Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Microlab Solo7C


baols

Rekomendowane odpowiedzi

-> Baols,

 

Fajna recenzja - dopiero dziś na nią trafiłem.

 

V.

 

:)

Dzięki :)

 

recenzja niby ok, ale jesli sprzet nie ma wad w recenzji no to ciezko ja nazwac tak naprawde wiarygodna ;)

Rozumiem o czym mówisz... Jest tylko ten problem, że nie mam porównania z niczym lepszym.

W każdym razie uważam, że te głośniki nie mają jakichś bardzo poważnych wad, zwłaszcza w tej cenie ;)

Zapewne dobre, odpowiednio droższe kolumny zagrają lepiej w każdym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki grają zdecydowanie lepiej niż logitech z-2300?

Tych konkretnych głośników akurat nie sprawdzałem, ale porównywałem sporo innych, więc najprawdopodobniej grają lepiej od wszystkich zarówno Creative'ów jak ich Logitechów :D.

 

Rozumiem o czym mówisz... Jest tylko ten problem, że nie mam porównania z niczym lepszym.

Problem jest raczej w tym, że w Polsce zwyczajnie nie ma głośników komputerowych, które mogłyby choć próbować startować do porównania z Microlabami :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellaeon: a co za glosniki tam siedza? odczytaj symbole. Jest tam jakas konkretna zwrotnica czy tylko kondy?

recenzja niby ok, ale jesli sprzet nie ma wad w recenzji no to ciezko ja nazwac tak naprawde wiarygodna ;)

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co tam siedzi - ostatni raz widziałem te kolumny rozebrane jak byłem w podstawówce (a teraz w podstawówce to jest moja córka, hehe) - nie wydaje mi się wskazane żeby je otwierać, tym bardziej, że trzeba to zrobić "na siłę". Co do zwrotnicy, to o ile pamięć mnie nie zawodzi, jest cewka + kondensator.

 

PS: na razie kompletnie odpiąłem wzmacniacz i słucham muzyki na słuchawkach (i cieszę uszy Xonarem DX - im dłużej słucham, tym bardziej nie wiem, dlaczego tak długo trzymałem w komputerze Audigy SE - może nawet jakąś reckę skrobnę w wolnej chwili ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czy warto rozpatrywac te glosniki jako glowne naglosnienie do TV, czy lepiej zaopatrzyc sie w jakis zestaw 5.1 czy 7.1?

Czy w tym przedziale cenowym (300-400) wogole cos z malymi satelitkami da porzadny dzwiek?

 

EDIT: Da sie te Solo wogole podlaczyc bezposrednio do (nowoczesnego) TV, czy tyko za posrednictwem PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale w miarę polecane są Geniusy SW-HF 5.1 5000 i 5005 ale na Twoim miejscu kupiłbym je jedynie gdybym koniecznie potrzebował 5.1.

Kwestia czy oglądasz dużo filmów nagranych w tym systemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geniuski 5000 graja bardzo ładnie( jak na piec jeden ), pewnie solo zagra sporo lepiej, ale mimo wszystko mowimy tutaj o zestawie 5.1

 

Te genienki sa najlepszym zestawem 5.1 do bodajze 400zł , wiec satelitki i tak daja rade, u mnie w domu mam porownanie tylko do 5.1 panasonic'a ktore mam w kinie domowym i musze stwierdzic ze przepłaciłem to kino dosc mocno. Bo przeciez mogłem kupic jakies tanie dvd i podpiac pod nie geniuski

 

happysad, spodobała mi sie twoja opinnia , coraz b ardziej chce sprobowac solo 7 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Solo7C zagra względem kolumn Eltax jupiter front + amplituner Technicsa SA-GX180 ? Tak dla porównania. Myśle o sprzedaniu kolumn + wzmaka na rzecz solo7, bądź geniusów.

 

 

[edit] Jeszcze takie pytanie, jaka roznica dzwiekowa jest pomiedzy SOLO6 a 7 ? Z tego co widzialem to 7'emki maja dolozony glosnik niskotonowy, a 6'stka posiada srednio-niskotonowy. Jak to sie przekłada na dzwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam, ze 7c to dobre głośniki ;P

 

grają takim ostatnio 'modnym dźwiękiem', przypominają AL! i EX85... ciepły dźwięk z dużą ilością basu(ale nie przesadną), dużo szczegółow i dobra przestrzeń, z wycofaną średnicą ale również z rozumem (stworzone, aby grać z fun'em na flat), także napewno się spodobają bardzo dużemu gronu osób. są bardzo głośne, przy większych głośnościach zwyczajnie meble wpadają w rezonans i zaczynają drgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się czegoś chętnie dowiedział na temat Solo4c. Ale obawiam się że będą za słabe jednak jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności