Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytałem, że z rozsądnych słuchawek warte polecenia jest np. Klipsch S4 albo Xears TD100. A z innych "lepszych" w tej cenie? Mam tu na myśli słuchawki do 200 zł...

 

FA eterna, silver bullet ?

Jezeli bierzemy tylko nowki to..

Xears wyprzedane

S4 tylko w promocji miesci sie w zakresie do 200

FA eterny - przekracza troche limit

FA silver bullet - patrz wyzej.

Wiec odpowiedz nie jest taka oczywista. Poza tym wiekszosc z w/wymienionych sa bass oriented i potrafia troche w tym aspekcie - prosze brac to pod uwage, bo nie kazdemu to podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządne dynamiki, to znaczy? co konkretnie byscie polecili do e2 (i do j3, przy okazji)?

 

Znaczy słuchawki z przetwornikiem dynamicznym (klasyczna membrana i drucik...) a nie armaturowym.

 

 

oj, troche zle napisalem: powinno byc: "porządne dynamiki, to znaczy JAKIE (modele)". Wiem, co to sa dynamiki/armatury, chodzilo mi o zarekomendowanie jakichs ~konkretnych~ modeli dynamikow do e2/j3 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem, że z rozsądnych słuchawek warte polecenia jest np. Klipsch S4 albo Xears TD100. A z innych "lepszych" w tej cenie? Mam tu na myśli słuchawki do 200 zł...

 

FA eterna, silver bullet ?

Jezeli bierzemy tylko nowki to..

Xears wyprzedane

S4 tylko w promocji miesci sie w zakresie do 200

FA eterny - przekracza troche limit

FA silver bullet - patrz wyzej.

Wiec odpowiedz nie jest taka oczywista. Poza tym wiekszosc z w/wymienionych sa bass oriented i potrafia troche w tym aspekcie - prosze brac to pod uwage, bo nie kazdemu to podejdzie.

No tutaj jest wszystko jak na dłoni... moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia powiem, że warto przekroczyć budżet i zainwestować w FA Silver Bullet. Po Mee M9 szukałem czegoś nowego do E2, słuchałem PL50, RE2, Klipsch S2, FA Eterna, AKG K370, Mee M11 (chyba jedyne w Polsce:P) oraz FA Silver Bullety. Te ostatnie do E2 pasują naprawdę dobrze, reszta z porównania wypada blado, postaram się w najbliższym czasie wyskrobać jakąś recenzję.

Edytowane przez tditsr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia powiem, że warto przekroczyć budżet i zainwestować w FA Silver Bullet.

A najlepiej w FA Silver Bullet Rev.2 z grubym kablem ;) ale to tylko z zagranicy.

Ja czytałem, że Bullety, mimo że są bass oriented mają jakby bogatsze średnie pasmo... nie ubywa im więc tego epickiego (jak niektórzy twierdzą) basu?

 

Jeszcze mógłby ktoś naskrobać reckę jak z E2 się Klipsch S4 zgrywa (na Pixmanii poniżej 2 stówek) i z Xearsami (o ile uda mi się zgarnąć jakiekolwiek, bo teraz to towar niemal ekskluzywny).

W ogóle co to za jakaś mania na te nowe NuForce'y? One mają być jakieś zawrotnie niesamowite?

Edytowane przez eBayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle co to za jakaś mania na te nowe NuForce'y? One mają być jakieś zawrotnie niesamowite?

Właśnie nie, ale w przedziale do 200zł są bardzo dobre.

Podobnie jak MEElec A151, tylko tu już cena trochę wyższa, bo $75.

 

 

 

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia powiem, że warto przekroczyć budżet i zainwestować w FA Silver Bullet.

A najlepiej w FA Silver Bullet Rev.2 z grubym kablem ;) ale to tylko z zagranicy.

Ja czytałem, że Bullety, mimo że są bass oriented mają jakby bogatsze średnie pasmo... nie ubywa im więc tego epickiego (jak niektórzy twierdzą) basu?

 

 

 

Przewód w rev.1 sprawia wrażenie lichego, ale z tego co im_becyl mówi nie miał jeszcze żadnego zwrotu w związku z jego uszkodzeniem.

Epicki bas... Powiem tak, przed bulletami miałem Mee M9 gdzie dolne pasmo jest naprawdę dobre, w bulletach jest jeszcze lepiej i do tego średnie tony wychodzą naprzód (w M9 schowane) i w końcu pojawiają się ładne wysokie. Do E2 naprawdę konkretne iemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jakoś mi utkwiło w pamięci, że Bullet z E2 nie bardzo... Chwilę poszukałem i:

 

E2 i Silver Bullet nie zgrywają się za dobrze niestety. Nie pomaga też EQ w iAUDIO. Za dużo mocy i midabasu, otrzymujemy energię kolumn podłogowych, a tracimy dobry środek. Wysokie w sumie grają poprawnie. W dodatku troszkę dudni bas niekiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem e2, której słucham na NuForce 6 + t400. Generalnie jakośc dźwięku bardzo mnie zadowala zwłaszcza przy muzyce w stylu Katie Melua czy Pop. Natomiast przy rocku (w slytu Bon Jovi i Guns'n Roses) troche zaczyna "mulić", tzn. dźwięki nachodzą na siebie i nie jest tak super fajnie. Dlatego zacząłem zastanawiać się nad ewentualną zmianą/dokupieniem słuchawek. Naczytałem się wiele dobrego o CAL!, ale zastanawiam się czy przejście na nie z NF będzie znaczące czy raczej nie ma sensu wydawać 200 zł na coś co będzie grało bardzo podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inny gust, wymagania... Ja też słuchałem Klipschy X1 w mp3store na moim E2 i to zupełnie nie było to, wysokie strasznie kłujące, średnica nienaturalna... Dla mnie Silver Bullety świetnie grają z E2, przed nimi wiele innych przesłuchałem i jednak wybrałem FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności