Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Rafacio napisał(a):

W ogóle mi się to nie podoba. Co wy w tym widzicie, nie wiem.

To granie dla fanów Kobong, Neuma itp. Jak nie lubisz takich klimatów to nie podejdzie. Jest tyle innych, bardziej klasycznych zespołów, polecam np. ostatni Morrigan - Anwynn, piękny hołd dla Bathory z okresu Hammerheart i Twilight of The Gods.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2023 o 18:58, blackromek napisał(a):

Mega dobre na Zbycha można liczyć , nie mówiąc o paimonie grywało się razem były czasy
 

Pięknie oddany klimat lat 90-tych. często słucham tej płyty.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.12.2023 o 17:57, LoCtoR napisał(a):

 

Miałem przyjemność być na ich koncercie... Hellenistyczny black metal 😈

Edytowane przez Karkolomny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.01.2024 o 05:59, Elhaz_77 napisał(a):

Projekt muzyków Mgły

 

"no i stoję jak ten debil".............. to na plus,

cytat z Monotheist............... neutralnie, choć raczej minus,

dużo cytatów z Rzymian............ to minus

ogólnie Mdła ta Mgła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spojrzę czasem na to czym aktualnie się zachwycacie i zastanawiam się czy dzisiejsi młodzi muzycy nie mają talentu czy też po prostu już wszystko zostało powiedziane i pozostało im jedynie lepsze lub gorsze powielanie lub udające oryginalność cudakowanie. Porażająco słabe są współczesne kapele metalowe. Każda płyta niby "wypalonych" dziadków typu Iron Maiden, Slayer, Megadeth itp. niszczy młodych gniewnych. To nowe jest tak słabe, tak wtórne, tak przewidywalne, że bez znajomości utworu wiadomo, kiedy będzie growl, kiedy koleś popróbuje czystego śpiewu itp. Tą modę na takie śpiewanie to chyba Fear Factory (może był kto inny pionierem) wprowadziło w zeszłym wieku i tak to trwa do dzisiaj i jest nadużywane.

Może też tak być, że stałem się już starym dziadersem - nie mogę tego wykluczyć. Jednak czasem coś mnie zachwyci z nowych stosunkowo rzeczy jak Dool czy Uncle Acid & the Deadbeats itp., więc może jeszcze nie zdziadziałem.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 05:22, Rafacio napisał(a):

Slayer

A propos, znalezione w sieci - tak wyglądali w 1981 roku:

image.jpeg

 

@Rafacio A Sepultura może być?

 

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafacio napisał(a):

To jeszcze tak. Następne płyty to już kompletna porażka. Zwłaszcza Roots 

Chaos AD jest OK czy już porażka? Pytam z ciekawości, bo to ostatnia płyta Sepultury, którą lubię. Nowomodnej Roots nie byłem w stanie nigdy przesłuchać w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Chaos AD jest OK czy już porażka? Pytam z ciekawości, bo to ostatnia płyta Sepultury, którą lubię. Nowomodnej Roots nie byłem w stanie nigdy przesłuchać w całości.

Ja Sepy wszystko chłonę od Schizophrenia do Chaos A.D. + Quadra. Ta ostatnia płyta to naprawdę petarda, pierwsza z Derrickiem, gdzie wszystko siedzi jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaos to lipa (moim zdaniem, żeby nie było). To już jest nowomodna w tamtym czasie płyta. Już zaczęły się bębenki itp. pi****ły. Mam jednak i ją, i Roots, bo fajne wkładki mają, ale żadnej z nich nigdy nie dałem rady w całości przesłuchać.

Zresztą jak już sobie tak piszemy to podobny problem i to od momentu, gdy płyta się pojawiła (na piratach u nas w 88 roku) mam ...and justice. Ludzie piszą, że to ostatnia dobra płyta Metallica czy coś w tym tonie, a dla mnie już wtedy to była płyta ciężka do przesłuchania. Straszne dłużyzny, bezsensowne powtarzanie riffów do znudzenia, zwłaszcza utwór tytułowy został w ten sposób zdewastowany. To byłby znakomity album, ale z 15 minut krótszy. Czasem wracam do niego, ale chyba w całej tej historii w całości tak na raz nie dałem temu dziełu rady.

15 godzin temu, kubachim napisał(a):

chłonę od Schizophrenia

A Morbid Visions??? A Bestial Devastation???

21 godzin temu, Bednaar napisał(a):

A propos, znalezione w sieci - tak wyglądali w 1981 roku:

Okropnie nie lubiłem pulowerków. A matka zmuszała. W sumie trochę bezsens, taki sweter bez rękawów. A w tym właśnie czasie miałem mój najbardziej nielubiany pulowerek zakładany pod fartuszek szkolny. W sumie podobnie wyglądałem tylko miałem z 10 lat mniej niż oni, tylko jeszcze ja miałem fryzurę na pazia. Coś jak ten pseudoartysta na R, ten od szczekania.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Zresztą jak już sobie tak piszemy to podobny problem i to od momentu, gdy płyta się pojawiła (na piratach u nas w 88 roku) mam ...and justice. Ludzie piszą, że to ostatnia dobra płyta Metallica czy coś w tym tonie, a dla mnie już wtedy to była płyta ciężka do przesłuchania. Straszne dłużyzny, bezsensowne powtarzanie riffów do znudzenia, zwłaszcza utwór tytułowy został w ten sposób zdewastowany. To byłby znakomity album, ale z 15 minut krótszy. Czasem wracam do niego, ale chyba w całej tej historii w całości tak na raz nie dałem temu dziełu rady.

A ja własnie odwrotnie, dla mnie najlepszy ich album i szkoda, że nie poszli tą drogą, bardziej progresywnego thrashu, trochę przez przypadek podwaliny pod rozkwit tego gatunku zrobili. Najczęściej właśnie do AJFA wracam.

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

A Morbid Visions??? A Bestial Devastation???

Jakoś te bardziej death metalowe klimaty mnie nie rajcują, przynajmniej u Sepy, okres thrash do groove z Chaos AD bardzo lubię. No i naprawdę dajcie szansę Quadrze. Nie oczekujcie takiej samej Sepultury jak z Arise, to inne granie, ale po prostu wg mnie bardzo dobra płyta.

 

Ostatnio zaczynam się osłuchiwać z Thy Catafalque:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności