Skocz do zawartości

Windows, Linux, BSD i inne


rytek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No, widzę wszyscy przerzucili się na siódemkę... zobaczymy co zrobicie, jak wam zacznie śpiewać o klucz licencyjny

Kolega chyba w temacie niezorientowany ;)

 

Siódemka RC od MS-u działa na legalnym kluczu do 30 marca. Od tej daty do 30 czerwca będzie się wyłączać po dwóch godzinach. A później nie będzie działać wcale.

 

Co ma mnie zaskoczyć w takim razie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja użyłem słowa "zaskoczyć"?

Chodzi mi o to, że nie wiem po co wszyscy się przerzucacie na win7, skoro "wkrótce" przestanie ona działać...

Wiem, termin jest do 2010 roku... niby... To wszystko może się zmienić, bo microsoft w każdej chwili może zablokować RC (wystarczy jedna aktualizacja, nikt nie zna intencji MS w tej sprawie) - no chyba, że ktoś ma wyłączone Windows Update... No to wtedy może się nie martwić...

Coś co jest za darmo i może być w jakikolwiek sposób kontrolowane przez MS, nie jest pewne...

 

Może mam jakieś "zboczenie" na punkcie microsoftu, no ale ja już tam mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że nie wiem po co wszyscy się przerzucacie na win7, skoro "wkrótce" przestanie ona działać...

Człowieku, toż to rok prawie... W tym czasie dawno już będzie pełna komercyjna wersja do kupienia.

To wszystko może się zmienić, bo microsoft w każdej chwili może zablokować RC(...)...

...a na głowę może nam spaść meteor, samochód może nas potrącić, mogą kosmici wylądować na Ziemi i nass powybijać... możliwości jest dużo...

 

Dla migrujących - w odróżnieniu od sytuacji z XP (i chyba Visty) nie ma się czego bać x64 jeżeli tylko procesor na to pozwala... Według tego co ludki na PurePC napisały nawet na przeciętny sprzęt z 1GB ramu warto 7 instalować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary linuksiarz może przy okazji nowych systemów polecę Wam np najnowszą odsłonę Ubuntu 9.04 Jurny Jarząbek, sporo uległo usparwnieniu w szczegolności czas bootowania systemu który na jajku dystrybucyjnym skrócono do kilkunastu sekund, ze środowiśk gaficznych mamy najnowsze Gnome+compiz i KDE i to pod kontrolą najnowszego serwera XOrg. System ewidentnie robi się coraz bardziej przyjazny użytkownikowi, który niekonicznie musi znać cli shellowe. Polecam

BTW w tym roku mija 12 lat jak przestałem używać produkty Micro$softu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu przewrażliwiony na punkcie MS, miałem kiedyś taką przykrą sytuację :P

Piracisz - ryzykujesz... :P (sam ostatnio to ścierwo znajomemu usuwałem... :P )

 

Polecam ten temat - od tego miejsca gdzieś zaczyna się obecny build 7100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT warto zamienić xpsp3 na 7? I co ze sterami?

Ja tak przeskoczyłem i system ożył - jest sporo szybciej. Stery do wszystkiego co w lapie siedzi poinstalowały się samoczynnie bez mojej wiedzy - system po pierwszym uruchomieniu miał poinstalowane już automatycznie wszystkie urządzenia. Jedyny minus to soundblaster pod usb, do którego musiałem ściągnąć eksperymentalne stery do 7. Oprócz tego zrobiłem update sterów nvidii do najnowszych i jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak przeskoczyłem i system ożył - jest sporo szybciej. Stery do wszystkiego co w lapie siedzi poinstalowały się samoczynnie bez mojej wiedzy - system po pierwszym uruchomieniu miał poinstalowane już automatycznie wszystkie urządzenia. Jedyny minus to soundblaster pod usb, do którego musiałem ściągnąć eksperymentalne stery do 7. Oprócz tego zrobiłem update sterów nvidii do najnowszych i jest idealnie.

 

Kurde 7 kusi coraz bardziej :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla migrujących - w odróżnieniu od sytuacji z XP (i chyba Visty) nie ma się czego bać x64 jeżeli tylko procesor na to pozwala... Według tego co ludki na PurePC napisały nawet na przeciętny sprzęt z 1GB ramu warto 7 instalować...

 

Tylko należy pamiętać, że x64 zajmuje więcej miejsca, będzie wymagać nieco więcej RAMu i ogólnie mocniejszego kompa :D No i prawdziwe 64bit jest na AMD tylko <3 :D

 

Ja w sumie nie będę wrzucał, bo się u mnie nic nie zmienia ostatnio. Chyba, że w końcu się z Debianem pogryzę, ale i tak będzie na Gnome i będzie wyglądać tak samo, jak moje Ubuntu, więc nie wiem czy jest sens się chwalić :D W sumie, może Conky w końcu sobie zainstaluję i się pobawię, to będzie czym się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności