Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś idę po Cowona e2 i do tego dobiorę sobie słuchawki w warszawskim mp3 store jednak tyle tu już się naczytałem o wadliwości tego sprzętu że strach się na niego decydować: zacieńcia,soft zmienia dzwiek , jakis koreański SOFT(WTF?)ten cowona(org)naprawde jest taki zły? przebrnałem przez ponad 30 stron tego tematu mimo ze ma 56. i jedyne poza dobrym dziwekiem to narzekania na soft na klawisze i na CHARCZENIE. DZieki wam ebde wiezdiał na co uważać, ale przez was moge wyjść z pustymi rękoma:D hehe. Tak narpawde to zastanawiam się czy będę takim szczęśliwcem i za pierwszym razem trafie nie wadliwy. Ale koniec żartów już, mam nadzieje ze będzie wszystko super. W razie wadliwości o wszystkim się dowiecie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE przerobiłem też topic o koreańskim sofcie , pliki sciągnięte skopiowane , nazwa zmieniona. Tylko pytanie : najpierw zrobic akutalizację standardową 1.12 cowona czy dorazu koreana wgrywać przy pierwszym podłączeniu do kompa? Może się zdarzyć że trafie egzemplarz nie charczący? czy to już natura tego modelu xD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywaj koreański, on jest tak naprawdę oryginalny. Ten z anglojęzycznej strony jest bonusowo z ogranicznikiem głośności bo Unia Europejska dba o nasze uszy...

A osób, które kupiły, a które mają problemy to 1 na 100, jak nie rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem wsyzstko super, ale pierdział na basach tak jak wszyscy tu opisuja a byl bialy nie czarny, instaluje mu koreana i zobaczymy co dalej. testowalem na akg 540, 450 Audiotechnicsach za okolo200(niepamietam nazwy) i jeszcze na aKG 518 hd dj, najbardizej djki mi przypasowały bez filtra akustycnzego bo brakowalo mi w nich góry

ogolnie cowon ma lekko wycofaną górę na rzecz pięknego i płynnego dołu ktory nieźle podkreśla sekcję basową. taki mały opis. Poszukam jeszcze jakis dokanałówek moze bedzie lepiej.

 

Staram się zrobic tego softa nowego ale nie wiem czy dobrze robie bo mi sie nieswieci nic 30pare razy

podłączyłem skopiowałem rozpakowany plik ztworzylem mu nazwee na eu" skopiowałem do pliku system i po odłączeniu od komputera nieświeciło się tyle razy, wogole sie neiswiecilo tak naprawde, a program ciagle pokazywal ze mam e2 eu wersje.. mam luzem skopiowac te dwa pliki na obszar "dysku wymiennego czy do katalogu system przenieśc tylko jeden plik ten wypakowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem E2 dla dziewczyny pod choinkę, oczywiście musiałem przetestować czy działa :P Generalnie moje wrażenia są takie że już przymierzam się do zakupu dla siebie :D

 

U mnie było dokładnie odwrotnie, kupiłem pierwszy, też jej się zachciało, no to jej zamówiłem. No a teraz muszę jej pod choinkę htx7 podrzucić :D

 

ps.Ja nic nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie sprawdzić jaki jest 'szum' tego odtwarzacza?

 

tzn na min. głośności [poziom 1 lub 2] lub w przerwach między utworami

czy słychać szum nie związany z muzyką lub jakieś inne dziwne dźwięki podczas ciszy między piosenkami?

 

Nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mamy podobne upodobania Siekiera, bo w całej rozciągłości zgadzam się z myślami zawartymi w Twoich recenzjach ;) Po prostu myślałem, że przeżyję kolejny zawód i rozczarowanie (nie sądziłem że to małe "coś" może tak zagrać), a jednak zostałem nadspodziewanie mile zaskoczony...

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D Dostałem E2 od żony na święta. Odtwarzacz cieszy się na forum duzą popularnością i podobno bardzo dobrym dźwiękiem. Niestety jako, że nie mam większego doświadczenia w tym zakresie (przenośnych odtwarzaczy), chciałbym dowiedzieć się na ile dobre są stockowe pchełki?

 

 

 

 

Czytałem też o zmianach w sofcie i jego limitach głośności przez EU, mam wersje 1.12, jednak odtwarzacz wydaje się niezbyt głośny. Duża jest różnica w głośności i samym dźwięku przy zmianie tych słuchawek? Przepraszam za tak prozaiczne pytania :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko proponuję wgranie koreańskiej wersji softu. Link jest parenaśnie postów wyżej. Będzie i głośniej i na pewno nie będzie problemów z jakością dźwięku, bo taka pojawia się w wersji europejskiej.

 

A stokowe pchełki? Nie są wiele warte, proponowałbym je zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem soft koreański, wszystko przebiegło bezproblemowo, jednak nie zauważyłem większych zmian. Pewnie miałem standardowo wgrany. Chociaż na samym poczatku zanim cokolwiek włączyłem i sprawdziłem, aktualizowałem soft z glogalnej strony, mimo to po updatejcie miałem wersje 1.12 zamiast 3.12, która to podbono jest wersją EU. Okazało sie jeszcze, że plik mp3 na którym sprawdzałem głośność jest sam w sobie nieco cichy. Na porządnym pliku było sporo głośniej, spodziewm się, że zmiana słuchawek wniesie jeszcze większą zmianę. Jak to zwykle bywa mam problem z wyborem słuchawek, ale już jest stworzony do tego temat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samsungach z5 i p2 gniazdo poluzowało mi się się po roku użytkowania od zwykłego zamieniania słuchawek (średnio ok raz w tygodniu). A w cowonie dochodzi do tego ładowanie co ok 2-3 dni, więc zastanawiałem się jak ta sprawa tu wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności