Skocz do zawartości

A10 FW - V001.003.013 "B"


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Ksy. jest problem z kartą SDHC.

 

Po dograniu nowych albumów na kartę poprzez czytnik kart i załadowaniu jej do playera, oczywiście przy wyłączonym sprzęcie, wystepuje problem. Nie wiem czy tylko u mnie czy ogólnie. Inicjalizacja karty CMI powoduje budowanie nowej bazy tagów plików zapisanych na karcie. Otóż rewelacja - nowa baza zawiera tylko dograny album. Stare dane zostały zamazane.

 

Player widzi je jako foldery i pliki ale nie czyta ich tagów.

 

Rozwiązanie - męczące i czasochłonne - to kilkakrotne wykasowanie plików systemowych z karty - tych z rozszerzeniami .dat i .idx Player buduje wtedy nową bazę. U mnie dla 2,5 Giga trwało to ponad 8 minut po chyba 5 próbie.

 

 

Kolejna kwestia - Dokonanie zmiany w tagach plików zapisanych na playerze nie powoduje zmiany w ich odczycie, pomimo, że przy każdym uruchuminiu leci sławny już buildung - player ignoruje zmiany. Dotyczy to szczególnie tagów mieszanych tj ID3v2.3 (ID3v1 and ID3v2.3). Czy to wina wersji tagów czy programu do tagowania (MP3Tag v. 2.39)?

 

Natomiast po zgraniu pliku na dysk, wykasowaniu z playera, wprowadzeniu zmian i ponownym wgraniu - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

moze bardzo banalne a wrecz smieszne i pozornie niepotrzebne ale latwe do naprawienia i ulatwia nawigacje...:

 

przegladarka plikow, jest suwak

wchodze w jakis folder, wracam do listy folderow i... suwaka nie ma ;p

nie bylo tak chyba tylko w jednej becie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zauważyłem że za każdym razem jak się wgrywa firmware to występują różne rzeczy

 

1 wgranie-> nie widzi Tagów we flacach i gubi je po ponownym uruchomieniu nawet w mp3. Druga sprawa nie zapisywał własnego eq

2 wgranie-> wszystko naprawione, prócz tagów we Flac. No i sam się wyłączył 2 razy. Raz na dworku raz w domku- obyło się bez reseta- wystarczyło poczekać koło 15 minut i można było znów go uruchomić

3 wgranie-> niedawno zresztą, widzie tagi już wszystkie ładnie. Teraz pojawił się kolejny problem- mam krzaczki przy polskich znakach (wyglądają na chińskie) i o dziwo, jak się pojawi to zjada kolejną literkę w kolejności np. -Bułgarskie- Bu$%arskie. Z wyłączaniem nie wiem jak będzie- to się dopiero zobaczy- na razie gra tak z 40 minut, a potrafił się wyłączyć tak po 15.

 

Pewnie wszystko jest spowodowane że to jest beta i ja to rozumiem:) Tylko nie wiem czy mi się chce kolejny raz wgrywać. Bo nie wiem co wtedy zepsuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewien problem z włączaniem transmitera.

W oficjalnej wersji oprogramowania (tej dostarczanej z odtwarzaczem) transmiter włączało się joystickiem, a teraz używa się do tego przycisku Play. W zasadzie niewielka różnica, ale z tym przyciskiem mam problemy. Samo odtwarzanie też muszę uruchamiać wciskając przycisk w odpowiedni sposób, ale to już się nauczyłem i działa mi za każdym razem. Natomiast z transmiterem często muszę kombinować - przyciskam pod różnym kontem, w różnych miejscach przycisku (tak jak dla odtwarzania, ale także inaczej), a także od razu albo po odczekani paru sekund itp.

Właśnie - mam wrażenie, że pomaga jak trochę poczekam, albo jeśli przed wciśnięciem Play, użyję joy'a wchodząc do menu transmitera i od razu z niego wychodząc. Dzisiaj w ogóle nie mogłem włączyć transmitera i udało się dopiero jak podłączyłem ładowanie (zauważyłem, że mam słabą baterią, ale jestem przekonany, że wcześniejsze problemy występowały również dla baterii rozładowanej w niewielkim stopniu).

Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego? Czy ten problem to sprawa oprogramowania czy raczej uszkodzonego przycisku? Normalnie stawiałbym na to drugie, ale skoro działa dla uruchamiania odtwarzania, to chyba jednak software?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUGI:

 

- oczywiście niedziałający equalizer. ta sama ilość pasma kosztem wygaszania innych częstotliwości, to jest najważniejsze

- Kiedy odtwarzacz wyłączamy na działającym radiu, przy ponownym włączaniu wisi na BUILDING... z 20 minut. Gdy zaś wyłączymy odtwarzacz przy słuchaniu muzyki, wszystko jest w porządku.

- Przypadkowe resety. Odtwarzacz potrafi wyłączyć się w najmniej spodziewanym momencie lub wyłączyć się i zresetować.

- Presety: jak pisałem wcześniej, związek z EQ. Albo brzmienie jest wyraziste i ostre lecz traci środek dźwięku, albo środek jest i bas są dobrze wyeksponowane, lecz muzyka nie posiada szczegółów w wysokich tonach. DO KOREKTY.

- Radio mogłoby mieć większą czułość, nie wiem czy owe 65dB stosunku sygnał/szum to dobry osiąg i czy da się go poprawić grzebiąc w firmware, ale prawda jest taka, że jeśli nie znajdujemy się pod nadajnikiem radia nie słychać. Mam porónanie z Nokią 1650 (sic!) która na standardowym zestawie słuchawkowym radzi sobie znacznie lepiej od Vedia A10. Znakomicie z radiem radzi sobie Samsung YP Z-5, którego dałem dziewczynie rok temu a którego teraz użyłem do testów. Radio w A10 praktycznie łapie tylko i wyłącznie najsilniejsze sygnały. Samsung YP Z-5 wypada 100% lepiej łapiąc sygnał stereo tam, gdzie Vedia A10 widzi tylko szum. DO KOREKTY. Dodam, że wszystko testowane na tych samych słuchawkach, Philipsach SHE-9550.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się robiły, spróbuj przeinstalować fw. U mnie pomogło.

 

Nie no ile razy można przeinstalowywać FW. Robiłem to chyba z 5x na początku.

Poza tym dziwna rzecz, tam gdzie jest w MENU dyktafon raz jest napis "dyktafon" a raz "record" po włączeniu tak, jakby FW rozpakowywał jakiś plik językowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty oczekujesz od tak małej empetrójki? To raczej nie jest sprawa softu tylko innych czynników.

 

Porównaj sobie czułość radia Creative Nano i Vedii A10. Nie wiem czego to jest kwestia ale spośród

- Samsunga YP Z-5

- Creative Nano Plus

- Nokii 1650

- Sony k750

- vedia A10

 

Vedia ma najgorsze radio. Skoro podnieśli głośność przez zmianę FW to może czułość radia też podniosą :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem w poniedziałek nasze kochane chłopaki ruszają ponownie do pracy po pewnych problemach z B6 na które rzuciliśmy wszystkie siły.

 

Pewne nowym zwyczajne dam tu kolejną betę i liczę, że szybko się uwiną z listą z 1.3.13B żeby jak najszybciej przysiąść do 1.4.

 

 

 

ps. Jedno mogę powiedzieć z pewnością - pomoc Telechipsa mimo, że mała - jest dużo konkretniejsza i szybsza ;) A w SDK też mają białe kartki jak się okazuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne nowym zwyczajne
Say what?

Jeśli dobrze zrozumiałem, że udostępnisz kolejną bete niedługo, to ja sie zgłaszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troszeczkę na temat sortowania i kolejności odtwarzania - cóż ...... po kilku odtwarzaczach to co prezentuje a10 jest lekko mówiąc - nic nie piszę ....

 

ALE może ktoś mógłby pomóc i dać wskazówkę, jak zmusić a10 do odtwarzania składanki (np na imprezę, lub kolejne txt z lekcji języka alternatywnego...) w kolejności, którą sam ułożyłem.

Kolejność utworów w pojedynczym katalogu - nie ma sprawy, - cyfry przed nazwą plików i załatwione.

0001 Jan Kowalski - impreza 01

0002 Staś Kozłowski - imprezka 02

Tyle, że jak wybiorę katalog - gra. Wyłączę i włączę odtwarzacz - kolejność utworów dowolna, wcale nie taka jak chcę i jaka była przed wyłączeniem.

Przenieść to do tagów podmieniając wykonawcę numerem ?? Bez sensu - pilnowanie każdego nr przy każdej zmianie kawałków nagranych w playerze ??

Do tego trzeba wszystko przerzucić do kompa i z powrotem, bo player bez tego potrafi nie załapać nowej kolejności ??

 

Dodatkowo w EQ powyżej +13 albo +14 wzmocnienie spada do "0" (fw oryginalne - na zabawy w beta nie mam ochoty, lubię mieć wersje finalną - działającą. Poza tym z tego co piszecie, w becie jest eq skopany). Na pewno tak się dzieje dla ustawień basu. Czyli nie ma regulacji +/- 15, tylko może +/-13.

 

W sumie gdyby nie lista odtwarzania żyjąca własnym życiem - byłoby fajne urządzonko. Sporadyczne wieszanie się i +/- 13 EQ w zasadzie nie przeszkadza mi.

Dźwięk jest fajny, moc spora.

Tylko kolejność .... - ustawienia wg wykonawców nie rozwiązuje sprawy. Potrzebuję własnej kolejności utworów / nagrań, zawsze takiej samej (co też jest istotne przy nauce języka, słuchaniu txt itp), bez zmian po wyłączeniu/włączeniu urządzonka.

Kolejność według czasu wgrania - to też lipa, za często dogrywam / kasuje pojedyncze nagrania aby się w to bawić.

Może ktoś podpowie jak to zrobić, aby kolejność była trzymana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem troszeczkę na temat sortowania i kolejności odtwarzania - cóż ...... po kilku odtwarzaczach to co prezentuje a10 jest lekko mówiąc - nic nie piszę ....

 

ALE może ktoś mógłby pomóc i dać wskazówkę, jak zmusić a10 do odtwarzania składanki (np na imprezę, lub kolejne txt z lekcji języka alternatywnego...) w kolejności, którą sam ułożyłem.

Kolejność utworów w pojedynczym katalogu - nie ma sprawy, - cyfry przed nazwą plików i załatwione.

0001 Jan Kowalski - impreza 01

0002 Staś Kozłowski - imprezka 02

Tyle, że jak wybiorę katalog - gra. Wyłączę i włączę odtwarzacz - kolejność utworów dowolna, wcale nie taka jak chcę i jaka była przed wyłączeniem.

Przenieść to do tagów podmieniając wykonawcę numerem ?? Bez sensu - pilnowanie każdego nr przy każdej zmianie kawałków nagranych w playerze ??

Do tego trzeba wszystko przerzucić do kompa i z powrotem, bo player bez tego potrafi nie załapać nowej kolejności ??

 

Dodatkowo w EQ powyżej +13 albo +14 wzmocnienie spada do "0" (fw oryginalne - na zabawy w beta nie mam ochoty, lubię mieć wersje finalną - działającą. Poza tym z tego co piszecie, w becie jest eq skopany). Na pewno tak się dzieje dla ustawień basu. Czyli nie ma regulacji +/- 15, tylko może +/-13.

 

W sumie gdyby nie lista odtwarzania żyjąca własnym życiem - byłoby fajne urządzonko. Sporadyczne wieszanie się i +/- 13 EQ w zasadzie nie przeszkadza mi.

Dźwięk jest fajny, moc spora.

Tylko kolejność .... - ustawienia wg wykonawców nie rozwiązuje sprawy. Potrzebuję własnej kolejności utworów / nagrań, zawsze takiej samej (co też jest istotne przy nauce języka, słuchaniu txt itp), bez zmian po wyłączeniu/włączeniu urządzonka.

Kolejność według czasu wgrania - to też lipa, za często dogrywam / kasuje pojedyncze nagrania aby się w to bawić.

Może ktoś podpowie jak to zrobić, aby kolejność była trzymana ??

głupiś, że nie instalujesz bety :P

kolejność, to bug fw, więc jak chcesz to naprawić ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupiś, że nie instalujesz bety :P

kolejność, to bug fw, więc jak chcesz to naprawić ?? :P

może i tak

bug fw sortowania (i to nie w becie, a jest to bardzo istotny bug)

vs

bug jakim, wg waszych opinii, jest cały EQ w nowym firmware - ale to BETA więc w PRZECIWIEŃSTWIE to wersji KOŃCOWEJ może mieć bugi.

 

Czyli po upgrade do xx.x13B sortowanie działa poprawnie ??

Tylko sortowanie wg czego ??

Bo sortowanie wg tagów w kolejności wykonawca / płyta / utwór nie jest tym co jest dla mnie przydatne.

Sortowanie wg czasu wgrania również nie.

W zasadzie czy sortowanie wg. kolejności plików w folderze oraz zapamiętanie tego przy wyłączeniu / włączeniu jest możliwe ??

Brak przeskakiwania z foldera do foldera mogę obejść - wrzucić nazwę foldera jako początek nazy pliku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti zainstaluj betę ona jest dobra i logicznie się wszystko układa :) i nie żyje własnym życiem:D

 

Edit: no poza dźwiękiem <_< ale to się poprawi może w którejś późniejszej... a jak chcesz to zawsze możesz wrócić do fabrycznej z bugami. (w załączniku dołączam fabrycznego softa).

V001.002.005_Factory.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz :) mi też się podoba dźwięka a10 ale z fabrycznymi ustawieniami niestety te bugi są nie do zniesienia i trzeba użytkować betę jak na razie. Poza tym aktualizowanie softa to normalna procedura przy wszelakim sprzęcie elektronicznym. Wszędzie zdarzają się błędy a czasami odtwarzacz zyskuje nowe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sortowanie działa :) prawie <_<

Jak się wybierze katalog - odtwarza kolejno pliki, cofa, przesuwa do przodu, zapamiętuje po wyłączeniu.

ALE gdy wybierze się 1 utwór z innego katalogu to wszystko idzie w rozsypkę, odtwarza wg hgw czego, bo na pewno nie wg kolejności z folderu ani nie wg wykonawcy itd ....

Czyli dla bezpieczeństwa 1 katalog ze wszystkimi mp3 a w nazwie pliku trzeba ująć "drzewo katalogowe" - upierdliwe ale do przeskoczenia. Potrzebny tylko program do zbiorczej zmiany nazw plików.

 

EQ - hmmm - mam wrażenie że coś tam działa w zakresie jakieś +/- 4 (może 3 może 6) ale nie wszystkie "suwaki" i nie koniecznie z pozytywnym efektem.

 

Cóż, najlepszy hardware bez działającego softu to kupa ..... Trzymam kciuki za programistów.

 

P.S.

Czy jest krótszy sposób na dostanie się do katalogów niż przedzieranie się przez: menu / muzyka / wszystkie utwory / pamięć / ..... ??

... menu / przeglądaj / pamięć ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności