Skocz do zawartości

Metal


Goku

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dzisiaj słucham i pomyślałem że jeśli jeszcze ktoś nie zna to należy ten błąd naprawić :)

 

Bardzo szanuję Necrosodoma (najbardziej za Thunderbolt), ale Azarath bez Bruna to nie Azarath...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bałdzo MDM, ale też spoko ;)

 

MDM??

 

Oczywiście, jeśli Szajning to tylko norweski:) CO prawda one one one słuchałem tylko once, ale za to blackjazz to jedna z moich ulubionych płyt z metalem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś kawałki melodic death metal z saksofonem ?

Praktycznie całość Pan Thy Monium:

no może na jedynce jest go mało

.

saxofon (własciwie to tylko solo) i to fajny jest na ostatnim Behemoth

.

no i wiadomo jest w Painkiller, ale to już inna beczka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po pierwsze - chodziło mi o fragment 9-go utworu od 05,05 min do końca o wokal Adama - jest tak przechu...owy, że nie da się obok tego obojętnie przejść

po drugie a) tekst i to z Gombrowicza jest w 100% homo - więc wybacz - obok tego też nie da się obojętnie przejść - i to dosłownie: jest to wyznanie mężczyzny do mężczyzny. Kto tego nie widzi, nie czuje to jest ślepy, albo...

po drugie B) wiadomo kim był Gombrowicz, wiadomo gdzie moczył swoją fujarę i w jakich okolicznościach, był też niezrównoważony psychicznie (geny te odziedziczył po rodzinie która do dziś systematycznie odwiedza Morawicę) no i wiadomo, też dlaczego wyjechał do egzotyki tuż przed przesladowaniami

po trzecie - solówki na gitarze (wszystkie nagrano w jednakowych warunkach i jednakowym ustawieniu na konsoli) po prostu "wieją wiochą" - zrobione ot tak "na siłę" by być jak najbadziej oryginalnym w dzisiejszych czasach.

po czwarte - dlaczego SETH jest z małych liter i kto jest odpowiedzialny za tło, tło, które jak pojawia się w nadmiarze robi "pierwsze skrzypce", tło, które nie dość sprytnie maskuje monotonię i niedoróbki podstawowych instrumentów.

po piąte - kto tak najwięcej kupuje ten niezdarną tekturę w paletowej promocji to widać na filmach przerónych, nie tylko na youtube ale i naocznie u siebie w empiku, ba nawet dwóch młodych kleryków (no bo wiadomo, teksty oparte są na biblii)

po szóste a) znam doskonale dzieła BATHORY, szczególnie ich czwartej płyty (nawet jej tytuł mocno zainspirował nie tylko nazwę 9-go utworu), znam też doskonale dokonania KILLING JOKE

po szóste B) Adam chce koniecznie by te utwory nazywac piosenkami, a ja na to, że piosenki to są na WATAIN

po siódme - jest lans

 

A po ósme a niech gadają !!!

Są takie płyty , o których ciągle się mówi i właśnie po tym poznaje się produkcje, które nie przechodzą bez echa. Koniec i basta Satanista to bardzo dobra płyta jest czy to się komuś podoba czy nie.

Behemoth istnieje już tyle czasu, że może nagrywać co mu się podoba i ma gdzieś opinie tych wszystkich "znawców".

Watain to takie mizerne granie, że aż dziwię się co w nich takiego "boskiego".

Na koniec odwieczne hasło w naszym kraju "Ukrzyżować ich bo znowu im się udało" Amen !!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początek i pod koniec miazga, lubię takie połączenia dwa zupełnie przeciwne grania połączone w całość :)

 

 

Jeśli mogę coś zaproponować z własnej dyskografii:

 

 

 

 

 

http://youtu.be/fxJZAgXTLKo

 

 

http://youtu.be/hia2esmnD2I

 

 

o to poniżej takie dziwne połączenie hard rocka z elementami death i elektronicznymi efektami

 

Opeth zawsze miał tendencje 'symfoniczne'

http://youtu.be/IZR6eCzc2N0

 

a Edge of Sanity był ojcem tego Opethowego stylu

 

trochę tego by się jeszcze znalazło np. z bardziej avant-gardowych Wolves in the Throne Room

zapomniałbym o tym (w mojej top 10 ballad)

 

i

http://youtu.be/aWciyO2sID4

Edytowane przez Arthass
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba największy metalowy transfer kobiety ever na linii The Agonist -> Arch Enemy w postaci Alissy White-Gluz, wyszło wybornie. Jest moc, siła, noooo i piękno wokalistki ;) czekać na album zostaje



@Gorionn, popieram, daaaaawno tak dobrego roku nie było, a nawet kwietnia nie ma :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś poza mną czeka na nowy album Overkill :) ?

 

Jestem ciekaw, bo poprzednie dwa były świetne, pytanie trzy utrzymają formę, realizatorem ma być ta sama osoba co przy Electric Age, więc o jakość dźwięku można być spokojnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się nowy album amerykańskiej potęgi - Agallocha!

 

https://www.youtube.com/watch?v=2sC7sUHbi8U

 

Płyta wyjdzie w połowie maja. Panowie mają to do siebie, że w ich dorobku nie ma słabych wydawnictw, także o jakość można być spokojnym. Wspominałem już o potędze 2014 roku, prawda? ;)

Edytowane przez Gorionn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na nowego Slipknota.

Jejciu jejciu, co za rok! Tyle dobrego wyszło, a jeszcze tyle przed nami!

Polska z kopyta ruszyła i teraz każdy zespół ma wysoko zawieszoną poprzeczkę przez Behemotha, Virgin Snatch, nawet przez Frontside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności