Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję że nie będzie gorzej niż na ostatnim, doskonałym albumie. Choć jak wspomniałem singiel nie zachwyca specjalnie. Tak czy inaczej Behemotha w tym roku będzie ciężko pobić komukolwiek moim zdaniem, nawet Kriegsmaschine :)

Będzie gorzej, a dlaczego to sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie zadając je. ASoD może stawać w szranki z największymi tuzami sceny BM (Funeral Mist, Antaeus, Watain) i wcale na ich tle blado. Krótko mówiąc, Zmienne Stany Boskości to jedna z najlepszych płyt wydana w ubiegłej dekadzie na scenie BM i nie sądze, aby to powtórzyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie da się tego porównać, sposób nagrywania, jakoś dźwięku czy tez metody technologiczne zupełnie inne :D
Pomijając już fakt rozwoju muzyki ;)
Ale jak zawsze znajdzie się tru necro fan :D


Miazga i jeszcze raz miazga :) dzisiaj już z cdka, a nie plików...i głośniej i mocniej ;)
Płyta roku zdecydowanie, poza tym widać to po promocji w wykonaniu wydawcy na świecie jak ważna dla nich jest to płyta.

I fajna recenzja i znowu bardzo wysoka ocena 9/10
http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/15075-behemoth-the-satanist.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to dobrze, dzisiaj będę w pobliżu to zapoluję.

 

Oczywiście posłuchałem już całości z yt bo nie mogłem się powstrzymać - moje wrażenia są koherentne z przewidywaniami - uważam że nie ma jakiegokolwiek słabego kawałka, jest to najlepsza płyta Behemoth i ciężko będzie znaleźć jakiegokolwiek konkurenta w 2014. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych płyt metalowych jakich słuchałem w ogóle - ze względu na niesamowicie równy, wysoki poziom, klimat, różnorodność. Nie sądziłem że Behemoth kiedykolwiek zbliży się do poziomu np. Inquisition czy Deathspell Omegi - a tutaj jest ten sam poziom a nawet lepiej, mimo iż nie tak blackowo i bardziej przystępnie. Niesamowite dzieło, dawno się tak nie jarałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "insiprowania się" i "kopiowania". Który dokładnie fragment jest skopiowany? Pomijam kwestię, że to inna tonacja, więc tutaj już mamy osobisty wkład artysty w budowanie odmiennego ogólnego nastroju. Poza tym początkowa melodia opiera się na jakby dwóch wersach. U Behemotha są one oparte na jednakowych interwałach, jedna melodia wyżej od drugiej. U Lost Soul w pierwszym "wersie" rytm jest na końcu złamany w przeciwieństwie do Behemotha, a w drugim "wersie", melodia na koniec idzie "do góry". Jedyne podobieństwo to tremolo i kilka pierwszych interwałów. Podobieństwo łatwo zauważalne, ale naprawdę skromne. Na pewno nie kopia (przypomnijcie sobie co to znaczy kopia). Podobieństwo trwa na oko 2 sekundy (w sekwencjach). Złodzieje!

 

Jakie to wszystko ma znaczenie? Gdyby zespoły nie odwoływały się do twórczości innych, znanych i lubianych, same nie byłyby lubiane. Nie bronię im oczywiście swojego wkładu, ale jakieś elementy znane muszą mieć miejsce. Bez powtarzalności nie ma szans na sukces. Zapoznajcie się z teorią folkloru.

Mona_Lisa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo w temacie.

Jak widać po recenzjach na całym świecie, płyta bije rekordy. Średnia ocena to 8,5/10...w większości są to 9/10.
Dla mnie jest to płyta kompletna, czy jest kopią nie nie jest, czy są w niej inspiracje, są. Ale zostało wzięte to co najlepsze z Behemotha i całego świata metalowego i powstała nowa płyta.
Jasne dla tru necro fanów, Behemoth jest chłamem bo się sprzedał, bo jest komercyjny, już czytając wpisy na pewnym forum metalowym można się ubawić po pachy. Jak to dzieci oceniają kapelę która istniała jak oni sami w pieluchy robili...
I twierdzą że to komercja, cholera po to się to robi, żeby zarabiać. A jak robi się to dobrze to gra się na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) niektórzy tak uważają.
Poza tym generalnie jeśli zarabiasz na czymś, to znaczy ze jesteś komercyjny ;) to ze w tym ciemnogrodzie ten zespół nie ma odpowiedniego statusu to wina mentalności i religii.
O wiele bardziej za granicą są cenieni niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka taka jak ta nigdy nie będzie komercyjna. Komercyjny może być Dawid Podsiadło albo Robbie Williams.

 

Widać wolą, żeby ich zespół ciułał kasę z koncertu na koncert i ledwo zipał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka taka nie będzie komercyjna? :D
Spójrz na produkcje teledysków, na to kto zajmował się miksem i masteringiem tej płyty.
Zobacz jak wyglądają wydania tej płyty :D i poczytaj wywiady z Adamem. Oni żyją z płyt nie z koncertów.
Jak chcesz być najlepszy w tej branży musisz mieć kasę, na sprzęt, ludzi i produkcję.

 

I jeśli mówisz ze wolą żeby ciułać z koncertu na koncert :D to pomyliłeś kapele.

7 lutego zaczynają trasę po Europie razem z Cradle Of Filth, następnie przenoszą się do Ameryki na miesięczną trasę.

Edytowane przez Opiate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ludzi, którzy się od nich odwrócili, a nie o kapelę.

 

Dobra, źle rozumiałem znaczenie komercji. Odebrałem to jako popularność i sławę. A a ta black jest niszowy (zresztą jak i każda inna ciężka odmiana metalu) i raczej się to nie zmieni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odwracają się, tylko Ci którzy mają jakiś problem z samymi sobą.
Bo jak czytam te wypowiedzi, że się sprzedali itd. no kurde, pracujesz żeby zarabiać ;)

Czy niszowy możliwe, ale przez to znacznie bardziej dojrzały i dopracowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności