Skocz do zawartości

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Jaro54 napisał(a):

Drodzy weganie nie wstawiajcie obrazków z waszymi smakołykami bo one nas mięsożerców doprowadzają do mdłości. Bo będzie jak w Australii 😂😂😂

Ale to Ty przeważnie wpadasz zaśliniony na wątek o wegetarianizmie.
Po co to sobie chłopie robisz? Syndrom sztokholmski wobec cieciorki?

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym wegetarianizmem/weganizmem to trudny temat. 😊 Powiem szczerze, że mam podobnie jak ta rodzinka z Australii- czuję te sąsiedzkie schabowe, ryby, kiełby smażone czasami w nocy i to nie jest dla mnie przyjemny zapach, ale nie mógłbym zwrócić komuś uwagi z tego powodu i staram się izolować od tego. Podczas rodzinnych, szerszych spotkań nie stawiają obok mnie padliny a ja rozumiem, że ktoś to je i mu smakuje. W weekend byłem u szwagra mięsożercy na imieninach i zrobił specjalnie dla mnie deser z wegańską galaretką, więc da się pogodzić 2 strony.😊 Ta rodzina z Australii napisała grzeczny list do sąsiadów z prośbą a nie roszczenia i żądania. Nie bijcie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał(a):

Hehe. A jak zirytować weganina?

 

- Wkręcić mu kostkę rosołową do słuchawki prysznica :D

Myślę, że nie tylko weganina 😊.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[...] Podczas rodzinnych, szerszych spotkań nie stawiają obok mnie padliny a ja rozumiem, że ktoś to je i mu smakuje. [...]


Znasz ludzi którzy jedzą padlinę?... Niezła jazda.

A tak bardziej serio: taki język nie oznacza zrozumienia. Padlina to określenie zwlok zwierzęcia które się rozkładają, gniją. Jedzenie czegoś takiego to zagrożenie dla zdrowia i życia.

Z całym.szacunkiwm i sympatią, tudzież anty-OT:

2534f15b453fa3ac0fe7a44b685120c8.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Znasz ludzi którzy jedzą padlinę?

Nigdy nie wiadomo. Takie życie, smacznego- ja odpuszczam. 😊

10 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Jedzenie czegoś takiego to zagrożenie dla zdrowia i życia.

Zdarza się niestety zjedzenie zatrutego mięsa. Powąchaj mięso w lodówce w Biedronce, wali przeokrutnie (nie jest to zapach fiołków a raczej padliny), na promocjach… w Ikei też jest pysznie, tanio i zdrowo.  😅

 


https://zywienie.abczdrowie.pl/z-lodowki-z-miesem-wydobywal-sie-smrod-czytelniczka-alarmuje-o-podejrzanym-miesie-w-jednym-ze-sklepow

 

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/zatrute-mieso-trafilo-do-ikei-hurtowni-grupy-metro-i-sklepow

 

Myślę, że jako lekarz mogłeś spotkać się z takimi przypadkami. Ja nie raz i nie dwa dostałem sraczki po domowym obiadku na trasie czy w kantynie w fabrykach, które odwiedzam i mam wciąż w zwyczaju pytać dla jaj czy były u nich ostatnio jakieś spektakularne grupowe zatrucia. Zalecają wtedy po obiedzie zachowawczo odczekać 30 minut. Marchewką tam się raczej nikt nie zatruł chociaż z jakością warzyw też różnie bywa. 😊

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zdarza się niestety zjedzenie zatrutego mięsa.


"Zdarza się zjedzenie zatrutego miesa" to jednak nieco inny kaliber, niż określenie mięsa jako takiego mianem padliny. To trochę tak, jak by o roślinach mówić "kompost" na przykład. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma ochotę jeść mięsa w stanie rozkładu, pomijając miłośników steków "sezonowanych" miesiącami.

Padlina to słowo które wywołuje konkretne skojarzenia. Padlinożercami są na przykład sępy, które nie są odbierane równie pozytywnie jak zimorodki czy sikorki. Mój punkt będący jest taki, że używanie takiego słownictwa jest zabiegiem celowym i ma wywołać pogardę.

Smacznego i spadam:)
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hammerh34d napisał(a):


 

 


"Zdarza się zjedzenie zatrutego miesa" to jednak nieco inny kaliber, niż określenie mięsa jako takiego mianem padliny. To trochę tak, jak by o roślinach mówić "kompost" na przykład. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma ochotę jeść mięsa w stanie rozkładu, pomijając miłośników steków "sezonowanych" miesiącami.

Padlina to słowo które wywołuje konkretne skojarzenia. Padlinożercami są na przykład sępy, które nie są odbierane równie pozytywnie jak zimorodki czy sikorki. Mój punkt będący jest taki, że używanie takiego słownictwa jest zabiegiem celowym i ma wywołać pogardę.

Smacznego i spadam:)

 

Oj kolego nie wiedziałem, ze jesteś taki wrażliwy i poważny- napisałem tak deczko żartobliwie bez chęci dowalenia mięsoźercom. Na tanie jedzenie słabej jakości serwowane w barach mówię też „pasza”. Sorry 😅.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Niee, nie jestem. Ale o ile może Ty użyłeś tego żartobliwie, to inni niekoniecznie.

Będę pilnował się w takim razie aby nie urazić. Nie zaglądam nikomu do talerza, nie oceniam, nie pouczam. Mam pewne zdanie na ten temat. Pozdrowienia.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2023 o 09:50, audionanik napisał(a):

Trudno zachować powagę.

Właściwy wątek już posprzątany,

 

Tak na potwierdzenie żeby nikt nie miał skojarzeń i co to jest - nie wszyscy znają j.angielski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"hot dog, jak zawsze, serwowany jest w bułce, jednak parówkę zastępuje polska kiełbasa z grilla, która dodatkowo posypana jest jadalnymi płatkami 26-karatowego złota.

"Właściciel reklamuje swój luksusowy wyrób hasłem „Gold is the new black”. I nie tylko lśniąca złotem kiełbasa ma tu zachwycać. Bułka jest czarna, a do tego jeszcze: zasmażana kiszona kapusta, chips z boczku, majonez truflowy, orzeszki ziemne, prażona cebula, szczypior i kolendra"

 

Hot doga można kupić w Sopocie za 99.99 zl

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności