Skocz do zawartości

iriver E100 - recenzja


radosh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dobrze wiedziec, prosciej byloby samemu sie dobrac do niego:) no ale nie poswiece 350 zł, ciekawe ile kaza nam czekac

Rozkręcenie odtwarzacza wcale nie musi oznaczać jego poświęcenia...

No chyba, że nie ma śrubek.

Albo nie dysponujesz odpowiednim śrubokrętem, gdy śrubki są :)

A tak to tylko utrata gwarancji, no problem! Także - rozkręcaj śmiało i pstrykaj fotki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcenie odtwarzacza wcale nie musi oznaczać jego poświęcenia...

No chyba, że nie ma śrubek.

Albo nie dysponujesz odpowiednim śrubokrętem, gdy śrubki są :)

A tak to tylko utrata gwarancji, no problem! Także - rozkręcaj śmiało i pstrykaj fotki! :)

 

Wydaje mi że Chińczycy go bardzo szybko rozkręcą , bo po ostaniej dużej recenzji

E100 , gdzie napisano wyraznie że jest on oparty o platformę Philipsa PNX0103

>> http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2...=en&ie=UTF8

jak dobrze rozumiem to w środowisku chińskich speców od Irivera zapanowała wielka konfuzja .

Wygląda na to , że oni "do wczoraj " byli święcie przekonani że jest to pierwszy Iriver oparty o chińską platformę

, i to nawet nie Rockchipsa RK2706 czy Ingenic/Chinachips JZ4730 tylko Actions ATJ 2135 + jakiś codec Wolfsona. :o:o

 

W każdym razie z tego co czytam , chęć sprawdzenia co kryje się w środku E100 jest olbrzymia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Firmware rzeczywiście nowy jest 1.05 ciekawe co w nim zmienili, też mi się wydaje że szybciej menu chodzi.

Dopiero co kupiłeś i już sprzedajesz ? widać nie podszedł Ci, jak dla mnie to całkiem spoko sprzęt.

Nie chcę nowego tematu zakładać więc zapytam tutaj :.. mam dużo muzy we flac'u, programem MP3Tag dodałem tagi ale E100 ich nie widzi da się to jakoś zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z tym microSD.

Dla mnie wydaje sie to właśnie największym plusem tego odtwarzacza, gdyż jak brakuje nam pamięci możemy dokupić kartę i słuchać tego co chcemy, microSD są dość tanie i można ich używać jako wymienne nośniki tak jak kasety w walkmanach :D

 

Może ktoś dokładniej opisać obsługę tych kart?

 

Myślę żeby kupić model o najmniejszej pojemności i po prostu dokupić karty SD myślę że to jest ekonomiczniejsze.

Model 2gb kosztuje 340 zł a 4gb 440zl więc za te 100 zł różnicy można dokupić 2 x 2gb micro SD + zostanie na browar :)

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda ładowanie akumulatora? Po podłączeniu odtwarzacza do komputera zaczyna się ładować?

 

Prosiłbym także o zdjęcia złączy, jak są umieszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki za recke, mam teraz nowego t60, ale to byl raczej blad

bo player nie spelnia moich oczekiwan dzwiekowych, a przyznam, ze jakis film takze bym z checia w podruzy obejrzal :)

 

prosze wiec o prownanie, co do dzwieku t60 i clixa 1

dobrze znam te playery i chce wiedziec czy zmieniac :P dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z tym microSD.

Dla mnie wydaje sie to właśnie największym plusem tego odtwarzacza, gdyż jak brakuje nam pamięci możemy dokupić kartę i słuchać tego co chcemy, microSD są dość tanie i można ich używać jako wymienne nośniki tak jak kasety w walkmanach :D

 

Może ktoś dokładniej opisać obsługę tych kart?

Po włożeniu karty pojawia się nowa opcja do wybrania: External Memory w menu Music/Dir List i w menu File Manager/, a więc do muzyki można się dostać tymi dwiema drogami.

Muzyka nie integruje się z tą z karty, tzn po wybraniu Music/All Music będzie grana tylko ta z pamięci wewn. Poza tym po wybraniu zakładki External Memory z poziomu Music/Dir List zobaczymy właśnie "directory" czyli po prostu katalogi (wszystkie - czyli te z np. zdjęciami będą z tego poziomu widziane jako puste) a nie opcje grania wg tagów (Artist, Genre, Album etc). Muzyka na karcie może byc umieszczona bezpośrednio lub w katalogach nieważne jak nazwanych.

Co mnie zdziwiło, nie udało mi się ocenić muzyki na karcie (Rate) ale już dodawać do zakładek można spokojnie (Add to bookmark) i wtedy można utwory z pamięci zewn odtwarzać bezpośrednio z menu Music/Bookmark List bez wchodzenia do Ext Memory.

Myślę żeby kupić model o najmniejszej pojemności i po prostu dokupić karty SD myślę że to jest ekonomiczniejsze.

Model 2gb kosztuje 340 zł a 4gb 440zl więc za te 100 zł różnicy można dokupić 2 x 2gb micro SD + zostanie na browar :)

Kierowałem się podobnymi założeniami podczas kupna, tylko że ja przesiadając się z playera 1gb myślałem o min 4gb pamięci wew na muzykę i zew (potencjalnie) na filmy lub muze, która się nie zmieści wewn. Jednak gdyby karta potrzebna mi była do czegoś innego (albo np. zostawiłbym ją u kogoś) czy też [odpukać] zepsuła się, to na muzykę, filmy, zdjęcia i książki wolałem mieć 4gb zawsze pod ręką. Teraz widzę, że rzeczywiście słuchanie muzyki (przynajmniej wg tagów) jest bardziej praktyczne z pamięci wewn. A filmy (zdjęcia, książki..) ładuje na kartę i już parę tak obejrzałem.

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda ładowanie akumulatora? Po podłączeniu odtwarzacza do komputera zaczyna się ładować?

Pojawia się menu, do wyboru: Power & Data, Power & Play, Power Only - czyli co byśmy nie wybrali i tak będzię się ładował. Jeżeli nic nie wybierzemy automatycznie po paru sek zostanie włączony tryb Power & Data czyli ładowanie plus eksploracja zasobów e-100 w naszym sytemie operacyjnym.

 

Prosiłbym także o zdjęcia złączy, jak są umieszczone.

ależ proszę :)

 

DSC05422.JPG

na górnej ściance pośrodku i bliżej tylnej krawędzi jest slot na karty - z zaślepką.

 

DSC05364.jpg

na dolnej trochę bardziej w lewo i również bliżej tylnej krawędzi -usb + zaślepka. po prawej od niego słuchawki, po lewej line in

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi ten dołączony też dobrze konwertował jak jeszcze używałem swojego E-100 (bo teraz leży w szafie czeka na kupca:) ). Swoją drogą, "maciek12 91", mógłbyś zainteresować się moim bo niedrogo sprzedaję.

@ketyas::.. - a jak go do tej smyczy podpinasz? i co to w ogóle za smycz ( z pokrowcem czy co?) bo szczerze mówiąc trochę czasu poświęciłem na znalezienie dla niego etui i to że nie mogę go nosić na szyi to jeden z powodów dla których go sprzedaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję, że znikły.

Po wgraniu nowego firmwaru player działa naprawdę sprawniej.

(chyba, że będziesz miał pecha i przy wgrywaniu firmwaru, siądzie ci zasilanie, to wtedy już zostajesz całkiem bez playera :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności