Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że CAL'e i niektóre Denony są na bazie przetworników Fostexa. A czy ktoś z Was orientuje się które inne firmy słuchawkowe korzystają z podzespołów Fosexa? Bardzo to frapujące mnie zagadnienie.

 

 

I jeszcze:

fostex.t_5.jpgfostex.t_7_headphones.jpg

 

 

Może ktoś z Szanownych zna te Fostexy. Może warto w nie zainwestować, skoro CAL! są tak dobre, to produkt oryginalny będzie jeszcze lepszy? A jak widać sprowadzenie z Japonii sprzętu to nie jest aż tak duży problem.

 

 

-> Dawindyk,

 

Czy w Japonii znane są CAL! A jeśli tak, to co nich się pisze/mówi? Choć patrząc na taki róg obfitości słuchawek, który nam pokazałeś na powyższym zdjęciu, trudno przypuszczać, aby akurat tymi, którymi my się tu tak zachwycamy, zachwycali się także i Japończycy.

 

Pozd.

V

fostex.t20rp_mk2_lg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz - to jest jak zwykle kwestia gustu i oczekiwan :) Ostatnio mialem szanse odsluchac cala czolowke sluchawek i szczerze mowiac AT duzo bardziej podobaly mi sie na Cayinie niz na ktorymkolwiek z ich firmowych wzmacniaczy (a sluchalem 20ki, 25 i 5000).

 

.....wzmacniaczy (ktorych tez maja mnostwo wlacznie z lokalnymi wyrobami), siada w bardzo wygodnym fotelu i slucha.

Nikt nie popedza, nie przeszkadza - po prostu sluchawkowy raj

 

Zazdrościmy wrażeń . :D

 

A czy mógłbyś jakoś krótko opisać brzmienie tych tańszych wzmacniaczy słuchawkowych Audio-Technici ?

czyli > AT-HA20 i AT-HA25D .

 

Wiem , że wspomnianyAT HA5000 gra w gruncie wyostrzonym i agresywnym dzwiękiem

( pewnie duża w tym zasługa owych transystorów mosfetowych ) , więc do otwartych

słuchawek tej firmy > ATH-AD1000 / ATH-AD2000 - które natywnie grają i tak bardzo jaskrawym

dzwiękiem raczej i tak by nie pasował . W dodatku ta cena . :unsure:

 

Natomiast AT-HA25D nie dość że jest chyba dosyć tani ( zerkam do natu i widze że w Japonii cena sklepowa

to 18 600 yenów - czyli tylko 400 zł :o:rolleyes: ) , to na pewno bardzo ładnie wygląda i co wiecej

ma nawet wbudowany przetwornik C/A (Wolfson WM WM8728- wejscia optyczne i coaxialne a także line out

, za wzmocnienie odpowiada TEA2025L ) >> - czyli mógłby byc to idealny wzmacniacz słuchawkowy

, a przy okazji zewnętrzny DAC do tanszej karty dzwiękowej komputera , leciwego CD-eka lub DVD . :rolleyes:

 

 

Wersja bez DAC-u > czyli AT-HA20 musi być pewnie jeszcze tańsza .

 

Mógłbyś coś więcej napisać o jego brzmieniu i czy Twoim zdaniem warto na niego zapłacić 250$ ? :)

 

4961310090067.jpg

 

avf4_09.jpg

 

AT-HA25D-back.jpg21412995.jpg

 

21513003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że CAL'e i niektóre Denony są na bazie przetworników Fostexa. A czy ktoś z Was orientuje się które inne firmy słuchawkowe korzystają z podzespołów Fosexa? Bardzo to frapujące mnie zagadnienie.

 

Fostex to tylko handlowa marka Fostera ( ~~>> http://www.foster-electric.com/ )

od wielu lat jednej z najwiekszych firm japońskiego przymysłu elektronicznego

, który jednak z wyjatkiem swojego działu produkującego profesjonalny

sprzęt audio ( czyli Fostexa właśnie ) nie sprzedaje niegdy nic pod własną marką .

 

Jest to po prostu firma ODM (original design manufacturer ) - która zarówno opracowuje produkt

jak i pozniej go produkuje , ale już sprzedeje go przez własną sieć dystrybucji -

pod własną marką i zbakiem handlowym , zupełnie ktoś inny.

 

W przypadku produkcji słuchawek Foster jest w tej największą firmą na świecie , bo to z jej

fabryk pochodzą zarówno białe iPodowe pchełki jak sławny model małych dokanałówek 382326

>> http://www.foster.co.jp/en_products/headphones/382326.html

 

Kto nim nie już nie handlował ? Pierwszy był pradwdopodobnie Sharp ( MD-33 ), a pózniej już poleciało

> Creative (EP-630 ) Sennhesiser (Cx 300 ) , AKG (K324P ) , Kodak , Sony i dziesiątki , jeżeli nawet nie setki innych firm ,

 

W segmencie droższych słuchawek - Foster odświeżył swoją ofertę na początku 2006 roku

i właśniej do tej generacji produktów tej firmy należą nasze Creative Aurvana Live.

 

Tu zdjęcie z targów sprzętu audio z przed dwóch lat mnie wiecej i stoisko ze słuchawkami Fostera .

Co my tam widzimy ? :D

 

Oprócz Aurvan Live (vel AD-H 1000/1001 - drugie od lewej ) , także wszystkie pozostałe wysokie modele

słuchawek Denona z rodziny AH-D > w tym najdroższe , drewniane AD-D5000 .

Oczywiście wszystkie noszą jeszcze oznaczenia i sygnatury Fostera :)

 

cea12_13.jpg

 

 

Czy w Japonii znane są CAL! A jeśli tak, to co nich się pisze/mówi?

Choć patrząc na taki róg obfitości słuchawek, który nam pokazałeś na

powyższym zdjęciu, trudno przypuszczać, aby akurat tymi, którymi my się tu tak zachwycamy

, zachwycali się także i Japończycy.

 

Są znane , tyle że w Japonii cena Aurvan Live była tylko nieznacznie mniejsza niż Denonów AH-D1000.

( do niedawna podobna sytucja była zresztą w Stanach - Denony D1K oraz CAL-e

kosztowały tam tyle samo > czyli około 150$ )

 

Zresztą w swoich recenzjach Japończycy - oczywiście zauważając pokrewieństwo rodzinne pomiędzy

tymi słuchawkami - utrzymują , że Aurvana Live graja jak "podrasowane " AD-1000 , i to właśnie w kierunku

brzmienia AH-D2000/AD-D5000 . Bardzo więc możliwe że ich odpowiednikiem jest tak naprawdę

zmodyfikowany model Denona AH-D1001 a nie wczesniejsze D1K . :)

 

Japońska recenzja CAL >> http://www.geocities.jp/ryumatsuba/hp-aurvn-lv.html

 

Recenzja Denonów AH-D5000 z odniesieniem do charakterystyki brzmieniowej Aurvan Live

>> http://www.geocities.jp/ryumatsuba/ah-d5000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że wspomnianyAT HA5000 gra w gruncie wyostrzonym i agresywnym dzwiękiem

( pewnie duża w tym zasługa owych transystorów mosfetowych ) ,

To chyba ostatnia rzecz, jaką można powiedzieć o tranzystorach MOSFET. :D

więc do otwartych

słuchawek tej firmy > ATH-AD1000 / ATH-AD2000 - które natywnie grają i tak bardzo jaskrawym

dzwiękiem raczej i tak by nie pasował . W dodatku ta cena . :unsure:

No to tym bardziej dziwi taki a nie inny design wzmacniacza, zresztą zdjęcie płytki wieje taniością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty getz, a ty umiesz japonski? :D bo ja szczerze mowiac niewiele wynosze z tych recenzji japonskich :P

Rozumiem niestety tyle ile "wypluje" mi angielski translator . :lol:

 

W każdym w porównaniu z CAL-ami AH-D5000 fraza " bardzo podobne" pojawia się kilka razy :D

> sygnatura brzmieniowa , rozdzielczość i wierność dzwięku są zdaniem autora są prawie na tym

samym poziomie. , aczkolwiek sound znacznie droższych Denonów jest w porównaniu z CAL-ami trochę bogatszy .

 

To chyba ostatnia rzecz, jaką można powiedzieć o tranzystorach MOSFET.

 

No to tym bardziej dziwi taki a nie inny design wzmacniacza, zresztą zdjęcie płytki wieje taniością.

 

Bo to płytka znacznie tańszego ampa AT-HA25D . Ma on wbudowany DAC Wolfsona , dwa wejscie cyfrowe

( optyczne i coaxialne ) a w Japonii kosztuje tylko 18 000 jenów > czyli w przeliczeniu na nasze 400 zł .

 

Przyznasz Majkelu , że w Polsce raczej nie kupisz za te cenę nic równie ciekawego ? :)

 

"Mosfetowy" AT-HA5000 nie ma wbudowanego DAC-ac , jest przy tym sześciokrotnie droższy

, ale nie znalazłem zdjęcia jego płytki .

 

Sądząc po poborze mocy który można wyczytać z tylnego panelu - 30W - te Mosfety nie pracują jednak w klasie A . :)

Za to AT-HA5000 ma - chyba kuriozum prawda ? - osobne wejscie dla sygnału zanieczyszczonego stałoprądową .

 

Czy jest to mała sugestia że można go podpiąć także pod komputer ?

Wzmacniacz słuchawkowy HI-FI za "taaakieee" pieniądze ? :D

 

HA5000_b_big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Piekne :wub:

A ile mozna zaoszczedzic pieniedzy.... kiedy da sie posluchac tylu rzeczy na mniejscu.

Ciekawe czy u nas kieydkolwiek powstana takie sklepy :)

 

 

Zaoszczędzisz -> pod warunkiem, ze wypozyczają sprzęt za kaucją ;)

 

Nie da sie porównać kilku zestawów na raz na każdej muzyce.

 

To tak jakbyś miał degustować 10 różnych win. Nawet jakbyś (wzorem profesjonalistów) nie łykał wina tylko (o zgrozo :o) "wypluwał"

to i tak po kilku zaczynają się Tobie mieszać smaki.

 

Mógłbyś spędzić w tym sklepie cały dzień, wybrać zestaw marzeń -> a potem usłyszeć u kogos (za kilka miesięcy) zestaw który bardziej Cię "poruszy" ...

 

Moim zdaniem -> nie ma zestawu marzeń. Prędzej, czy pózniej dojdziesz do wniosku ze na tej płycie wolałbyś inny sposób prezentacji, itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chromepl

ma ktos na stanie najnowsza wersje beresforda ?? ciekawe jak sobie radzi wbudowany w niego wzmak sluchawkowy z CAL! w takim configu: PC->bit perfect->swiatlo->optical in beresford->wzmak beresforda->cal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nadchodzącym tygodniu sobie sprawię CAL! (ten topic mnie naciągnął :angry: ) i za niedługo będę sprowadzał Beresforda więc możliwe, że jakaś opinia będzie :) (jako źródło PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... syf zrobiliscie w temacie i tyle... chciałbym teraz przeczytać pare istotnych informacji na temat tych sluchawek ale zeby je znalezc musze szukac w ponad 130 stronach... porazka... :angry: Ni ****a nie idzie znalezc czegokolwiek szybko i sprawnie bo oczywiscie wszyscy rozmawiaja o dupie marynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pod względem wykończenia to rzeczywiście nie. A ten HA5000 to ile kosztuje, bo to już konkretny piec?

 

Na eBayu : 1350$ :D

Natomiast HA-D25D także na eBayu można dostać za 200$ ( +25$ za wysyłkę )

 

Ta przezroczysta szybka od góry i błękitne podświetlenie jest naprawdę bardzo efektowne .

O ile zresztą pamiętam to mój ulubiony amp - czyli Millet Hybrid Forzy Lazio , wygląda bardzo podobnie

( choć chyba jest jeszcze ładniejszy :wub: ) co ten HA-D25D.

 

Majkelu - nie dałoby się stworzyć podobnej wersji Moonlight`a ?

Taka nastrojowa , jarząca się poświata , byłaby przecież bardzo w klimacie nazwy Twojego ampa ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzisz -> pod warunkiem, ze wypozyczają sprzęt za kaucją ;)

 

I ze masz nascie luznych tysiecy na te kaucje, ze znajdziesz dystrybutorow chetnych do wypozyczenia itp itd. Niestety do wypozyczania sluchawek (z mojego doswiadczenia) firmy sa jednak mniej chetne niz w wypadku innego sprzetu

 

Nie da sie porównać kilku zestawów na raz na każdej muzyce.

 

To tak jakbyś miał degustować 10 różnych win. Nawet jakbyś (wzorem profesjonalistów) nie łykał wina tylko (o zgrozo :o) "wypluwał"

to i tak po kilku zaczynają się Tobie mieszać smaki.

 

Nie ma takiej potrzeby. Mozna odsluchiwac 2-3 pary a nie wszystkie na raz. Do wstepnej selekcji wystarczy pare ulubionych nagran a potem gruntownie odslu****e sie te najlepsze. Ja zdecydowanie wolalbym miec taka mozliwosc niz jej nie miec

 

 

Mógłbyś spędzić w tym sklepie cały dzień, wybrać zestaw marzeń -> a potem usłyszeć u kogos (za kilka miesięcy) zestaw który bardziej Cię "poruszy" ...

 

No to jest jak najbardziej mozliwe w dowolnej chwili i konfiguracji - gusta sie zmieniaja :)

 

 

Moim zdaniem -> nie ma zestawu marzeń. Prędzej, czy pózniej dojdziesz do wniosku ze na tej płycie wolałbyś inny sposób prezentacji, itd, itp.

 

No coz - na tej pogoni za kroliczkiem opieraja sie wszystkie firmy produkujace i dystrybutorzy audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że CAL'e i niektóre Denony są na bazie przetworników Fostexa. A czy ktoś z Was orientuje się które inne firmy słuchawkowe korzystają z podzespołów Fosexa? Bardzo to frapujące mnie zagadnienie.

 

Nie nastawaj sie na to ze jesli przetworniki sa fostexa to konstrukcja jest od razu dobra - maja sporo przecietnych

 

I jeszcze:

fostex.t_5.jpgfostex.t_7_headphones.jpg

Może ktoś z Szanownych zna te Fostexy. Może warto w nie zainwestować, skoro CAL! są tak dobre, to produkt oryginalny będzie jeszcze lepszy? A jak widać sprowadzenie z Japonii sprzętu to nie jest aż tak duży problem.

-> Dawindyk,

 

Czy w Japonii znane są CAL! A jeśli tak, to co nich się pisze/mówi? Choć patrząc na taki róg obfitości słuchawek, który nam pokazałeś na powyższym zdjęciu, trudno przypuszczać, aby akurat tymi, którymi my się tu tak zachwycamy, zachwycali się także i Japończycy.

 

Pozd.

V

 

Brac audiofilska jest z definicji konserwatywna - w Dynax'ie stwierdzili ze nie sprzedaja sluchawek "komputerowych" :) Biorac pod uwage ze ceny CAL i Denona D1000 poza Polska sa porownywalne (przynajmniej w Stanach a pewnie i w Japonii bo tu ich po prostu nie widzialem) to wiekszosc wybierze raczej Denona jako uznana juz marke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w nadchodzącym tygodniu sobie sprawię CAL! (ten topic mnie naciągnął :angry: ) i za niedługo będę sprowadzał Beresforda więc możliwe, że jakaś opinia będzie :) (jako źródło PC)

 

Na allegro Beresford-a sprzedaje @GRADO__Fan (obecny też na forum). Stanley wskazał go jako swojego "przedstawiciela".

 

@GRADO_Fan w opisie aukcji wspomina coś o możliwości wypożyczenia. Mam CAL! i możliwe, że Beresford już "leży" na poczcie, ale:

 

-> on potrzebuje kilku dni grania

 

-> moja karta z wyjsciem coaxialnym mogła jeszcze nie dojść (nazywa sie to PCLLink USB i "leci" z Chin)

 

Co najwyżej zdam relację za kilka dni -> jak to brzmi z DVD a jak z CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości chciałem sobie porównać płytkę Beresford-a z płytką

wzmacniacza Audio-Technici (HA-D25D. z zintegrownym przetwornikiem C/A )

o którym była mowa wyżej - bo to w sumie chyba podobna cena -ale lipa . :(

 

Że też producentowi tego DAC-a , chce się tak pracowicie zamazywać flamasterem sygnatury wszytskich układów . :D

 

Przynajmniej wiadomo na na jakim przetworniku oparte jest to urządzenie ? :)

 

Ber_CIMG0147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze to tutaj bo wsumie tutaj jest mocna zagorzala rozmowa itp. ;)

 

Wczoraj sluchajac Vibeza + Cmoy Forzy ( wsumie tylko glosnosc zwiekszal ) + al! , uswiadomilem sobie jaki blad popelnilem kupujac vibeza, moje senki niesa powolane do grania z tym trekstor'em, a al!? wrecz przeciwnie, na ilu playerach ich sluchalem to nigdy niebylo tak jak na vibezie...

Po 5h snie, dzisiaj rano wpadlem na pomysl, ze zamiast zamieniac Vibeza na E10, moge sprzedac hd 25 ( moze z 450 dostane ... ) mialbym z 500zł, ktore spokojnie moglbym wydac na al! + jakis wzmak , jedyne czego mi brakuje w al! na vibezie w stosunku do hd'ekow to wokalu, w al leci sobie z muzyka, jest czasami niewyrazny nawet ( zalezy od muzyki ) , zas na 25'tkach zawsze jest z przodu, mocny, klarowny, zrozumialy ... moze dalo by sie to podreperowac wzmakiem?

 

co moglibyście polecić za ~340zł ... moze byc duze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze to tutaj bo wsumie tutaj jest mocna zagorzala rozmowa itp. ;)

 

Wczoraj sluchajac Vibeza + Cmoy Forzy ( wsumie tylko glosnosc zwiekszal ) + al! , uswiadomilem sobie jaki blad popelnilem kupujac vibeza, moje senki niesa powolane do grania z tym trekstor'em, a al!? wrecz przeciwnie, na ilu playerach ich sluchalem to nigdy niebylo tak jak na vibezie...

Po 5h snie, dzisiaj rano wpadlem na pomysl, ze zamiast zamieniac Vibeza na E10, moge sprzedac hd 25 ( moze z 450 dostane ... ) mialbym z 500zł, ktore spokojnie moglbym wydac na al! + jakis wzmak , jedyne czego mi brakuje w al! na vibezie w stosunku do hd'ekow to wokalu, w al leci sobie z muzyka, jest czasami niewyrazny nawet ( zalezy od muzyki ) , zas na 25'tkach zawsze jest z przodu, mocny, klarowny, zrozumialy ... moze dalo by sie to podreperowac wzmakiem?

 

co moglibyście polecić za ~340zł ... moze byc duze ;p

 

@majkel ma teraz AL! na testy -> napisz mu PM czy zrobiłby mod @moona dla tych słuchawek ...

 

Musiałbyś mu podeslac Vibez-a, zeby nie pracował "w ciemno"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości chciałem sobie porównać płytkę Beresford-a z płytką

wzmacniacza Audio-Technici (HA-D25D. z zintegrownym przetwornikiem C/A )

o którym była mowa wyżej - bo to w sumie chyba podobna cena -ale lipa . :(

 

Że też producentowi tego DAC-a , chce się tak pracowicie zamazywać flamasterem sygnatury wszytskich układów . :D

 

Przynajmniej wiadomo na na jakim przetworniku oparte jest to urządzenie ? :)

 

Ber_CIMG0147.jpg

 

Przynieś w piątek śrubokręt ... Aparat mam ja :D

 

EDIT >> przypomnialem sobie ze Stanley napomknąl o jednym układzie:

 

I use JRC4558 from Japan

 

Generalnie -> bardziej ciekawe będzie -> jak to gra i jak (i czy) to mógłby @majkel udoskonalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5h snie, dzisiaj rano wpadlem na pomysl, ze zamiast zamieniac Vibeza na E10, moge sprzedac hd 25 ( moze z 450 dostane ... ) mialbym z 500zł, ktore spokojnie moglbym wydac na al! + jakis wzmak , jedyne czego mi brakuje w al! na vibezie w stosunku do hd'ekow to wokalu, w al leci sobie z muzyka, jest czasami niewyrazny nawet ( zalezy od muzyki ) , zas na 25'tkach zawsze jest z przodu, mocny, klarowny, zrozumialy ... moze dalo by sie to podreperowac wzmakiem?

 

Masz Vibez'a z jednym z lepszych EQ i chcesz modyfikowac sygnature dzwieku wzmacniaczem? :) Poeksperymentuj z podbiciem srodka pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności