Skocz do zawartości

iriver E100 - recenzja


radosh

Rekomendowane odpowiedzi

leży w szafie od paru tygodni - jeżeli problemy z reakcją klawiszy rzeczywiście znikły (nie update'owałem softu od tego czasu) to.. poważnie się zastanowię czy nadal chcę go sprzedać:)

Jeszcze jest, ale w duuużo mniejszym stopniu ;) Czasami zdarza mu się jeszcze nie załapać

np. zaraz po uruchomieniu, albo gdy e100 miało sporo do roboty, jakiś fil czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gwarantuję, że znikły.

Po wgraniu nowego firmwaru player działa naprawdę sprawniej.

(chyba, że będziesz miał pecha i przy wgrywaniu firmwaru, siądzie ci zasilanie, to wtedy już zostajesz całkiem bez playera :P)

nie miałem pecha :-) Jestem baardzo pozytywnie zaskoczony tym jak teraz chodzi. BTW - Na Tw gwarancji można polegać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz skąd to wiem?

bo miałem podobną sytuację co ty.

Byłem strasznie wnerwiony, bo chodził jak żółw i już go chciałem oddać do sklepu, że to wada towaru, no bo miał czytać te karty i NORMALNIE działać.

 

A że mam ten luksus (bez obrazy dla innych) mieszkać w Warszawie, zawiozłem go do serwisu.

Powiedziałem, jak sprawa wygląda.

Gość wziął, wgrał nowego firmwara i teraz śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania :

 

- Co zrobic aby przy odtwarzaniu muzyki widziec tekst utworu ?

- Gdy odtwarzam teledysk to na gorze mam <<< na dole >>> Ale nie da sie cofnac/przewinac do nastepnego utworu, jedynie przytrzymanie klawisza przewija powoli teledysk, aby zmienic teledysk musze cofac sie do folderu z teledyskami, czy tylko tak sie da to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zły nie jest :P

 

Ale nie da sie cofnac/przewinac do nastepnego utworu, jedynie przytrzymanie klawisza przewija powoli teledysk, aby zmienic teledysk musze cofac sie do folderu z teledyskami, czy tylko tak sie da to zrobic ?

Ni da się nic zrobić, tak już jest i kropka :)

A prędkość przewijania można sobie samemu ustawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania :

 

- Co zrobic aby przy odtwarzaniu muzyki widziec tekst utworu ?

- Gdy odtwarzam teledysk to na gorze mam <<< na dole >>> Ale nie da sie cofnac/przewinac do nastepnego utworu, jedynie przytrzymanie klawisza przewija powoli teledysk, aby zmienic teledysk musze cofac sie do folderu z teledyskami, czy tylko tak sie da to zrobic ?

 

1. Wpisz w google iriver_LDB_Manager_setup_1[1].28.exe - to program iriver'a do dodawania tekstów do piosenek. Wszystkie iriver'y potrafią wyświetlać teksty, Twój T30 też, nie tylko E100 - spróbuj ;)

2. Tak, to jedyna możliwość. Trzeba wyjść do poprzedniego menu i wybrać inny plik wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zdjęcia się powieksza po przytrzymaniu środkowego klawisza 2-4s i wybraniu zoom.

Zoomuje środek zdjęcia i można o 1/4 ekranu przesuwać lewo/prawo.

 

Głośniczki badziewne, ale dość głośne.

 

Co mnie załamuje, to prawie niemożliwość pauzowania muzy/podcastu na ślepo.

tzn. można:

- pierwszy click - cokolwiek - wyłączenie sleep'a playera

- drugi click - środek - nic (?) totalny brak reakcji.

- trzeci click - środek - pauza

aale.. spróbuj się pomylić:

- czwarty click - stop. już nie wiesz gdzie słuchałeś tego podcastu/abooka/muzy.

- click góra/dół - next/prev utwór, efekt jak wyżej.

 

Przewijanie utworu: jeżeli to "32x" jest prawda, i to jest max FF, to w moim iAudio G3 "4x" było szybsze/przyspieszało. Tu - żenada, co w połączeniu z powyższymi daje załamkę.

 

Jak spauzujesz (w końcu) i player "zaśnie", po włączeniu musisz znowu grzebać w menu żeby dotrzeć do spauzowanego pliku ( jak nie trafisz - tsk tsk ).

 

Kontrolki są nieżyciowe dla bezwzrokowca. 15sec. macania zanim mooże trafisz w ten środkowy klawisz (oczywiście najmniejszy).

 

Brak polskiego interfejsu: po wybraniu Polish wlącza się angielski.

 

Brak pliterek w plikach txt, niezależnie od kodowania (może powiązane z powyższym).

 

Ekran jest jakiś dziwny, widać jakby przeplot podczas ruchu ekraniku.

Nie ma odtwarzania rmvb/mov/mp4 bez konwersji (może Laberg nJoy mnie rozpuścił :P)

 

Ogólnie: jest to ciekawy player, pod warunkiem że nie będziesz używał opcji play/pause, czytał plików, chciał szybko wrzucić dawki videocastów, albo szybko naładować. A - i najlepiej nie patrzeć na ekran :P (dobra, przesadzam..).

 

Wiem że jestem strasznie wybredny - poza powyższymi to niezły player.. ale nie bardzo dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam kilka pytań odnośnie tego odtwarzacza. Czy działaja już na nim karty 8 gb, a przynajmniej 4? Istnieje możliwość wymiany akumulatara i czy są dostępne ładowarki sieciowe? I jeszcze jedno takie dla mnie dość ważne, czy widoczne są okładki płyt? :) Dziękuję z góry za odp. Zastanawiam się jeszcze nad sansa fuze i nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i głupie pytanie, ale właśnie dziś odpakowałęm swojego irivera e100. Podłączyłem go do kompa i wybrałem opcje "tylko ładowanie". Czy może mi ktoś powiedzieć ile +/- trwa naładowanie akumlatora w tym playerku? Czy na wyświetlaczu pojawi się jakiś komunikat? Teraz cały czas wyświetla "USB Connected", nie ma żadnego paska stanu jak np. w komórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma on funckje autostop i mozliwosc przegladania playlisty podczas odtwarzania innego kawalka ??

Co to jest autostop? Żeby się wyłączył po jakimś czasie? Jest.

 

Przeglądać można wszystko podczas odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zakonczeniu odtwarzania utworu zatrzymuje sie

Bezpośrednio nie ma, ale da się to obejść (właśnie sprawdziłem):

- wybierasz utwór,

- dajesz mu rating na np. jedną gwiazdkę *,

- ustawiasz tryb odtwarzania na Normal,

- wchodzisz w Music/My Rating/*,

- masz tam jeden utwór - wybierasz, odtworzy się i zatrzyma.

 

Można też w iriverPlus zrobić playlistę z jednym utworem i też powinno zadziałać. Pewności nie mam, bo nie używam iriverPlusa.

 

Pozdr., M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności