Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

I jest tam dyskusja poniżej:

 

Looking at the scratches on the side, I don't think the player is in “immaculate condition” :<

Hi, thanks for your comments. They are not scratches. I have added more pictures of the sides so they can be seen clearly, and mark-free. The anodised finish can look like that if you rub your nail or something against it, but it wipes off, and there are no scratches.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@peter321 a jak jakosc dzwieku w fiio m17? Troche nie rozumiem po co kupować tak duzy odtwarzacz DAP... juz lepiej kupić sprzęt stacjonarny bo nosić to na zewnatrz to udręka

Edytowane przez Alleandir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIIO M17 to DAP - jasne że nie przenośny ale wraz ze słuchawkami mieści się w torebce i jest

przemieszczalny w samym domu ,z domu do biura ,biura na wyjazd, w delegację,pociagu,hotelu....itp itd miejsca

 

Mało tego mogę go wykorzystać w domu ze stacjonarnym sprzętem (nie tylko u siebie ale też u przyjaciół )

jako transport/DAC dla przyspawanego na stałe do jednego miejsca zestawu stacjonarnego.

 

Nie chcę Ciebie przekonywać do DAP bo może tego nie potrzebujesz i masz inny setup

ale kto słyszał jak M17 gra wie że to świetny sprzęt a w tej cenie i na GW.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Silu00 napisał(a):

Bezpiecznie w ogóle kupować przed headfi? Zakładam, że to po prostu wątek ogłoszeniowy jak nasz bazarek?

Kupiłem niedawno pierwszy raz, dziś dostałem świeży zakup bez usterek. Trzeba też patrzeć na to ile gość ma komentarzy, odpowiedzi na tym forum, mój miał 5k więc się nie bałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peter321 napisał(a):

FIIO M17 to DAP - jasne że nie przenośny ale wraz ze słuchawkami mieści się w torebce i jest

przemieszczalny

To już chyba lepiej R7 czy R9. Takie dap-y 17 nie mają sensu, bo chyba nikt nie kupuje DAP-a by nosić go w torebce do znajomych?

Nosisz torebki???😶

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie cena juz poszła o 10 euro do góry, ale dalej taniej niż u nas:,
https://www.amazon.es/PlayStation-Auriculares-inalámbricos-Pulse-EliteTM/dp/B0CMJYZ76W
\\

Same wady wypisze:

 

Troche kuleją na niskim basie, ale to wiąże się też z druga wadą, niewybaczają jakości nagrań.

Mają mocno podbitą górę, ale w bardzo przyjemny sposób, zero nieprzyjemnych dźwięków :).

 

Da się je podpiąc kablem jack, niestety tutaj wystąpiła największa ich wada której sie nie spodziewałem, połączenie w ten sposób nie omija elektroniki słuchawek :( i nadal się ona wpieprza. Dźwięk jest taki sam jak bez kabla, tyle że zikają jakies drobne przekłamania, przesterki, drobnostki.

Bebechy słuchawek mają wewnętrzny equalizer, którym da się sterować tylko przy pomocy PS5, ustawienia te zostają w słuchawkach, więc to nie jest kwestia po stronie źródła. Oczywiście nie mam PS5 😂.

Reasumując jak ktoś lubi eksperymenty to polecam. Duży potencjał do modowania, Pady da się ścianąć, potem parę śrubek i dzida 🙂 Aha słuchawki wyglądają na nauszne, spokojnie moje wielkie uszy wlazdły do środka, więc dementuje te plotki. Narazie jestem zadowolony, ale waham się czy ich nie pchać dalej i parę miesięcy na jakieś uszkodzone z olx'a, żeby je solidnie odchamić ze zbędnej elektroniki. Jak mastering im podejdzie, to grają zaje..... Odsłuchiwane tylko na metalu puki co. Super jest to że są one bardzo równe, czyste, klarowne, "referencyjne", jednocześnie będąc słuchawkami zamkniętymi, czuć że jakby zrobić jakis sensowny bassport, to te drivery jeszcze by i basem zaskoczyły.

Sorki za chaotyczny wpis, słucham juz tylko z doskoku, wypaliłem się muzycznie. Odsłuchiwane przez jakis tańszy z daców smsl na AKM + smsl SH-9, w akompaniamencie Takstarów HF580, Ultrasone PRO900 i FrankenSenków HD265 z driverami z hd565, z niesenkowymi padami.

Jakby ktoś z okolic Krakowa chciałby je zestawić z jakimś bardziej "ekskluzywnym towarzystwem" to zapraszam, chętnie pozbędę sie ich na pare dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

To już chyba lepiej R7 czy R9. Takie dap-y 17 nie mają sensu, bo chyba nikt nie kupuje DAP-a by nosić go w torebce do znajomych?

Nosisz torebki???😶

 

Dla niektórych ma: ja np używam dx320 do słuchania pełnowymiarowych słuchawek w różnych miejscach domu

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dweet napisał(a):

Dla niektórych ma: ja np używam dx320 do słuchania pełnowymiarowych słuchawek w różnych miejscach domu

Tylko, że M17 jest dwa razy cięższy od DX320. Mój ambitny plan używania AK Cube okazał się zbyt ambitny i finalnie ten przeciętnie grający kloc mnie przerósł. Do pełnowymiarowych jak kotwica, a z IEMami wyglądał komicznie. R6P2 jak dla mnie jest wielki i te 285g to już max granica. Nie noszę go w kieszeni czy tam plecaku bo uważam go za zbyt dużego i ciężkiego do tych celów. Użytkowany wyłącznie przenośnie z pokoju do pokoju.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego duże rozmiarowo DAP-y nie mają dla mnie sensu, bo ani to przenośne, ani wygodne. Ideałem w tej kwestii był dla mnie iBasso DX240 - mały, lekki, w ogóle nie przeszkadzał. Teraz mam DX260 i jest trochę większy, też trochę cięższy, ale jeszcze w granicach rozsądku - nie wadzi w kieszeni ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W torze stacjonarnym jest bardzo dużo zmiennych i sporo miejsc, gdzie można ten dźwięk sobie popsuć po drodze okablowaniem. DAP zawsze gra w określony sposób na jakimś poziomie. Nawet jakby to miało być niemobilne to i tak bardzo często jest to znacznie bardziej optymalny wydatek niż kupno toru stacjonarnego. Nie mówiąc o wydatkach na zabawki "pośrednie" i ciągłe wymiany klocków i okablowania.

 

Jeśli to ma być małe do kieszeni to już inna kwestia - zależy od kieszeni ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, x86 napisał(a):

Tylko, że M17 jest dwa razy cięższy od DX320. Mój ambitny plan używania AK Cube okazał się zbyt ambitny i finalnie ten przeciętnie grający kloc mnie przerósł. Do pełnowymiarowych jak kotwica, a z IEMami wyglądał komicznie. R6P2 jak dla mnie jest wielki i te 285g to już max granica. Nie noszę go w kieszeni czy tam plecaku bo uważam go za zbyt dużego i ciężkiego do tych celów. Użytkowany wyłącznie przenośnie z pokoju do pokoju.

 

Nie no, do IEMów to ja używam praktycznie tylko Qudelixa, dx320 to już przesada.

Miałem wcześniej spięte ifi Diablo z Fiio M11 Plus i mimo, że grało to świetnie, to szlag mnie trafiał, bo raz, że trzeba było ładować osobno dwa urządzenia, a dwa, to wystające kable mega utrudniały przenoszenie. Jednak klocek all-in-one się u mnie sprawdza najlepiej. Bawiłem się kiedyś Fiio Q7 i myślę, że jakby DAP grał tak dobrze i był podobnych rozmiarów, to nie miałbym problemu z targaniem go po domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, RIH napisał(a):

Dzięki
Ech, liczyłem, że będzie coś pokroju M8 a tu chyba odrębną gałąź.
Trzeba by posłuchać ale Google Maps pokazuje, że MP3Store w Łodzi zamknięty a do Wawy się szybko znów nie wybieram emoji3525.png

To może do Żywca będzie po drodze.

 

 

Okazja dla melomanów- nieskażonych audiofilskim adhd :P . Druga płyta za 2 grosze.

@Jaro54 pomyślałem o Tobie. Miałem jednak nie wrzucać bo tak brzydko piszesz o moich twsach, ale łap. :P 

Są 2 fajne winyle (mam je już kiedyś kupiłem)- Julian Lage i Jakob Bro, które wychodzą razem za 180zł. Kupiłem 4 fajne płyty CD.

 

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, peter321 napisał(a):

Oczywiście że sprzęt stacjonarny to świetne rozwiązanie jako źródło dźwięku (szczęśliwcy mają również to i DAPy)

jednak dla niektórych w tym również dla mnie poniższe argumenty są/były wystarczające aby zdecydować się

na używanie tylko DAP-a :) 

1.    Mobilność: DAP pozwala na łatwe przenoszenie całego zestawu audio wraz z tobą w podróż, bez potrzeby instalowania skomplikowanego setupu w każdym nowym miejscu.
2.    Autonomiczność energetyczna: Możliwość zasilania DAP z baterii pozwala na korzystanie z niego przez kilka godzin bez konieczności dostępu do gniazdka elektrycznego.
3.    Zminimalizowanie zakłóceń: DAP, jako przenośne urządzenie, jest mniej podatne na zakłócenia związane z zasilaniem 230V, co często występuje w stacjonarnych systemach audio.
4.    Mobilna biblioteka plików muzycznych: Możliwość przenoszenia całej swojej biblioteki muzycznej w jednym kompaktnym urządzeniu.
5.    Wszechstronne połączenia: DAP zazwyczaj oferuje różnorodne opcje podłączenia, takie jak WiFi, Bluetooth, LineOut, PreOut, Coaxial,Roon co zapewnia elastyczność w korzystaniu z różnych źródeł i urządzeń.
6.    Minimalizacja toru audio: DAP integruje funkcje źródła, DAC i wzmacniacza w jednym urządzeniu, co eliminuje potrzebę długiego toru audio i zbędnych kabli.
7.    Różnorodność metod sterowania: Możliwość sterowania DAP za pomocą pilota, aplikacji na telefonie, czy też bezpośrednio z wyświetlacza zapewnia wygodę i dostosowanie do preferowanego sposobu obsługi.
8.    Wsparcie dla wszystkich serwisów streamingowych: DAP umożliwia odtwarzanie muzyki nie tylko z plików lokalnych, ale również z popularnych serwisów streamingowych, takich jak Tidal, Spotify, Qobuz, a nawet Apple Music, co może być/jest problematyczne natywnie na stacjonarnych systemach audio.
9.    Wielofunkcyjność: DAP może pełnić rolę nie tylko odtwarzacza muzyki, ale także jako interfejs do audiobooków, podcastów, czy nawet jako urządzenie do słuchania radia internetowego, co zapewnia wszechstronność w korzystaniu z urządzenia.
10.    Personalizacja ustawień dźwięku: DAP zazwyczaj oferuje zaawansowane funkcje regulacji dźwięku, takie jak EQ, wzmocnienie basów, czy nawet zaawansowane algorytmy przetwarzania dźwięku, co pozwala dostosować dźwięk do indywidualnych preferencji.
11.    Bezpośrednie wsparcie dla różnych formatów audio: DAP może obsługiwać szeroki zakres formatów audio, w tym wysokich rozdzielczości, bez potrzeby konwersji czy kompresji plików, stosowania dodatkowego dodatkowego oprogramowania z PC czy smartonów-  co gwarantuje zachowanie jakości dźwięku.
12.    Prywatność i intymność: Możliwość korzystania z DAP z bezprzewodowych słuchawek (a dlaczego nie?)  lub słuchawek przewodowych pozwala na zachowanie prywatności i uniknięcie zakłócania otoczenia, co może być istotne w miejscach publicznych lub w domu, mieszkaniu gdy inne osoby chcą skorzystać z ciszy.
13.    Oszczędność miejsca: DAP zajmuje znacznie mniej miejsca niż tradycyjne stacjonarne zestawy audio, co jest korzystne zwłaszcza w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni.
14.    Łatwość aktualizacji oprogramowania: DAP zazwyczaj umożliwia łatwe aktualizacje oprogramowania poprzez połączenie z internetem, co pozwala na dostęp do nowych funkcji i poprawek bez konieczności wymiany całego urządzenia.

15. Możliwość łatwość zabrania DAP ze sobą na prezentacje, do sklepu i sprawdzenie jak z planowanymi

do zakupu słuchawkach mój DAP/setup gra.

 

A jeżeli już masz DAP to co na przeszkodzie stoi żeby kupić stacjonarny zestaw i wpiąć w ten tor DAP.

No jest ten jeden haczyk .....cena.

Można kupić zestaw stacjonarny w cenie DAP jak i DAP w cenie stacjonarki.

A używając słuchawek IEM z DAP ,to "dobre" IEM wcale nie są komiczne one brzmią kosmicznie . 

 

Sprawdź ,posłuchaj, przetestuj co bardziej ci odpowiada.

Pozdrawiam


 

   

To trochę wyidealizowany obraz DAPów (nie neguję przytoczonych zalet).

Mają też swoje wady:

przestarzały sprzęt, przestarzałe oprogramowanie, błędy, zakłócenia, płynność działania, zawieszanie się, problemy z baterią (trzeba racjonalizować korzystanie z DAPa, właśnie ze względu na ogniwo i rzeczywistą długość pracy na baterii, w odróżnieniu od tej, deklarowanej przez producentów, problematyczna wymiana baterii i jej dostępność) słabe wyświetlacze, moc (rzadko radzą sobie z dużymi wymagającymi słuchawkami), potrafią się nagrzewać, potki często bywają niezbyt wygodne, bywają znacznie większe od smartfonów, o donglach nie wspomnę, mogą przegrywać pod względem brzmienia z niektórymi donglami, producenci reagują dość wolno na potrzeby klientów, brak możliwości ominięcia mqa w natywnej aplikacji, brak rozbudowanego ogólnosystemowego EQ (w dapach hiby jest progres pod tym względem), zasięg wifi, prędkość wprowadzania poprawek błędów, okres wsparcia i czas kompatybilności aplikacji zewnętrznych, okresowe problemy z logowaniem do serwisów streamingowych, cena.

Wg mnie, na dziś sprzętowo optymalnym DAPem byłaby hybryda dx260 z możliwością wymiany ogniwa z fiio m23, który posiada zewnętrzny tryb zasilania z możliwością pominięcia wbudowanej baterii.

Sposobem na eliminację powyższych problemów może być po prostu starszy smartfon (typu LG V30, samsung, sony + hiby music, czy UAPP), które może nieznacznie ustępują dźwiękowo DAPom ze średniej półki cenowej, jednak za ułamek ceny nowego DAPa, a możliwość potencjalnego rozczarowania jest znikoma.

Rynek wolno, ale jednak jakoś reaguje, pojawiły się np. tani dap hiby r4, no i MIAD 01 z 3,5 i 4,4 w przystępnych cenach (jak będą działały, niebawem się dowiemy).

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności