Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt - dobrze, że TELI jest całe po polsku, szczególnie, że ten pajac ma tragiczny akcent. Pierwszym albumem jaki usłyszałem było właśnie "Medeis". Kolega, który zna historię zespołu praktycznie od początku pisał kiedyś na innym forum, że "Fantasmagorie" zostało bardzo okrojone i niegdysiejsza wersja, która nie została nigdy zarejestrowana było dużo lepsza. Tak czy siak, gdyby wywalić trochę z Requiem, nagrać to jeszcze raz bez angielskich tekstów tylko z polskimi to byłaby klasa sama w sobie. To taki nieoszlifowany diament. Hunter i tak za ten numer z kilkuletnią przerwą od nagrania Requiem nie zapłacił zbyt wysokiej ceny, wręcz odwrotnie. Jestem ciekaw co w wakacje chłopcy spłodzą w studiu, ale nie spodziewam się niczego rewelacyjnego.

 

Z kolei jeżeli chodzi o Riverside to angielskie wokale świetnie wpasowują się w muzykę. Jestem ciekaw jakby to brzmiało, gdyby nagrali jakąś piosnkę po polsku. Przez miesiąc jarałem się tą muzyką jak szalony, ale szybko mi przeszło, teraz rzadko wracam do tych płyt. Mieli swoje 5 minut, które już się skończyło.

 

[edit]

Satyricon ciężko wchodzi. To black metal z krwi i kości. Gatunek, który niezbyt lubię, ale jest kilka albumów, które cenię sobie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie zgadzam. TELI jest zmasterowana najlepiej z tej trójki, na drugim miejscu jest jednak niedopracowane Medeis, a na trzecim tragicznie zrobione Requiem.

 

[edit]

Ostatnio spada na mnie jakaś kara boska... Wiem, że grzeszyłem, ale żeby aż tak, żeby słuchać Korn'a akustycznie? Na dobitkę słyszałem jeszcze ostatniego Jarre niedawno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Requiem jest zremasterowane na pewno ;) Ale, że Medeis - pierwszy raz słyszę.

 

Nie - się nie starzeje. Jedyny motyw w tym akustycznym kawałku z Amy Lee to pod koniec gdy zaczyna się nieco klimatyczne granie. Wokale brzmią jakby ktoś ich w międzyczasie podpiekał żelazem - tragiedia... Fałsz na fałszu, że się nie da słuchać. Nigdy chyba się nie przekonam do tej kapeli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz do rafala:

Krisiun

Deicide

Cannibal Corpse

Morbid Angel

Obituary

Behemoth

Vader

Decapitated

Six Feet Under

Nile

Melechesh

Carcass ( ale tylko płyty Swansong i Heartwork...reszta to grindcore {czytaj - straszny crap mowiacy o krwi gwałcie itd,})

Dies Irae

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TELI brzmi tragicznie - przesterowana na maxa - slychac charczenie, klikanie. tego w medeisie nie ma. zreszta teraz to jest moda na przesterowywanie kazdego materialu, ale medeis jak widac nie poszedl za moda :P.

 

a propos napalm death to niezly gig byl na hunterfescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TELI brzmi tragicznie - przesterowana na maxa - slychac charczenie, klikanie. tego w medeisie nie ma. zreszta teraz to jest moda na przesterowywanie kazdego materialu, ale medeis jak widac nie poszedl za moda :P.

 

a propos napalm death to niezly gig byl na hunterfescie

 

To ty chyba słuchałeś TELI w jakości mp3@128 via mp4 z allegro podpięty do hi-endowego sprzętu unitry O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba słuchałeś TELI w jakości mp3@128 via mp4 z allegro podpięty do hi-endowego sprzętu unitry O_o
nie martw sie - oryginal... :) no faktycznie mam wzmacniacz unitry, ale czy to zle? te charczenie slychac rowniez na kossach i pxach podlaczonych do yamahy cdx-630e. 'bardzo ladnie' to slychac w 9 utworze po 3:20 - wokal 'scharczany' jest. a najgorszej zremasterowana plyta jaka mialem okazej sluchac to red hot chilli peppers - californication
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczenie owszem, jest, ale to jest raczej zabieg celowy, który akurat dla mnie zupełnie nie przeszkadza - trochę brudu musi być, w końcu to ma być metal, a nie pop ;) Gitary brzmią mięsiście, szczegółowo. Bębny też mają większą głębię i nie są takie "płaskie" jak na Medeis, generalnie jest więcej basu. Może trochę przekombinowali z gain'em ale bilans wychodzi na +. Kwestia bardziej tego chyba, kto jakie brzmienie lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz to nie jest zabieg celowy - to nieumiejetnosc remasteringu - posluchaj sobie californication i watpie czy stwierdzisz, ze to zabieg celowy - tam to juz w ogole przekombinowali, a nie jest to metal... dziwne tez bo takiego "brudu" nie ma stara metallica, stary slayer, sepultura na arise (mam dalej wymieniac?) - wszystko czysto, bez przesteru. ja wole czysto, a to co jest na teli to nie dosc ze przesterowane (brak dynamiki) to jeszcze tej "miesistosci" ani "glebi" nie ma zbyt dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja bardzo lubię "Absolutus", mam oryginał nawet na półce, ale...

 

No właśnie - ja bym wolał trochę więcej porządnego grania niż jakichś popowych balladek. Jak chcę sobie posłuchać popu to słucham Conjure One, Delerium, Dido, Stinga czy czego tam sobie jeszcze chcecie. Gdy chcę posłuchać kopiącego po dupie metalu puszczam sobie np. Frontside, ale co to? Psikus!? Prima Aprilis? Co tam robią jakieś niby-balladki? ;) Rozumiesz o co mi chodzi? Nie widzę nic złego w takich zabiegach, ale te numery psują mi klimat całej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem - nawet bardzo ważna część. Jednak trzeba znaleźć "złoty środek" między ilością ballad i wolnych kawałków, a resztą muzyki (Opetha to nie dotyczy xD). IMO na jednopłytowym albumie 1 ballada = złoty środek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności