Skocz do zawartości

Cowon E2 by Siekiera


Siekiera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem bo czytam, że niektórzy nie mogą dojechać do skali głośności (za głośno). A ja na Cal bez problemu mogę to zrobić, z czego wnioskuje, że mam blokadę głośności. Czytałem ten poradnik co jest na 39 str. lecz wcześniej zainstalowałem aktualizacje z polskiej strony. Potem zastosowałem się do tutoriala i niestety nic nie dał. Czy jest jakiś inny sposób na odblokowanie tej głośności ?

Też tak mam. Wniosek, chyba nie ma innej opcji niż czekać na release FW 1.13 i wskoczyć na koreańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. W moim e2 mialem taki problem , jaki juz ktos zglaszał- okropne zniekształecenia objawiajace sie "charczeniem " Dopiero wgranie softu bez "eu " wyeliminowalo ten problem. Wydaje mi sie nie ma znaczemia skad sciagamy ten soft. Przeciez sciagajac z polskeij strony,dostajemy dwa pliki do wyboru albo z "eu" albo bez. U mnie zmiana softu odbyla sie bez problemu. Dzwiek stał sie CZYSTY , "charczenie" ucieklo na poziom glosnoci bliski maksymalnego a jej skala zwiekszyla sie ogromnie. Innymi slowy - sugeruje, iz soft 3.12 jest do d.... :) Zmiana folderow dziala jedynie przy wylaczonym trybie losowym.

Edytowane przez ton06
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Waszą radą w dziale Co kupić? i Waszymi opiniami w tym temacie postanowiłem kupić E2. No i niestety dopadł mnie standardowy problem ze zniekształconym, charczącym dźwiękiem. Trochę się z tym mordowałem, ale jak przeczytałem powyższy post ton06 postanowiłem również wymienić firmware na normalny, co opisałem http://forum.mp3store.pl/topic/69788-zamiana-europejskiego-oprogramowania-na-koreanskie-w-cowon-iaudio-e2/

Efekt? Dźwięk jest wspaniały, bas miło masuje uszy przy wysokiej głośności bez słyszalnych zniekształceń, to jest właśnie to czego oczekiwałem po tym playerze. Oszukiwałem się przez miesiąc, że może tak musi być, że się do tego przyzwyczaję... Teraz nie muszę. :)

Dziękuję wszystkim, którzy nakierowali mnie na zmianę firmware oraz na sposób w jaki ją przeprowadzić. Pozostaje mi tylko powtórzyć za ton06 "Innymi slowy - sugeruje, iz soft 3.12 jest do d.... :)" i zgodzić się ze wszystkimi zachwalającymi dźwięk E2 (oczywiście z działającym jak należy oprogramowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Waszą radą w dziale Co kupić? i Waszymi opiniami w tym temacie postanowiłem kupić E2. No i niestety dopadł mnie standardowy problem ze zniekształconym, charczącym dźwiękiem. Trochę się z tym mordowałem, ale jak przeczytałem powyższy post ton06 postanowiłem również wymienić firmware na normalny, co opisałem http://forum.mp3stor...owon-iaudio-e2/

Efekt? Dźwięk jest wspaniały, bas miło masuje uszy przy wysokiej głośności bez słyszalnych zniekształceń, to jest właśnie to czego oczekiwałem po tym playerze. Oszukiwałem się przez miesiąc, że może tak musi być, że się do tego przyzwyczaję... Teraz nie muszę. :)

Dziękuję wszystkim, którzy nakierowali mnie na zmianę firmware oraz na sposób w jaki ją przeprowadzić. Pozostaje mi tylko powtórzyć za ton06 "Innymi slowy - sugeruje, iz soft 3.12 jest do d.... :)" i zgodzić się ze wszystkimi zachwalającymi dźwięk E2 (oczywiście z działającym jak należy oprogramowaniem).

 

Niestety nic nie pomaga. W fm up pokazuje E2(bez eu) czyli tak jak powinno być. sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może mi ktoś powiedzieć czy to jest normalne, że od czasu pełnego naładowania Cowona E2 i podłączeniu go po około 30 godzinach leżenia w spoczynku (leżał sobie na półce kompletnie nieużywany) do portu usb w komputerze to trzeba czekać jakieś 20 minut aż zmieni się dioda czerwona na zieloną. Proszę o sprawdzenie czy u was też to występuje, bo jeżeli nie to świadczyłoby to o samorozładowywaniu się mojego egzemplarza E2.

Edytowane przez Aqualo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. A jak długo Wam gra na jednym ladowaniu? W instrukcji podaja 11.30 godz., niektorzy na forum to potwierdzaja. Jednak nie udalo mi sie zblizyc do 11 godzin odtawarzania. Na mp3 128 wypada mi 8,5 godziny, na pomieszanych mp3 320 i flacach gra około 7,5 godziny. Test ciaglego grania , normal. Przy normalnym uzytkowaniu gdy zmieniam presety i glosnosc wychodzi jakies 7 godzin.To juz naste ladowanie, na poczatku bylo jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ładuję co 2-3 dni i jest okej... nie przeszkadza mi to. Na dłuższe wypady się nie nadaje ale... na takie zbieram na coś a'la J3. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeżeli to w czymś pomoże to masz foto wybebeszonego E2..

na fotce za dużo nie widzę ... pewnie jesteś młodszy i masz lepszy wzrok ... nie ma to jak młodość ... trzeba Ci przyznać dużego PLUSA za znajomość koreańskiego ;)

 

dobra wiadomość to to że można go rozkręcić - tylko pytanie: czy w środku są jakieś koreańskie wynalazki czy raczej ogólnodostępne podzespoły - można by np powiększyć 'memory' fajnie by było

dzięki ... gdybym miał e2 już dawno bym go 'oblookał' od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.waybeta.com/news/9070/iaudio-e2-fake-urgent-ones-as-xiangjie-_iaudiomp3-news/2/

Tu jest cały art o tym. Dokładnie to jest oryginał i podróba E2 porównane.

Według nich w środku siedzi: Samsung K9GA4G08 flash, Sigmatel 3770 master. Co mi osobiście za wiele nie mówi ale pamięć jest jak widać Samsunga. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szybkie pytanko - po ściągnięciu firmware'u 1.12 ze strony cowona mamy po rozpakowaniu dwa pliki, aby uniknąć ograniczenia głośności i zniekształconego dźwięku do mojego E2 mam przekopiować tylko 1 jeden plik bez "EU" w nazwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności