Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

mysle, ze po zmianie nazwy (producenta) oraz ceny sluchawki zdobywalyby automatycznie lepsze oceny.

jednak ten wzrost cen moze byc naturalna strategia creativa. nizsza cena aby wypromowac a potem juz aby zarabiac. ale to moje gdybanie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to nei Creative, ale sklepy wyczuły okazje;)

Jezeli tak by bylo to wierz mi w polsce zawsze znajdzie sie taki co bedzie staral sie sprzedawac najtaniej i z jak najmniejsza marza (mowie to jako iz sam niejako jestem sprzedwaca - i widze jak niektore sklepy sprzedaja z 5cio procentowa marza zeby tylko miec naj naj taniej)

Tych sluchawek poprostu chwilowo niema - sam niemoge w hurtowni znalezc a wczesniej bylo ich sporawo.

Zauwazmy rowniez, iz teraz jest okres przystoju jesli chodzi o sprzet komputerowy stad Creative zapewne ograniczyl produkcje.

Generalnie sprzet komputerowy poszedl w zaledwie 2 tygodnie okolo 10-15% do gory (zapewne ze wzgledu na kurs dolara i tzw okres przejsciowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sluchawkach segmentu high-end niestety tak sie juz nie dzieje. To nie jest towar sprzedawany w hipermarketach czy media markt.

Szkoda, ze taka wlasnie jak opisujesz sytuacja nie ma miejsca przy sprzedazy np. Grado czy Audio-Techniki. Takie marki maja wylacznych dystrybutorow wiec hehe, co du duzo mowic jest monopol i np. za ATH W5000 za ktore w JPN zaplacimy 1.800 a w USA 1.600 tutaj placimy poand 3 tauzeny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak by bylo to wierz mi w polsce zawsze znajdzie sie taki co bedzie staral sie sprzedawac najtaniej i z jak najmniejsza marza (mowie to jako iz sam niejako jestem sprzedwaca - i widze jak niektore sklepy sprzedaja z 5cio procentowa marza zeby tylko miec naj naj taniej)

 

Sklepy mogą sobie pozwolić na 5% marże pod warunkiem, że sprzedają dużo, bo dziś liczy sie obrót. Na hi-end nikt takiej nie daje bo by poszedł z torbami. To są bardzo drogie rzeczy i sprzedają się rzadko. Wiadomo z drugiej strony, że jak się cenę wywinduje za wysoko to sprzedaż może być prawie żadna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Creative stworzylbym nowy Brand o bardzo audiofilskiej nazwie, oprawil te sluchawki w drewno, dodal w koncu dobry kabel i sprzedawal po 2.500

Wtedy trudny dobor toru pod nie z wady - zmienilby sie w zalete. W koncu to juz bylby high-end.

 

chyba jednak nie Fallow, przynajmniej dla mnie, zalozylbym je na uszy i sie smial za co ludzie placa 2500.

 

tak w ogole to w Muzeum Powstania Warszawskiego zakupione CAL! (tak, tak) maja za towarzystwo Sennheisery HD202...czyzby historia probowala je deprecjonowac? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bez wliczonego jeszcze podatku to około 170-180zł, tak więc najniższa kwota, za jaką sklepy są w stanie je sprzedawać, to około 220zł. Dane sprzed kilku dni.

 

Dzisiaj w sklepie Vobis kupiłem te słuchawki za 179zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vobis posiada sprzęt jeszcze ze starszej dostawy. Sam zamówiłem ostatnio słuchawki w bitshopie(176zł), ale...nie zauważyłem, że do 1 września mają przerwę ze względu na urlop. Kojarzy ktoś może po jakim czasie maksymalnie mogą odwołać złożone zamówienie? Przelew z mojej strony poszedł w sumie dwa dni temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Creative stworzylbym nowy Brand o bardzo audiofilskiej nazwie, oprawil te sluchawki w drewno, dodal w koncu dobry kabel i sprzedawal po 2.500

Wtedy trudny dobor toru pod nie z wady - zmienilby sie w zalete. W koncu to juz bylby high-end.

Obawiam się, że nawet to Creative by efektownie spie..zepsuł. Niektórzy to mają dar do psucia, wydawało by się świetnie rokującego się projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz sobie Ultrasone Edition 9 do domu i pewnie też się będziesz śmiał, za co ludzie płacą 1500$.

U nas w Europie to 1500 Euro Majkel :D:)

 

chyba jednak nie Fallow, przynajmniej dla mnie, zalozylbym je na uszy i sie smial za co ludzie placa 2500.

 

tak w ogole to w Muzeum Powstania Warszawskiego zakupione CAL! (tak, tak) maja za towarzystwo Sennheisery HD202...czyzby historia probowala je deprecjonowac? :P

 

Mysle, ze gdybys uslyszal je odpowiednio napedzone i zrekablowane, to zmienilbys zdanie :)

 

Gdyby Grado GS1000 sprzedawali za 250 PLN to kazdy mowilby - faktytcznie, high-end to nie jest bo graja odchudzonym dzwiekiem i strasznie ciezko je napedzic, bo jak bys nie podlaczyl nawet do Prodigy HD2 to strasznie sa jazgotliwe. A jak kolega podlacza do Audigy to swiszcza na gorze.

Niby przestrzen jest ale barw 0. Taka ot by mialy etykietke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Panowie nie macie smykałki do interesów. Owszem na marży 5000% czyli w sektorze hi-end można robić interes, ale co najwyżej średni. Duży biznes to masowa produkcja w Chinach tanich słuchawek portable za 4-5$/szt., by potem sprzedawać w UE za 60-80$. Tak właśnie robi Sennhieser, AKG czy Koss w popularnych modelach niższej i średniej klasy.

 

Nie zastanawiało Was, dlaczego tak mało jest modeli klasy hi-end, a np. Sennhieser nie odnawia topowych modeli od ponad dekady? Odpowiedź brzmi - bo się nie opłaca.

 

Inny przykład: ktróra firma ma większe obroty? McDonald`s czy Wierzynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilo krucho stoje z hajsem, więc potrzebuje porady. Co bardziej wpłynie na jakość dźwieku: recablowanie CAL! za około 100zł, czy kupno np. hd2. Aktuanie mam sb live 24. Tzn złe pytanie, bardziej zalezy mi na opini, co się bardziej opłaca w tym momencie. Recabling słuchawek teraz czy uzbieranie hajsu na hd2 z np. LM4562. Czy recabling da aż tak widoczne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilo krucho stoje z hajsem, więc potrzebuje porady. Co bardziej wpłynie na jakość dźwieku: recablowanie CAL! za około 100zł, czy kupno np. hd2. Aktuanie mam sb live 24. Tzn złe pytanie, bardziej zalezy mi na opini, co się bardziej opłaca w tym momencie. Recabling słuchawek teraz czy uzbieranie hajsu na hd2 z np. LM4562. Czy recabling da aż tak widoczne zmiany.

 

 

Moim zdaniem bardzo widoczne, tylko ja napędzam je torem trochę z innej bajki, ale z plejera recablowane też mi się bardzo podobają, znacznie bardziej niż stockowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w sklepie Vobis kupiłem te słuchawki za 179zł.

No i prosze - juz moja prognoza sie sprawdza - wszedzie drogo to my musimy byc najtansi.

Mamy resztki ze starej dostawy - poco sprzedawac z marza czas zalatwic konkurencje moze do tego czasu ceny spadna a ludzie beda pamietac gdzie kupili najtaniej.

Codo glupiego stwierdzenia ze jakwazniejszy jest obrot - to ZYSK jest najwazniejszy, na mysleniu ze to obrot przejechalo sie juz wiele firm (nie chce zdradzac sekretow ale kilka wiekszych firm komputerowych, sprzedajacych sprzet tanio jest w dolku...).

I podtrzymuja je tylko bogaci szefowie ze wzgledu na duzy zysk w innych branzach.

Codo CAL! - nawet za 300zł bym je kupil i tak bylbym zadowolony - mam nadzieje ze marketingowcy od Creativa nie czytaja tego watku:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić kilka kabli u sprzedawcy z allegro i tak się zastanowiłem czy może opłaca się przy okazji dołożyć kilka złotych i kupić jakiś lepszy wtyk ten 6,3mm czy ten dołączony do CAL jest takiej jakości jak te sprzedawane po 3-5zł?

 

I jaka jest średnica kabla w CAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CAL! dołączana jest przejściówka na dużego jacka.. Lepiej kup lepszy wtyk.. Ja teraz zamówiłem kabel od HD650 i nie wiem czy będę sobie robił kłopot ze zmianą wtyczki bo tamta wygląda dość porządnie i chyba nie ma sensu zmiany na minijacka... Prędzej kupię jakąś porządną przejściówkę na minijacka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności