Skocz do zawartości

Pokaż swoje biurko


douglaz

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie! Ja czytam jeszcze raz pierwsze trzy tomy bo minęło kilka lat, myślę że za miesiąc zacznę czwórkę, mówią na mieście że bardzo daje radę :)

 

Żeby offtopu nie było, ładne biureczko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie jakby każda integra grała tak samo :) Ja ze swojej jestem zadowolony, porównując do niektórych... choć na tyle niezadowolony, że niegdyś konieczność jej używania wynikająca z braku sprzętu stacjonarnego spowodowała, że przez kilka miesięcy słuchałem wyłącznie(!!!) z odtwarzaczy przenośnych. Teraz jednak nie widzę problemu, by podłączyć przykładowe SE-A1000, by posłuchać jednego utworu na YT, nie mając nic lepszego pod ręką.

 

doki do laptopa... ? Tego jeszcze nie robiłem :)

 

Zdjęcia biurka nie zrobię, bo nie wiem którego :ph34r: W domu używam dwóch + jeszcze jedno od brata, ktory rzadko bywa, oraz to z akademika ...

 

 

 

Zops, słyszałem kiedys jakąś audycję w trójce o minimalistach, dążących do posiadania jak najmniejszej liczby przedmiotów w ogóle...np nie więcej niż 100, włącznie ze wszystkimi ubraniami, naczyniami itd... :rolleyes: Moze nie jestes takim hardcorem, ale rozumiem, że Twoja postawa jest zbieżna z tą ideologią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ music freak Ile potrafisz h słuchać doków a ile nausznych? :) doki to nie naturalne środowisko i organizm się meczy. Sam efekt zassania nie jest jakiś "wygodny".

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ music freak Ile potrafisz h słuchać doków a ile nausznych? :) doki to nie naturalne środowisko i organizm się meczy. Sam efekt zassania nie jest jakiś "wygodny".

...nie każde silikony zasysają, a pianki...żadne. Najwięcej w dokach non stop siedziałem chyba 5-6h, po wyjęciu nie czułem zmęczenia (SE315 na piankach).

 

 

Nauszne mogą szybciej mnie zmęczyć, bo uszy mogą się zacząć pocić. Poza tym, jesli jakkolwiek dotykają małżowiny, to po godzinie (lub mniej) muszę odpocząć. Poza tym, wiele pałąków wymaga "poprawy" średnio co godzinę. muszę przesunąć minimalnie do przodu, czy do tyłu - np pozornie bardzo wygodne beyery. W tej ostatniej kwestii ważny jest też ciężar słuchawek, takie V-jaysy nie męczą pałąkiem :)

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie do konkretnej liczby nie jest zupełnie sensowne. Ważne jest, żeby mieć jak najmniej niepotrzebnych rzeczy i jak najwięcej potrzebnych.

to się wyklucza.

 

Chodzi raczej po posiadanie jak najmniejszej ilości zbędnych i mało przydatnych rzeczy wśród tych które się posiada.

 

Jak się ma tylko doki to się używa doków. ;) Poza tym są wygodniejsze od nausznych hełmów.

Nie wydaje mnie się :)

A co do doków to dobrze dopasowane to 6-7h a Comply :wub: nawet i 12h bo są super wygodne ^_^. Natomiast w nausznych to więcej niż 4-5h nie siedziałem ale myślę że z 8h spokojnie można wytrzymać, jednak tak jak pisał @wrq trzeba je co jakiś czas poprawić lub dać uszom chwile "odetchnąć", szczególnie w lecie. A dokanałówki jak dobrze i wygodnie siądą to do oporu. Czasem w nich i zasypiam :D , potem się w nich budząc :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i Tandemy i Audeo są mega wygodne, więc nie ma problemu siedzieć w nich nawet 10h. A nauszne? Często są ciężkie. Ja do tego noszę okulary i i mało które mnie nie uciskają po godzinie czy dwóch. A jak nie uciskają to nie łapię seala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrezygnowałem z Audeo na rzecz V-JAYS właśnie ze względu na wygodę. W Audeo czasami nie mogłem wytrzymać pół godziny... a vki zdarza mi się mieć na uszach pół dnia.

Nieposiadanie zbędnych rzeczy nie wyklucza posiadania potrzebnych. :) Bezpośrednio poruszyłem ten temat pisząc http://mojepodejscie.blogspot.com/2013/01/przeciez-ty-niczego-nie-masz.html, a nieco bardziej ogólnie pod http://mojepodejscie.blogspot.com/2012/11/czy-warto-zadawac-sobie-pytania.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i Tandemy i Audeo są mega wygodne, więc nie ma problemu siedzieć w nich nawet 10h. A nauszne? Często są ciężkie. Ja do tego noszę okulary i i mało które mnie nie uciskają po godzinie czy dwóch. A jak nie uciskają to nie łapię seala...

też mam okulary i nie mam problemu... Jeśli to nie coś ala djki to żaden :)

 

@wrq- comply też zasysają- inaczej byś nie miał seal- to normalna rzecz. Jednak niektóre bardziej, niektóre mniej. Akurat Doki to ciało obce i organizm źle się z nimi czuję. Dla mnie doki to maks 2 godzinki, bo potem mnie wkurza sam fakt tego jak wszystko słychać po za tym co leci w dokach.

 

@up- wyklucza się, tak jak gadaliśmy o pralce- jest to jednak coś potrzebnego, bo po kij tracić czas na ręczne prawie. Dlatego napisałem wyklucza się w Twoim przypadku ;p

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aza, ja działanie pianek rozumiem tak, że one nie zasysają, tylko rozprężają się, szczelnie wypełniając kanał - stają się mechaniczną zasłoną. Silikony też powinny być taką szczelną zasłoną, inaczej by nie tłumiły - nieprzyleganie w którymś miejscu kołnierza w kanału powoduje straty w izolacji - "utratę seala". Zasysanie z kolei jest takim "złapaniem seala", któremu towarzyszy nieprzyjemne uczucie wzrostu cieśnienia w uchu.

 

 

Zopsesen, znasz dziedzinę antropologii codzienności ? Może Cię to zainteresować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności