Skocz do zawartości

Microlab Solo7C


baols

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytam wszystkie fora od jakiegos tygodnia, wszędzie wszyscy (prawie wszyscy) wychwalają ten model MicroLab solo7c , jestem teraz na etapie kupowania głośników ( pod laptopa ze zintegrowanym Realtekiem) , do tej pory słucham muzyki na sennheiserach HD465, słucham głównie rocka klasycznego , alternatywnego , hard rocka i metalu , czasami cos spokojniejszego , widziałem gdzieś czyjąś opinie , że solo7c nie dają rady w mocniejszym rocku , i tu właśnie pojawia się problem, bo do tej pory byłem zdecydowany na solo7c, a teraz juz sam nie wiem , obecnie kosztuja prawie 500zł wiec to nie jest juz mało i w tej cenie można już cos kombinowac, chciałbym zeby ktos mi podpowiedział co do takiej muzyki bedzie najlepsze , czy moze zaryzykowac z tymi microlabami, i jakąś zewnętrzna karte dzwiekowa w rozsadnejcenie( do 250-300 zł) mozecie polecić pod te solowki. A drugie moje pytanie to takie, czy moze dodać jeszcze trochę kasy ( solówki + zewn karta dźwiękowa to wydatek ok 800 zł) więc może lepiej coś dorzucić i kupic jakies mini Hi-fi ???Z gory dziekuje, bo wybor wydaje mi sie bardzo trudny tym bardziej ze te microlaby nie kosztuja juz 300zł :/ wtedy bym sie nawet chwili nie zastanawiał, pozdrawiam :huh:

Chciałem jeszcze dodać , że mam pokój około 15m^2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jaką możecie mi polecic zewnetrzna karte dzwiekowa pod microlaby solo7c, tak do 350 zł ?? Myslelem o czyms takim http://allegro.pl/item650118899_karta_muz_..._usb_pilot.html , lub o m-audio transit http://allegro.pl/item651152634_m_audio_tr..._nowa_gw_g.html , ktora z nich jest lepsza albo czy mozecie cos lepszego jescze polecic ( dla wiadomosci uzywam windows XP , i slucham rocka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co lepiej kupic , czy wogole bedzie duzo lepszy dzwiek?? mam teraz integre realtek High definition audio, ten asus troche mnie nie przekonuje , a z kolei boje sie ze x-fi za bardzo interweniuje w dzwiek i boje sie ze bedzie zbyt zmieniony, najbardziej chciałbym cos prostego bez takich udziwnien ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jeśli zatem poszukujecie taniej i wszechstronnej karty dźwiękowej, to Sound Blaster Audigy 2 ZS powinna Was w pełni zadowolić. Przy niej nawet Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, kosztująca mniej niż 200 złotych, wypada po prostu blado"

(zaczerpniete z tej strony :) )http://pclab.pl/art17707-55.html, wiec chyba faktycznie nie ma co przesadzac i chyba kupie uzywana audigy 2 zs notebook ( moze sie zmieszcze w 150 zl) dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym http://allegro.pl/item661038352_m_audio_tr..._audio_usb.html ??? Lepsze to bedzie od asusa xonara http://allegro.pl/item655742502_asus_xonar...b_ostatnia.html i tego sound blastera http://allegro.pl/item651508947_karta_dzwi...nd_5_1_eax.html ????? bo jednak nie chce kupowac uzywanej karty

Z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Microlaby mają dźwięk bardzo studyjny, są bardziej "suche i analityczne" w porównaniu do tannoyi Zaletą jest to że nie potrzebujesz wzmacniacza, a do tannoyi dojdzie Ci jeszcze wydatek na jakiś wzmak, trzeba liczyć z 300 zł używkę z allegro. Tannoye są bardziej muzykalne od microlabów, można ich słuchać godzinami. m1 lepiej graja na średnicy i wysokich od m2 i jeśli będziesz siedział w miarę blisko to polecam właśnie m1. m2 jedynie po zmienionej zwrotnicy, koszt elementów to jakieś 230 zł w polinku, ale wtedy nie ma się do czego przyczepić w ich dźwięku."

 

Trochę zmieniłem :)

 

Ogólnie do komputera lepiej kupić Microlaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam tu dużo dobrego o solo7c i się zastanawiam czy by nie wymienić moich creative gamer g500 na właśnie te zachwalane głośniki. Czy jest warto? Czy ktoś ma jakieś porównanie? Teraz zaczynam słuchac coraz więcej rocka i niestety moje g500 totalnie mi nie pasują. Nie mogę ustawić dźwięku choć trochę podobnego do tego na koncertach. Jest za dużo basu, jest on jednostajny, tonów średnich właściwie brak, może tylko soprany są w porządku. Niestety dźwięk 5.1 nie nadaję się do muzyki, nie wiem czy jestem pewien, ale mam wrażenie jakby muzyka była podzielona, to chyba przez subwoofer.

 

ktoś mi pomoże?

 

i mam jeszcze jedno pytanie, w jakim z głośników umieszczone są gniazda input, w lewym czy w prawym?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam tu dużo dobrego o solo7c i się zastanawiam czy by nie wymienić moich creative gamer g500 na właśnie te zachwalane głośniki. Czy jest warto? Czy ktoś ma jakieś porównanie? Teraz zaczynam słuchac coraz więcej rocka i niestety moje g500 totalnie mi nie pasują. Nie mogę ustawić dźwięku choć trochę podobnego do tego na koncertach. Jest za dużo basu, jest on jednostajny, tonów średnich właściwie brak, może tylko soprany są w porządku. Niestety dźwięk 5.1 nie nadaję się do muzyki, nie wiem czy jestem pewien, ale mam wrażenie jakby muzyka była podzielona, to chyba przez subwoofer.

 

ktoś mi pomoże?

 

i mam jeszcze jedno pytanie, w jakim z głośników umieszczone są gniazda input, w lewym czy w prawym?

 

Pozdrawiam.

 

W prawym.

A różnica powinna być duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym właścicielem głośników Microlab Solo7C. Do tej pory wszystko było OK, głośniki sprawowały się wręcz celująco.

 

Lecz....

Dziś zauważyłem coś, co być może jest w pełni normalne albo jest to wada.

Otóż, podczas odsłuchu przeniosłem jeden z głośników do korytarza, a drugi zostawiłem w pokoju. Ten, który zostawiłem w pokoju to głośnik z wejściami (prawy).

Zauważyłem, że w głośniku lewym, czyli tym na korytarzu, jest zdecydowanie słabszy bass. Nie jest taki sam jak w głośniku prawym (czyli tym z wejściami, pokrętłem itp.)

I teraz proszę Was o pomoc. Czy to normalne, że w prawym głośniku jest potężniejszy bass, a lewy jest raczej mniej bassowy czy to jakaś wada?

Dodam, iż wstawiłem lewy głośnik z powrotem do pokoju i porównałem wychylenie membran podczas odtwarzania muzyki. Membrany w prawym głośniku wydają się wychylać bardziej niż w lewym.

 

Czy to normalne? Czy zawsze jest tak w zestawach stereo, które są zestawami aktywnymi, że jeden z głośników jest bardziej bassowy? Czy być może jest to skutek umieszczenia wzmacniacza w prawym głośniku i to właśnie przez to, że jest tam wzmacniacz, głośnik posiada mocniejszy bass?

 

Proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grają obie kolumny równomiernie, więc nie jest to normalne.

 

Sprawdź połączenie kolumna aktywna -> kolumna pasywna, czy końcówki przewodu są dobrze przykręcone.

Czy przewód aby nie jest włączony "na krzyż"?

 

Ewentualnie kup kawałek przyzwoitego miedziaka i na nim spróbuj.

 

Zachowanie kolumn (basu) możesz porównywać np. przesuwając suwak balansu w sofcie, tylko niech podczas sprawdzania obie stoją w pokoju, bo wiadomo - inna akustyka na korytarzu może sprawiać wrażenie słabszego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A akustykan pomieszczenia? Wziąłeś to pod uwage że inaczej ci gra w pokoju, a inaczej na korytarzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności