Skocz do zawartości

Oszukany na Allegro


piecho

Rekomendowane odpowiedzi

no to pozwolę sobie podnieść wątek, bo tak zostałem moim zdaniem, słuchawkowo-nacięty.

kupiłem sobie w piątek UE SuperFi 5(o z tej aukcji).

zapłaciłem, słuchawki dotarły wczoraj.

Miały być powystawowe, w bardzo dobrym stanie, lecz zamiast oryginalnego jacka, mają coś takiego:

post-9644-12657119026966_thumb.jpg

i tu się zaczynają schody, bo ta końcówka jest jakaś upośledzona. Nie mogę jej włożyć ani do gniazda w samsungu z5, ani w clipie, ani w e52, ani w 5530. Jak bym jej nie włożył to albo grają mono, albo nie łapie jeden kanał, albo słuchawki wypadają.

wszystko by było fajnie, gdybym mógł je bez problemu zwrócić, lecz sprzedawca twierdzi, że mogę zrobić to tylko na swój koszt, ponieważ on do mnie dzwonił(co prawdą nie jest) i informował mnie o stanie owych słuchawek.

 

oczywiście, będę walczył ze sprzedawcą, jak ktoś jest ciekawy, mogę na bieżąco informować, chociaż mam dziwne wrażenie, że skończy się na negatywie i byciu w plecy 11zł, bo sprzedawca jest mega wrogo nastawiony, mimo, że ewidentnie robi tutaj za oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no to pozwolę sobie podnieść wątek, bo tak zostałem moim zdaniem, słuchawkowo-nacięty.

kupiłem sobie w piątek UE SuperFi 5

zapłaciłem, słuchawki dotarły wczoraj.

Miały być powystawowe, w bardzo dobrym stanie, lecz zamiast oryginalnego jacka, mają coś takiego:

[img_2144.jpg]

i tu się zaczynają schody, bo ta końcówka jest jakaś upośledzona. Nie mogę jej włożyć ani do gniazda w samsungu z5, ani w clipie, ani w e52, ani w 5530. Jak bym jej nie włożył to albo grają mono, albo nie łapie jeden kanał, albo słuchawki wypadają.

wszystko by było fajnie, gdybym mógł je bez problemu zwrócić, lecz sprzedawca twierdzi, że mogę zrobić to tylko na swój koszt, ponieważ on do mnie dzwonił(co prawdą nie jest) i informował mnie o stanie owych słuchawek.

 

oczywiście, będę walczył ze sprzedawcą, jak ktoś jest ciekawy, mogę na bieżąco informować, chociaż mam dziwne wrażenie, że skończy się na negatywie i byciu w plecy 11zł, bo sprzedawca jest mega wrogo nastawiony, mimo, że ewidentnie robi tutaj za oszusta.

Malas próbowałeś postraszyć go policją? Może trochę złagodnieje..

A co do słuchawek - napisz jeszcze do allegro. Aczkolwiek obawiam się, że odpiszą żebyś odesłał na swój koszt : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pozwolę sobie podnieść wątek, bo tak zostałem moim zdaniem, słuchawkowo-nacięty.

kupiłem sobie w piątek UE SuperFi 5(o z tej aukcji).

zapłaciłem, słuchawki dotarły wczoraj.

Miały być powystawowe, w bardzo dobrym stanie, lecz zamiast oryginalnego jacka, mają coś takiego:

IMG_2144.jpg

i tu się zaczynają schody, bo ta końcówka jest jakaś upośledzona. Nie mogę jej włożyć ani do gniazda w samsungu z5, ani w clipie, ani w e52, ani w 5530. Jak bym jej nie włożył to albo grają mono, albo nie łapie jeden kanał, albo słuchawki wypadają.

wszystko by było fajnie, gdybym mógł je bez problemu zwrócić, lecz sprzedawca twierdzi, że mogę zrobić to tylko na swój koszt, ponieważ on do mnie dzwonił(co prawdą nie jest) i informował mnie o stanie owych słuchawek.

 

oczywiście, będę walczył ze sprzedawcą, jak ktoś jest ciekawy, mogę na bieżąco informować, chociaż mam dziwne wrażenie, że skończy się na negatywie i byciu w plecy 11zł, bo sprzedawca jest mega wrogo nastawiony, mimo, że ewidentnie robi tutaj za oszusta.

ooo LOL... ale chamski jack O.o

Jeśli masz same słuchawki i jakieś akcesoria (a nie całe pudło) to wyślij to listem poleconym w kopercie bąbelkowej i wyjdzie Cię jakieś 6zł za wszystko. IMO lepiej już przeboleć 5-6zł na wysyłkę z powrotem niż źle wydane 200.

Zgłoś go do allegro wyślij zdjęcia i tyle, może mu zablokują konto i radzę Ci zrób to pierwszy bo potem on będzie chciał zwrotu prowizji i wtedy jesteś już raczej na przegranej pozycji (patrząc od strony allegro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam go na razie ani straszyć negatywem, ani policjom. Na razie chce się najzwyczajniej w świecie dogadać.

Piotruś, to jest za duże na polecony, muszę to paczką wysłać :)

bo wiesz, tu nie chodzi o to, że będę do przodu 6zł, bo kij, poświęciłbym się, nawet bym to ubezpieczył, ale chodzi o sam fakt, że ktoś mnie oszukał i chce abym to ja za to płacił. Dlatego powalczę.

dobrze, że kupowałem przez allegro, wydaję mi się, że gość zarobi pierwszego w życiu negatywa ode mnie.

fakt, nie pomyślałem, żeby od razu to do allegro zgłosić, tak zrobię, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, ja zażądałem zwrotu pieniędzy, bo towar nie jest zgodny z umową.

ale niestety, sprzedawca twierdzi, że do niego dzwoniłem i znałem stan przedmiotu :D

teraz każę mi odesłać słuchawki, zobaczymy czy mi obieca, że odda mi kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gostek założył wtyk z złotówę - one tak mają że nie trzymają wymiarów (zazwyczaj są za duże).

Jeśli wtyk jest wymieniony to te słuchawki nie są wystawowe tylko używane...

Kto wie jakie jeszcze niespodzianki czekają.

 

Oddaj je, bez dwóch zdań.

 

Bobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz każę mi odesłać słuchawki, zobaczymy czy mi obieca, że odda mi kasę :D

niech oddaje pieniądze od razu z góry. odeślesz mu a on co? wyprze się, że coś do niego doszło? chyba że weźmiesz potwierdzenie odbioru, ale to też kosztuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivor, jeżeli wyśle paczką nawet, to mam jego podpis przy odbiorze.

kasy z góry mi nie odda i ja go doskonale rozumiem.

tutaj akurat muszę zaufać sprzedawcy. a zaufam z tego prostego względu, że wiem, że to firma, a nie pryszczaty trzynastolatek ;)

ale.. udało mi się osiągnąć swoje :)

sprzedawca powiedział, że zwróci mi koszty jeżeli towar będzie zgodny z tym, co wysłali.

(dziwne by było jakby było inaczej ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca powiedział, że zwróci mi koszty jeżeli towar będzie zgodny z tym, co wysłali.

(dziwne by było jakby było inaczej ;) )

ho ho uważaj, bo powie Ci żeś sam wtyczkę zmienił! I kasy nie zobaczysz. W takich wypadkach najlepiej jest odsyłać za pobraniem, ale to też znowu sporo kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki nie są powystawowe a używane, z wadą i posiadają nieoryginalną część jaką jest to coś co przypomina jacka. Bez sensu IMO będzie odsyłanie mu słuchawek na własny koszt bo za cenę wysyłki można samemu zmienić wtyk i po sprawie .  Ale jeśli chcesz walczyć o sprawiedliwość zawsze warto mu w OSTATECZNOŚCI pogrozić policją która mogła by sprawdzić czy rzeczywiście sprzedawca do ciebie dzwonił .   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja już osiągnąłem co chciałem, ponieważ sprzedawca odda mi pieniądze za wysyłkę.

nie zamierzam zmieniać jacka sam, z prostego względu, z nieoryginalnym jackiem słuchawki tracą na wartości i za cholere 200zł bym za nie nie dał.

plus jeszcze to, co mówił bobby :)

za pobraniem nie wyślę, ponieważ sprzedawca ewidentnie powiedział, że takiej paczki nie przyjmie.

z resztą, każda firma, która oferuję zwroty towaru ma taką samą politykę.

z resztą.. nie chodzi tutaj o te 15zł, mówiłem już :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moja sprawa (z pierwszej strony wątku) się też już wyjaśniła.

 

Byłem na policji, zgłośiłem przestępstwo i wczoraj dostałem odpowiedz "Postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia".

I co teraz. **** zbita piszą że sobie mam założyć sprawę cywilną (2000zł).

W odmowie jest uzasadnienie: "odmowa wszczęcia dochodzenia..... wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego tj. na podstawie art. 17 par 1 pkt 2 kpk"

W świetle niby fantastycznego "Programu Ochrony Kupujących" mogę sobie wnioskiem podetrzeć dupęcję a sprzedający sobie dalej robi samowolkę.

O zwrocie kosztów nie ma mowy:

Image1.gif

 

 

Ma ktoś jakieś sugestie ?

Mogę złożyc zażalenie do Postanowienia ale na jakiej podstawie... że się nie zgadzam z wnioskiem chyba nie wystarczy <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś sugestie ?

Mogę złożyc zażalenie do Postanowienia ale na jakiej podstawie... że się nie zgadzam z wnioskiem chyba nie wystarczy <_<

Chyba właśnie na tym to polega. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze moja sprawa (z pierwszej strony wątku) się też już wyjaśniła.

 

Byłem na policji, zgłośiłem przestępstwo i wczoraj dostałem odpowiedz "Postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia".

I co teraz. **** zbita piszą że sobie mam założyć sprawę cywilną (2000zł).

W odmowie jest uzasadnienie: "odmowa wszczęcia dochodzenia..... wobec braku ustawowych znamion czynu zabronionego tj. na podstawie art. 17 par 1 pkt 2 kpk"

W świetle niby fantastycznego "Programu Ochrony Kupujących" mogę sobie wnioskiem podetrzeć dupęcję a sprzedający sobie dalej robi samowolkę.

O zwrocie kosztów nie ma mowy:

Image1.gif

 

 

Ma ktoś jakieś sugestie ?

Mogę złożyc zażalenie do Postanowienia ale na jakiej podstawie... że się nie zgadzam z wnioskiem chyba nie wystarczy <_<

 

A z rzecznikiem praw konsumenta się kontaktowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakiej sprawie miał bym iść ?

- dlatego że jestem oszukany

- dlatego że dostałem odmowną decyzję

- czy dlatego że allegro mi kasy nie zwróci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mojej sytuacji dalszy ciąg.

słuchawki wysłałem im w czwartek, doszły pewnie w poniedziałek. Dzisiaj się upomniałem o pieniądze i zrobiono mi przelew.

na 199zł, czyli nie uwzględniający ani kosztu wysyłki od nich do mnie, ani ode mnie do nich.

co więcej, bezczelny typ wystąpił do allegro o zwrot prowizji.

 

Teraz zgłaszam z miejsca do allegro o to, że niesłusznie żądanie zwrotu prowizji, do tego jeżeli do jutra mi typ nie odpiszę na maila do jutra, wystawiam negatywa.

 

heh, niepotrzebnie się człowiek denerwował

pan dosłał kasę, przeprosił i w ogóle

 

wybaczcie tych, którzy musieli to czytać, potrzebowałem się gdzieś wyżyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakiej sprawie miał bym iść ?

- dlatego że jestem oszukany

- dlatego że dostałem odmowną decyzję

- czy dlatego że allegro mi kasy nie zwróci ?

Policja nic tu nie może zrobić - brak znamion wykroczenia/przestępstwa.

Dostałeś towar za cenę jaką zapłaciłeś i jest to taki towar jak miał być , tylko bardziej zużyty.

Takie sprawy można oczywiście reklamować , ale tylko na drodze cywilnej - zgodnie z ustawą "o niezgodności towaru z umową"

Możesz iść po poradę do rzecznika konsumenta lub samemu złożyć reklamację - wysłać poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru i ... czekać na odpowiedź.

Poza tym zgłoszenie do allegro, ale nie o oszustwo, tylko o złamanie zasad - sprzedaż na innym koncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do allegro zgłaszałem, sami mi napisali że są znamiona złamania regulaminu

ale co z tego jak muszą komuś to udowodnić żeby zablokować mu konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jakis miesiac temu kupilem od uzytkownika modern_style 3 koszulki, kase wplacilem od razu bo 1 z nich miala byc prezentem i zalezalo mi na czasie... niestety do dzisiaj jej nie otrzymalem, nie odpowiadaja na maile, telefonu tez nie odbieraja... po komentarzach wnioskuje ze nie tylko ja mam taki problem z nimi ;/ zalozylem wczoraj na allegro 'spor', czy to cos da?? czy tak nie bardzo??

 

Z gory dzieki za pomoc, pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem od kolesia z Niemiec ipoda toucha i wpłaciłem pieniądze około 10.02, użytkownik petersson-dat, bo o nim mowa, ma okolo 800 pozytywnych komentarzy i jeden negatyw wiec wydawal sie porządny, nic bardziej mylnego

 

w aukcji koles napisał, ze wysyla produkt w ciagu 7 dni, kontaktowalem sie z nim wielokrotnie, to jakies 2 tyg temu odpisal mi, ze w okresie karnawalu nikt nie pracuje i dlatego pozniej dojdzie urzadzenie, ale powinno dojsc na koncu poprzedniego tygodnia, albo na poczatku tego, do teraz nie mam urzadzenia, kontakt z kolesiem na poczatku byl dobry teraz sie urwal

 

co musze zrobic oprocz zalozenia sporu na allegro zeby odzyskac kase, jesli nie bedzie juz z ta osoba kontaktu?

z tego co wiem, na policje trzeba by to zglosic, mam im przedstawic maile, czy jak? zglaszal ktos juz sprawe z allegro na policje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności