Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

NO ale pamiętajmy, ze A840 to póki co jest gorący temat.. Jak emocje poadną będzie można go wyjąć za dużo mniej zresztą jak powiedziałem wcześniej jeśli będzie oferował wygodę użytkowania z odpowiednim brzmieniem będzie na niego popyt..bo z wyglądu mnie się osobiście podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO ale pamiętajmy, ze A840 to póki co jest gorący temat.. Jak emocje poadną będzie można go wyjąć za dużo mniej zresztą jak powiedziałem wcześniej jeśli będzie oferował wygodę użytkowania z odpowiednim brzmieniem będzie na niego popyt..bo z wyglądu mnie się osobiście podoba..

 

 

Ostanio goracy temat czyli NWZ A845 z pewnoscia bedzie oferowal nieco inny dzwiek niz Xseries.Z tego co czytalem bedzie bardziej jasny - a wiec pojda w ruch nowe sluchawki i przymiarka innych synergii.

Co do jakosci grania jednak nie spodziewal bym sie ze nizszy model zagra lepiej niz flagowiec.

Z pewnoscia cos poprawiono z szumem ktory byl wspomniany juz tutaj.Sluchawki z NC beda lepsze niz w X series.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolałbym jakieś poprawione S639F z 64 GB pamięci... :(

 

A seria S640? Na pewno oferuje pojemność 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item867154152_sony_mdr_nc_020_nc_020_nc020_jak_nowe.html napisz do niego, moze jeszcze ma. http://cgi.ebay.com/SONY-MDR-NC022-HEADPHONES-for-NWZ-S706F-S715F-S736F_W0QQitemZ180451724740QQcmdZViewItemQQptZAU_Electronics_Portable_Audio_Accessories?hash=item2a03c2cdc4 lub na ebay nc022, niewiem czym się różnią od nc020. Są jeszcze po 19.90 u tego samego sprzedawcy, ale bez pudełka, niewiem czy nie fake sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

Czy można kupić gdzieś takie słuchawki jak są w zestawie z X1050 lub x1060 oddzielnie - poza zestawem?

Jeżeli tak to ile kosztują?

 

 

Do X1050 i do X1060 dalaczone sa MDR-NC020 i byly tez wczesniej do S73X.Nie sprzedawane sa one.Mozna je nabyc tylko jak ktos chce od swojego kompletu sprzedac.

Ile kosztuja?

To jest ciekawa rzecz.

Pojawily sie w forumowym komisie jednak ta cena jest wymyslona z bajek i nie bral bym jej za wzorzec.Poprostu nie ma ceny - a jak juz na zasadzie ile dasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w zastępstwie? Odpowiednik?

 

MOże kupię odtwarzacz bez słuchawek, jednak nie wiem ile wtedy mozna za niego dać, no i najważniejsze jakie słuchawki dokupić.( Nie mówię o shure polecanych przez Rolanda ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w zastępstwie? Odpowiednik?

 

MOże kupię odtwarzacz bez słuchawek, jednak nie wiem ile wtedy mozna za niego dać, no i najważniejsze jakie słuchawki dokupić.( Nie mówię o shure polecanych przez Rolanda ;))

 

 

 

Piszesz enigmatycznie.Napisz co kupujesz i ile sprzedajacy chce i o jakie sluchawki Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos w zastępstwie? Odpowiednik?

 

MOże kupię odtwarzacz bez słuchawek, jednak nie wiem ile wtedy mozna za niego dać, no i najważniejsze jakie słuchawki dokupić.( Nie mówię o shure polecanych przez Rolanda ;))

 

 

 

Piszesz enigmatycznie.Napisz co kupujesz i ile sprzedajacy chce i o jakie sluchawki Ci chodzi?

 

NIc w tym enigmatycznego, na e-Bay jest taka aukcja:

http://cgi.ebay.co.uk/SONY-X-SERIES-WALKMAN-16GB-MP3-PLAYER-NWZ-X1050_W0QQitemZ120505818981QQcmdZViewItemQQptZUK_AudioTVElectronics_PortableAudio_MP3Players?hash=item1c0eb4df65

Zestaw nie zawiera słuchawek, wiec się interesuję jakie słuchawki można dobrać do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NIc w tym enigmatycznego, na e-Bay jest taka aukcja:

http://cgi.ebay.co.u...=item1c0eb4df65

Zestaw nie zawiera słuchawek, wiec się interesuję jakie słuchawki można dobrać do zestawu.

 

 

Mialem na mysli ze jak pytasz to pytaj calym zdaniem a nie tak zeby na raty ciagnac z Ciebie.Pytanie > odpowiedz.

 

To czy Ty chcesz go kupic to ani ja ani nikt inny nie zdecyduje za Ciebie.Cena w przeliczniku bez przesylki okolo 660zl.

Jesli chcesz kupic MDR-NC020 to w komisie ktos ustanowil cene 150zl.

Wiec nie wiem czy sie oplaca.Zwlaszcza ze chyba ten X1050 jest powystawowy.

Nie lepiej kupic nowy z gwarancja za 900zl niz kupowac ten i dokupowac sluchawki za 150zl? Wyjdzie prawie to samo a ryzyko zawsze jest.

Za miesiac bedzie nowy NWZ A845 moze lepiej kupic cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIc w tym enigmatycznego, na e-Bay jest taka aukcja:

http://cgi.ebay.co.u...=item1c0eb4df65

Zestaw nie zawiera słuchawek, wiec się interesuję jakie słuchawki można dobrać do zestawu.

 

 

Mialem na mysli ze jak pytasz to pytaj calym zdaniem a nie tak zeby na raty ciagnac z Ciebie.Pytanie > odpowiedz.

 

To czy Ty chcesz go kupic to ani ja ani nikt inny nie zdecyduje za Ciebie.Cena w przeliczniku bez przesylki okolo 660zl.

Jesli chcesz kupic MDR-NC020 to w komisie ktos ustanowil cene 150zl.

Wiec nie wiem czy sie oplaca.Zwlaszcza ze chyba ten X1050 jest powystawowy.

Nie lepiej kupic nowy z gwarancja za 900zl niz kupowac ten i dokupowac sluchawki za 150zl? Wyjdzie prawie to samo a ryzyko zawsze jest.

Za miesiac bedzie nowy NWZ A845 moze lepiej kupic cos takiego.

 

Jest też aukcja w USA gdzie x1050 kosztuje bez słuchawek na razie 99 USD a to juz tanio.

Wracając do wyboru pomiedzy serią x a nowym NWZ A845, zdecydowanie postawie na X.

Może to dziwne ale miałem go w ręce i właśnie tak sobie wyobrażam porządny odtwarzacz a nie takie dziadostwo szerokości karty kredytowej.

Mój COWON jest taki, świetnie gra ale nie pasuje mi pod wzgledem mentalnym. Jest leciutki, cienki jak sprzęt dla kobietki. Jak sie weźmie w rękę to nie czuć jego mocy, jeżeli rozumiecie co mam na myśli.

NWZ A845nie powinien grać lepiej niż seria X a w takim przypadku wybiorę X nawet jak muszę trochę dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcac zasmecac forum spytam tutaj.

 

Czy w Sony nwz-x1050 wlaczenie odtwarzacza odbywa sie przy kazdorazowym nacisnieciu dowolnego klawisza czy tylko moj model ma taki defekt??

 

 

 

Zeby wylaczyc X series trzeba przycisk HOME nacisnac i przytrzymac 2-3 sekundy.Wtedy zgasnie pokazujac napisa Power Off.

Zeby wlaczyc wystarczy nacisnac przycisk i sie wlaczy.

Jak odlozysz odtwarzacz to on po kilkunastu minutach przejdzie w tryb uspienia (oszczedza enerie).Jesli przez iles godzin nie bedziesz uzywal go to wylaczy sie sam z trybu uspienia.I np jak wlaczysz go po 24 h to bedziesz musial chwile poczekac gdyz bedzie sie wlaczal (jest tam wtedy jakich napis zeby poczekac chwile).

Wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialbym to gdyby to dzialalo pod przyciskiem home tylko i wylacznie np. albo play ale to dziala pod kazdym przyciskiem przez co moge go wlaczyc w kieszeni nawet nie zdajac sobie z tego sprawy i nieswiadomie wyczerpie akumulator:/

 

Nie da sie tego ustawic tak zeby pod jednym przyciskiem to dzialalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialbym to gdyby to dzialalo pod przyciskiem home tylko i wylacznie np. albo play ale to dziala pod kazdym przyciskiem przez co moge go wlaczyc w kieszeni nawet nie zdajac sobie z tego sprawy i nieswiadomie wyczerpie akumulator:/

 

Nie da sie tego ustawic tak zeby pod jednym przyciskiem to dzialalo?

 

Troche nie rozumiem w czym problem.Jak nosisz w kieszeni to masz z tylu grajka suwak HOLD.Jak chcesz zeby nic sie nie wlaczalo jak masz go w kieszeni to hold do gory i blokujesz ekran dotykowy i te trzy przyciski w gorze (kolo gniazda sluchawkowego).Ta funkcja po to jest zeby w kieszeni nic sie nie wlaczalo samo.Chcesz cos zmienic w grajku to znow hold na dol...a potem jak idzie w kieszen to znow hold do gory.

Nie mozna zmieniac funkcji przyciskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba możesz po prostu po wyłączeniu (po wyłączeniu-przejście w stan uśpienia ) przełączyć suwak HOLD do pozycji ON ? To chyba nie trudne? :D A wtedy nie uruchomisz go żadnym przyciskiem dopóki nie przesuniesz z powrotem HOLD do pozycji OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialbym to gdyby to dzialalo pod przyciskiem home tylko i wylacznie np. albo play ale to dziala pod kazdym przyciskiem przez co moge go wlaczyc w kieszeni nawet nie zdajac sobie z tego sprawy i nieswiadomie wyczerpie akumulator:/

 

Nie da sie tego ustawic tak zeby pod jednym przyciskiem to dzialalo?

Aby zapobiec takim kolejom rzeczy jest HOLD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś miał okazję porównywać dźwiękowo serię X do serii E, i na czym? Ta ostatnia seria mi się podoba dźwiękowo. Mogą być też różnice X względem S lub A, też mi to da jakieś wyobrażenie.

 

A dlaczego E?

Mysle ze lepiej wypada S63XF czy S73X dzwiekowo a cena prawie taka sama (nieco wieksza zalezy od wielkosci pamieci).Seria E to klasa srednia a jednak sony stopniuje wyraznie jakosc za wieksza cene.

Nie sluchalem E serii ale czytalem opinie ze odstaje nieco od wymienionych (chyba inne podzespoly odpowiedzialne sa w srodku za dzwiek).Za miesiac jak wejdzie nowy NWZ A845 a wtedy S zyska jeszcze na pozytywnych opiniach gdyz jakosc dzwieku i cena za jaka sie go kupuje(w sklepach juz ciezko kupic) stana sie atutem i to mocnym.Bardzo dobry dzwiek oferuje w tej cenie.

Porownalem bezposrednio S639F i mnie osobiscie lepiej podobal sie niz A82X. X series jest rozwinieciem S63XF tylko ma mniej basu a pasmo w X jest bardziej zrownowazone.Scena w S63XF jest 2D a w X1050/1060 3D.

Jak porowna sie dzwiek X series z S63XF to slychac braki w dzwieku S serii.Aczkolwiek dzwiek w S jest lekko cieplejszy (fajnie gra z EX700).Roznica slyszalna jest w szczegolowosci i wyrafinowaniu dzwieku w X series.

Scena jest przestrzenna instrumenty wyraznie slychac jakby graly wokolo a my w srodku.Dynamika jest bardzo dobra.

W S dzwiek jest pewnie przez mniejsza scene nieco kolorowszy, bardziej nasycony.Po zainstalowaniu w X series jakosciowo bardzo dobrej muzyki (wav czy AAC400kbps) rippowanej z plyty CD lub z pliku bezstratnego (dobrej jakosci) slychac wyraznie ze duzo to daje.Kiepska obniza mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności