Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Podobał mi się tekst, z 'Save the last dance 2':

 

Hip-hop to rap. Hip-hop to dusza. Hip-hop to R&B. Hip-hop to Funk. Hip-hop to forma komunikacji międzykulturowej. Hip-hop to styl życia, język, moda. Hip-hip to prostota i złożoność. Ale to czym hip-hop naprawdę może być, można podsumować, w trzech prostych słowach - JA.. JESTEM.. TUTAJ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak my mamy dyskutować z Tobą (bo forum to nie tylko Ty i ja) skoro od początku wyśmiewasz wszystkich, twierdząc że wiesz więcej, a tak naprawde nie pisząc nic konkretnego? Sorry, ale tutaj poziom wyższy niż na onecie - rozwiń myśl; chętnie poznam Twoje zdanie.

 

Szczerze mówiąc, nie czuję się mocy w historii rapu/hh, raczej na ten temat mam wiedzę podstawową niż dogłębną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę sie ze Revo sie spodobał :) Bity od Przemyśla :P

 

Chciałbym sie wypowiedziec na temat tego kiedy powstal rap, jednak nigdy nie dotarlem do tych pierwszych nagrań ... Narazie uwazam za poczatek tej muzyki 1975r, a za podstawe jazz, funk i soul.

 

Wg. mnie teraz sa najlepsze czasy dla hh, gdyz zaczyna się wyszukiwac naprawde ciekawych brzmień ... oczywscie to zjawisko nie dotyczy PL ... ( z malymi wyjatkami)

 

A probowaliście Skill Mega, Witchdoctor Wise ?

To brytyjski hiphop jednak Skill Mega wyprodukowane przez OSTR : ] Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzysz foreign beggars? albo sway'a?

 

No niestety nie kojarze bo dopiero zacząłem słuchać uk rapu... dzieki asfalt oczywiscie :]

 

 

Od wczoraj jest dostepna EP OSTR - 1980 :] bardzo fajne :)) Niestety musiałem ściągnąć, bo kochana poczta nie dostarcza tak szybko przesyłek -.-' (link na PM moge dac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się znowu nie zgodzę.

 

Dla mnie Oldschool to nie jest tak jak dla Was, największych znawców ameryka lat 70-80, tylko polski rap z początku lat 90.

wybierając wiele płyt które uważam za dobre z tamtego czasu, a tych dobrych z tamtego okresu- w większości wybieram te ostatnie.

 

Dlaczego? bo mają one dla mnie aktualniejsze tematy, są wykonane lepiej pod względem technicznym, bity w znakomitej większości są lepsze.

 

z całym szacunkiem- ale jeżeli się nie wie czego słuchać- to faktycznie można mieć wrażenie, że wielu mc się sprzedało za 5zł, ja nie do końca tak uważam. Zawsze potrafię znaleźć jakąś produkcje(nie mówie, że taką która ma 2 miesiące) która jest nowa i uważam, że może się podobać, może być ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzeba odróżnić polski oldschool od tego zza oceanu.

 

1980 Ostrego podoba mi sie średnio, teksty dobre (szczególnie w pierwszym utworze - 1980) mimo to nie lubię piosenek polskich wykonawców z goościnnymi występami artystów zza granicy.. jeżeli utwór jest z polski to niech będzie po polsku, imo ;] Pozatym bity ciekawe ale jakoś mi nie podchodzą.

 

A "Noon - Pewne Sekwencje" słyszeliście? Ten to dopiero ma bity ciekawe.. chillout taki ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polskim hh zostalo cos dobrego ze starych lat, ale te wszystkie amerykanskie 50centy, eminemy i inni to takie leszcze.... wiele osob mowi ze sokol sie sprzedal... dla mnie to troche nielogiczne bo on jest teraz chyba najbogatszym polskim raperem i ma swoja wytwornie... czego to ludzie nie wymysla:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sokol sie nie sprzedal ... sokol sie zeszmacil ... :/ mo

A za noon'a nie moge sie zabrac... ma dwie epki nie ?:P

1980 tez mi nie podeszlo za pierwszym przesluchaniem, a wlasciwie jakos sie zniechecilem za kolejnym... wyszedlem z domu... po 5 godzinach zatesknilem :D ja jestem wielkim fanem ostrego... hmm na wypasionym sprzecie jest robiona ta nowa plytka ...

 

A tak wogole... to czy OSTR sie sprzedaje wydajac EP ? Zrobil to tylko raz? lub dwa.. nie pamietam teraz. A wogole, czy nie chce zarobic na ludziach sprzedajac kolekcjonerska CD z instrumentalami ? To jest pytanie ...

 

Malas:

My tak uwazamy bo nie lubimy prostych bitow podpartych dobra nawijka. Chociaz k44 czy PFK tez jakiegos wypasu nie mieli ... ale tam znowu jest feeling. Z reszta jak juz pisalem wczesniej, nie mam pojecia o HH lat 70 i 80 az do lat 90. Ja tej muzy slucham krotko ale intensywnie, wiec wszystkiego jeszcze nie wiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja też napisze coś od siebie... ;)

Może nie jestem do końca na bieżąco z polskim hip hopem, ale lubie sobie czasem posłuchać w spokoju dobrego, dającego do myślenia hh.

Dobry to oczywiście pojęcie względne, dla mnie dobrymi wykonawcami są przede wszystkim PFK, K44, ostry, Eldo/Grammatik i inni. WWO, Moleste czy HG też kiedyś słuchałem ale po tym co ostatnio sie dzieje z tym całym prosto to omijam ich wszystkich szerokim łukiem. TPWC - totalna porażka moim zdaniem... Sokół i Pono - kiedyś ich naprawde bardzo lubiłem, po przesłuchaniu tpwc bardzo sie rozczarowałem...

Do tego ostatnio piosenka Sokoła z VNM - też porażka jak dla mnie, a jak już widze tego Popka z firmy to ręce mi opadają...

Przerabiałem też ostatnio "muzyke rozrywkową", ogólnie takich treści też nie trawie ale mimo to dobre bity i niektóre świetne rymy powodują że piosenki wpadają w ucho...

Polecał tu ktoś na forum Reva, przesłuchałem już płytke pare razy i jest moim zdaniem naprawde dobra.

Co jeszcze mi polecicie? Tak jak pisałem na początku nie jestem tak do końca na bieżąco z polską sceną hh więc prosiłbym o podanie jakichś wykonawców/płyt wartych przesłuchania. Myśle tu raczej i takich mniej znanych, jak na przykład Revo. Lubie piosenki z głębszym przekazem, takie dające do myślenia a nie te o ulicy, polskich realich, j*****u policji czy tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprite>>Sprawdź na pewno Litery Jutra EP-płyta może nie jest typowym przykładem wysiłku intelektualnego jak Obraz EP, ale trafno0ść metafor jest czasem porażająca. Dodatkowo "7 piętro" Broza i Bartasa, widać, że chłopak mający 17 lat będzie w przyszłości raperem dużego kalibru. Jeżeli rap "bez jeb***a w dupę" i pseudohardcoru z ulicy to Osobiesam ze swoją Epką "W szarości tlumu". Dobre podkłady z refleksyjnym tekstem. Z nieco starszych LikeIke1 z "Bybzi Bybzi EP" i LIttle wespół z DJ Chwiałem z "Demem". Na pewno pasować pod opis będzie też druga połówka płyty "WyŻsze Dobro" Weny, chociaż nie znam osoby, która gardziłaby też pierwszą ;) Tyle na początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litery jutra tak oj tak, jedyna plyta z poslkiego rapu co ostatnio zapadla mi w pamiec, Broza i Bartasa nie sluchalem o dziwo, a jeden z moich kumpli najlepszych ma tam feat.. LikeIke i Wena mi nigdy ni podchodzili, ale ja mam specyficzny gust, na pewno warto wszystko sprawdzić co mowi Currtis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności