Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Co tu dużo pisać, dobry jest jeden komentarz z YT:

 


Hi, we are Tesseract,
and we play progresive technical math jazz-funk ambi-djent metal.

:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=rC5O-8QTQX8

 

Niektórzy piszą, że wokale nadają pewną teksturę, bez której jest pusto. Ja jednak twierdzę, że jak TesseracT, to TYLKO instrumental, wtedy można dosłownie odlecieć do innego świata. A TesseracT potrafi targać emocjami jak nikt inny. A tworzenie przestrzeni, dozowanie napięcia przez operowanie dynamiką - arcymistrzostwo.

 

Także jak wokale nie podchodzą, to nie męczcie się, nie skreślajcie od razu zespołu, tylko spróbujcie z wersją instrumentalną:

 

 

Zachęcam jednak do kupna albumu, bo jest na prawdę świetny!

 

Najbardziej mi się spodobał 1-wszy utwór (szczególnie to przejście w 2:48 i zaraz potem 3:01!!!) i 5-ty (ten otwierający riff... coś pięknego, potem też jest ciekawie :)) 20:04 na instrumentalu i 20:37 na normalnej wersji. Choć tutaj wokal psuje całą esencję tego utworu :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A następnie, przekraczając wszelkie granice epickości, słuchamy po tym Passage Samaela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znacie kogoś z tych panów: Keith Merrow (G); Jeff Loomis (G); Alex Webster ( B); Alex Rüdinger (D), to wiadomo, że twory każdego z nich są na prawdę konkretne. A jak się zbiorą wszyscy razem, to musi z się z tego wykluć coś niesamowitego! Conquering Dystopia ze swoim debiutanckim albumem, który wyjdzie 10 marca :) Riffy miażdżą! (12:09-12:28!)

 

Edytowane przez Zares
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to uwielbiam każdego z tych gości. Materiał bardzo dobry, ale nie lubię tej produkcji. Perkusji brakuje powietrza i brzmi ona jakoś bardzo "elektronicznie", sztucznie. Kwestia gustu, ale jakby panowie popracowali trochę nad produkcją swoich dzieł to byłbym wniebowzięty :)

 

Za trailer 5+ :P

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba im te uwagi przekazać i zobaczymy jak będzie wyglądała wersja finalna :) Choć to chyba i tak najwięcej zależy od "widzimisię" wytwórni płytowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zespołu też trochę zależy. Na przykład Metallica w wywiadach przyznaje, że dokładnie tak Death Magnetic miało brzmieć i oni tak chcieli i są bardzo dumni z brzmienia tej płyty, więc... Zespół może wtrącić swoje trzy grosze :)

 

W tym przypadku tym większe prawdopodobieństwo, że zależy to od nich samych, bo każdy z tych muzyków sam nagrywa muzykę i wie co i jak. Nie wiem też czy przypadkiem oni sami tej płyty nie zrealizowali, ponieważ brzmienie jest łudząco podobne do solowych wyczynów Keitha Merrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sprawdź Alchemist. Nic bardziej nieznanego nie przychodzi mi do głowy.

 

 

 

Zależy jak bardzo chcesz iść w progresje i jak głęboko w death/black

 

Mogę zaproponować coś takiego jak Melechesh, który to już jest głębiej pod wpływami black/death

 

 

Ale też bardziej progresywny Orphaned Land

 

 

Jak również bardziej wymagający Krallice

 

 

Mając na uwadze progresywny metal przeplatający się z death nie można też pominąć wpływu jaki wywarł Death

 

http://youtu.be/P7EEbrRkwNs

 

aha, zapomniałbym o Scar Symmetry

 

http://youtu.be/X0ePLlrxyKc

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy perkusista robi cały album ;) Moim zdaniem wyszło całkiem fajnie

Nie obraziłbym się, gdyby zgodnie z internetowymi akcjami dołączył do Slipknota ;)

 

Tymczasem za rogiem nowa płytka Virgin Snatch czyha, po wydanym nowym kawałku nie mogę się doczekać!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności