Skocz do zawartości

Najdluzszy Watek W Historii Internetu :)


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja się odniosę do tego co napisał majkel :

 

- pmxy100 mają w stosunku do portków trochę cofnięty wokal

- do tego góra w kpp jest bardziej ostra i wyrazista ( ale nie metaliczna ) podczas gdy w sennkach jest trochę bardziej stłumiona ( ma to swoje dobre strony )

- w cichym otoczeniu słuchawki brzmią bardzo podobnie, na ulicy przez pmxy jakby bardziej ucieka dźwięk i traci na dynamice. Wg mnie dzieje się to przez to, że po zewnętrznej strony membrany przesłonięte są cienką gąbką. W przypadku port jest to na całej rozciągłości plastik z drobnymi dziurkami wentylacyjnymi, który chyba jednak trochę lepiej "izoluje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam Sennheisery PX100 miały strasznie dziwny bass, inny od wszystkich dotychczasowych moich słuchawek. Może to wina słabego MuVo albo tego, że nie zostały wygrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktoś chętny na małą wymiane AKG k26p na... No wlasnie, na

Wymienie sie na iPodowe pchełki, ew. EP480. Jak dorzucisz swoje staaaare playery z "Sony" to moge Ci dać nawet 2 w/w pary :)

Zygmunt: Wole sprawdzone Sennheisery i mieć więcej kasy w kieszeni :P Z kolei nigdzie mi sie ze słuchawkami nausznymi nie spieszy, ale w następnym roku mam zamiar jakieś kupić porządniejsze (w najgorszym przypadku Grado SR-60). Punktem, który chce osiągnąć w następnym roku to jakieś Grado (mile widziane ładnie współpracujące z CMOYem by zły Forza) i HD 595. IMO do osiągnięcia, tym bardziej, że już nie bede zbierał na żadne IEMy (E500 dostane na gwiazdke, wszystko ustalone i słuchawki powinny być w tym/następnym tygodniu). No i jeszcze w następnym roku planuje playera kupić, aczkolwiek to schodzi na drugi plan za słuchawki, a to dzięki genialnemu posunięciu: zakupem Szufli :) Tak BTW to ma ona ok 30 mW mocy, może by Ci się Zygmunt przydała do HD595?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki z ciala :)

 

Laboratorium badawcze Sony w Tokio wymyśliło sposób na to, aby podłączyć słuchawki do odtwarzacza przenośnego bez potrzeby wykorzystywania kabelków, ale przez ciało użytkownika. Podaje Barry Fox dla New Scientist.

 

'Nowy system wykorzystuje ciało słuchacza jako kondensator, który przenosi niewielki ładunek elektrostatyczny. Odtwarzacz przenośny przesyła sygnał do przewodzącego elementu z materiału - np. opaski na przegub - co ładuje nieznacznie ciało noszącego. Para przewodzących elementów w słuchawkach odbiera sygnał i przekształca go szybko w dźwięk.'

 

Kolejnym pomysłem na 'zielone' życie jest hybrydowy telefon komórkowy ze zintegrowanymi panelami słonecznymi. Oznacza to, że już nie będą zdarzały się nagle przerwane rozmowy spowodowane wyczerpaniem baterii.

 

Urządzenie jest aktualnie zasilane wyłącznie promieniami słonecznymi, co stanowi innowacyjne rozwiązanie dla podróżników. Pierwsi wypróbują to urządzenie prawdopodobnie Japończycy - DoCoMo pracuje nad prototypem. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkt pojawi się na rynku. Nie możemy się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laboratorium badawcze Sony w Tokio wymyśliło sposób na to, aby podłączyć słuchawki do odtwarzacza przenośnego bez potrzeby wykorzystywania kabelków, ale przez ciało użytkownika. Podaje Barry Fox dla New Scientist.

 

'Nowy system wykorzystuje ciało słuchacza jako kondensator, który przenosi niewielki ładunek elektrostatyczny. Odtwarzacz przenośny przesyła sygnał do przewodzącego elementu z materiału - np. opaski na przegub - co ładuje nieznacznie ciało noszącego. Para przewodzących elementów w słuchawkach odbiera sygnał i przekształca go szybko w dźwięk.'

 

 

Już widzę jak ludzie z audiostereo i im podobni opracowują specjalne diety w celu poprawy jakości sygnału i wysiadują w solariach żeby się odpowiednio wygrzać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsi wypróbują to urządzenie prawdopodobnie Japończycy

100 zmarło od porażenia prądem w fazie wstępnych testów :P

Tak zauważyłem, że jest 3985 postów i 399 strona. Nie będe walczył raczej o TEGO posta, żeby nie było, żem spamer :P Ale kibicuje Koniowi w tej sprawie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsi wypróbują to urządzenie prawdopodobnie Japończycy

100 zmarło od porażenia prądem w fazie wstępnych testów :P

Tak zauważyłem, że jest 3985 postów i 399 strona. Nie będe walczył raczej o TEGO posta, żeby nie było, żem spamer :P Ale kibicuje Koniowi w tej sprawie! :)

:D dzieki, wtedy akurat tak sie trafilo ten 3000 post, wlasnie mialem isc spac ale cos mnie podkusilo, MatmaN (chyba) napisal 2999 no to zapodalem ''okragly'', a pozniej wiadomo co sie stalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że shufla wyciągnie hd595 to nie mam żadnych wątpliwości. Mój t30 też by bez problemu ciągnął gdyby nie to, że lubię własne ustawienia eq i starsze nagrania. Jak np zapuszczam sobie nową płytę godsmacka to mam spokojnie zapas 10kresek głośności, jak wrzucam dżem to playerek gra na styk a jak zapodam coś z okolic końca lat 80 i początku 90 to bardzo często zdarza się, że jest po prostu padaka i o ile w domciu jeszcze da się przeżyć to na dworze już jest nienajfajniej. Normalnie aż nauczyłem się słuchać muzy na SRS'sie.

 

A swoją drogą to z tym SRSem to niezła ściema jest, bo pozwala on na głośniejsze słuchanie niż na własnym EQ a daje bardzo zbliżony efekt do własnego EQ właśnie ale takiego z IFPa - bez ograniczeń głośności.

 

Wg mnie ustawienia SRS'a działają analogicznie do ustawień eq :

- zakładka SRS ustawia zakres częstotliwości objętych modyfikacją ( od najwyższych rejestrów w kierunku środka )

- FOCUS służy do podbijania głośności zakresu wyznaczonego przez SRS

- TRUBASS również do podbijania zakresu tym razem wyznaczonego przez BOOST

- Boost zakres od najniższych częstotliwości do średnich

Tak na szybko naskrobane w paincie :

SRS.JPG

 

Oczywiście nie wiem jak wygląda krzywa głośności na poszczególnych częstotliwościach - czy jest wypukła, czy bardziej wklęsła, czy skoki są wysokie czy niskie itd. Wiem, że na SRSie możemy uzyskać bardzo głęboki bas, ale podobny efekt można było uzyskać na ifpie, podbijając najniższe pasmo i działało bo całość nie była przyciszana przez regulator głośności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nfsu-mnie Grado sr60 tak wciagnely ze teraz mimo ze mam hd595 mysle jak graja sr80 albo 225, oczywiscie ich nie kupie bo moj budzet juz zakupem hd595 zostal nadszarpniety ale moze w przyszlym roku...generalnie jednak tylko po wczesniejszym odsluchu inaczej nie ma sensu-bez odsluchu to mozna kupic sprawdzony, tani sprzet (tak jak ja Grado za 69 dolcow):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez mam 100 strone...

 

A tak serio to co bedzie Vibez na meetcie (nie wiem jak odmienic :P) ?

 

Poza tym wlasnie maxdila kupil ode mnie H320 z calym zestawem... czuje sie jakbym tracil czastke swojej tozsamosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez mam 100 strone...

 

A tak serio to co bedzie Vibez na meetcie (nie wiem jak odmienic :P) ?

 

Poza tym wlasnie maxdila kupil ode mnie H320 z calym zestawem... czuje sie jakbym tracil czastke swojej tozsamosci...

 

 

A co w zamain kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ustawienia SRS'a działają

 

heh... niestety działanie SRS-u jest dość dobrze opisane na stronie http://www.srslabs.com więc nie ma zbyt wiele miejsca na domysły ;)

 

SRS działa jako "uprzestrzennienie" dźwięku (więc faktycznie wpływa na środkowe i górne rejestry), FOCUS jako wyeksponowanie środka (zarówno geometrycznego jak i środkowych częstotliwości) a TruBass to faktycznie psychoakustyczne podbicie basu - podbija nie same częstotliwości a ich harmoniczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez mam 100 strone...

 

A tak serio to co bedzie Vibez na meetcie (nie wiem jak odmienic :P) ?

 

Poza tym wlasnie maxdila kupil ode mnie H320 z calym zestawem... czuje sie jakbym tracil czastke swojej tozsamosci...

 

 

A co w zamain kupujesz?

 

ipoo 5.5 g 80 GB albo Vibez - zalezy co jutro powie ksy :)

 

Ale jesli na swieta sie rozchulam z prezentami to dopiero w styczniu cos bede bral to wtedy dojdzie Cowon D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez mam 100 strone...

To jeszcze większy prestiż: 4000. post na 100. stronie :P Zmienił sie mój typ, bo pisze 3997. posta, czyli pewnie do mojego powrotu sprawa będzie załatwiona. Normalnie postawiłbym na Forze, ale że został nadętym modem i na pewno "nie będzie się w to bawić" stawiam na Majkela. Go Majkel! :)

 

ga061213.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ja tez mam 100 strone...

To jeszcze większy prestiż: 4000. post na 100. stronie :P Zmienił sie mój typ, bo pisze 3997. posta, czyli pewnie do mojego powrotu sprawa będzie załatwiona. Normalnie postawiłbym na Forze, ale że został nadętym modem i na pewno "nie będzie się w to bawić" stawiam na Majkela. Go Majkel! :)

 

Dla mnie to żadna rozrywka - wystarczy, że skasuje X postów to będe miał każdy numer :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności