Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś spróbowałem podłączyć do E2 kolegi Grado Sr80 i..... TRAGEDIA , totalnie płaski i suchy wyostrzony dźwięk , za to z PX100 znakomicie , ciepło i basiorem na poziomie,E2+Grado=:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś spróbowałem podłączyć do E2 kolegi Grado Sr80 i..... TRAGEDIA , totalnie płaski i suchy wyostrzony dźwięk , za to z PX100 znakomicie , ciepło i basiorem na poziomie,E2+Grado=:angry:

 

Cowon E2 ma za mało mocy by wysterować tak wymagające słuchawki., przy Grado SR60 już była kaszanka, chociaż głośność niby była w zapasie.

 

damianmu, ciężko tak porównać te odtwarzacze, ja wolę grę E2 od iPoda. Jest cieplejszy i bardziej nastawiony na forfun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś spróbowałem podłączyć do E2 kolegi Grado Sr80 i..... TRAGEDIA , totalnie płaski i suchy wyostrzony dźwięk , za to z PX100 znakomicie , ciepło i basiorem na poziomie,E2+Grado=:angry:

 

Cowon E2 ma za mało mocy by wysterować tak wymagające słuchawki., przy Grado SR60 już była kaszanka, chociaż głośność niby była w zapasie.

 

damianmu, ciężko tak porównać te odtwarzacze, ja wolę grę E2 od iPoda. Jest cieplejszy i bardziej nastawiony na forfun.

 

 

spokojnie 60 napędza i 80 :0 grado nie są takim prądożercami, jak potrafiły 380 wysterować to te nie wysterują? po prostu góra w e2 szeleszcząca na grado wychodzi- które mają nieźle ją zaakcentowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo e2- nie jest wbrew temu co jest pisane idealny :) i nie pasuje własnie do grado zbytnio, jest dosyć wybredny tak szczerze- zwłaszcza jak ktoś słucha rockowo/metalowej muzyki (ogólnie ciężkiej)

 

Nie no, bez przesady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo e2- nie jest wbrew temu co jest pisane idealny :) i nie pasuje własnie do grado zbytnio, jest dosyć wybredny tak szczerze- zwłaszcza jak ktoś słucha rockowo/metalowej muzyki (ogólnie ciężkiej)

 

Nie no, bez przesady :)

 

 

z, z :) taki jest e2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo e2- nie jest wbrew temu co jest pisane idealny :) i nie pasuje własnie do grado zbytnio, jest dosyć wybredny tak szczerze- zwłaszcza jak ktoś słucha rockowo/metalowej muzyki (ogólnie ciężkiej)

 

Nie no, bez przesady :)

 

 

z, z :) taki jest e2:)

 

Osobie z Szufelką nie wierzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co masz shufelka do tego?:) długi czas e2 miałem okazje słuchać i porównywać. Za duży mit o nim jest robiony jednak, nie jest to idealny player i posiada wady dźwiękowe także.

 

Mając szufelkę jesteś niewiarygodny w kwestii e2 :P

Nie ma żadnego mitu, tylko masz inne upodobania i już. I ciut za dużo wymagasz za Cowona za ~200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no sorry, teraz to ceną itp, ale jak co dojdzie do czego to co drugi post jest że to player best ever (nie mówię Ty). Upodobania, upodobaniami- ale wysokie technicznie są po prostu, bardzo średnie. Co do shufelki, no cóż mam 1g bo mi pasuje to fakt, ale teraz mam i 4g i to jest godny konkurent e2. Patrząc na to że gra bardzo podobnie do nano 6g- jest o czym mówić. Na dodatek zrobili parę korków w przód, bardzo.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedz, że ja się tylko tak drażnię z Tobą ;)

Wiem, że E2 nie jest najlepszy, ale Apple dla mnie są dwa poziomy niżej przez dwa fakty, których nie ścierpię jako użytkownik i osoba ze swoimi przekonaniami: polityka i iTunes i reszta schodzi na drugi plan, a sam takie najnowsze nano bym sobie sprawił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejna detronizacja na forum? Nadejdą czasy panowania Nano 6?

:lol:

 

Wątpię. Nie wiem też jak gra, ale dla mnie świetnym pomysłem jest sama budowa 6G. Uwielbiam gadżety, a ten świetnie się na takowego nadaje.

Jednak do samej muzyki dalej brałbym E2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolejna detronizacja na forum? Nadejdą czasy panowania Nano 6?

:lol:

 

Wątpię. Nie wiem też jak gra, ale dla mnie świetnym pomysłem jest sama budowa 6G. Uwielbiam gadżety, a ten świetnie się na takowego nadaje.

Jednak do samej muzyki dalej brałbym E2 :P

 

 

najlepsze jest to że shufelka nowa jest rozmiarów, tak połowy e2 :D nano 6g- ogólnie rzecz biorąc jest tylko 1/3 raza większe. Nowy król nie, bo to raczej inne granie- aczkolwiek nie zwalili jak poprzednie generacje, tylko wręcz odwrotnie stosunek jakość/cena jest tak samo jak w e2 bardzo wysoki. Wkrótce będzie recenzja nowej shufelki :)

 

co do itunes- cóż ja nie znam lepszego programu do zarządzania grajkiem i tagowania zarazem :)

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że fizycznie moje Sennhaisery PX100 powoli nie dają sobie rady (w końcu to 4 rok już leci, a słuchawki nie są oszczędzane) to planuję kupić następce, głównie właśnie pod E2. Jako że charakter PX100 bardzo mi podpasował, zastanawiam się nad PX100-II. I tu pytanie: słuchał ktoś wersji I i II na E2? Jest różnica? Synergia większa na II? Czy może coś podobnego, ale innego?

Edytowane przez Adalbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba polityka apple co to braku ustawień EQ. Aza wspomina, że E2 jest wybredny co do słuchawek. Zgadzam się, bo nie wszystkie połączenia z tym grajkiem mi się spodobały. Ale co dopiero ipody, które nie maja żadnych ustawień EQ? Wiem, że w E2 jest ograniczone pole manewru, ale nawet te wbudowane ustawienia w większości są jak najbardziej do użytku i dają szansę na lepsze dopasowanie dźwięku do własnych preferencji. Mnie się dźwięk nano 6g podoba ale mniej niż E2. Ogólnie dla mnie: E2 > nano 6g > Rocoo-A > i9. Jeśli nowa szufla gra podobnie do nano 6g to może być ciekawa alternatywa dla E2, dla tych co się nie boją iTunes...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itunes nie ma co się bać:0 nowa shufelka, jest jaśniejsza jednak i mniej zbita w środku. no niby nie ma eq- ale ten z koleji przy 2 i tak nic nie zrobi z tą góra;/ i jedynie wsumie te headphones 2 jest zjadalne. Nie mówiąc o tym że nie używam praktycznie eq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP2 jest ok ale jednak wolę BBE MP. Tak słuchałem na NE-6 i tak teraz na TD100 II. Z Phonakami ładnie grało na Viva. Kolejny problem jabłuszek to brak flac... Wiem, że się pojawi argument, że przy 4GB flac dla niektórych nie ma sensu, ja jednak wolę mieć mniej albumów na grajku ale bez zabawy w jakiekolwiek konwertowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę powiedzieć, że przesiadka z Zen Stone na E2 to jak przesiadka z Malucha do Ferrari. ;P Odtwarzacz z moimi KSC75 zgrywa się nieźle, aczkolwiek przeżyłem szok, kiedy podpiąłem do E2 moje Sennki HD500. Poczułem potęgę basu i niesamowitą szczegółowość utworów. Live brzmi jakby było się na koncercie, w d'n'b basik potrafi urwać łeb, a w rocku dźwięk gitary i perkusji doprowadza do "eargasmu". Mam tylko pytanie, czy E2 wykorzysta potencjał HD500, czy jednak trochę przesadziłem i Sennki potrzebują lepszego źródła? No i czy znajdę jakieś słuchawki o większym basowym potencjale i lepszej szczegółowości niż KSC75? Audeo z zielonymi filtrami będą okej? A może coś innego w cenie Audeo (lub niższej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności