Skocz do zawartości

Beresford TC-7510


Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo żmudna i czasochłonna zabawa jeśli chce się to zrobić dobrze...

 

No właśnie dlatego boję sie trochę zleconych modyfikacji Beresforda. Bo raczej nie mam pojęcia co chciałbym uzyskać :o

 

Tak jak jest -> jest dobrze. Moze jakby było jeszcze wiecej szczegółów -> ALE BEZ PRZESADY i zachowany ten "analogowy" charakter -> byłoby fajnie.

 

No i dzwiek z CD za ponad 10 tys PLN był taki pełniejszy, bogatszy.

 

Czyli -> jak dla mnie:

 

Szcypta wiecej szczególowosci, szczypta wiecej dynamiki, zachowany charakter basu (b. dobra kontrola i szybkosc) -> powinno być OK

 

No i zeby nie stracić tej "neutralności". Zeby nie stał się np. "jasniejszy". W kategorii jasny - ciemy -> moze pozostać bez zmian, lub nabrać ODROBINKE ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogorek>

Odpisałem Ci na PW na ten temat. Dla mnie to też jest sprawą priorytetową zachowanie analogowego charakteru Beresforda. Zepsuć jest łatwo. Poprawić to już nie ;) Wymagało to sporo czasu na poznawanie topologii układu i eksperymenty.

Dźwięk jest na pewno pełniejszy, bardziej szczegółowy, słychać więcej smaczków i niuansów. Po wygrzaniu zabierz go jeszcze raz na konfrontacje. Na lepszym sprzęcie usłyszysz większe zmiany.

 

A próbowałeś podpinać pod lepszy transport w StudioPro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, a to dlatego, że musiałem sam szukać właściwych komponentów, słuchać i eksperymentować. Teraz gdy wiem, co i gdzie na co zmienić, zajęłoby mi to pół dnia, a SL-PS840 są na Allegro. Nic tylko brać i przerabiać, a kasa zostaje w kieszeni, bo poziom dźwięku znaczniej powyżej nowych CD za 2kzł.

Mnie właśnie chodziło o te poszukiwania. Potem jak już się wie co i gdzie to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transportem było CD za 11 000 PLN "mbl 1431"

 

Następnym razem użyję dedykowanego transport "mbl 1521 A" za 26 000 PLN ...

 

<< MBL >>

 

A jak byś porównał swojego Vincenta S1.1 w roli transportu do klocków (MBL czy innych), które zestawiałeś z Beresfordem w StudioPro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś porównał swojego Vincenta S1.1 w roli transportu do klocków (MBL czy innych), które zestawiałeś z Beresfordem w StudioPro ?

 

Nie porównywałem. Generalnie jako transport gra to zadziwiająco dobrze. Juz jako CD byłem bardzo zadowolony (do tego niezła "dziurka" słuchawkowa).

 

Mam duży sentyment do tego sprzetu i ma on u mnie dożywocie :)

 

Jako transport podoba mi sie bardziej bo: czuć przestrzen i niuanse w każdym zakresie. Wysokie tony stały się wyrażniejsze, wszelkie delikatne przeszkadzajki, dzwoneczki na płytach Anny Marii Jopek brzmią niesłychanie naturalnie i nie narzucają się (takie "narzucanie", "mocne talerze" są często - mylnie moim zdaniem -> interpretowane jako "dobre wysokie")

 

Zresztą porównując dzwięk z dziurki słuchawkowej na moim wzmacniaczu -> czuć podobne brzmienie ale niesłychaną czystość dzwięków, całego przekazu muzycznego

(jak CD jest transportem i dzwiek idzie z Bersforda -> w porównaniu do samego CD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ktoś kupi DACa, podłącza do byle czego, byle czym i potem pieje,że przereklamowany.

Tak jak rozmawialiśmy na PW, interkonekt ma istotny wpływ. Ten sam przetwornik może grać chłodno, płasko i z cyfrowym nalotem...

 

Ja też lubię gładkie, analogowe brzmienie. Nie każdemu to może odpowiadać.

 

Moim zdaniem Beresford najlepiej sprawdza się w bardzo przejrzystych systemach. Stąd ludzie, którzy kiedyś już doszli aż po Mark Levinson, Wadię etc. i jakoś zatracili się w poszukiwaniu hiper szczegółowości na rzecz zwyczajnej przyjemności ze słuchania muzyki, wpadają nagle na takiego Beresforda i VOILA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ktoś kupi DACa, podłącza do byle czego, byle czym i potem pieje,że przereklamowany.

Tak jak rozmawialiśmy na PW, interkonekt ma istotny wpływ. Ten sam przetwornik może grać chłodno, płasko i z cyfrowym nalotem...

 

Lekko się niezgodzę. Tzn. twoje zdanie może wpłynąć na opinięo tym sprzęcie, ze do niego trzeba kupować koniecznie jakies topowe źródło.

 

Z tego co wiem ideą twórcy DAC-a było jak najtansze urządzenie oferujące jak najlepsze brzmienie.

Tenże twórca używa DVD za 120 PLN. I taka jest idea tego urządzenia.

 

Nie od dziś wiadomo, ze nawet średnie DVD słabo odtwarza CD, nie mówiąc o dziurce na słuchawki albo to co słyszymy dalej z amp-a kina (z dziurki) to tragedia.

Sam mam ONKYO srednie klasy i Cambridge Audio 540 (amp kina domowego). I niestety kina domowego (czy to film czy muzyka) nie da się słuchać na HD595

 

Nawet jak "wyjdę" z DVD wyjsciem analogowym na amp słuchawkowy @majkela (Moonlight).

 

ALE jak podłaczę do wyjscia cyfrowego Beresforda, przestawię na moim DVD wyjscie na PCM to i moge oglądać nadal kino domowe (nadal fajnie to dziala połączone wyjsciem analogowym z DVD do kina) albo ten sam Beresford podłaczony do amp-a kina domowego umozliwia słuchanie w dobrej jakosci muzyki.

 

I nawet jakosc dzwieku z dziurki ampa kina domowego sie znacząco polepsza (nawet mogę uzyć słowa diametralnie lub niebo a ziemia ;) ).

Nie mowiąc o podłaczeniu się do dziurki Beresforda.

Tego Beresforda mozna dalej podłaczyć do amp-a kina domowego jako CD. I wtedy tego samego źródła mozemy słuchać jako DVD i jako CD ...

 

*********************************

 

Jezeli ktoś podłaczy Bersforda do swojego DVD i uwaza ze jest gorzej to:

 

- warto uzywac kabel coaxialny dołączany (ODPŁATNIE) do Beresforda. Ja kupiłem ULTRALINKA (och ach, super jakosc) za 100 PLN i widac róznice na rzecz Beresforda.

- warto pomęczyć się/pomyslec co mozna zmienic

- na pewno w ustawieniach DVD trzeba wybrac AUDIO OUTPUT -> PCM

- poniewaz w sygnale audio nie bedzie dodatkowych informacji NIE UZYWAC PROLOGIC-ow i innych Dolby

- trzeba wybrac tryb w ktorym amp sam rozprowadza dzwiek po wszystkich kolumnach

 

A na pewno warto sprawdzic, czy przypadkiem dzwiek z "dziurki" Beresforda nie będzie bardzo dobry. Jak tak to widac, ze calosc ma potencjal, tylko wymaga dodatkowych ustawien we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z jakoscia samego wzmacniacza sluchawkowego w omawianym sprzecie ?

Jakies porownanie moze... :)

 

Pozycz z kablem coaxialnym od GRADO_FAN-a

 

Zdaje si, ze na allegro opisana jest "procedura" wypozyczenia sprzętu :)

 

Raczej nie będziesz chciał oddac. Niesłychana czystoś przekazu powoduje ze trudno jest oceniac sam wzmak.

 

Oczywiscie mozna podlaczyc bardzo dobrym interkonektem (2xRCA) jakis amp słuchawkowy (moonlight v7, holdegron, itp, itc) i wtedy porownac.

 

Jak dla mnie to ten wzmak doskonale się zgrywa z CAL! Nic nie można wtedy im zarzucić. Zadnego cofniętego środka :)

 

Jedynie "basoluby" mogą się krzywić bo bas jest bardzo "czysty" i szybki i komus lubiącemu jego nadmiar moze troche brakowac.

 

Ale on jest i to bardzo dobrej jakosci.

 

Taki zestaw:

 

+DVD/CD

+ kabel coaxialny Beresforda (trzeba dokupowac oddzielnie ale "kładzie" wszystie Monstery, Klotz lagrange, Ultralinki -> wiem bo mam je wszystkie)

+ CAL!

 

Mogę polecić w ciemno.

 

Np. HD595 bardziej podobają mi się z "dziurki" mojego CD. Mają wtedy więcej energii. Mozliwe ze za tydzien będę miał DT880, HD600, ATH 2000, ...

wtedy zdam relację dokładniejszą :)

 

******************************

 

PS. Jak to w którymś wątku pisał @majkel, nie ma ze cos jest lepsze/gorsze. Raczej mozna mowic jak sie zgrywa z danymi słuchawkami

 

PS2. Mimo, ze napisalem "wolę HD595 z dziurki CD" to dzieki Beresfordowi moge z przyjemnoscią słuchać na nich muzyki i filmów z kina domowego

Przedtem to było niemożliwe. HD595 ukazywały zniekształcenia audio w moim kinie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - namowiles mnie i musze dozbierac troche grosza, biore w ciemno ;)

 

Daj mu pograć kilka dni. Nie słuchaj przed upływem dwóch dób - chociaz GRADO_FAN wysyła już takie kilkudniowe.

 

To kolejna korzysc - nie tracisz czasu :)

 

Nie chcę mówić za "dystrybutora" ale masz 10 dni jak kupujesz przez internet na zwrot produktu ...

 

Widzę, ze masz Grado -> niestety z nimi nie testowalem Beresforda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRADO__Fan bedzie dostepny w poniedzialek ;)

 

 

@Piciu -> zadałeś pytanie na PW czym podłaczyć A2 do Beresforda. Ale A2 (rozumiem ze iAudio/COWON A2) nie ma (chyba) wyjscia cyfrowego ...

 

Więc takie podłączenie jest niestety niemożliwe :(

 

Dziś podłączaliśmy iRiver-a H140 (on ma wyjscie cyfrowe/optyczne) i było nieżle. O wiele lepiej niż podłaczenie tego samego H140 przez wyjscie mikrofonowe do wiezy.

 

Ale niestety nie byla to jakośc jaką uzyskaliśmy z mojego CD (wyjcie cyfrowe coaxialne) i mojego chińskiego przenosnego DVD (też wyjscie cyfrowe coaxialne)

 

Niestety h140 ma nietypowe wyjscie swiatelkiem, wiec @getz używa przejsciowki z takiego minijacka swiatelkowego ;) na gniazdo cyfrowe ...

 

Gdzies gubimy informację :( bas był gorzej kontrolowany, dzwiek nie byl taki krystalicznie czysty (jak na wspomnianych źródłach).

 

Spotkalem sie jużz opiniami, ze lepiej łączyć CD/DVD coaxialem niż światełkiem, ale nie do końca pojmuję, czemu róznica jest aż tak duza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnei sie dowiedzialem, ze nastąpiło nieporozumienie :)Chodziloo Creative Audigy2 ZS :D

 

Musisz zrobić tak jak ja z moim przenośnym DVD.

 

Kupujesz w rms.pl przejsciówkę minijack na gnaizdo RCA i kabel Beresforda :)

 

<< http://www.sklep.rms.pl/index.php?p876,prz...no-gn-rca-spdif >>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pw sie chyba zrozumielismy ;)

Przejsciowke juz zamowilem, teraz tylko czekam na powrot GRADO__Fana.

 

 

I tak i nie, na PW odpowiedzialem zakłądając, że masz iAudio A2 :D i ono ma mini-wyjscie coaxialne (teraz wiem, ze takiego nie ma).

 

No ale ta rada pasuje równiez do kart Creative z wyjsciem mini-coaxialnym ...

 

Mła culpa. Mogłem spojrzeć w twoją sygnaturkę. Coraz częsciej używamy skrótów (jak Ty na PW, ze masz A2)

i nie zawsze czytający zgadnie poprawnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos używa zestawu:

 

Creative X-Fi Xtreme Music --- DAC Beresford TC 7510 MK6/3 --- Creative Aurvana Live!

 

i mógłby podzielic się swoimi doswiadczeniami?

 

Zastanawiam się nad zakupem i chciałbym wiedzie, czy jest "znaczna" różnica jak się wstawi Beresforda pomiędzy kartę muzyczną a słuchawki będzie warta ~700 PLN (no nie powiem jest to dla mnie dużo kasy :rolleyes: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz Beresforda od GRADO__FANa przez Allegro i popróbuj. :) Masz wyjście cyfrowe z karty muzycznej? Jeśli tak, to ustaw w opcjach karty bit-perfect dla wyjścia cyfrowego i posłuchaj. Z tego, co wiem, GRADO__FAN wraca w niedzielę do siebie. Najlepiej posłuchać samemu i ocenić, czy różnica jest warta ceny. Tymczasem daj pograć CAL, ustaw głośno, ale żeby przesterów nie było w słuchawkach, i niech tak sobie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałem się, że podłaczenie karty PClink USB i konfiguracja zajmie mi duzo czasu.

 

To taka mała puszka. Z jednej strony ma gnaizdo USB, z drugiej wyjscie cyfrowe optyczne. Nic więcej. Zadnych lampek, guziczkow, nic.

 

Trochę się obawiałem konfiguracji zważywszy na poniższy opis:

 

The wide dynamic range of the bitstream conversion technique used in the UDA1321 guarantees a high audio sound quality.

 

CS8405A

The CS8405A is a monolithic CMOS device that encodes and transmits audio data according to the AES3, IEC-60958, S/PDIF, or EIAJ CP1201 standards. The CS8405A accepts audio and digital data from the UDA1321PS, which it then multiplexes, encodes, and drives onto a cable.

 

DIGITAL PCLINK USB-SPDIF Interface Features

* Universal Serial Bus (USB) stereo digital audio interface

* Adaptive (5 to 55 kHz) continuous frequency sampling range

* Supports 12 Mbits/s full-speed serial data transmission

* Supports multiple audio data formats (16 and 24 bits)

* Fully automatic Plug-and-Play operation

* High linearity and wide dynamic range

* Optical digital out

* Supports kmixer bypass via ASIO4ALL and ASIO2KS

* Using ASIO, bit-perfect digital out can be achieved.

* AC3/DTS signal passthrough using ASIO

* Excellent computer as source to connect to external DACs

* Size (mm) : 55(w) x 75(d) x 20(h)

 

Dzis podłączyłem to z jednej strony USB do stacjonarnego PC, zdrugiej kablem optycznym do Beresforda.

Rozpoznało się jako zewnętrzne urządzenie audio. Odpaliłem foobara, Santana "Supernatural" i PLAY

 

Niby dobrze, ale na CAL! słychać wyraźną różnice pomiędzy tym co idzie z comp-a a tym co z odtwarzacza CD (ta sama płyta, tylko przełączałem wejsciami na DAC-u/Beresfordzie). No cóz pomyslalem o tym, ze iRiver tez grał średnio (H140), wiec chyba tak to jest z wejsciem optycznym.

 

Sparawdzilem, czy nie mam zadnych mixerow i resamplingu w foobarze. Potem usilowalem wejsc we wlasciwosci karty.

 

Wyłączylem:

 

- wbudowaną kartę wPC

- wybralem mixer MIDI na PClinku i wylaczylem go

- mixer MIDI wyłaczyłem

 

Generalnie staralem sie wylaczyc wszystkie urzadzenia audio nie bedące tą kartą a tam gdzie mozna bylo wybrac w opcjach audie te karte -> wybieralem ją.

 

Niestety jakis bardziej zaawansowanych wlasciwosci tej karty nie znalazlem

 

Zresetowalem comp i ... NIE SPODZIEWALEM SIE ZE BEDZIE tak dobrze. Trudno jest mi orzec na CAL! czy są jakieś znaczące róznice pomiedzy moim CD podłączonym wyjsciem cyfrowym a tym co usłyszałem z tej karty :)

 

Uff -> sukces, ale dlaczego H140 nie zagrał. Czy to przejsciowka optyczn, ktorątrzeba było zastosowac, czy moze jego wyjscie optyczne to nie jest "czysty" sygnał cyfrowy tylko np. analog zamieniony na cyfrę ????????

 

A moze trzeba bylo pozyczyc H140 od @getz-a i poszukac jakis ustawien tego wyjscia optycznego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorku, a foobar to u Ciebie "leci" przez kernel streaming albo cuś podobnego?

 

czy moze jego wyjscie optyczne to nie jest "czysty" sygnał cyfrowy tylko np. analog zamieniony na cyfrę ????????

Bez przesady, konwersja C/A i potem ponowna A/C, żeby podać sygnał na wyjście cyfrowe to byłoby jakieś kuriozum. ;) Może to kwestia tego o czym wspominał getz, że cyfrowy sygnał jest jednak po drodze w jakiś sposób obrabiany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogorku, a foobar to u Ciebie "leci" przez kernel streaming albo cuś podobnego?

 

Tak tez, ale to zmiany dają niezauwazalny (dla mnie) efekt (miedzy kernel a pierwszym z listy skierowanym od razu na karte zewnętrzną)

 

Najwiecej dalo wylaczenie wbudowanej w PC karty audio (w mgr-ze urządzeń)

A dla tej zewnetrznej karty wylaczenie wszystkich efektow łacznie z midi

 

Napisze do "snow" czy z urządzeniem byly jakies dodatkowe drivery (nie pamietam i teraz ich nie moge znaleźć) ipoprosze go ew. o jakiś link do takowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy w tej chwili korzystasz z ASIO, bo sądząc z opisu:

Supports kmixer bypass via ASIO4ALL and ASIO2KS

to właśnie taka droga powinna być najbardziej optymalna...

Najwiecej dalo wylaczenie wbudowanej w PC karty audio (w mgr-ze urządzeń)

A dla tej zewnetrznej karty wylaczenie wszystkich efektow łacznie z midi

A to ciekawe, bo skoro teoretycznie wybrałeś w odtwarzaczu kierowanie sygnału na tą kartę USB, to nie powinna mieć znaczenia obecność innych "urządzeń dźwiękowych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności