Skocz do zawartości

Sony serii X - nowa gwiazda rynku portable audio


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe, też słuchałem krótko ATHESW9 z Touchem i także szału nie było, wysokich tonów nawet nie ma co porównywać z Shure, jedyną zaletą jest dosyć zwarty bas ATH, w przeciwieństwie np. do CAL, wydaje mi się, że chyba znam gust Art-S,

Art-S Ty chyba lubisz solidny, mocny bas, te ATH-esw9 graja dobrze z ciepłymi playerami, choć wg mnie nawet z E10 szału nie było, a prognozuję, że z Sony X będzie po prostu nijako, nie mówiąc juz o Touchu (tak przy okazji), który jest trochę zimniejszy niż Sony.

 

 

Owszem lubie bas a zwlaszcza gdy ma jakosc.Ma byc solidny (potega zamknieta w klatce) ale nie duzy.Ciekawia mnie Ultrasone HFI 780 gdyz sporo daja czego oczekuje.Jedynie martwia mnie soprany ktore wlasnie z X series moga byc drazniace.On jest na tyle zrownowazony ze moga dawac niepowolany efekt - w X gora nie jest jakas schowana.Jest szczegolowa i ona jest a skoro HFI maja to pasmo podbite to ...hmm.

Srodek jest chyba lekko wypchniety wiec bedzie bezposrednio.

 

 

edit:calkiem fajnie z X series graja HD580.Scena z X o charakterystyce 3D i otwarte sluchawki fajnie ja podkreslaja.Jednak drugie chcialbym o bardziej uniwersalnym dzwieku,

o brzmieniu mocniejszym, zywym z potencjalem.HD580 sa swietne do wokali, jazzu, klasyki, bluesa. Rock, metal zbyt wygladzaja ... no i wzmak musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S - nie wiem z czego sluchasz HD580 ale skoro one sie nie nadaja do rocka znaczy sprzet ktory masz tez nie bardzo sie nadaje. Mowie bez zlosliwosci ale one sa dla mnie jednymi z lepszych sluchawek rockowych - maja i pazur i detale i dynamike. No ale kazdy oczekuje czego innego.

Zreszta z Senkow wg mnie nie ma lepszych do mocnej muzyki no chyba ze HD25.

 

Pomysl o DT990Pro bo one mimo ze otwarte maja referencyjny bas, wycofana srednice i szkliste wysokie (mozna lubic mozna nie). Bardzo dobre w rocku. Ultrasone mialem 550 - sprawa dyskusyjna czy sie spodobaja - na pewno technicznie lepsze od CAL! ale wcale nie daja wiecej funu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art-S - nie wiem z czego sluchasz HD580 ale skoro one sie nie nadaja do rocka znaczy sprzet ktory masz tez nie bardzo sie nadaje. Mowie bez zlosliwosci ale one sa dla mnie jednymi z lepszych sluchawek rockowych - maja i pazur i detale i dynamike. No ale kazdy oczekuje czego innego.

Zreszta z Senkow wg mnie nie ma lepszych do mocnej muzyki no chyba ze HD25.

 

Pomysl o DT990Pro bo one mimo ze otwarte maja referencyjny bas, wycofana srednice i szkliste wysokie (mozna lubic mozna nie). Bardzo dobre w rocku. Ultrasone mialem 550 - sprawa dyskusyjna czy sie spodobaja - na pewno technicznie lepsze od CAL! ale wcale nie daja wiecej funu.

 

Zupelnie przekreciles moj kontekst.HD580 to moje ulubione sluchawki.Spelniaja moje oczekiwania w kazdym z gatunku muzycznych a zwlaszcza w tych ulubionych.Dlatego kupilem drugie (okazja ze prawie nowe) i te juz pozostana na stale.

Piszac wygladzaja nie mialem na mysli nic co moglo by o nich zle swiadczyc.Wyjales to z kontekstu i przetworzyles na swoj jezyk.A powszechna jest opinia o nich ze (cytuje z recenzji):

 

...muzyka rockowa jest niekiedy odtwarzana zbyt "ładnie", bez potrzebnej czasami chropowatości i ostrości. Analityczność i precyzja lokalizacji są na bardzo wysokim poziomie, żadnych zastrzeżeń nie budzi też jakość efektów stereofonicznych...

 

Cos w tym jest jednak ja bym az tak drastycznie nie ujal.Kazde sluchawki kreuja jakis dzwiek.Mnie akurat on odpowiada w HD580 az za bardzo.Chetnie kupil by, cos o zblizonym dzwieku ale wlasnie zamkniete.Mogly by miec wiecej cech sluchawek zamknietych do kazdej muzy z nieco innym charakterem.

Opis SRH840 spelnia moje oczekiwania ale z tego co czytam np z recenzji Fallow'a to Ultrasone wypelnily by to czego oczekuje.

Co do zlosliwosci :) to nigdy nic nie odbieram w taki sposob jesli wprost ktos tego nie pisze.Sam pewnie wiesz ze czasem napisane jedno slowo tutaj na forum skupia taka reakcje i uwage na sobie ze pomimo zupelnie innego tematu w rozmowie zaczyna sie polemizowanie akurat z tym jednym slowem ktore poza tym ze nic nie znaczy to budzi dzikie emocje.Roznie sie konczy dyskusja nad rozdrapywaniem tego "slowa".

Ja slucham muzyki na czym mam.Pewnie to nie powod do chwalenia sie ale na to mnie stac.Co nie znaczy ze skoro kogos stac na drogie rzeczy to juz robi sie znawca.

Slucham muzyki (nie chodzi mi o radio) juz tyle lat ze mam doswiadczenie wieksze niz niejeden tutaj lat zycia ;) .Zycie juz mnie oklepalo nie mam potrzeby brylowac aby imponowac.

Szukam sprzetu do sluchania muzyki.A nie chce jednych sluchawek do wszystkiego.

 

Dzieki ;) za wskazanie DT990Pro.Beyerdynamici (zamkniete) tez pewnie ktores pasowaly by mi do X series.Tak wiec oprocz Shure i Ultrasone (HFI780 i Pro750) rozwazam tez Beyery.Czytam i zapoznaje sie z tym co pisza opinie.Bylo by swietnie gdyby ktos doswiadczony, ktos kto sluchal chocby Ultrasone jedne i drugie mogl cos napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki ;) za wskazanie DT990Pro.Beyerdynamici (zamkniete) tez pewnie ktores pasowaly by mi do X series.Tak wiec oprocz Shure i Ultrasone (HFI780 i Pro750) rozwazam tez Beyery.Czytam i zapoznaje sie z tym co pisza opinie.Bylo by swietnie gdyby ktos doswiadczony, ktos kto sluchal chocby Ultrasone jedne i drugie mogl cos napisac.

 

990 pro zdecydowanie nie sa zamkniete - wrecz przeciwnie. Zamkniete sa 770 ale to nie ta sama liga. IMHO powinienes rozwazyc rowniez Denony - D2000/5000/7000 to bardzo ciekawa oferta (cenowo niestety nieciekawa u nas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie ze masz zly sprzet - po prostu moze w czyms nie pasuje do HD580...one naprawde potrafia zagrac dosc ostro (chociaz to nie Grado) bardzo dynamicznie i do przodu - nawet brat rockowiec to przyznal.

Nie sa wcale tak wygladzone - tak bym raczej nazwal HD650tki.

 

Co do Denonow coz...D2000 wydaly mi sie wcale nie bardziej ciekawe od CAL! recablowanych.

 

Co do Ultrasone - podejrzewam ze to wlasnie one beda pasowac do Twojego zestawu Pro900 i HD580 - calkiem calkiem.

 

Ja tez np w przeciwienstwie do Fallowa nie lubie miec 1 sluchawek bo kazde nawet w obrebie jednej firmy maja rozna prezentacje ale gdybym mial ostac sie z jednymi to bylyby wlasnie 580tki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jak Ultrasone Pro 900 graja w porownaniu do HFI780 czy do Pro 750. Czy te drugie graja cos podobnie do Pro 900?

 

Narazie oprocz SRH840 rozwazam tez HFI780 choc kusza Pro 750.Jednak budzet juz powstrzymuje zapedy :) .

 

Wiec sensowne bylo by rozstrzygniecie SRH840 vs HFI780.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd najlepiej zamówić x1050? obecnie nie posiadam żadnych słuchawek (nie licząc ex82) i tutaj jest pytanie, czy słuchawki w zestawie są jako tako w miarę wydajne? chciałbym sobie kupić player na przyszłość i co najwyżej tylko zmieniać słuchawki, ale jak go kupię to na nie już funduszy na 100% nie będzie przez kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd najlepiej zamówić x1050? obecnie nie posiadam żadnych słuchawek (nie licząc ex82) i tutaj jest pytanie, czy słuchawki w zestawie są jako tako w miarę wydajne? chciałbym sobie kupić player na przyszłość i co najwyżej tylko zmieniać słuchawki, ale jak go kupię to na nie już funduszy na 100% nie będzie przez kilka miesięcy.

 

Dokładane słuchawki do x10xx to takie trochę lepsze ex85 więc szału nie ma ale w porównaniu do innych dokładanych słuchawek do grajków to jest jest przepaść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos sie orientuje jak Ultrasone Pro 900 graja w porownaniu do HFI780 czy do Pro 750. Czy te drugie graja cos podobnie do Pro 900?

 

Narazie oprocz SRH840 rozwazam tez HFI780 choc kusza Pro 750.Jednak budzet juz powstrzymuje zapedy :) .

 

Wiec sensowne bylo by rozstrzygniecie SRH840 vs HFI780.

 

Z tego co zauważyłem to Fallow mial coś do powiedzenia na temat porównania PRO900 do PRO750..chyba rozchodzilo się o różnice na tle S-logic ale nie pamiętam więc nie sciemniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze tylko kilka pytań co do odtwarzacza

1. czy ma gapless playback?

2. jest tak szybki jak reszta playerów od sony?

3. jak wypada w porównaniu do cowon s9?

4. w jakim sklepie za granicą można taniej go kupić?

to takie niewymagające pytania, bo o reszcie już wyczytałem, a tych informacji zdobyć nie mogłem (poza pytaniem numer 3 - tutaj większość poleca s9)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Moim zdaniem można to nazwać gapeless (przerwa jest niezauważalna, zadnego oczekiwania)

2. Jest tak szybki jak mój poczciwy A816 czyli bardzo szybki

3. Brzmieniowo (jeśli warunki odsłuchu są optymalne) imo X jest zdecydowanie lepszy

4. Szukaj na ebayu, była ostatnio na Head-fi 32-ka z dockiem brand new z uk za niecały 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad zamianą mojego i9 na X1050. X1050/60 jakoś bardziej mi pasuje, chociaż ubolewam, że nie odtwarza flaczków. Szukam jakiejś dobrej oferty ale aktualnie nie ma nic ciekawego.

W połowie grudnia były na iBood za 669 PLN + 29 za kuriera, to była miła cena, niestety zauważone po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze tylko kilka pytań co do odtwarzacza

1. czy ma gapless playback?

2. jest tak szybki jak reszta playerów od sony?

3. jak wypada w porównaniu do cowon s9?

4. w jakim sklepie za granicą można taniej go kupić?

to takie niewymagające pytania, bo o reszcie już wyczytałem, a tych informacji zdobyć nie mogłem (poza pytaniem numer 3 - tutaj większość poleca s9)

 

1. nie ma - przynajmniej na mp3 - przerwa podczas słuchania koncertów jest wyraźna (choć rzeczywiście dość krótka) i przeszkadza

2. nie jest - szybko uruchamia wskazany utwór, ale na liście przeglądania foldery i pliki pojawiają się z opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mam jeszcze tylko kilka pytań co do odtwarzacza

1. czy ma gapless playback?

2. jest tak szybki jak reszta playerów od sony?

3. jak wypada w porównaniu do cowon s9?

4. w jakim sklepie za granicą można taniej go kupić?

to takie niewymagające pytania, bo o reszcie już wyczytałem, a tych informacji zdobyć nie mogłem (poza pytaniem numer 3 - tutaj większość poleca s9)

 

 

2. nie jest - szybko uruchamia wskazany utwór, ale na liście przeglądania foldery i pliki pojawiają się z opóźnieniem

 

Zgodzę się z tym, że przy bardzo szybkim przewijaniu listy utworów trzeba poczekać sekundę na załadowanie się fragmentu listy ale co nie oznacza, ze jest wolny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodzę się z tym, że przy bardzo szybkim przewijaniu listy utworów trzeba poczekać sekundę na załadowanie się fragmentu listy ale co nie oznacza, ze jest wolny..

 

 

Przy wlaczaniu utworu sytuacja przedstawia sie tak ze utwor startuje normalnie szybko ale okladka albumu (utworu) po mikrosekundzie pojawia sie.

Przy szukaniu albumu ekran dotykowy dziala prawie tak jak wodzimy okiem czyli od razu - jedyne co widzimy to okladki ich wyswietlanie ta mikrosekunde nie nadazaja i wyskakuja po chwili.

Nie odczuwa sie ze cos zwalnia ze trzeba czekac.

W momencie wlaczenia grajka w celu dotarcia do zaplanowanego do odsluchu utworu docieramy i juz sluchamy szybciej niz np na S639F.

 

 

Jakby ktos chcial to w euro rtv agd jest promocja na X1060.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że przy bardzo szybkim przewijaniu listy utworów trzeba poczekać sekundę na załadowanie się fragmentu listy ale co nie oznacza, ze jest wolny..

 

U mnie nie tylko przy przewijaniu, ale też przy wracaniu z listy plików do listy folderów (nawiguję po folderach, nie po tagach).

Sekunda - weź zegarek i zobacz, jak dużo to czasu ;)

 

Nawigację po folderach wolę w S-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda, że na iboodzie tego nie wyłapałem

a i jeszcze jedno, można wyłączyć cover flow?

 

 

 

Jest szansa ze ibood moze znow zrobic taka promocje.W ubieglym roku tak bylo z A82X - wystawiali go kilka razy w odstepach okolo miesiaca i cena byla sporo tansza.

Jednak ten model jest drozszy i moze sie nie powtorzyc szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, szkoda, że na iboodzie tego nie wyłapałem

a i jeszcze jedno, można wyłączyć cover flow?

 

 

 

Jest szansa ze ibood moze znow zrobic taka promocje.W ubieglym roku tak bylo z A82X - wystawiali go kilka razy w odstepach okolo miesiaca i cena byla sporo tansza.

Jednak ten model jest drozszy i moze sie nie powtorzyc szansa.

 

Mnie się coś wydaje, że niedługo będzie znowu jakaś promocja, bo niedługo szykuje się premiera NWZ-A840

Za granicą już sprzedają x1060 w tej samej cenie co x1050, jeżeli oczywiście kupisz obie wersje pojemnościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie X10x0 to jest model z nowej linii wiec póki co wielkich promocji bym się nie spodziewal aczkolwiek zobaczymy jak będzie się plasowała A84X w tabeli Sony.. Mnie się coś wydaje, że A840 to moze być( o ile brzmienie będzie good) niezły hicior, bo nie każdy lubi te wszystkie touchscreeny i niepotrzebne wifi..brakowało ostatnio takich playerow to mozeby być mocne uderzenie Sony w ten segment i jeszcze z pojemnoscią 64gb..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności