Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Sprzedawanie podróbek to jedno, ale takie zgrywanie idioty w opisie... Otrzymał w prezencie zgłoszenie :)

 

W sumie aby nie OT'ować zbytnio to radzę wszystkim, którzy widzą takie fejki, od razu zgłaszać. Może nie będą w końcu tak zalewać Allegro.

 

Allegro ma wyrabane na fake'i, oni z kazdej sprzedanej sztuki maja profit, a co kupisz to twoj problem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro ma wyrabane na fake'i, oni z kazdej sprzedanej sztuki maja profit, a co kupisz to twoj problem

 

 

Z drugiej strony ta prowizja jest nieduża. A koszt poświęcania uwagi przez kogoś z obsługi takich sytuacji już ją przewyższa. Dlatego się nie zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Allegro ma wyrabane na fake'i, oni z kazdej sprzedanej sztuki maja profit, a co kupisz to twoj problem

 

 

Z drugiej strony ta prowizja jest nieduża. A koszt poświęcania uwagi przez kogoś z obsługi takich sytuacji już ją przewyższa. Dlatego się nie zgodzę.

 

 

Nieduża prowizja? Proszę Cie nie kpij sobie. Sprzedaje przedmiot za 1000zł i muszę wybulić 30zł zł tylko dlatego, że ktoś to kupił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja poproszę Ciebie ;) o komentarz ws. - jakie zastosowanie w budowaniu potęgi finansowej allegro ma ten Sennheiserowy fejk? I jak wpływa na wizerunek allegro i poczucia bezpieczeństwa kupujących? Jak dla mnie większym kosztem dla allegro jest niepewność klienta niż utrata jednej prowizji spośród milionów innych prowizji.

 

Tylko w tym kontekście miałem na myśli prowizję - jako zysk dla allegro, a nie koszt sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są działy pełne fejków, są sprzedawcy co mają mnóstwo fejków.

Dopóki interes się kręci zysk rośnie będzie pozwolenie, klientela jaki pieniądze zaczną odpływać to się skończy tyle ze to już za późno bo zaufanie traci się szybko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No te słuchawki to podróba. Podejrzewam że ta sama przed którą ja z tydzień temu ostrzegałem

Nie mogłem się powstrzymać :

"Na tej aukcji oferuję słuchawki, które moja córka dostała w prezencie około dwa lata temu od chłopaka, ale jakoś ich nie „pokochała”, a chłopaka zresztą też już nie kocha, gdyż się rozstali...

Przedmiot ten wywołuje u niej złe wspomnienia, do tego stopnia, że chciała je ostatnio wyrzucić, ale (na szczęście) uprzednio zapytała, czy tata, by ich nie chciał ?

Tata jak to tata, ma już swoje sprawdzone słuchawki, choć te są całkiem całkiem, ale przyjął coś, co przecież można sprzedać, a uzyskane złotówki przekazać studentce (byłej właścicielce). Ona na pewno się ucieszy, ale niech i ktoś się cieszy z nowego nabytku. Słuchawki wyglądają jak nowe, co tylko potwierdza słowa córki, że od początku ich nie lubiła, a z darczyńcą rozstała się (jak dobrze pamiętam) około 1,5 roku temu... Aż dziw bierze (znając córkę), że zachowała oryginalne opakowanie, choć jakby ktoś chciał otrzymać dowód zakupu, to odsyłam do chłopaka :) (tak... żartowałem). Dowodu zakupu nie ma i nie będzie (z wiadomych przyczyn)."

 

Córka pewnie zauważyła, że amant dał jej podróby i kopnęła w d... oszusta. A ojciec, stary wyga nie poznał się w czym rzecz i wpełni nieświadomy sprzedaje jako orginały. Ot i cała historia! :P

 

 

 

Sprzedawanie podróbek to jedno, ale takie zgrywanie idioty w opisie... Otrzymał w prezencie zgłoszenie :)

 

W sumie aby nie OT'ować zbytnio to radzę wszystkim, którzy widzą takie fejki, od razu zgłaszać. Może nie będą w końcu tak zalewać Allegro.

 

Allegro ma wyrabane na fake'i, oni z kazdej sprzedanej sztuki maja profit, a co kupisz to twoj problem

 

Wiesz, myślę, że nie do końca tak jest. Zarzut sprzedaży podrobionych towarów jest dość poważny i muszą niestety mieć mocne dowody, żeby sprzedawcę o to posądzić. W przypadku sprzedaży więcej niż jednej sztuki to od razu rzuca się w oczy, bo zawsze rodzi się pytanie - skoro nie ma towaru od dystrubutora. to skąd wziął i dodatkowo sprzedaje poniżej ceny rynkowej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5000539740

 

Jesli legit, moze byc fajna oferta, tylko ten opis metny.

 

Naskrobane wirtualnie

Wyglada na fake, aczkolwiek jezeli ktos zainteresowany to warto podpytac o dokladniejsze fotki, nalatwiej rozpoznac, bo najgorzej podrabiaja spliterek z napisem ie80, tutaj wydaje sie byc grubymi niterami napisany, za grubymi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kształcie piankowej wkładki w etui można stwierdzić, że to nie są oryginalne słuchawki. W prawdziwych krzywizny wgłębienia są ostre, a tu zaokrąglone.

 

Co Ci ludzie mają z jakimiś bajkowymi opisami... Jeden o adoratorze córki, drugi o odziedziczonym domu...

 

Mały OT: Aukcja z podrobionymi 598 została zdjęta przez pracownika. 1:0 dla forum mp3store :)

Edytowane przez chilli
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy-ca-hpa100-z-dac-i5008683924.html

lampowy wzmacniacz DIY za 999 zł . Co na to fachowcy z forum ? Coś wart ? Jest to okazja ? Wygląd OK.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy-ca-hpa100-z-dac-i5008683924.html

lampowy wzmacniacz DIY za 999 zł . Co na to fachowcy z forum ? Coś wart ? Jest to okazja ? Wygląd OK.

 

 

Jako inżynier mogę to skomentować tak: obudowa ładna, ułożenie komponentów wewnątrz kompletnie bez pomyślunku (przedostatnie zdjęcie). A wystarczyłoby zamienić miejscami obie płytki. To nie kosztuje kompletnie nic, a skraca okablowanie i drogę sygnałową wrażliwych sygnałów znacząco. A co szczególnie w przypadku wzmacniaczy w których zastosowano lampy ma znaczenie niebagatelne.

Jeśli mam być szczery to mocno drażnią mnie takie wpadki. To po prostu rzuca się w oczy. Konstruktor musi jeszcze nabrać doświadczenia, albo poprosić o radę kogoś kto potrafi na to spojrzeć z szerszej perspektywy, skoro sam póki co nie dostrzega tak ewidentnych rzeczy.

 

Co do okazyjności. Patrząc choćby na tę powyższą niedoróbkę, trzeba z dużą dozą nieufności przyglądać się sprzętowi jako całości. Sorry, ale tak to widzę. Bez hejtu, ale takie są fakty.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Shuffle 1G 512MB

komplet z pudełkiem

80zł KT

 

http://allegro.pl/i4993670080.html


iPod Shuffle 1G 512MB + battery pack

komplet bez pudełka

111zł KT

 

http://allegro.pl/ipod-shuffle-512mb-gratis-battery-pack-super-stan-i5005690645.html

 

(coś sporo tych shuffle na allegro O_o )


iPod 4G 40GB

200zł KT

 

http://allegro.pl/i5016701563.html

 

(np. do RB czy modowania, był też w lepszej cenie, ale tego drugiego wziąłem ja...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kształcie piankowej wkładki w etui można stwierdzić, że to nie są oryginalne słuchawki. W prawdziwych krzywizny wgłębienia są ostre, a tu zaokrąglone.

 

Co Ci ludzie mają z jakimiś bajkowymi opisami... Jeden o adoratorze córki, drugi o odziedziczonym domu...

 

Mały OT: Aukcja z podrobionymi 598 została zdjęta przez pracownika. 1:0 dla forum mp3store :)

Czyli nalezaloby tak samo potraktowac obecna aukcje na te odziedziczone IE80.

 

Naskrobane wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD580 z kartonem Licytacja 400zł - 1 dzień do końca :
http://allegro.pl/sennheiser-hd580-nie-akg-beyerdynamic-bcm-i4984398583.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności