Skocz do zawartości

Okazje z allegro i nie tylko


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

zainwestiwałem w mod balans i kabel ok. 500pln i leżą nie używane że względu na męczącą charakterystykę.

To jaki mod zrobiłeś, że są męczące, przecież po to się moduje, żeby grały jak Ty lubisz?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak właściwie to byłem zdecydowany na zakup ale ta recenzja(LINK) mnie przestraszyła. Znaczy że są męczące i boję się że podzielą losy Beyerdynamic dt900 pro x które kupiłem, zainwestiwałem w mod balans i kabel ok. 500pln i leżą nie używane że względu na męczącą charakterystykę.
LINK

 


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Odpaliłem z ciekawości i wyglada ze on ma w nich pady wymienione na niefabryczne bo mają duże okrągłe otwory na ucho a Teaki mają mniejszy i owalny otwór. W necie piszą że z padami z dużym otworem są niesłuchalne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał(a):

wyglada ze on ma w nich pady wymienione na niefabryczne bo mają duże okrągłe otwory na ucho a Teaki mają mniejszy i owalny otwór. W necie piszą że z padami z dużym otworem są niesłuchalne

Zgadza się, pojemniejsze pady to odchudzone i ostrzejsze granie.

 

22 minuty temu, wfmsiekierka napisał(a):

Nie modowałem charakterystyki grania

Napisz na PM, to Ci powiem jak je złagodzić (100% odwracalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wfmsiekierka jak wspomniał Mateusz w tym przypadku sygnaturę słuchawek rozjaśniły pady, w których większy od stockowego otwór powoduje ubytek dolnych częstotliwości, nadanie większej przestrzenności/sceniczności brzmieniu, a także podkreślenie wyższych częstotliwości. Poza tym pady z weluru/alcantary dodatkowo potrafią ten efekt wzmocnić. Jednym słuchawkom to służy... innym już niekoniecznie.

 

Tego samego doświadczyłem przy tego typu porównaniach, m.in. między ZMF-ami, czy też na Sony MDR-R10, które po przejściu z oryginalnych, chociaż zużytych padów na skórkowe o trochę większej średnicy traciły całkowicie bas, wypełnienie na średnicy i przekaz zostawał wręcz zalany sopranami (CD3000 brzmiały przy nich chyba nawet łagodniej niż zwykle Hawki na tle innych słuchawek). Powrót do stockowych przywracał równowagę tonalną i było można zatracić się w ich brzmieniu.

 

Jestem przekonany, że powrót do oryginalnych padów (lub ewentualnie podobnych do nich, pomocy Kolegów) pozwoli na to, aby cieszyć się ich pięknym brzmieniem i słuchać na nich muzyki godzinami :) 

 

20231001_083305.jpg

 

A wracając do tematu... Dunu SA6 z dodatkowym kablem grafenowym za 1500 zł z możliwością negocjacji:

 

https://www.olx.pl/d/oferta/sluchawki-dunu-studio-6-CID628-IDWWnFA.html

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny głośnik, ostatnio były po 600-650 na Iboodzie (kupiłem wtedy 2 -,-), w tej cenie to grzech nie wziąć:

 

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/gosnik-philips-wi-fi-bt-taw6505/893356

 

Sam dobrałem 2 :D 

Edytowane przez Mayster
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał(a):

Rewelacyjny głośnik, ostatnio były po 600-650 na Iboodzie (kupiłem wtedy 2 -,-), w tej cenie to grzech nie wziąć:

 

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/gosnik-philips-wi-fi-bt-taw6505/893356

 

Sam dobrałem 2 :D 

W komentarzach narzekają na problemy z łącznością - przerywaniem połącznia Bluetooth, zakłóceniami WiFi, trudnościami z integracją z Spotify. Jak wygląda to z Twojej perspektywy użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pylaczynski napisał(a):

W komentarzach narzekają na problemy z łącznością - przerywaniem połącznia Bluetooth, zakłóceniami WiFi, trudnościami z integracją z Spotify. Jak wygląda to z Twojej perspektywy użytkownika?

 

14 minut temu, bleck55 napisał(a):

No na Amazonie ma oceny raczej zniechęcające

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Taki dobry, że sprzedają go za bezcen xD

ja bym się wkurzył gdybym kupił coś w oryginalnej cenie za ponad tysiaka a później przecena na 300zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro HiFiMAN został wywołany do tablicy to HE400se z nowymi magnesami są za 330 zł :

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-nauszne-hifiman-he400se-14429807091

 

u tego samego sprzedawcy stare dobre AKG K240 600Ohm za 130 zł :

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-akg-k240-monitor-600-ohm-14429938653

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał(a):

Rewelacyjny głośnik, ostatnio były po 600-650 na Iboodzie (kupiłem wtedy 2 -,-), w tej cenie to grzech nie wziąć:

 

https://www.ibood.com/pl/s-pl/o/gosnik-philips-wi-fi-bt-taw6505/893356

 

Sam dobrałem 2 :D 

 

Jak gra solo? Może wymieniłbym swojego Soundcore'a, chociaż jako zewnętrzny chyba lepiej by się sprawował. 

 

edit:

Myślałem, że to BT bezprzewodowy :P

Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pylaczynski napisał(a):

W komentarzach narzekają na problemy z łącznością - przerywaniem połącznia Bluetooth, zakłóceniami WiFi, trudnościami z integracją z Spotify. Jak wygląda to z Twojej perspektywy użytkownika?

 

Po BT działa ok, z Wifi problemu nie miałem, ze Spitify też śmiga. Apka jest do niego, trochę może mało intuicyjna, ale np Spotify widzi go też jako Chromecasta z directem i w ten sposób najczęściej się do niego podpinam. W stereo też da się je sparować (oraz multiroom klasyczny). Brałbym poprawkę na opinie, bo pewnie ludzie próbują multiroomy robić na słabym zasięgu wifi albo grają po BT 2 pomieszczenia dalej :D 
Jak miałbym wskazać minusy to może właśnie mało intuicyjne konfigurowanie, ale raczej każdy bywalec forum ogarnie to bez większych trudności. Nie obraziłbym się też, gdyby miał baterię wbudowaną.
Tutaj dźwięk jest rewelacyjny i gra to jak fajne monitorki, jakby wziąć 2 szt. za te 700 zł. łącznie to nie sądzę, że uda się to przebić. 

 

3 minuty temu, krz napisał(a):

 

Jak gra solo? Może wymieniłbym swojego Soundcore'a, chociaż jako zewnętrzny chyba lepiej by się sprawował. 

 

Bardzo dobrze, używam jednego w biurze, drugiego w mieszkaniu. Kilku klientów albo znajomych było zaskoczonych i żałowało, że nie kupili - teraz niektórzy się zreflektowali, gdy dodatkowo cena spadła o połowę. Ma na prawdę spójne brzmienie, naturalne, nie brakuje dołu, góra przyjemna w odbiorze, średnica też niczego sobie.

Edytowane przez Mayster
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie popękana ta skóra po wewnętrznej stronie pałąka. Opis w aukcji, że użyte kilkanaście razy. Moje pięcioletnie wyglądają jak nówki, żadnych pęknięć, przetarć, a nie używałem ich kilkanaście razy. 
Przy okazji zapytam. Impregnowałeś je czymś? Boję się zabierać aby nie spieprzyć. Na powyższych wygląda to tak jakby ktoś czymś smarował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):
2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał(a):
Dziwnie popękana ta skóra po wewnętrznej stronie pałąka. Opis w aukcji, że użyte kilkanaście razy. Moje pięcioletnie wyglądają jak nówki, żadnych pęknięć, przetarć, a nie używałem ich kilkanaście razy. 

Przy okazji zapytam. Impregnowałeś je czymś? Boję się zabierać aby nie spieprzyć. Na powyższych wygląda to tak jakby ktoś czymś smarował.

Nie, niczym nie impregnowałem, nie trzymam słuchawek na stojakach, tylko w szufladach wyłożonych gąbką. Może te z oferty były odkładane na jakiś kiepski stojak i stąd te spękania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Moondrop Space Travel TWS za niecałe 10 dolków.

 

https://shenzhenaudio.com/products/moondrop-space-travel-13mm-dynamic-driver-bluetooth-in-ear-headphone

 

Kto nie ma - brać, nie zastanawiać się.

( :

 

 

 

 

Ale to chyba błąd, bo 10 dolców powinno być za etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności