Skocz do zawartości

Najlepsze Odtwarzacze Mp3


donas

Rekomendowane odpowiedzi

No, tu juz gorzej niz w symbianie. Programy bedace czescia windowsa (media player itp.) nie maja opcji ich wylaczenia, przez co musimy uzywac wszelakich task menagerow (sa wygodne, ale mniej niz wbudowana w program opcja). Czyli, sluchamy muzyki, czytamy smsy, wlaczamy przegladarke itp. System stara sie dzielic zasoby pomiedzy te programy (nawet gdy ich nie uzywaja) i sam zbyt wiele ich nie ma. Musimy zwalniac pamiec, albo cieszyc sie kilku(nasto) sekundowym otwieraniem menusow itp. Problemu nie ma przy aplikajcach z zewnatrz, te najczesciej maja opcje wylaczenia ich (wraz ze zwolnieniem zasobow). Na pismie strasznie to wyglada, ale zabawa task menagerem (win 2003/2005 posiada wlasny, w 2002 trzeba uzywac osobnego) to kilka sekund roboty ;). Tak samo jak symbian (7) potrafi czasami przywiesic sie bez powodu :) (ale rzadko).

 

@KHroN: Nie ma bluescreena ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy można odblokować to, zmieniająć soft?

Podejrzewam, że ciężko będzie o coś takiego.. wkońcu nie są to popularne modele.

 

Dobra jakość dźwięku, wielki wyśw. 256k kolorów (jeżeli da się odblokować) i do tego nie drogi

Tylko czy Windows w telefonie jest wygodny? Z dostępnością programów czytałem, że nie ma problemu..

Chociaż przyznam się, że nie mam pojęcia jak działa Windows na portable

 

Zastanów się :) Po coś to musi być ;) Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że 262K zbyt by obciążały procesor telefonu, zwłaszcza w wysokiej rozdziałce ;)

 

Pozdrawiam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym polega to "ograniczenie", ale może zostać zrealizowane na dwa sposoby:

 

- telefon sam w sobie przetwarza obraz w palecie 24-bit, który potem prezentowany jest np. w palecie 16-bit (to w rzeczy samej jest "sztucznym ograniczeniem")

 

- telefon przetwarza obraz w palecie 16-bit (co faktycznie "przyspiesza" działanie, pamiętacie kompy Pentium 133 i windowsa 95/98?) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem Nokie 5200, czarną 5300 i teraz mam czerwoną 5300. Mogę powiedzieć jedno: 5300 jest dobrym telefonem. Ładnie wygląda, jest mały (ale za gruby :) ). Wyświetlacz to brzytwa. Ale chyba was to nie interesuję :)

Dźwięk: jak na komórkę jest ładny. Najbardziej spodobały mi się wysokie tony, które świetnie brzmią z E500. Średnica poprawna, ale z basem nie jest różowo. Jest on totalnie jednostajny, takie "łup". Zero faktury ani głębi. Ma się wrażenie, że w każdym utworze uderzenie basu jest takie same. Scena jest dosyć szeroka (istnieje włącznik poszerzania stereo, która działa naprawdę dobrze), ale dźwięk nie odznacza się jakąś szczegółowością, której mi po prostu w niej brakuje. Być może jest w tym jakiś zamysł, ale jaki to nie mam pojęcia :unsure: Po co tworzyć świetne wysokie tony i burzyć to wpychaniem na siłe muzykalności?

EQ działa, gdy nie grzebiemy za bardzo. Jak zaczniemy za bardzo bawić się w dźwiękowca, jakość pikuje w dół i roztrzaskuje się o skałę.

Dźwięk jest z pewnością lepszy od flashowych playerów Creative'a, co dla telefonu jest jakąś pochwałą :)

W każdym razie Nokia 5300 jako telefon jest świetna. Gdy jednak będziemy na nią patrzeć jako czysto na odtwarzacz, jej blask blednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie nie za bardzo. Zresztą to bez różnicy, puenta jest jedna: do pewnych granic telefon wystarcza, ale jednak co dobry odtwarzacz (z ampem najlepiej ) to dobry odtwarzacz - nic go nie przebije

 

Zgadza się :) Miałem do wyboru sprzedac K700i i dołozyc kasę do K750i albo nowy odtwarzacz to wybrałem to drugie. Zreszta nawet jak teraz bym miał miec K750i i ten stary odtwarzacz to i tak bym słuchał tylko z playera. Bez dwóch zdań :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Posiadam w tej chwili d750i i chce go zmienić zastanawiam się nad n70 lub 6288 chyba że bede miał wiecej kasy to n73 lub k800i ale chciałbym raczej telefon z symbianem chciałbym mieć możliwość przeglądania worda czy exela na telefonie i tu nasuwa się e61i lub m600i. Mam jeszcze możliwość kupienia hp hw6515. I na razie nie mogę na nic sie zdecydować. Jak dla mnie najlepsza n73 ale jest dosyć droga na szczęście nie śpieszy mi się. Który znich bedzie dobry pod względem mp3(bedzie używany jako drugi zastępczy player)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w tej chwili d750i i chce go zmienić zastanawiam się nad n70 lub 6288 chyba że bede miał wiecej kasy to n73 lub k800i ale chciałbym raczej telefon z symbianem chciałbym mieć możliwość przeglądania worda czy exela na telefonie i tu nasuwa się e61i lub m600i. Mam jeszcze możliwość kupienia hp hw6515. I na razie nie mogę na nic sie zdecydować. Jak dla mnie najlepsza n73 ale jest dosyć droga na szczęście nie śpieszy mi się. Który znich bedzie dobry pod względem mp3(bedzie używany jako drugi zastępczy player)??

Najlepiej dołozyc do N73 (przy Twoich wymaganiach).

N70 jest wolna i gra raczej słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szatek92,

 

M600i odradzam gra bardzo cienko.

E61i gra ok, ale bez rewelacji i jest duży. To samo N73, która gra na równi z E50, no może ciut głośniej.

 

Polecam SE W950i - to jedna z najlepiej grających komórek - praktycznie to samo co m600i tylko zamiast klawiszy qwerty masz normalne klawisze jak w telefonie i jest to wersja muzyczna telefonu z wbudowanymi 4gb pamięci. Można dostać za 1000zł na allegro. Chyba tylko jeszcze nokia N91 mu dorównuje (która ma dodatkowo wbudowany chip audio). Jakość obu tych telefonów jest już porównywalna do bardzo dobrych mp3 playerków iaudio/iriver.

Raczej nic lepszego z telefonów jeśli chodzi o jakość dźwięku nie znajdziesz.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszła seria SE Walkman 3.0... Ciekawe jak bedzie grać... ten W950i to przypomne Walkman 2.0. Jak narazie należą do niej (W 3.0):

 

- SE W910i

- SE W960i - konkurencja dla iPhone (tyle, że lepsze od iPhone'a - tymbardziej, biorac pod uwagę fakt, kiedy wyjdzie ten iPhone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w850i to walkman 2.0 tez a niegra tak jak w950, w960 bedzie gral pewnie tak samo jak w950 tylko ze softa zmienia , w910i bedzie gral pewnie tak jak w850. W moich oczach iphone pomiazdzy dzwiekiem telefony, apple to juz jest raczej stabilna marka, taka np. jak blizzard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się w550i. W porównaniu do k750i wypada bardzo słabo, a cena w sumie podobna.

w550i ma całkiem odmienne menu, napewno nowocześniejsze ale dla mnie mniej czytelne.. może przyzwyczaiłem się do standardowego układu, jak z k750i.

Do tego ma aparat poniżej przeciętnej i braku slotu na karty, a to poważne minusy.

 

Chociaź dźwięku nie porównywałem to daje głowę że to to samo.. tylko w550i ma inną aplikację do odtwarzania muzyki (to na plus). Pozatym głośniczek gra bardzo ładnie, głośno i czysto (jak na telefon).

 

Drugi plus względem k750i to wygląd, osobiście podoba mi się - taki ponad przeciętną.

Chociaż przez taką obudowę telefon staje się strasznie gruby, a to może przeszkadzać gdy mamy małe kieszenie ;)

 

Gry.. lepiej gra się na w550i (i to mogę zaliczyć na trzeci i niestety ostatni plus).

Chociaź moja zasada, że Nokie są do gier a SE do muzyki, tutaj również się sprawdza..

 

Podsumowując.

Gdyby w550i miał inny układ menu, większy wyświetlacz, slot na karty, lepszy aparat i był odrobinę cieńszy to byłby to idealny telefon (imho). Ale jak to w życiu bywa, nie można mieć wszystkiego.. ideały nie istnieją.

 

Pozdrawiam!

maba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie aby w/w modele grały lepiej od se. A już napewno ich aparat wysiada przy AF soniaka ;)

 

Kusi mnie w850i, lecz gorszy aparat od k750i mnie troche stopuje..

albo k800i, ale cena jeszcze jest zaporowa.

Zastanawiałem się jeszcze nad n70, mozna ją już tanio wyrwać, lecz rozsuwana tylnia klapka na aparat i sama klawiatura jest imho beznadziejna.. pozatym dźwiękowi z niej również daleko do se.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ maba: jeśli chodzi o gry to akurat SE są i d e a l n e... Wszystkie od K300i w góre są 3D, i bardzo dobre wyniki w Benchmarkach.

 

www.fishlabs.net

 

Zobacz filmiki Galaxy on Fire i Robot Alliance, nie powiedział byś że to jest na telefon ;)

 

Pozdrawiam.

 

PS: Co do W550i ma go mój brat, ja akurat uważam, że K750i jest lepszy ze względu na aparat, to wiekszośc moich kolegów uważa, ze W550i jest lepszy, ale ogólnie telefonu są inne, dla niektorych jeden bedzie lepszy, dla drugich inny bedzie lepszy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Douglaz, faktycznie gry niezłe.. sprawdziłem na 750tce.

Bynajmniej wyśw. w tym se jest odrobine za mały do gier.. gdyby był większy.

 

Wydawało mi się, że więcej gier jest dostępnych na Nokie, a co za tym idzie, jest więcej tych darmowych ;)

W N70 gry wyglądają świetnie, tylko ta klawiatura.. ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie dzisiaj doszedl benq siemens ef81 ... kurcze mac niewiem co to za sluchawki do tego daja ale ja******le sa ideale w zadnym mp3, telefonie nie widzialem lepszych, szkoda ze niema eq w tym fonie, ale niejest potrzebny na stockowych sluchawkach, wrzucilem sobie theogonie w vbr ~240kbps, lupie poterznie, glosno i wyraznie... to samo glosniczek najglosniejszy z jakim sie spotkalem, wylapuje wszystko , perkusje wokale gitary bassy no masakra poprosu, jagby 2 takie dali na stereo ... miazga by byla. musze dorwac przejsciowke na jaka i x3 podpiac bo az sie chce to sprawdzic, patrzac na to co robia te pchelki z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie dzisiaj doszedl benq siemens ef81 ... kurcze mac niewiem co to za sluchawki do tego daja ale ja******le sa ideale w zadnym mp3, telefonie nie widzialem lepszych, szkoda ze niema eq w tym fonie, ale niejest potrzebny na stockowych sluchawkach, wrzucilem sobie theogonie w vbr ~240kbps, lupie poterznie, glosno i wyraznie... to samo glosniczek najglosniejszy z jakim sie spotkalem, wylapuje wszystko , perkusje wokale gitary bassy no masakra poprosu, jagby 2 takie dali na stereo ... miazga by byla. musze dorwac przejsciowke na jaka i x3 podpiac bo az sie chce to sprawdzic, patrzac na to co robia te pchelki z zestawu.

Telefon marki wycofywanej z rynku to nie jest chyba najlepszy pomysł? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowsze co slyszalem z se to k750i z520i w300i w800i wiec o np. w850 i w950 sie niewypowiem, jedyny minus tego playera w ef81 to brak eq chociaz i tak jest idealnie nastawione.

 

co do tego ze napis siemens odpycha ... no to jest prawda przerazal mnie ten fakt ale patrze na kumpli z c75 i widze ze jednak wytrzymalosc poprawili i softa od seri x65 , c75 lataja po ziemi i wogole nic im niema a taki np. cxt70, c65 spadnie raz , drugi , trzeci i paprocie na wyswietlaczu. Bawienie sie softem tez jest bajeczne w bs , i siemensach samych wsobie, mozna grzebac grzebac grzebac zmieniac i wogole, wiem ze w se tez sie da ale niejest to juz takie proste.

 

co do kupywania telefonow upadlej marki tak prawda zly pomysl ale za to fon ten kosztuje 379zł a nie 600 ...

 

a i jeszcze podpinalem x3 do noki 6300 , ciekawy efekt ale te sluchwy ze wszystkim ladnie graja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności