Skocz do zawartości

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

do MP3 najlepsze są soniacze, K750i, D750i, W800, W700 (ogólnie wszystkie walkmany, z W900 na czele), K800, P990i :D A z tańszych teelfonów ładnie grają motorole (np. E398, V360) i mój zdecydowany faworyt, nokia 5510, chociaż na dzisiejsze czasy zupełnie ją dyskfalifikuje 64 mega i stary układ nokii (wszystko jak w 3310) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

 

Odświerzę troszkę temat.

 

Nie jestem specem od mp3jek ale odtwarzacz w telefonie zawsze był raczej dodatkiem, bonusem. A żaden bonus nie może zastąpić pełnoprawnego odtwarzacza mp3.

Z drugiej strony, jak dla mnie jakość oferowana przez telefony jest wystarczająca - bo ani nie mam doświadczenia, ani nigdy nie miałem styczności z naprawdę dobrymi słuchawkami, ani nie mam świetnego słuchu (może mam, ale o tym nie wiem? ;) )

 

No i pozostaje jeszcze czas odtwarzania. Żaden telefon nie przebije tego :D

 

"Przy założeniu że słuchamy mp3/128kbps z głośnością ustawioną na “20” (max. to 30). Czyli lekko licząc miesiąc przy słuchaniu po 5 godzin dziennie lub prawie tydzień non-stop!!! "

 

"Szósty dzień... a ten diabeł nie ma ochoty przestać. Ale wskaźnik baterii spadł do 1/3 pojemności. Szkoda, że wskaźnik pracuje z tak małą “rozdzielczością”, a wskazania zmieniają się z tak dużym skokiem. Ostatni raz gdy sprawdzałem czy odtwarzacz jeszcze gra była to 146 godzina testu. Wskaźnik nadal pokazywał 1/3 pojemności. Niestety przegapiłem moment “zdechnięcia” akumulatora"

 

Pozdrawiam, Mietas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz ja cos napisze. Kiedys na www.mobile-review.com byl test grajkow komorkowych. Zrobili go w dwoch etapach, najpierw ludzie widzieli co sluchali, pozniej Ci sami robili odsluchy na slepo. Ogolnie rezultat byl taki... jak ludzie widzieli co sluchali to sila autosugestii powodowala, ze wybierali telefony Nokii lub Sony.

 

Jak nie widzieli wyniki byly zupelnie inne niz w pierwszym tescie.

 

Moral proponuja wyciagnac samemu... poza tym proponuje zastanowic sie tez jak znajomosci marki odtwarzacza wplywa na ocene slyszanego przez niego dzwieku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat do robienia zdjec ( Sharp HS-903 - telefon 3.2mpx optyka szklanna!! o klase lepszy od K800i!! jak normalny aparat, nie wiem czy flash da sie dokupic )

Do grania? no gry java sa na niego, lecz wiemy co to java... da sie pograc!! nie jest to PSP, ale da sie, jako gaget!

jako player? daje rade, wieksza klasa niz te SE, ale dalej to nie jest to.

1 slowem, aparat jak najbardziej, telefon tez niezawodny ( 1 wada brandowane menu:/ ) jako player daje rade, konsola do gier niebardzo:/

Cenowo wymiata nokie etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
ja w poniedzialek zdam relacje jaka jest motka e2 ;p mam porownanie do k750i i do sansy m240 jak cos

Czekamy na jakąś obszerniejszą relację - szczególnie pod względem muzycznym.. ;)

 

Ja, wczoraj dokupiłem sobie do mojej 6630 orginalny adapter Nokia AD-15 (POPort - MiniJack) i jestem wręcz zachwycony jakością dźwięku.. Dorównuje mojemu Zenowi Nano Plus (wiem, że nie jest to nic specjalnego, ale na razie mi wystarcza... :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł :) no i walcze z nim ... Wyswietlacz w e2 miazdzy to wszystko co do tej pory widzialem w telefonach ... nie ma co porównywac k750i do niego. Radio radio bardzo ładnie lupie, lepiej niz w sandisku m240 i k750i, mozna tagze puscic na głosnik. No ale przejdzmy do najwazniejszego. do odtwarzania mp3. Niema custom eq co mnie boli bo te ustawienia co sa niesa jakies zbytnio fajne, jest jeszcze cos w rodzaju srs wow ale raczej bardziej to nieudolne niz przydatne. gdy tylko odtwarza sie mp3 to jest cudownie, glosno i wyraznie troszke brakuje do sandiska, k750i, walkmany niebardzo maja sie jak z tym miezyc. gorzej jak zacznie sie sciszac poglasniac. momentami zaczyna to znieksztalcac dzwiek. ale to tylko chwilowe. tak samo jak sie po menusach chodzi i telefon zaczyna myslec to tagze wplywa negatywwnie na muzyke. Segregowanie po tagach w tym telefonie to jakies nieporozumienie. do poziomu album artysta jest spox, ale jak wejdzie sie w album to nieczyta numeru mptrujki tylko wywala je alfabetycznie. no chore normalnie. Pozatym telefon jest szybki i podatny na modowanie, musze tylko swoje ep-635 zmienic na ep-630 bo na smyczy zle sie chodzi z tym telefonem, no niewazy juz 40g tak jak sansa tylko wazy to swoje 115g. Niemialem okazji sprawdzic odtwarzania filmów w rmvb bo niestety nieposiadam zadnego filmu w tym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - jak długo można słuchać mp3 w telefonie z baterią 950 mAh?

 

KRÓTKO! Ale baterię 3400 mah można dostać za 15 zł na allegro ;)

 

A propos tematu: sterowniki z w900 wgrane na k750i i jakość dźwięku rośnie ze 2 razy i znika ten upierdliwy szum (no dobra, troszeczkę szumu zostaje, ale jakieś 10% wartości wyjściowej..) ciekawe, do jakiego "normalnego" odtwarzacza mp3 można tak podrasowany fon porównać. Ja obstawiam jakieś iaudio :) Bo jakość jest naprawdę zadowalająca.

 

k750i bez przeróbki sterowników --> słaba góra, straszliwie głośny szum, tylko bas dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nowe symbianowce od Nokii też daja radę jako playerki mp3. Chodzi mi tutaj o symbianowce BB5.

 

Ja używam 6630 z orginalnym adapterem Nokia AD-15 razem z EPkami 630 i odtwarzacz leży w szufladzie.. ;)

 

Nie dość, że jest to wygodniejsze bo noszę tylko 1 rzeczy przy sobie to i praktycznie nie ma różnicy w jakości - wkońcu Zen Nano Plus nie jest Iriverem...

 

 

A tak BTW, jeżeli zdecydujecie sie na odtwarznie mp3 z telefonu, to jak dla mnie podstawą jest equalizer. W przypadku symbiana to nie problem, bo można zawsze zainstalować odpowiedni program/odtwarzacz,

Ja ze swojej strony polecam JukeBoxa - genialny odtwarzacz z EQ, który ma już kilka domyślnych presetów oraz ma możliwość własnej modyfikacji EQ

 

A co do najlepszego odtwarzacza to zgadzam się z przedmówcami - Nokia N91, ale wersja 8GB, która ma kilka poprawek (chociażby A2DP) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o N91 ME :] (Music edition)

JukeBox ogolnie jest fajny, ale mi niepodszedł wyglądem, i głośnoscią, chodz ma wiele przydatnych funkcji

Jak mialem 6630, to uzywalem powermp3 :]

Ja w swojej 5300 rzecz jasna mam tez eq, i to bardzo dobry :] Oraz A2DP :] ( dla niekumatych, transmisja dzwięku w jakosci stereo do sterofonicznych sluchawek bluetooth)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem brac nokie 5300 ale doszło troszkę pieniądza i wziąłem e2, podoba mi sie jego wytrzymalosc spadł juz 2 razy na panele z 1,5 metra i nawet ryska niepowstala. Sciaglem sobie programik od kompresowania do rmvb i .... dostalem porazenia ;D filmy w 320x240 to jednak jest fajna sprawa obraz zyleta, nic tylko Prison Break'i kopiowac, musze sie zmobilizowac i ustukac 60zł na karte 2gb no 1 to troszke mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

a ja mam k750i i jak nie miałem mojego G3 przez jakiś czas to nawet nie tęskniłem jakoś strasznie ale różnica jest... na ex 51 dało sie słuchać tylko to menu debilne z koniecznoscia robienia playlisty jest bez sensu. A radio jest extra brakuje tylko funkcji sleep bo lubie zasypiac z muzyką... G3 ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne i moim zdaniem nieustepujące w niczym sony ericssonom czy też samsungom (od samsungów chyba nawet lepsze...)

 

nie mówie tu o zasobności w "bajery" bo to jest jednak jak by nie patrzeć, drugorzędna kwestia w codziennym użytkowaniu telefonu, chodzi raczej o wygodę obsługi.

 

choć i tak nic nie przebija symbianów jeśli chodzi o usability.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygodę obsługi to motorola zdecydowanie nie jest wygodniejsza od sony ericssonów. Miałem/mam jedno i drugie i uważam że Se zdecydowanie przebija motorolę. W zwykłych nokiach niby nie ma się do czego przyczepić ale mi jakoś się nie podobają, a tymi na symbianie to się nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorola ... nimi sie nieinteresuje. wg mnie i wielu ludzi, jedne z najslabszych telefonow na rynku :P

 

 

 

O e2 to bym tego nie powiedział ;] @Brestinder czy porównywałeś kiedyś jakość głośnika e2 do głośników w e1/e398 ??

Ciekawi mnie to, bo chciałbym zamienić mojego e1 na e2 i badam teraz minusy i plusy tych telefonów :P Ogólnie to możliwości e2 są bardzo ciekawe słyszałem też, że motorola zastosowała w nim procesor taktowany zegarem 300mhz, więc powinien lepiej pracować niż symbian :) Aha i jakie masz wrażenie dotyczące systemu Linux Kernel w motce, bo miałem już kilka telefonów z symbianem i strasznie mnie męczyła zawodność tego oprogramowania ( ciągle wieszał, często errory etc.). Dużo jest tak a propos softu na tą mobilną platformę Linuxa?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbian ci się wieszał? Chyba żartujesz... Albo miałeś jakiegoś złoma z wczesnym symbianem, albo napakowałeś tam różnego rodzaju syfu... <_<

 

Saftu na mobilnego Linuxa jest tyle co kot napłakał - przynajmniej tak jest na dzień dzisiejszy.

 

Co do procesora to rzyczywiście jest mocny - w A1200 jest chyba taki sam i "uciaga" filmy w RMVB ;)

 

PS: Głośnik w E398/E1 jest lepszy od E2, która ma tylko jeden głośnik.

Jeżeli podkecisz trochę gaintable to E398 zagra jeszcze głośniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności