Skocz do zawartości

Oszukany na Allegro


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę. Zostałem oszukany, typ nie wysłał mi ipoda, pisze że wysłał, a gdy chcę zobaczyć dowód nadania to zaczyna ściemniać, minął już miesiąc od mojej wpłaty. Zapłaciłem 160zł, kasy mi też nie chce zwrócić, a na spór na allegro się nie odzywa. Napisał tylko "co to ma znaczyć ten spór w allegro?".

 

Jaki teraz powinien być mój krok? To dopiero mój drugi zakup na allegro i nie bardzo się w tym orientuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

więc tak. po pierwsze, nalegaj na dowód nadania, napisz gościowi, że dajesz mu dwa dni na to.

jeżeli po dwóch dniach ściemniać będzie dalej, idź na policję, napisz też gościowi, że się na policję wybierasz.

staraj się z nim kontaktować przez maile, nie dzwoń, bo potem maile zawsze można wydrukować.

 

i na razie chyba tyle co możesz zrobić.

spór na allegro ma sens dopiero jak się wróci od policjantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę. Zostałem oszukany, typ nie wysłał mi ipoda, pisze że wysłał, a gdy chcę zobaczyć dowód nadania to zaczyna ściemniać, minął już miesiąc od mojej wpłaty. Zapłaciłem 160zł, kasy mi też nie chce zwrócić, a na spór na allegro się nie odzywa. Napisał tylko "co to ma znaczyć ten spór w allegro?".

 

Jaki teraz powinien być mój krok? To dopiero mój drugi zakup na allegro i nie bardzo się w tym orientuję.

Moim zdaniem wysłanie kolejnego maila z informacją , że dajesz mu np. 3 dni czasu na przesłanie skanu nadania lub zgłaszasz sprawę na policje o oszustwo, co jest zagrożone karą więzienia do 5 lat.

 

Edit

O lekkie spóźnienie :P

 

edit2

...

spór na allegro ma sens dopiero jak się wróci od policjantów.

Nie bardzo. Spór ma sens właśnie teraz, po wizycie na policji/prokuraturze to jest oficjalna sprawa i po wszczęciu postępowania można skorzystać z POK na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, napisze mu maila , że daje mu te 3 dni na dowód nadania, chociaż pewnie nic to nie da, bo on zwyczajnie nic mi nie wysłał, i będę musiał na policję to zgłosić.

 

A co wtedy robi policja? ten koleś jest z drugiego końca Polski, czy ja będę tam po jakiś przesłuchaniach ciągany? Mam koleżankę która 1 rok prawo studiuje, może się nie znać, ale mówiła mi że 160 zł to nie przestępstwo tylko wykroczenie i policja nic nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ma to kompletnie gdzies..

 

Nawet jeśli wysłał,a nie doszło to on powinien iść na pocztę z awanturą, bo to On wysłał paczkę..

 

sprawa jest p[rosta, on ma kasę a Ty nie masz sprzętu, nie pokaże dowodu nadania to od razu na policję..

 

znając życie to jakiś dzieciak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, ostatnio zakupiłem na allegro ten przedmiot : http://allegro.pl/item1025498845.html . Jednak dziś zauważyłem, że osoba sprzedająca ma zawieszone konto . W takiej sytuacji muszę czekać aż allegro usunie konto tej osoby lub je odblokuje czy automatycznie kupiony przedmiot nie zostanie do mnie wysłany - jego sprzedaż zostanie anulowana ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze w aukcji ma tylko przesylke pobraniowa, wiec co to za roznica czy ma zawieszone konto, niech wysle Ci odtwarzacz za pobraniem, masz jego maila to sie z nim dogadaj, nie widze problemu... swoja droga nie wiem czemu ma zawieszone konto, super sprzedawca i 99% pozytywow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem przedmiotu jak i po gdy jeszcze konto nie było zawieszone sprzedawca nie odpisywał na maile .  

 

Problem jest, bo muszę kupić jakiś odtwarzacz w miarę szybko do końca przyszłego tygodnia , mniejsza a powód . Gdy np. kupie już inny a przesyłka jednak przyjdzie to będę musiał odmówić przyjęcia jej i prawdopodobnie dostane za to negatywa . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radical

Kolega się naciął jakiś czas temu na kupnie iphona i wtopił jakieś 1500zł. Krótko mówiąc wpłacił po czym zaczęło się ściemnianie od strony sprzedającej że telefony (na aukcji sprzedawała parę) ma znajomy w Anglii itd itp a potem się kontakt urwał. Kolega założył sprawę na policji i przesłał do allegro i ostatnio dostał potwierdzenie że dostanie kasę z powrotem od allegro. Od felernej aukcji aż do zwrotu kasy trwało to chyba ze 2 miesiące ale jednak pieniądze odzyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad oni ten hajs biora by zwrocic?? chyba caritasem nie sa;P

 

 

tak na oko na allegro jest dziennie ponad pół miliona aukcji.... wystawienie kosztuje powiedzmy średnio 1zł

prowizja od sprzedaży przedmiotu za 800zł to ponad 35zł

........ hajsu to oni mają nadmiar i taki zwrot to dla nich ułamek procenta dochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności