Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

W porównaniu z ostatnimi płytami wręcz odwrotnie - miazga :) Genialny, pełen patosu dwupłytowy album. Orkiestra, wokale, gitary - wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. No i ten numer kończący album - cud, miód i orzeszki. Jak na razie IMO metalowa płyta roku i nie wydaje mi się, żeby coś miało się zmienić.

 

Na początku brakowało mi trochę "ognia" w brzmieniu gitar, ale po czasie doszedłem do wniosku, że to nie mogło po prostu brzmieć inaczej.

 

MNIAM :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dość długi, ale się dopiszę, ponieważ tak jak wy lubię sobie posłuchać darcia mordy :)

Z tego, co obecnie mam na dysku polecić mogę:

Amatory - dobre ruskie granie

Border Cross - patrz wyżej

Rootwater - z tego co pamiętam - od nas z kraju

Skindred

Skinlab - to szczerze polecam, dobrze się słucha, => Second Skin: New Flesh z płyty Disembody: The New Flesh

Tuff Enuff - to chyba od zawsze razem z Toolem i Slipknotem leży na dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy007 ja nie napisałem, że jest to najlepsza rodzima kapela. Obecnie mam to na dysku i akurat mi pasuje. Tuff Enuff też z Polski a podoba mi się bardziej. Wiekszość muzyki przesłu****e i spalam, tak więc na chwilę obecną najbardziej podchodzą mi te wymienione wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy007 ja nie napisałem, że jest to najlepsza rodzima kapela. Obecnie mam to na dysku i akurat mi pasuje. Tuff Enuff też z Polski a podoba mi się bardziej. Wiekszość muzyki przesłu****e i spalam, tak więc na chwilę obecną najbardziej podchodzą mi te wymienione wyżej.

 

Ależ ja nic takiego nie twierdzę, wyrażam tylko swoją opinię na ich temat :) Takie granie mi kompletnie nie podchodzi i tyle - ale Mystic pompuje w nich kasę i widać efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A ja mam ochotę posłuchać czegoś z normalnym wokalem ( żadnego piszczenia, wycia, growlu, ) za to z ciężkim gitarowym graniem ( może być rytmiczne, ale raczej żeby nie było w stylu nu ).

 

Co jesteście w stanie polecić ??

 

 

The Haunted.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_cACY4xv56A

 

Hmm...co jeszcze- sprobuj to Dry Kill Logic

 

http://www.youtube.com/watch?v=ckEkF2rl1fA

 

Melodyjny refren z troszke ostrzejszymi zwrotkami, ale nie nazwalbym tego piszczeniem, wyciem czy growlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion jest super. moja ulubiona kapela. Najlepsza chyba jest płytka Lemuria... ignacy, a tobie ktora sie najbardziej podoba?

 

Theli>Lemuria i Sirius B = Gothic Kabbalah > cała reszta > Of Darkness ;) *

 

_____

* równanie zainspirowane by Szalony Gronostay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość badnewz

zna ktoś jakieś niezłe ( niekoniecznie ambitne :) )zespoły grające w stylu "Independent " Machine Head`u i "Wasting Away" Nailbomb?, a jeszcze najlepiej żeby były hiszpańsko/portugalskojęzyczne ...musze znależć coś świeżego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 miesiące po trochu słuchałem Children of Bodom. Po trochu, ponieważ nie mogłem znieść wokalu. Stwierdziłem, że grają świetnie, ale całą ich twórczość kładzie wokalista...

Po tych dwóch miesiącach przekonałem się do growlingu i... uwielbiam CoB!! Gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, całkiem przypadkiem, trafiłem na naprawdę cudowny zespół - Epica. Grają melodic gothic metal :D

 

Jak dla mnie - cudo! Polecam.

 

http://powermetal.pl/index.php?do=plyta&al_id=2056

http://powermetal.pl/index.php?do=plyta&al_id=1200

 

Oprócz tego warto posłuchac:

 

Edguy - Rocket Ride

Blind Guardian - Nightfall in Middle-Earth

Avantasia - The Metal Opera

Elvenking - The Winter Wake

Sonata Arctica też ujdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moze odswieze temat...

 

co polecacie z nowych wydawnictw? , pytam bo mam nieprzerwaną chęć na coś zupełnie nowego

 

ostatnio zaskoczyłą mnie płyta "War of Attrition" Dying Fetusa...jeszcze nie tak dawno znalem ten zespol z nurtu grindcore`owego ( kill your mother rape your dog :) ) i tak mowie do kumpla " sciagnij, posmiejemy sie z patologicznej muzyki"...scaignal, i tu zaskoczenie...TECHNIKA!!!....jeszcze jaka technika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edguy - Rocket Ride

Blind Guardian - Nightfall in Middle-Earth

Avantasia - The Metal Opera

Elvenking - The Winter Wake

Sonata Arctica też ujdzie;)

 

RR to chyba akurat najgorsza płyta Edguya... Owszem ma swój klimat, lubię jej posłuchać, ale nie to.

 

Avantasia jak na epicko-operowe p2p2 jest nice. Szczególnie pierwsza cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś słucha In Flames, ponieważ nie wertowałem całego tematu po prostu z lenistwa, ale polecam, szczególnie płytę Reroute to Remain i Clayman :)

 

Ja tam znam ich lepsze krążki. Największy sentyment mam chyba do The Jester Race, bardzo lubię debiut. Za absolutne mistrzostwo większość uznaje Colony i Clayman. Od RTR z kolei zaczynałem słuchać metalu (a można też powiedzieć, że ambitniejszej muzyki tako jako) dlatego mam do tego krążka szczególny sentyment.

 

Była dyskusja o tej kapeli już tutaj, nie lubię się dwa razy powtarzać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności