Skocz do zawartości

Rock


maciek1027

Rekomendowane odpowiedzi

Tarkus słusznie kojarzę Cię z Artrocka ?:)

Słusznie kojarzysz mnie z artrockiem jako muzyką. :) Ale jeśli istnieje forum o tej nazwie, to ja nic o nim nie wiem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać jest Was dwóch, jak killerów :)

Musiał wyjechać z innego krateru niż ja. I co teraz robić? Może zmienię ksywę na Aquatarkus?

 

Aha, a gdy jesteśmy przy artrocku: była kiedyś w Polsce kapela, która grała trochę jak Marillion, ale istniała wcześniej. Nazywała się Exodus. Też warto posłuchać - cała ich dyskografia jest już na CD. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich:

Closterkeller

(dla mnie jeden z najlepszych polskich rockowych zespołów - jednak wydali tylko jedną płytę)

Riverside

 

Z zagranicznych:

Razorlight

Theatre Of Tragedy[/url] (tylko trzeba dobrać odpowiedni okres, bo grali trzy gatunki: doom metal -

- industrialny rock)

Trans-Siberian Orchestra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a co do rocka, zdaje mi się czy Green Day'a nikt nie polecił? polecam ich najnowszą płytkę 21 century Breakdown oraz takie utwory jak Know Your Enemy, American Idiot, Holiday, Basket Case, 21 guns, Maria, Warning

fiński The Rasmus (nowa plytka Black Roses świetna) a piosenki np. Ten Black Roses, Ghost of Love, Justify, Dangerous Kind

Sum 41, blink-182, Simple Plan - ale to juz bardziej punk rock :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Plan to pop punk, a więc odmiana punk rocku (w skrócie punku). Nie słuchałem tego zespołu kilka lat, ale to tutaj to... cóż... zmienili granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fana Dream Theater - Animations ewidentnie fajnie grająca polska kapela, brak wokalu bardzo im pomógł.

 

Ponadto

 

Ankh - Apocalypticę przy tym można schować do 117-tej szuflady i zapomnieć że istnieje.

Jelonek - J.W

Kyuss - Potężny i ciężki stoner rock. Lipali przy nim wysiada

Believe - Skrzypce i rockowe granie płyty które wydali - porządne

SBB - klasyka gatunku! choć poza rockiem występuje mnóstwo nawiązań do Bluesa i Jazzu - chyba moi ulubieńcy

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simple plan - punk rock? hahaha a to dobre jeżeli ktoś to próbuje nazwać pop-punkiem ja bym to nazwał pop-rockiem a dokładniej uściślając pop'em...

 

A żeby nie śmiecić... trochę mocniejszego brzmienia alternatywnego i post-hardcorowego:

Emery

A Static Lullaby

UnderOATH

Emarosa (nowa płyta, podoba mi się najbardziej)

Hawthorne Heights

Story of the Year

The Used (starsze płyty szczególnie)

A.F.I.

Z trochę bardziej lightowych:

The Classic Crime

The Spill Canvas

The Red Jumpsuit Aparatus

Saosin

Funeral for a Friend

cKy

Pillar

The Almost

Acceptance

Armor for Sleep

The Fold

The Maine

The Starting Line

Mae

Boys Like Girls (bardziej pop rock)

Run Kid Run

Jimmy Eat World (starsze płyty w szczególności)

No i oczywiście Snow Patrol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=jPVFa7YDHas

 

Jak to Synek jest punk rock, to zapomnij o udzielaniu się na forach o muzyce rockowej i poczytaj trochę literatury.

 

takiś mądry? zobacz sobie na lastfm, albo na wikipedii SYNKU, Simple Plan otagowany jako: rock, punk rock, pop punk, punk, emo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio jakos slucham Drowning Poola, Deftones i Mudvayne calkiem calkiem maja kawalki :)

Ostatnio tez sciagnalem tfu kupilem cala dyskografie AC/DC - naprawde maja to cos :). Szczegolnie, ze wczesniej jakos mnie do nich nie ciagnelo teraz wiem, ze wiele stracilem :).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drowning Pool bardziej mi leżał ze starym wokalistą, ale ten nowy album też nienajgorszy. Z tym, że to średnia półka, jako espół. Deftones mogliby nagrać w końcu coś na miarę White Pony. Mudvayne bardzo mnie rozczarował nową płytą.

 

Obadajcie sobie misiaczki Ill Nino :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drowning Pool bardziej mi leżał ze starym wokalistą, ale ten nowy album też nienajgorszy. Z tym, że to średnia półka, jako espół. Deftones mogliby nagrać w końcu coś na miarę White Pony. Mudvayne bardzo mnie rozczarował nową płytą.

 

Obadajcie sobie misiaczki Ill Nino :)

 

 

Ill Nino kiedyś słuchałem, zespół nawet fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności