Skocz do zawartości

Oszukany na Allegro


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ale to co oni zrobia? wysla kogos do tej firmy i beda kazali zwrocic hajs?? napisalem im maila, z jesli do poniedzialku nie dostane zadnej odpowiedzi, zglaszam sprawe do allegro i na policji. nie dam sie tak w ch... balona robic... Myslalem jeszcze o tym, by wykupic wszystkie przedmioty z ich aukcji: ponad 500 aukcji po 50 sztuk wystawionych... mieli by taka prowizje do zaplacenia, choc pewnie zglosili by sie o wycofanie prowizji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko mi powiedzieć, co mogą zrobić, ale są przypadki, że policja pomagała w odzyskaniu kasy w takich przypadkach.

a z drugiej strony przypadek maxdilla pokazuję, że niekoniecznie.

 

chociaż ja i tak bym próbował na Twoim miejscu, to Cię nic nie kosztuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem, ale sytuacja maxdilla byla troche inna, bo dostal buty ktore byly bardziej zuzyte niz na aaukcji przedstawiono, ale ciezko udowodnic ze takie doszly a nie maxdilla sam je zuzyl... ja w ogole nie dostalem towaru ktory zamowilem i za ktory zaplacilem. szkoda ze nie mieszkam w rzeszowie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja mam trochę inne pytanie / sprawę. Wygląda to tak. Wystawiłem playera na allegro jako licytacje od 1 pln, ale po dniu zgłosił się do mnie ktoś spoza allegro i zakończyłem aukcje na allegro odwołując jedyną ofertę. I teraz ten niedoszły kupujący domaga się ode mnie żebym mu sprzedał tego playera za 1 pln bo ponoć odwołałem jego ofertę niezgodnie z regulaminem allegro:

 

6.9. Oferty złożone w licytacji są wiążące dla uczestników Aukcji

(Sprzedającego i Licytantów) do momentu zamknięcia Aukcji albo do odrzucenia

ich przez Sprzedającego. Odrzucenie oferty może nastąpić wyłącznie przed

zamknięciem Aukcji:

a. na prośbę Licytanta albo

b. z powodu braku kontaktu z Licytantem (np. z powodu niepoprawnych danych) lub

c. z powodu dużej liczby komentarzy negatywnych wystawionych Licytantowi lub

d. z innych uzasadnionych przyczyn, dla których Licytant nie budzi zaufania Sprzedającego,

e. w związku z zamknięciem Aukcji bez ustalania jej wyniku w trybie określonym w art. 6.12.

6.12.Sprzedający może w każdym czasie zamknąć Aukcję, wówczas zwycięzców Aukcji ustala się według stanu na chwilę zamknięcia Aukcji. Jeżeli w trakcie Aukcji nastąpiła kradzież lub zniszczenie Towaru, Sprzedający w drodze wyjątku może zamknąć Aukcję bez ustalania jej wyniku (tj. nie ustala się zwycięzcy Aukcji), uprzednio odrzucając wszystkie złożone przez Licytantów oferty.

 

I teraz straszy mnie sądem i domaga się jednak tego playera. Co wy na to? Co prawda pisałem do allegro z takim zapytaniem ale odpowiedzieli mi, że nie można odwoływać aukcji "od tak sobie" i za !częste! takie zachowanie może grozić blokada konta. Ale czy ten kupujący ma jakiekolwiek podstawy żeby mnie o coś oskarżać i domagać się playera ?? Przecież w imieniu prawa nie doszło do transakcji. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze sie zgubil na imprezie i co?? przeciez nie udowodni Ci ze klamiesz... wgl co to za player?? bo nie wiem komu chcialoby sie zakladac sprawe w sadzie o odtwarzacz mp3;p

 

Edit: byla kiedys sprawa ze ktos wystawil samochod przez przypadek za 2 tys zamiast za 20 i ktos go kupil i w sadzie wygral sprzedajacy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze sie zgubil na imprezie i co?? przeciez nie udowodni Ci ze klamiesz... wgl co to za player?? bo nie wiem komu chcialoby sie zakladac sprawe w sadzie o odtwarzacz mp3;p

 

Edit: byla kiedys sprawa ze ktos wystawil samochod przez przypadek za 2 tys zamiast za 20 i ktos go kupil i w sadzie wygral sprzedajacy:P

 

Z tym samochodem to było tak że wystawił auto o wartości ponad 100 tys zł od złotówki i aukcja skończyła się na 30 tys. Kupujący zażądał wydania samochodu i pozwał sprzedającego do sądu gdy ten nie chciał. Jak się później w sądzie okazało to sprzedający nigdy nie posiadał tego auta i chciał sprawdzić za ile by taki sprzedał jakby sprowadził ze stanów. Sąd uznał że sprzedający musi dać kupującemu równowartość tego za skończyła się aukcja.

 

W przypadku zakończenia aukcji przed czasem ewentualni kupujący mogą Ci skoczyć bo nie mogą nawet negatywa wystawić. Do sądu nie ma żadnej sprawy gdyż aukcja się nie zakończyła, wycofałeś oferty i tyle. Jako powód możesz powiedzieć że player Ci się uszkodził i zakończenie aukcji z takiego powodu jest zgodne z regulaminem. Napisz temu gościowi który chce Cie pozwać "powodzenia" i olej sprawę. Przecież gościu nie ma Twoich danych, a allegro mu ich nie poda bo aukcja się nie zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak mi się zdaje, że może mi skoczyć, ale wolałem spytać o opinie. I tak mam teraz sporo stresów na głowie więc dodatkowe stresy nie pomagają

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zamknolby aukcje, z anulowaniem wszystkich ofert, to zadnego problemu by nie bylo, tym baridzej piszac w uzastadnieniu typowe dla allegro pogryzienie przez psa, albo obsikanie przez kota... jezeli zamknol aukcje i zapomnial o anulowaniu ofert to juz jest inna sprawa, jaka neiweim zalezy od kupujacego co z tym zrobi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zakończenia aukcji przed czasem ewentualni kupujący mogą Ci skoczyć bo nie mogą nawet negatywa wystawić. Do sądu nie ma żadnej sprawy gdyż aukcja się nie zakończyła, wycofałeś oferty i tyle

 

Wszytsko fajnie tylko:

 

Ja mam wrażenie że sirszymon po prostu zakończył aukcję przed czasem.. i tyle.. a ponieważ aukcja się zakończyła a aktualnie licytowało jeden koleś za 1zł, wygrał przedmiot za 1 zł..

 

Gdyby sirszymon wycofał najpierw ofertę typa, to ten nie mógł by sie z nim kłóćić " że coś wygrał".. bo by po prostu dostał mejla od allegro ze jego oferta została wycofana..

 

Zakończenie aukcji przed czasem to nie to samo co wycofanie oferty.. to po prostu skrócenie czasu trwania aukcji i wygrywa wtedy najwyższy licytujący..

 

jesli jest tak jak mówię, to sorry Szymek ale tak na prawde masz odtwarzacz w plecy..

 

A jesli wycofałes wcześniej Typa, to niech spada na Bambus bo nic nie wygrał a jego oferta została odwołana i nie musisz sie przd nim tłumaczyć dlaczego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności