Skocz do zawartości

Vedia a10


mistertwister

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

.ksy powinien Ci dać 2000$ za taką recenzję. Albo jesteś tak mało wymagający wobec odtwarzacza, albo jesteś naprawdę wielkim optymistą i do recenzji przekradło się wiele z Twego optymizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może dojdzie do Ciebie, że jednak złych opinii (spisanych jakkolwiek) o A10 powiedzmy, że jest nawet z 50 co stanowi niecały 1% sprzedaży. Więc może warto zrozumieć, że bardzo wiele osób jest z A10 zadowolonych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie wrzucić gdzieś na rs firmwarey do a10: ten pierwszy oryginalny 1.002 coś, 1.003.016rc i 1.003.015. Kiedyś ściągłem z forum, teraz mam błąd jak z google wpisuje i przechodze na wyszukany link. Na 1.003.020 jest ogólnie lipa. wiesza się transmiter i pliki flac, 1.003.013b ok. Wogóle sie nie wiesza ale jakość dzwięku gorsza :/ Także chciałem sprawdzić te firmwarey, a kiedyś już sciągałem, ale usunąłem. Wogóle vedia powinna wszystkie te wersje wystawić na stronie u nich. Bo na google nigdzie ich nie można wyszukać. Tym bardziej, jak nie umią zrobić jednego firmwareu działającego poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo może dojdzie do Ciebie, że jednak złych opinii (spisanych jakkolwiek) o A10 powiedzmy, że jest nawet z 50 co stanowi niecały 1% sprzedaży. Więc może warto zrozumieć, że bardzo wiele osób jest z A10 zadowolonych...
Nie przeprowadzałem takich testów, ale zdziwiłbym się, gdyby odsetek osób wyrażających negatywne opinie iPod Nano 2 lub 3 gen wyniósł więcej niż promil.

 

99% nie narzeka wynika z następujących przyczyn: nikomu się nie chce (np mi), każda sroka swoje chwali, ludzie nie mają porównania - mało kto często zmienia playera, tak jak użytkownicy tego forum.

Czy to oznacza, że powinniśmy przestać uważać pozbawione basu i EQ, brzydko grające, ce****ące się fatalnym stosunkiem jakości do ceny modele ipoda za ****o?

 

 

Jasne, a10 spełnia podstawowe funkcje: gra, ma dużo gb i niezłą baterię.

Ale dla porównania v39 pięknie gra i mimo dotykowego ekranu jest wygodniejsza (zakładki, brak tego beznadziejnego zegarka), że o wyglądzie nie wspomnę;

z5 ma wspaniałą nawigację dostępną przez kieszeń i szybko się włącza, że o wyglądzie nie wspomnę...

 

W porównaniu do innych grajków a10 jest po prostu marny, stąd te wrogie opinie względem Srok Chwalących Swojego Grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja tu dodam coś od siebie. Jeżeli brać pod uwagę tylko brzmienie to A10 jest na prawdę świetny.

 

Spora moc wysteruje nawet bardziej wymagające słuchawki. Ciekawe, lekko ochłodzone brzmienie zgrywa się świetnie z cieplejszymi słuchawkami. HD 595 brzmią na nim co najmniej BARDZO dobrze. Z chłodnymi i takimi o neutralnym, studyjnym brzmieniu (HD 25-1) jest już trochę gorzej. Gra to oczywiście dość dynamicznie, czytelnie, z dobrą separacją i pełnym zakresem częstotliwości, jednak takiemu połączeniu brakuje życia, energii i swobody IMO.

 

Ale jeżeli brać pod uwagę odtwarzacz jako całość, jako urządzenie elektroniczne, które ma spełniać określone funkcje, sprawiać radość z użytkowania i nastręczać jak najmniej problemów to A10 już kuleje.

 

Po pierwsze nie uważam go za jakiś specjalnie ładny plejer. Komuś może się podobać, ale przyrównując dość skromnego A10 do najnowszych konstrukcji Sony, iRivera czy innych iAudio nie sposób wyzbyć się wrażenia, jakby A10 był na rynku już ładnych parę lat. Stylistyka nie bije po oczach świeżością. Dla mnie nie ma to akurat najmniejszego znaczenia, ale są ludzie, dla których ma.

 

Nawigacja też pozostawia wiele do życzenia. Znalezienie konkretnego utworu jest dość kłopotliwe i chwilę trwa. Na domiar złego nie mamy opcji identyfikacji płyty po okładce co było dla mnie bardzo wygodne z plejerem Sony. Nie ma także możliwości cofnięcia się w wyszukiwaniu, tzn. jak już znajdziemy gatunek, wykonawcę, płytę i odpalimy dany kawałek, nie można wykonać tej sekwencji odwrotnie coby np. wrócić do wyboru płyty artysty. Tak więc wyszukiwanie utworów na A10 jest dość czasochłonne.

 

Świetnym ficzerem jest obsługa FLAC, niewiele plejerów gra lossless. Ktoś, kto zgrywa sobie płyty do bezstratnych formatów na pewno doceni tego plejerka. Jeszcze bardziej przydatny jest slot na kartę. W cenie około 350-400 zł można mieć aż 24 GB (!). Bateria także jest mocną stroną A10. Rzadko kiedy mi się zdarza, że muszę go podłączać specjalnie w celu naładowania. Zwykle jest to chwila na zrzucenie jakiegoś nowego albumu i to wystarcza.

 

Uważam, że A10 jest godnym polecenia grajkiem i na pewno znajdzie jeszcze wielu nabywców. Ja sam nie mam zamiaru się go pozbywać, ale niektóre jego niedociągnięcia zmuszają mnie do zaopatrzenia się w jeszcze jednego plejera, który będzie jakby uzupełnieniem A10. Najprawdopodobniej będzie to Sony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brać pod uwagę np opcję wznawiania grania po włączeniu to w 1.003.020 po włączeniu już się tak nie wiesza, jak z wyłączoną. Szczegół, ale można by to zrobić od razu poprawnie. Jakość dźwięku bez eq i srs jest ok w 020, bo na senheisserach 280 pro hd sprawdzałem w stosunku do 1.003.013b i jest różnica na korzyść 020. Mam nadzieję, że to ta opcja i będzie pracowało stabilnie. Poza tym w 020 na minis jest to, że przy starcie odtwarzania flac, ape się dławi trochę potem ok. Na 013b było normalnie. Ale tak czy inaczej jak będzie stabilnie po dłuższym czasie to 020 jest ok. Bo kiedyś na 020 mi się zwiesiło samo w czasie grania flaca na przykład. Jeszcze autem jechałem i miałem transmiter włączony więc była lipa. Dlatego warto by mieć jeszcze do testu opcje firmwareu 015 i 016rc no ewentualnie 020rc. Kiedyś miałem ale usunąłem niepotrzebnie. Swoją drogą jeżeli te odtwarzacze się częściej lubią wieszać to po co mały reset na spinacz? Można było zrobić normalny reset jako przycisk i powiedzmy automatyczny start po wciśnięciu na nowo. To by też było jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się zatem, że najlepszym rozwiązaniem w nowym firmware do A10 byłoby połączenie funkcjonalności i stabilności z 1.003.020 FINAL oraz jakości dźwięku z 1.002.005. Czy takie "magiczne" połączenie może nastapić? Ktoś się orientuje jak to wygląda aktualnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się zatem, że najlepszym rozwiązaniem w nowym firmware do A10 byłoby połączenie funkcjonalności i stabilności z 1.003.020 FINAL oraz jakości dźwięku z 1.002.005. Czy takie "magiczne" połączenie może nastapić? Ktoś się orientuje jak to wygląda aktualnie?

 

 

Aktualnie całe moce idą w b6. Do a10 programiści wrócą później gdy b6 wejdzie na rynek. To wywnioskowałem z newsów na flakerze.

 

Niebawem powstanie wątek na forum gdzie umieszczę wszystkie softy do a10 jakie posiadam. W sumie 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Chciałbym zapytać posiadaczy A10 o funkcję resume-wznawianie. Czy istnieje, a jeżeli tak, czy działa jak należy? Czy po kolejnym włączeniu zaczyna odtwarzać dokładnie od miejsca na którym skończył gdy został wyłączony? Jest to dla mnie jedna z ważniejszych funkcji, gdyż przeważnie słucham audio-książek. obecnie używam I7 i resume działa super, lecz trochę mi go szkoda na książki, których słucham bardzo dużo. A z powodu wady wzroku, przekopywanie się przez dziesiątki plików nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało jest informacji o brzmieniu tego odtwarzacza. Może ktoś wrzuciłby porównanie A10 z jakimiś innymi odtwarzaczami, szerzej rozpoznawanymi (np. ifp, touch, h3xx, p3)?

 

jest recenzja która porównuj do Clip'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szybkie pytanko. Czy opłaca się aktualizować firmware z fabrycznego 001.002.005 na najnowszy? Czy dźwięk na tym nie ucierpi? EQ i tak nie używam, a długi start po zmianie karty pamięci jestem w stanie tolerować. Druga sprawa to skąd można wziąć firmware 001.002.005? - W razie czego żeby go przywrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam factory firmware

 

Jeśli ktoś chce jeszcze coś to mam na dysku: 1.3.6, 1.3.11, 1.3.13, 1.3.13b, 1.3.14, 1.3.15, 1.3.16, 1.3.18, 1.3.19, 1.3.20

Hm, chyba to wszystkie jakie do tej pory wyszły xD

 

jak będę miał czas to powstawiam to ;)

 

PS. w dziale vedia są jeszcze 2 wersje - 1.4.1 i 1.4.8 lecz do obu linki wygasły - ciekawe :P

 

V001.002.005_Factory.rar

 

EDIT: Gdyby ktoś miał te wersje to prosiłbym o wrzucenie ;)

EDIT2: Znalazłem 1.4.1, lecz 1.4.8 nie mam :>

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dałem kiedyś wszystkie dawniejsze softy do a10 jakie miałem.

http://forum.mp3store.pl/topic/55259-softy-do-a10/

 

Doklejajcie tam w postach wszystkie nowsze. Nie róbmy offtopa pod recką :)

 

Edytowane przez mistertwister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Chciałbym zapytać posiadaczy A10 o funkcję resume-wznawianie. Czy istnieje, a jeżeli tak, czy działa jak należy? Czy po kolejnym włączeniu zaczyna odtwarzać dokładnie od miejsca na którym skończył gdy został wyłączony?

 

mnie też to interesuje ... czy możecie odpowiedzieć? dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam vedię A10 od jakichś dwóch miesięcy. Na początku byłem strasznie zawiedziony tym playerem. Po Zune brakowało mi wyświetlacza z okładkami i większej liczby utworów na ekranie (playlista) do tego kiepska widoczność w słońcu. Kupiłem bez oryginalnych słuchawek w dziale giełda. Podłączyłem do niego PL-30 i nie podpasowało mi brzmienie - za bardzo wypchnięty środek i słabiutki bas. Jedyne co mi się podobało to odstęp od szumów - podobny jak w Zune i obsługa kart. Vedię kupiłem przede wszystkim z powodu EQ - liczyłem na podbicie basów w PL-30. Niestety działanie EQ to jedna wielka zagadka, przy dodawaniu jakiejś częstotliwości ścisza pozostałe, przy odejmowaniu po prostu odejmuje, ale zmiany w ten sposób uzyskane i tak są minimalne, nijak się mają do byle playera na komputerze.

 

Po jakimś czasie przyzwyczaiłem się do brzmienia tego playera z PL-30, ale wiedziałem, że to nie to czego szukam. Nabyłem inne słuchawki Esmooth ES360 i to był strzał w dziesiątkę. Zgrały się z tym playerem idealnie. Po wygrzaniu dźwięk jest świetny. Świetna separacja instrumentów, szeroka scena - doskonale można zlokalizować każdy instrument i bez zbytniego skupiania się na nim wychwycić co gra, do tego masa szczegółów, które można usłyszeć bez skupiania się na ich wychwyceniu. Bas mocny, punktowy, bez nadmiaru midbasu, stopa wyraźnie daje ciśnienie na bębenki (to główna różnica w porównaniu do Zune). Średnica wyraźna i dobrze odseparowana, żadnego zlewania się gitar w ostrych kawałkach - każda gra osobno. Wokale cichsze niż w połączeniu z PL-30, ale tam są one zbyt uwypuklone. Wysokie tony szczegółowe i wyraźne, ale bez nadmiaru, czasem nieco zasyczą sybilanty.

 

Sama vedia na najnowszym sofcie (ze stycznia 2011) 1.7.3 wreszcie stabilna i szybko się uruchamia (kilka sekund łącznie z inicjacją karty pamięci), tylko ten pasek kilku pixeli z lewej (mam stary typ wyświetlacza?). EQ nadal pozostał kiepski, ale mając idealnie zgrane słuchawki wcale go nie potrzebuję. Soft do pobrania z naszego forum (trzeba znaleźć odpowiedni wątek), bo na stronie producenta nadal najnowszy to 1.3.2.

 

Co od powyższego pytania o wznawianie (wiem, że zadane parę miesięcy temu, ale zostało bez odpowiedzi) - to działa. Nie pamiętam jak było na starszym sofcie (1.3.2) ale chyba nie działało.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy mógłbyś porównać dźwięk EP z ES ... porównywalny?

 

Prawdę powiedziawszy okazało się że moje EP nie są oryginalne, chyba że pierwsze modele miały przefrezowanie po środku tego srebrnego (bo moje tak mają) a nie bliżej zewnętrza. Cały czas byłem przeświadczony, że są, bo kiedyś odsłuchiwałem oryginalnych (kupionych w sklepie) EP i moje grały identycznie. W każdym razie jeśli chodzi o separację, scenę i szczegółowość to EP-630 ma się nijak do Esmooth ES360.

 

 

Wczoraj dotarły do mnie Sony EX82 i w moim odczuciu ES gra lepiej od nich, aczkolwiek jest to dość subiektywne odczucie, bo do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić a ja na obsłuchanie się z EX nie miałem jeszcze czasu. W każdym razie moje spostrzeżenia porównania ES vs EX: niski bas podobny, dobrze czuć na bębenkach stopę. Midbas w EX wyraźnie mocniejszy - dla mnie jest go nieco za dużo. Średnica w ES bardziej uwypuklona, wysokich też nieco więcej. ES mają (pewnie ze względu na głośniejszą średnicę i cichszy midbas) szerszą scenę i lepszą szczegółowość. Dźwięk z EX jest bardziej "misiowaty" taki ugładzony, brak mu drapieżności którą ma ES.

 

W każdym razie do vedii EX też dobrze pasują, chociaż osobiście poleciłbym jakiś zimniejszy player (jeśli jest - w tej dziedzinie to znam tylko to co mam w podpisie).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Może ktoś wie czy Vedia A10 ma możliwość robienia zakładek i czy chodzi w miarę stabilnie, nie wiesza się, nie muli. Wiem, że są różne softy, ale czy którymkolwiek z nich da się tego playera tak ustawić, żeby prawidłowo robił zakładki i nie wieszał się, bo w tej kwestii znalazłem sprzeczne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności