Skocz do zawartości

Microlab Solo7C


baols

Rekomendowane odpowiedzi

Tak daleko ze wschodu, ze od zachodu prawie tak samo daleko

 

http://www.microlab.cn/

 

:D

 

No chyba ze mowisz o jakims posredniku a nie producencie.

 

A microlaby dobily do magicznej granicy 500zl. Gratuluje tym ktorzy kupili jak byly za 300 z hakiem. Dobry interes ;]

 

Ja nadal sie waham ale chyba w końcu zostane przy moim onkyo i monitorkach bose.. choc brzmia "tak se"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zainteresowany, dostałem odpowiedź ze sklepu INERMAX POLSKA, głośniki kosztowały tam gdy zamawiałem 330zł jednak cena się zwiękrzyła ;/

"informujemy ze niestety termin dostawy glosnikow firmy microlab ulegl zmianie - niestety nasza firma nie ma wplywu na terminowosc ani na regulacje cen. Potwierdzony termin najbliższej dostawy to 15 listopad.

Przewidywane ceny to (cena raczej nie ulegnie zmianie):

Solo6c - 350 zl

Solo7c - 450 zl"

 

I teraz sie musze zastanowić czy dopłacać te 120 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, podłączam się do pytania. Czy między Solo 4c a 5c jest duża przepaść i czym wogole się róznią oraz czy ewentualna różnica jest tak znacząca ze warto dorzucic te 80zł? Bo przy obecnych cenach 6c i 7c jest niestety poza moim zasięgniem, a ceny pewnie nie zamierzają spadać :(...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, w moim przypadku 7c odpada nie tylko ze względu na cenę ale tez dlatego ze nie będę miała jak ich dobrze ustawić. Chciałabym tylko wiedzieć czy 4c są warte tych 200zl, czy zdecydowanie lepiej jest dołożyć tą bądź co bądź prawie stówę do 5c. Wiem że moje źródło nie będzie najwyższych lotów (będzie to Aureal Vortex albo jakiś SB live 24bit), więc może solo 4c jest w tym przypadku lepszym wyborem, żeby źródło za bardzo nie ograniczało głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzieś był test któregoś z użytkowników ( bodajże na purepc ) i wyszło że 7C do pianocrafta tracą bardzo niewiele

 

Obecnie midas na allegro ostro podbił ceny w porównaniu do tych, które ma w swoim sklepie

 

Najtaniej obecnie jest w inermaxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do posiadaczy Microlab Solo7c, wczoraj dostałem te głośniczki, ale jedna rzecz mnie dręczy, czasami gdy podgłaszam lub przyciszam ,to po jednokrotnym przycisnięciu +lub -, podgłasza się do maxa lub przycisza sie do min, a puzniej nie da sie nic zrobic ani pogłośic anie przyciszyć. To samo dzieje sie przy włączaniu głośników nie moge przełączyć między AUX lub PC, czasami działa a czasami nie. Więc nie wiem czy dostałem wadliwy zestaw czy ja coś moge źle robić ? Bardzo proszę o wasze rady. Pozdrawiam

 

Edit:

Wysłałem do serwisu, okazało się że pilot był uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moje 6c dziś zostały wysłane do Infosoftu zobaczymy czy uda się ta Gwarancja. Miałem przekłamania w dźwieku dziś rano podpiałem pod lapka i przenioslem głosniki do innego pokoju po słuchaniu ok 20min było wszystko okej więc sie trochę boje. Szumy natomiast były nawet przy wyłączonym komputerze a są dość głośne ( jak zaszumi czasami też pstryka coś to idzie sie w nocy obudzic szybko ) więc mysle ze i u nich ten defekt występować będzie. Głosniki grają chyba też ciszej bo na lapku 55\60 to jakiś smiech na sali u mnie na xonarze 40 jest dość głośno do 44 grają czysto potem same pierdy z głośników. EQ wszędzie na "płasko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat troszkę:

 

Obecnie moje Microlaby Solo7C znajdują się w większym pomieszczeniu i muszę przyznać,

że różnica w porównaniu do mojego raczej niedużego pokoju, gdzie były poprzednio, jest duża.

 

Różnice to przede wszystkim większa lekkość grania i lepsza przestrzeń, rozmieszczenie instrumentów i głębia.

Kontrola basu również jak najbardziej na plus. Poprzednio dźwięk wydawał mi się odrobinę zbyt skondensowany, teraz jest doskonale.

Obecnie słucha mi się ich przyjemniej niż jakichkolwiek słuchawek, szczerze polecam jeśli ktoś ma miejsce.

Wiedziałem, że te głośniki są bardzo dobre ale nie sądziłem, że aż tak :)

 

Podsumowując, według mnie, jeśli ktoś ma bardzo mały pokój to raczej niech zainteresuje się mniejszymi kolumnami np. Solo6C...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baols, powiedz jeszcze czy DAC-a kupiłeś przed zakupem kolumn? Ja do Microlabów przymierzałem się przez jakiś czas i zaraz jak miał miejsce przypływ gotówki, to je zamówiłem - ciągle drożeją. A jako że mam duży pokój i wystarczająco miejsca, te kolumny bardzo mi odpowiadały. Teraz zastanawiam się nad lepszym od dźwiękówki źródłem, bo prawdę mówiąc od Microlabów zasilanych Audigy bardziej pasuje mi duet irivera i EX-ów. Dlatego prosiłbym Ciebie o powiedzenie, czym kierowałeś się przed zakupem Beresforda? Jak rozumiem, solówki masz podłączone właśnie do niego? Bo patrzę na wypowiedzi osób również zastanawiających się nad kupnem DAC-a i rozsądnym wyborem byłby albo ZERO albo właśnie Beresford.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresa kupiłem po Solówkach... Wcześniej miałem je podłączone do Vortexa 2 i na podstawie tego połączenia napisałem recenzję.

Po zakupie Beresforda miałem wrażenie, że jednak Vortex jest lepszym partnerem dla Solo7C. Czegoś mi brakowało, było zbyt gęsto.

 

W warunkach większego pomieszczenia jednak Beresford wydaje mi się świetnym źródłem dla nich.

 

Teraz zastanawiam się nad lepszym od dźwiękówki źródłem, bo prawdę mówiąc od Microlabów zasilanych Audigy bardziej pasuje mi duet irivera i EX-ów.

Nie wiem dlaczego tak jest są przynajmniej dwie możliwości:

- wolisz taką a nie inną prezentację (E10 z EX85 to chyba dość ciemne i ciepłe połączenie?)

- Audigy się nie nadaje do Solo7C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beresa kupiłem po Solówkach... Wcześniej miałem je podłączone do Vortexa 2 i na podstawie tego połączenia napisałem recenzję.

Po zakupie Beresforda miałem wrażenie, że jednak Vortex jest lepszym partnerem dla Solo7C. Czegoś mi brakowało, było zbyt gęsto.

 

W warunkach większego pomieszczenia jednak Beresford wydaje mi się świetnym źródłem dla nich.

No to jestem mniej więcej ukierunkowany i wiem, na co odkładać pieniądze ;)

 

Nie wiem dlaczego tak jest są przynajmniej dwie możliwości:

- wolisz taką a nie inną prezentację (E10 z EX85 to chyba dość ciemne i ciepłe połączenie?)

- Audigy się nie nadaje do Solo7C

W wypadku irivera używam Custom EQ do podciągnięcia wysokich tonów (tzn. dwa ostatnie suwaki - 3K +2 i 14K +3). Przy poprzednich głośnikach (kilku-kilkunastoletni zestaw Samsunga 2.1) podobnie robiłem w foobarze, ale teraz nie ma jako takiej potrzeby. Trebli w Microlabach też mocno nie przestawiam, bo przy wyższym jak +3 w niektórych kawałkach, dźwięk jest po prostu za ostry. O ile barwa Microlabów mi odpowiada, tak irytuje mnie szczegółowość, tu bym właśnie obwiniał Audigy. Bo EX-y są naprawdę szczegółowe, mają dobrą separację instrumentów i gdyby nie tłumienie to byłyby wspaniałymi słuchawkami (choć troszeczkę góry mi w nich brakuje - tzn. jest IMO za słabo wyeksponowana, ale jak sam napisałeś - takie połączenie, to do dźwięku nie mogę się przyczepić, jest przyjemny). O ile z EX85 jestem w stanie stwierdzić, czy to jest MP3, czy OGG lepszej jakości, tak na Microlabach mam z tym zdecydowanie większe problemy. Brakuje mi tej szczegółowości, bo instrumenty potrafią się zlewać.

 

I jeszcze jedno, Microlaby stoją u mnie na podłodze oddalone od siebie o długość kabla z zestawu i biurko z komputerem nie jest przed nie mocno wysunięte. Myślałem o oddaleniu biurka od głośników i zastanawiałem się jeszcze nad statywami. Tylko nie wiem, czy "podniesienie" Microlabów da na tyle dużo, żeby opłacało się inwestować w podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szczegółowość Microlabów jest zupełnie niezła a jeśli nie możesz ocenić czy MP3 czy OGG to raczej tylko się cieszyć, że nie wyłażą niedoskonałości kompresji :P

 

Ja szczerze mówiąc nie mam u siebie na kompie od jakiegoś czasu nic w formatach stratnych i nie sprawdzałem jak to wygląda u mnie.

 

Polecam kupić kabel głośnikowy o optymalnej długości by nie ograniczał rozstawienia. Czy podniesienie da dużo możesz sprawdzić stawiając głośniki np na szafce i biurku. Możesz też ewentualnie "zniżyć się" do poziomu membran (choć nie wiem czy efekt będzie taki sam jak podniesienie głośników) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie szczegółowość Microlabów jest zupełnie niezła a jeśli nie możesz ocenić czy MP3 czy OGG to raczej tylko się cieszyć, że nie wyłażą niedoskonałości kompresji :P

 

Ja szczerze mówiąc nie mam u siebie na kompie od jakiegoś czasu nic w formatach stratnych i nie sprawdzałem jak to wygląda u mnie.

 

Polecam kupić kabel głośnikowy o optymalnej długości by nie ograniczał rozstawienia. Czy podniesienie da dużo możesz sprawdzić stawiając głośniki np na szafce i biurku. Możesz też ewentualnie "zniżyć się" do poziomu membran (choć nie wiem czy efekt będzie taki sam jak podniesienie głośników) :P

Prawdę mówiąc, to kabel nie ogranicza, bo akurat takie mam możliwości przy obecnym ustawieniu biurka. Mógłbym ew. pomyśleć o przemeblowaniu, ale nie wiem, czy byłoby lepiej. Co do tego "zniżania się" to właśnie większą satysfakcję odnoszę przy głośnikach na poziomie głowy, myślę, że jakieś 50-60 cm statywy by wystarczyły, muszę się tylko za nimi rozejrzeć i sprawdzić ceny. Bo niestety materiałów w domu nie mam, żeby zrobić je samemu, nie mam też niczego, co można byłoby podstawić. A winę za słabą separację zrzucałbym jednak na słabą kartę dźwiękową - stąd pomysł o zakupie zewnętrznego DAC-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności