierzam udowadniać, że to najlepsze słuchawki na świecie. Mnie się podobają, grają genialnie jak na swoją scenę, a że brak im midbasowego buczenia to dla mnie zaleta.Polecam posłuchać na nich Bernarda Herrmana z "The Man Who knew too much": Prelude. Na tym utworze można zobaczyć, do czego są zdolne te słuchawki :)

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze nagrania rockowe brzmią, jakby basista poszedł na przerwę, a perkusista zapomniał o stopie

 

ja nigdy nie pisałem, że mają dużo basu, tylko że mają świetne zejście. a że stare nagrania brzmią jak brzmią, to wina nagrań a nie słuchawek.

Nie przesadzaj... Jakby przykładano się do obecnych nagrań jak to robiono kiedyś to o wiele częściej gościłbym nagrania z tego wieku.

No chyba że uważasz "Ride the lighting" za niedopracowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nie przesadzajmy, że na "Ride the lighting" nie słychać stopki i basu :) Np. takich doorsów słucham z powodzeniem i jest i stopka i bas i wszystko.

 

Eh, z resztą, o czym mowa: każdy słyszy inaczej, na co innego zwraca uwagę. Ja lubię niski bas z mocnym uderzeniem, drżenie oddolne :) midbas mnie szybko męczy. Stąd lubię hd. Są jak dla mnie neutralne i grają przyjemnie. Na pewno nie są analityczne, analityczne to są phonaki np.

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sporo widzę opinii negatywnych na temat tych słuchawek, a chciałem je kupić do J3. Mam max 400 zl i mam pytanie czy za tą kasę znajdę coś lepszego (może coś używanego?). Muzyka to rock i metal.
Bierz senki, sam slucham podobnej muzyki i sprawuja sie swietnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przystało na fallow'a kolejna hi-endowa recenzja. Potrzebuję jakiegoś urządzenia odtwarzającego muzykę do PC, jednak ważny jest rozmiar. Głośniki Microlaba odpadają ze względu na gabaryty, a z mniejszych propozycji w systemie 2.0 nie widzę nic godnego uwagi. Stoję, więc przed wyborem słuchawek do kompa i myślę nad CAL! lub tymi Senkami.

Słuchawki będą używane niekiedy do wielogodzinnych odsłuchów muzyki, gier, filmów etc (typowe komputerowe zastosowanie). W tym wypadku poza jakością dźwięku dużą rolę odgrywa komfort, a co za tym idzie lekkość konstrukcji oraz niemęczący, ale dość pewny nacisk na głowę.

Jak się ma ta sprawa w HD 380 Pro względem CAL!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności