Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

W Kielcach się rozruszał przemysł hh.

Kajman płytę wydał

Borixon, Kajman, Pr.Wrs wyda w grudniu 2008

Blemia solo wyda w 2009

LWWL - 100NA SIEDZI ZA GRANICĄ - MIXTAPE volumin 2 w 2009

Borixon - "W Całości Nie Po Części" druga połowa 2009

Kajman drugie solo 2009

długo już żyjąca grupa DTP która ostatni płytę wydała - właśnie słucham i opinie dodam później ale polecam wcześniejszą płytę "Rap w rytmie serca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamp, dobrze mówisz. Rychu tak jak zawsze o czymś rapował, tak nadal rapuje, czego nie da się powiedzieć o np. WWO ostatnimi czasy :/ Warunki super, ale jakoś, jakoś...nie umiem odnaleźć tam niczego, co warto zapamiętać. Szczególnie w płytce Sokoła i Pono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sokoła i Pono, to 5 grudnia ma mieć miejsce premiera ich nowej płyty. o.O

Czyżby znowu coś w klimatach "będę brał cie w aucie"? :/

 

Teoretycznie ma być oldschoolowa. Ale któraś płyta Mezo też miała być oldschoolowa :rolleyes:

A co do Afro - na nowej płycie nie ma kawałka, który może stać się dla mnie hitem - ciągle nic nie przebiło "Czytaj z ruchu moich ust" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AES - III ... chcialbym zebyscie posluchali tego i powiedzieli co o tym sadzicie (jak ktos ma czas)

 

EDIT: Acha, potem puscie sobie kawalek De La Soul - I Be Blowin' i dopiero powiedzcie co o tym sadzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie !

Premierę Eldo przesunęli na 16 stycznia. :/

 

No niestety oznajmil nam to wczoraj na koncercie tylko wydawalo mi sie ze slyszalem 12 grudnia... ale jest teledysk

 

http://www.hip-hop.pl/news/projector.php?id=1227344247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce mamy paru dobrych raperów, typu Łona, Ostr, czy Eldoka. Osobiście lubię też pezeta, ale do świetnych z pewnością nie należy. W podziemiu także dysponujemy dobrym rapem, np. smarki smark, czy też tetris. Duże Pe natomiast, chodź osobiście jego tracków nie lubię, za to jego pociski na free owszem:) są genialne. Oczywiście Polska jest marna pod względem rapu, w porównaniu z Ameryką chociażby, gdzie jest dużo dobrych gości, typu gang starr, afu-ra, nas, redman, big dady kane, Dmx, i jeszcze w ch* i trochę. My mamy głównie śmieszny rap:Peja, Hemp gru, wwo... jak na nich patrze to nie wiem czy się śmiać, czy płakać:/ Straszne, ale prawdziwe. Mam nadzieję jednak że rap będzie się rozwijał, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce mamy paru dobrych raperów, typu Łona, Ostr, czy Eldoka. Osobiście lubię też pezeta, ale do świetnych z pewnością nie należy. W podziemiu także dysponujemy dobrym rapem, np. smarki smark, czy też tetris. Duże Pe natomiast, chodź osobiście jego tracków nie lubię, za to jego pociski na free owszem:) są genialne. Oczywiście Polska jest marna pod względem rapu, w porównaniu z Ameryką chociażby, gdzie jest dużo dobrych gości, typu gang starr, afu-ra, nas, redman, big dady kane, Dmx, i jeszcze w ch* i trochę. My mamy głównie śmieszny rap:Peja, Hemp gru, wwo... jak na nich patrze to nie wiem czy się śmiać, czy płakać:/ Straszne, ale prawdziwe. Mam nadzieję jednak że rap będzie się rozwijał, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 

gang starr to nie jest gosc tylko 2 gosci.

 

nigdy nie rozumialem, jak mozna porownywac rap amerykanski(300mln ludzi) z polskim (~38mln ludzi). normalne jest, ze w tak duzym kraju wychodzi duzo wiecej materialu i takim gaszczu zawsze znajdzie sie cos dobrego. w polsce wychodzi niewiele, ale procentowo wiecej jest materialu wartego uwagi.

 

co do polskich mc's to wiem, ze juz wielu z nich wymienialem, ale w porownaniu z Twoja moja lista wyglada tak:

 

Ci ktorych wymieniles + dab, emrat, wankz, dge, eis, hst, miuosh, rah, fokus, ostry, spinach, rene1, siwy dym, skorup, abel, zkwiboy, peerzet, zeus, mes, emil blef, pogz, majkel, vnm, astek, impakte, jot, esz esz, emazet, procent, kolesie z ortega cartel, tedeusz, wena, afronci, afro kolektyw, flint, sliwka tuitam, luc. kilka osob napewno zapomnialem wymienic ale ta lista i tak jest spora. zeby nie bylo, slucham duzo rapu ze stanow, raczej nie mainstreamowego, wiele produkcji uwazam za nietuzinkowe, ale nie porownuje ich z polskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze porównywanie sceny amerykańskiej do naszej było, jest i będzie bez sensu.. Ale że polak kocha narzekać, to pomijam to.

 

Peja, WWO są śmieszni? Czy Ty na pewno znasz ich stare, dobre produkcje? ;> Owszem większość jest kiepska, ale są też świetne kawałki, o których ostatnią rzeczą jaką bym pomyślał, to to że są śmieszne..

 

Edit. #1k post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peja, WWO są śmieszni? Czy Ty na pewno znasz ich stare, dobre produkcje? ;> Owszem większość jest kiepska, ale są też świetne kawałki, o których ostatnią rzeczą jaką bym pomyślał, to to że są śmieszne..

 

dokładnie pierwsze płyty sa naprawde dobre..

 

choć za peją nigdy specjalnie nie przepadałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności