Skocz do zawartości

Czy Ipod Jest Wszędzie?


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie raz zarzuca się nam, że jesteśmy anty iPodowi (djtomas zaświadczy z dyskusji na forum PCLabu). Jak mowie od dawna, iPody mi się podobają i mają coś w sobie (szkoda ze nie radio). Tyle, że to co się dzieje w okoł nas w Polsce apropo tej jakże białej marki zaczyna mnie przerażać

 

Sklep w przejściu podziemnym w Centrum Warszawy. Wielka naklejka "iPod Shuffle jest tu" czy jakoś tak. I pięknie, inna sprawa, że w sklepie owszem są ale telefony i iPody to tam może były jak jakiś klient wszedł z takowym, ale jak to przyciąga uwagę!

 

Co najlepiej dać do konkursu? Dokładnie, wygraj iPoda. Swego czasu jeden z portali fundował Samochód, iPoda i "3 x odtwarzacz mp3 *". Niektórzy na plus zaliczyli by im, że odróżniają Apple od odtwarzaczy mp3. Ale chyba wszyscy wiemy, że nie wynikało to z tak głębokiej wiedzy ludzi od marketingu. W sumie nie są jedyni, iPoo jest już wszędzie na chipsach poczynając na paluszkach rybnych Frosty kończąc.

 

Stojąc jak odzień na przystanku, czekając na tramwaj, zwróciłem uwagę na nowy telefon Simensa. Firmę tą lubię, przepracowałem tam całkiem miły czas swojego życia. Ale cóż widzę na plakacie? Srebrny telefon, z kolorowym wyświetlaczem... na wyświetlaczu fotka. Jeśli jakość wyświetlacza jest taka jak na plakacie to współczuje, ale gorsze było to co było na fotce. Chłopczyk i dziewczynka słuchają muzyki. W uszach mają białe słuchawki.... z szarą końcówką. BRAVO :) Z kilku tysięcy fotek na całym świecie spece od marketingu wybrali właśnie tą fotkę. Jakoś smutno się zrobiło.

 

 

 

 

* ps. winny wam jestem wyjaśnienia, że tym "odtwarzaczem mp3" był iriver ifp-790.

 

ps2. skan jest z gazety, cobyście wiedzieli na co zwrócić uwagę ;)

simens_ipod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jest dokladnie tak jak piszesz. iPod urosl do rangi "monumentu" :P Są odtwarzacze mp3 i iPody :)

 

A tak swoją drogą to ludzie który odpowiadają za reklamę w apple to geniusze. Zadna inna firma nie wylansowała tak bardzo swojego produktu jak apple.

 

 

btw1. słyszałem o sektach iPod'a :P

btw.2 do samego urzadzenia nic nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mi ktoś napisze jaki inny odtwarzacz posiada tak rozbudowany serwis, na którym można nabyć muzyke a niedługo jeśli nie już także filmy i inne tego typu bajery ?? Wiem, że w Polsce "kupowanie" muzyki czy filmów nie jest zbyt popularne z wielu względów ekonomicznych ( wytwórnie - złodzieje :D ) ale na zachadzie nadal istnieje jako takie poszanowanie do praw własności.

Dzisiaj byłem w empiku i zlukałem sobie jak wygląda ipod video oraz ipod nano. Wersje black tych odtwarzaczy są naprawde za****rdzo ładne ( n11 może się schować ) a i oszołomiła mnie grubość ipoda video ( bodajrze 11mm, jakby przyłożyć do siebie 2 ipody nano wychodzi mniej wiecej video ). Czyli ipody są małe i ładnie wyglądają - do tego posiadają bardzo rozbuwoany serwis informacyjny i całą masę badziewnych akcesorii. Co do jakości dzwięku - większość ludzi nie widzi róznicy a i cena ( nawet w Polsce ) jest korzystna - a napewno korzystniejsza przyrównując do innych znanych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki mistrz marketingu. Canon się zowie. Ale to nie na to forum.

 

No cóż. Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu i im lepszy dział marketingu tym lepiej sprzedają się rzeczy nawet przeciętne. Zresztą co tu dużo gadać. Swojego iA X5 kupiłem dlatego, że... zobaczyłem go w sekcji z gadżetami Playboya i mi się spodobał. Nie miałem wtedy pojęcia o odtwarzaczach mp3 (poza tym, że Zen ma 5 giga pamięci itp :> ), kodekach, słuchawkach (zresztą nadal nie mam ;p) i jakości muzyki płynącej z danych odtwarzaczy (bo niby jak coś co jest skompresowane różnie grać może ;-)). Kupiłem w zasadzie tylko dlatego, że jestem wzrokowcem a w do X5 mogę podpiąć czytnik kart i zrzucić zdjęcia na dysk. Naturalnie przed zakupem poczytałem to i owo żeby nie władować się w totalny szajz... ale pewnie gdyby nie wygląd iAudio nadal bym żył w błogiej świadomości, że Creative Zen to cud natury a FLAC to pewnie taka kurtka tylko ktoś źle napisał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech mi ktoś napisze jaki inny odtwarzacz posiada tak rozbudowany serwis, na którym można nabyć muzyke a niedługo jeśli nie już także filmy i inne tego typu bajery ??

Próbowałem sprawdzić ten bajer nazywany iTunes.

Działa to tak, że chyba szybciej bym ściągnął z sieci pełną płytę w dobrym bitrejcie niż kupił tam jeden utwór. Transfery są żałosne.

Nie mówiąc już o tym..., że nie obłsugują Polaków bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) do tego posiadają bardzo rozbuwoany serwis informacyjny i całą masę badziewnych akcesorii.

no ba :) Szkoda tylko, że Polski Importer nie zna mocy wyjściowej iPodów, i szkoda, że jakoś nie bardzo można tą mocn znaleść gdziekolwiek. Szkoda ze sprawa braku radia, czy dyktaofnu jest tak dyskrtenie pomijana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iPodem jest tak jak z Jeepem. ShitPod był jednym z pierwszych odtwarzaczy mp3 a Jeep(dżip) był pierwsza terenówka na świecie dla ludzi. nazwy te wpadły ludzią w ucho i tak już zostało do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że chyba jest tak: odtwarzacze firmy "Creatywka", wylansowane do granic możliwości, zapełniają dolne warstwy rynku ("Creative to sprzęt dla mas" - sic!), a odtwarzacze firmy "Jabol", prawie wyniesione na ołtarze, zapełniają wyższe partie rynku ("iPod to sprzęt tylko dla cool gości" - sic!x2)...

 

Wniosek? Reklamujta swoje groty to bidu modne i fojowe :lol:

 

A my? Nasze grajki jakoś nie pokazują się w TV co 15 minut, a są 2x lepsze... ;)

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze co ma to, że apple podbnie jak cała masa innych firm ma Polske w dupie do jakości produktu ?? Itunes sie muli bo może masz nienajlepsze połączenie z zagranica i tyle - wkońcu nie ma krajowych serwerów itunes. A o radiu i mikrofonie nawet w ipodach nie są wspominane bo apple wyraźnie daje do zroumienia hasło - cieszcie się ludzie, że gra, jest lekkie i pojemne - 5lat temu musieliście dymać z jakże wygodnymi kaseciakami !!! Ipod może nie jest funkcjonalny ale szczerze - na forum próbuje się udowodnić, że radio nie jest potrzebne ( przy okazji serii T ), że pokrowce na playera także to tylko zbędny gadżet ( także seria T ) a z dyktafonu to w zasadzie prawie nikt by nie korzystał gdyby nie te wykłady na uczelniach. Zapominacie co "DAJE" ipod. A daje np 4gb na fleszu na jednym z miejszych i ładniejszych playerów na rynku w cenie około 1000zeta. U konkurencji tyle damy za 1 - góra 2GB.

 

Jeśli chcecie prowadzić tu kreatywną dyskusję to nie róbta nagonki na wszystko żeby się przypierdzielić. Ja z pełną świadomością wybrałem ifp-899 zamiast serii T, iaudio czy wogle innych marek. Następny zakup z serii fleszowych planuje dopiero wtedy kiedy flesze o pojemności 4-8GB będą na porządku dziennym i nie będą musiał do tego bajeru dopłacać EXTRA tylko dlatego, że mieszkam w POLSCE ( dla nieświadomych proponuję przyrównać ceny odtwarzaczy takich jak iaudio, iriver, ipod itd na zachodzie czy w Ameryce do cen w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Itunes sie muli bo może masz nienajlepsze połączenie z zagranica i tyle - wkońcu nie ma krajowych serwerów itunes.

Łącze ze światem mam dobre :P Po prostu łącza iTunes nie wyrabiają. A to chyba im powinno zależeć na potencjalnym kliencie?

 

Poza tym tak do końca nie rozumiem Twojego postu. Najpierw piszesz tak, jak by iPod był fajny, miał potrzebne funkcje... a potem piszesz, że świadomie i tak co innego wybrałeś. Czyli prawdopodobnie tak samo jak inni piszący tutaj (którym zarzucasz, że obrzucają błotem iPoda) wybrałeś innego playerka bo był lepszy. :-)

 

Zresztą tak naprawdę... co za różnica. Każdy kupuje to co uważa za słuszne. Jedni widzą w iPodzie Boga inni Szatana ;-) Jedni wolą Alfę Romeo a drudzy Subaru. Byle by nie popaść w fanatyzm w osądach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw piszesz tak, jak by iPod był fajny, miał potrzebne funkcje... a potem piszesz, że świadomie i tak co innego wybrałeś

 

Właśnie. Więc o co ochodzi?

 

Wszystko skupia się na reklamie i głoszonych mitach o iPodzie marki "Jabol", o tworzeniu wokół niego swgo rodzaju mody. To mi się nie podoba, a nie iPod. Nie lubię producenta, który chce swoimi produktami na siłę zadeptać inne, nawet lepsze...

 

Zapominacie co "DAJE" ipod. A daje np 4gb na fleszu na jednym z miejszych i ładniejszych playerów na rynku w cenie około 1000zeta. U konkurencji tyle damy za 1 - góra 2GB.

Widzę że reklama "Jabola" robi swoje. Poproszę przykład.

 

Postro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie co "DAJE" ipod. A daje np 4gb na fleszu na jednym z miejszych i ładniejszych playerów na rynku w cenie około 1000zeta. U konkurencji tyle damy za 1 - góra 2GB.

Widzę że reklama "Jabola" robi swoje. Poproszę przykład.

 

Postro.

<głosem małej dziewczynki z przedszkola>

 

a na allegro można kupić 1GB playera no-name za 300zł :D

 

</głosem małej dziewczynki z przedszkola>

 

playery no-name reklamy nie mają... a idą jak woda ;)

czyli cena jest ważna dla biednych i oszczędnych polaków

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na allegro można kupić 1GB playera no-name za 300zł

 

No to mi powiedz gdzież on wyczytał ten 1000 zyli za 1 GB? <_<

 

Postro

 

[EDIT] Sam znalazłem. Proszę bardzo: 2x lepiej wyposażony H10 6GB (zamiast 4GB) jest w Balcie w Gdańsku za dokładnie 1139zł brutto.

 

Jak w reklamie proszku: jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swojego ifpa świadomie ( wiedziałem co biorę i na co się decyduje ). Wiedziałem, z których jego funkcji będę korzystał i.t.d.. Ale wqrza mnie to, że większość na tym forum wiesza psy na ipodzie mimo, że pewnikiem większość go nawet w rzeczywistości nie widziała. I5 2gb kosztuje mniej więcej 1100zeta wzwyż - za tą cene można mieć 4gb - dla niektórych rachunek jest prosty ( zwłaszcza dla tych, co kupują playera po to aby przedewszystkim słuchać na nim muzyki, a nie po to aby mieć "bajery" typu radio ).

Jak czytam to forum to na serio mam wrażenie, że to forum jest BAAARdzo stronnicze. Większość osób niedopuszcza wogle myśli, że większość społeczeństwa zadowoli się seryjnym creativem muvo. Ja zaprezentowałem mojego irivera grupie około 100osób ( przykładowa liczba na 1 kierunku studiów ). To czy iriver grał lepiej czy gorzej od muvo ~~ głosy były mieszane, raczej większość potrafiła stwierdzić, że jest głośniejszy. Ilość osób, które dopłaciło by 200zeta do lepszego playera - 1 - reszta woli creativa albo wogle jakiegoś nonama z hipermarketu. To tak jak z rowerami - jednemu przypasi makrokesz za 100zeta innemu nie wystarczy rower za 5tys. - chyba większość osób z tego forum powinna sobie z tego zdać sprawę.

 

Generalnie cel moich wypowiedzi był taki, że każdy wręcz lubuje się w wieszaniu psów na Ipodzie a pewnikiem większość z was nawet nie miała go w rękach. Ponadto nie chce widzieć w nim nic pozytywnego a jedynie szereg wad ( których istnienia nie kwestionuję ). Niestety są też jednostki, które lubują się w widzeniu wad u przykładowego ipoda a wad w produktach swoich ulubionych marek ( często bardzo podobnych wad - n.p. radio ) nie widzą albo też próbują je usprawiedliwiać.

 

 

A i jak ktoś się chwali dobrym wyjściem na zagranice - możliwe, że wyjście na świat ma dobre i to itunes laguje, ale możliwe też, że połączenie tunelowane przez ~15 routerów po drodze może nie być wydajne .... ( u mnie w chello napewno nie jest a przecie chello ma jedno z lepszych połączeń za granice )

 

p.s. : h10 6gb na fleszu - ciekawe ... hmmm - daj namiar - jeśli tak jest z chęcią kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam: skoro iPod i bardziej zaawansowany funkcyjnie H10 są mniej więcej w tej samej cenie to po co brać słabszy sprzęt? A branie go bo jest modny w takim wypadku jest dla mnie rzeczą powiedzmy light'owo "z dziepka niezrozumiałą".

 

Jak ktoś nie chce mieć bajerów to po co bierze iPod'a skoro wystarczy mu do pełni szczęścia iFP-ek? Wniosek -> bo jest sztucznie wywołana na niego MODA. I o tą MODĘ właśnie chodzi!

 

Nie jestem uprzedzony do iPod'a, tylko do jego producenta, a jako pragmatyk kieruję się współczynnikiem cena/jakość. W przypadku iPod'a nic bym nie mówił, gdyby Jabol sprzedawał je taniej...

 

A to że większość społeczeństwa murem stoi za no-name - przykre, ale prawdziwe, nic na to nie poradzimy. Widocznie tyle im wystarcza...

 

p.s. : h10 6gb na fleszu - ciekawe ... hmmm - daj namiar - jeśli tak jest z chęcią kupię.

 

www.balta.pl ... Gdańsk, Kartuska. Ale sprzęt muszą najpierw sprowadzić. Tu masz dokładny jump do strony: http://www.balta.pl/mp3/szukaj.php?p=iRiver

 

Jak coś to brałem tam ponad roczek temu swojego, a wcześniej sprzęt komp. i mam ich sprawdzonych.

 

Postro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

playery no-name reklamy nie mają... a idą jak woda ;)

czyli cena jest ważna dla biednych i oszczędnych polaków.

tak w roli scislosci, w Polsce oszczedza tylko okolo 20% ludzi, wiec pozostałe 80% wydaje a nie oszczedza. ale to tak tylko dla scislosci.

 

panowie, moze i wyjdzie niedlugo (napet napewno) nie jeden player na flasju co bedzie miał 4, 6 czy 8 GB... ale nie oszukujmy sie nie bedzie kosztowac tyle co iPod. ALE.... płaci sie za te dodatki w postaci radia, dyktafonu ect.. Pytanie jest czy dopłaca sie az tak duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

playery no-name reklamy nie mają... a idą jak woda ;)

czyli cena jest ważna dla biednych i oszczędnych polaków.

tak w roli scislosci, w Polsce oszczedza tylko okolo 20% ludzi, wiec pozostałe 80% wydaje a nie oszczedza. ale to tak tylko dla scislosci.

 

oszczędza tylko 20% bo tylko 20% ma z czego oszczędzać

80% podejżewam że to ta grupa co żyje od 1. do 1. każdego miesiąca albo podobnie

 

nie oszukujmy się... dużo więcej jest użytkowników no-name + creative (creative jest minimalnie droższy niż no-name)

niż tych co mają firmowe playery

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności