Skocz do zawartości

Windows, Linux, BSD i inne


rytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@KHOT warto zamienić xpsp3 na 7? I co ze sterami?

 

Ja używałem tej pierwszej publicznej bety i na moim kompie (P4 3GHz, 1GB ramu, radeon chyba x1600) śmigało naprawdę zacnie, porównywalnie do xpka a momentami nawet szybciej. Jedyny problem jaki napotkałem to sterowniki do karty graficznej. Na jakiś starszych które zainstalowałem z płyty mi niektóre gry nie działała, po ściągnięciu najnowszych z neta jakiekolwiek gry przestały w ogóle się uruchamiać. Oprócz tego naprawdę fajny. Tego najnowszego RC nie ściągałem, nie wiem co w nim zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry - jest lepiej niż się spodziewałem.

 

GTA IV z najnowszymi patchami chodzi bardzo ładnie.

 

Mam też Dirta. I, ku mojemu zdziwieniu, chodzi na absolutnie najwyższych detalach (też wszystkie patche zainstalowane). To dziwne, bo gdy ostatnim razem grałem w tą grę to musiałem troszkę detale obniżyć :)

 

TDU odpaliłem tylko na chwilę, działało bez zarzutów.

 

CoD4 tak samo.

 

Wniosek z tego taki, że Win7 nie ma większego wpływu na nowsze gry (ze starszymi nie wiem jak będzie. XP Mode nic tu nie da, bo on nie wspiera akceleracji sprzętowej), natomiast nVidia dla nowszych kart wypuściła dobre sterowniki do siódemki (mam 8800GTS 512).

 

Żyć nie umierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się przeniosłem do 7rc x64 i się świnia powiesił, jak miał płytę wysunąć.

Poza tym póki co działa wszystko, co działać ma (gg, vlc, firefox). Wcześniejsza wersja wyceniała mojego peceta na 3.0 (dysk), teraz 3.9(nowe sterowniki) 4.0 (grafika pod aero), a za dysk... 5.3.

I nie żre więcej ramu niż x86 (zajęte mniej niż 1gb, zainstalowane 2gb).

 

EDIT: Hahaha, Stalker chodzi płynnie na high (wcześniej grałem na medium) :>

EDIT2: Czemu Wordpad jest domyślny do plików .odt a .doc już nie O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Moja ciekawość wzięła górę nad rozsądkiem i wrzuciłem sobie na czysto rcka.

I moje spostrzeżenia - zostaję :D

Po primo: Można wyrzucić wszystko, nawet internet explodera, windows media playera i całą resztę tego g***a.

Po secundo: Chodzi dużo szybciej od visty (wersja 32b - x86). Po hibernacji wstaje w niecałe 20s, a nie jak w viscie - 1,5 min...

Po tertio: ładny jest skubaniec... I wsio chodzi...

 

No, i siódemka zostaje u mnie na twardzielu w ten sposób, a jak zablokują? to wtedy będę się martwił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary linuksiarz może przy okazji nowych systemów polecę Wam np najnowszą odsłonę Ubuntu 9.04 Jurny Jarząbek, sporo uległo usparwnieniu w szczegolności czas bootowania systemu który na jajku dystrybucyjnym skrócono do kilkunastu sekund, ze środowiśk gaficznych mamy najnowsze Gnome+compiz i KDE i to pod kontrolą najnowszego serwera XOrg. System ewidentnie robi się coraz bardziej przyjazny użytkownikowi, który niekonicznie musi znać cli shellowe. Polecam

BTW w tym roku mija 12 lat jak przestałem używać produkty Micro$softu.

a moim zdaniem sporo zepsuli w najnowszym ubuntu.. wyrzucili sporo przydatnych acz prostych opcji, uruchamianie terminala w danym folderze, wylogowywanie "na chama", do tego instalator... z 1GB ramu musiałem instalować z alternate bo dla nautiliusa zabrakło pamięci, przez co idzie mam zwykłą wersję a nie spolszczoną (oczywiście i tak sobie wszystko co potrzebowałem doinstalowałem ale początkujący nie wiem czy odrazu sobie poradzą). Szybsze uruchamianie fakt- ale to dzięki nowszemu kernelowi (ale dlaczego 28 a nie 29?) wiem że mogę sobie sam skompilować ale nie o to chodzi w ubuntu. Aha, reiser4 też jest chyba zablokowany (bo na czystym 28.11 powinien chodzić bez problemu). Sam reiserfs też się dłużej montuje (partycja 760GB). Chyba czas przejść na coś bardziej wymagającego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem sporo zepsuli w najnowszym ubuntu.. wyrzucili sporo przydatnych acz prostych opcji, uruchamianie terminala w danym folderze, wylogowywanie "na chama", do tego instalator... z 1GB ramu musiałem instalować z alternate bo dla nautiliusa zabrakło pamięci, przez co idzie mam zwykłą wersję a nie spolszczoną (oczywiście i tak sobie wszystko co potrzebowałem doinstalowałem ale początkujący nie wiem czy odrazu sobie poradzą). Szybsze uruchamianie fakt- ale to dzięki nowszemu kernelowi (ale dlaczego 28 a nie 29?) wiem że mogę sobie sam skompilować ale nie o to chodzi w ubuntu. Aha, reiser4 też jest chyba zablokowany (bo na czystym 28.11 powinien chodzić bez problemu). Sam reiserfs też się dłużej montuje (partycja 760GB). Chyba czas przejść na coś bardziej wymagającego...

 

Ja odpalałem Ubuntu LiveCD na kompie z 512 ramu, więc nie wiem dlaczego u Ciebie LiveCD miałoby nie ruszyć. Wylogowywanie "na chama?" co masz na myśli? Fakt, że najbardziej dopracowane są edycje LTS, ale do 8.04 nie chce mi się już wracać - za stare pakiety. Z drugiej strony nie ma chyba prostej, lekkiej i w miarę multimedialnej dystrybucji "ciągłej" ze świeżymi pakietami (chociaż mówią, że Arch daje radę, ale to raczej dla średnio zaawansowanych).

 

Wiele rzeczy w Ubuntu jest warunkowanych przez Debiana (w końcu na Sidzie jest oparte), więc "dlatego tak, a nie inaczej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalałem Ubuntu LiveCD na kompie z 512 ramu, więc nie wiem dlaczego u Ciebie LiveCD miałoby nie ruszyć. Wylogowywanie "na chama?" co masz na myśli? Fakt, że najbardziej dopracowane są edycje LTS, ale do 8.04 nie chce mi się już wracać - za stare pakiety. Z drugiej strony nie ma chyba prostej, lekkiej i w miarę multimedialnej dystrybucji "ciągłej" ze świeżymi pakietami (chociaż mówią, że Arch daje radę, ale to raczej dla średnio zaawansowanych).

 

Wiele rzeczy w Ubuntu jest warunkowanych przez Debiana (w końcu na Sidzie jest oparte), więc "dlatego tak, a nie inaczej".

no to nie wiem, za każdym razem, zarówno i z oryginalnej płyty jak i ze spolszczonej nautilius nie chce ruszyć (wyświetla się komunikat że nie wystarczyło pamięci). Z wylogowywaniem chodzi mi o restart sesji, (ctrl + alt + backspace). Mam 1GB ddr, sempron2500+@1,5Ghz. Aha, odpalałeś LiveCD 9.04? W sumie 8.04 nie było za genialne, już 7.10 lepiej działało.

 

@rytek, myślałem o slackware, już tak na całego ;) ale widzę że mint może być ciekawą alternatywą, jest na tym samym kernelu co Ubu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak "wylogowywania na chama" jest winą nowego serwera Xów ;] Musisz na końcu /etc/X11/xorg.conf dodać:

 

Section "ServerFlags"
Option "DontZap" "no"
EndSection

 

Żeby używać Slackware trzeba mieć chyba nierówno pod kopułą, albo nadmiar wolnego czasu ;) System jest dla mnie, a nie ja dla systemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby używać Slackware trzeba mieć chyba nierówno pod kopułą, albo nadmiar wolnego czasu ;) System jest dla mnie, a nie ja dla systemu...

 

Przesadzasz. To że nie masz mnóstwa klikanych konfiguratorów w niczym nie przeszkadza. A brak zależności w pakietach prosto rozwiązujesz slapt-get'em. Taka dystrybucja jest świetną przeciwwagą dla IMO przeładowanych dystrybucji pokroju Mandrivy i Ubuntu. No i twoje umiejętności rosną bardzo szybko, bardzo się to przydaje przy użytkowaniu linuxa - konsoli nie należy się bać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konsoli nie należy się bać :D

Osobiście uważam, że przeciętny użytkownik nie powinien być zmuszany nawet wiedzieć gdzie jest konsola, a co dopiero korzystać z niej. Po to wymyślono interface graficzny i myszkę by z nich korzystać ;)

Przyznaję, kiedyś lubiłem się bawić w jakieś ręczne konfiguracje, kompilowania i ogólnie wklepywać kolejne rzędy znaczków na czarnym tle, ale teraz nie mam do tego ani cierpliwości, ani czasu, ani nawet chęci.

Dlatego porzuciłem linuksy (jedynie leży Fedora na osobnej partycji w celach ratunkowych) - czekam na jakiegoś w którym łączenie się z internetem przez pppoe ruszało automatycznie i nie będzie wymagało gimnastyki w konsoli i modłów by akurat u mnie poszło, żeby dało się instalować programy dwoma kliknięciami bez zastanowienia czy aby napewno gdzieś nie powali się z zależnościami i jeszcze najlepiej żeby były dobre sterowniki do mniej popularnych sprzętów (choć ich brak to oczywiście głównie "zasługa" firm owy sprzęt robiących). Poza tym, to już jak najbardziej odpowiedni system do domu jeśli się dużo nie gra :)

 

Tak czy siak - na razie od XP ciężko mnie oderwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz. To że nie masz mnóstwa klikanych konfiguratorów w niczym nie przeszkadza. A brak zależności w pakietach prosto rozwiązujesz slapt-get'em. Taka dystrybucja jest świetną przeciwwagą dla IMO przeładowanych dystrybucji pokroju Mandrivy i Ubuntu. No i twoje umiejętności rosną bardzo szybko, bardzo się to przydaje przy użytkowaniu linuxa - konsoli nie należy się bać :D

 

właśnie o to mi chodzi, dlatego chce przejść na slacware żeby się tego wszystkiego nauczyć i potem nie pisać na forum "wylogowanie na chama" ;) i chyba jednak postawie slackware albo nawet slaxa obok normalnego systemu

 

dzięki za rozwiązanie ignacy, w wolnej chwili sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności