Skocz do zawartości

Dokanałówki 100-400 Zł


Echelon

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dla siebie nowych słuchawek dokanałowych. Generalnie nie chcę się rzucać z pieniędzmi, stąd ta rozpiętość cenowa. Na razie biorę pod uwagę:

- Bose Triport In-Ear

- CX300

- CX500

- X3

 

Czy są jeszcze jakieś słuchawki w tym przedziale cenowym, które warto wziąć pod uwagę? Ponieważ zakupu chcę dokonać w miarę szybko, dlatego będę wdzięczny za jak najobszerniejsze i sensowne odpowiedzi z jakimiś opiniami i propozycjami :). Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bose Triport In-Ear - nie znam ;/

cx300 (za mocny bas ) - lesze bedom napewno cx 500

cx500 - Trafny wybór !!! http://www.allegro.pl/item253056620__sennh...osc_wa_wa_.html

X3 - nie niestety ja je mam , kolega ma jbl 220 , bardziej podobaja mi sie jbl 220 .Dzwięk lepszy , glębia basu taka sama , tylko moim zdaniem i mojego kolegi :P:P srednie tony i niskie są bardziej uwidocznione i wcale przy tym nic nie traca wysokie, a i osprzęt maja dużo lepszy.

, dlatego wymieniam niedlugo na te jbl ref 220 chociaz najwygodniej je sie nosi z sylikonami bez dodatków :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dzisiaj bede mial cx400 to sie bede produkowac ;] co do wartosci ;p a tak btw. to bez watu cla i wszelkiego kalu cx400 kosztuja 130zł ( na sucho prosto z hurtowni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaspamuje Sonym :P

 

Ale zawsze jakiś tam wybór, a niektórzy wogóle nie widzą/zapominają o tych słuchawkach. Jeden koleś mi pisał, że EX82 są rewelacyjne, jeśli chodzi o dźwięk. Ale mają wade - podobno są nie wygodne.

 

można je dostać na www.jonczak.pl . EX85 za 199, a EX90 za 339 PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaspamuje Sonym :P

 

Ale zawsze jakiś tam wybór, a niektórzy wogóle nie widzą/zapominają o tych słuchawkach. Jeden koleś mi pisał, że EX82 są rewelacyjne, jeśli chodzi o dźwięk. Ale mają wade - podobno są nie wygodne.

 

można je dostać na www.jonczak.pl . EX85 za 199, a EX90 za 339 PLN...

 

sony maja jedna podstawowa wade: psuja sie; mialem juz 2 pary, w obu ten sam problem, tzn jedna sluchawka z czasem przestala laczyc; to je dyskwalifikuje w moich oczach, nie mowiac juz o tym ze sa stosunkowo drogie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie warto wydawać 2x więcej pieniędzy na CX500, brałbym CX300 albo jeszcze lepiej AKG k324p z ebaya. Wątpię żeby cena nowych CXów (400, 500) była adekwatna do możliwości, ale chciałbym się mylić :P .

 

Tylko, że ten cały beny20062006 od kilku tygodni nie wystawia już tych słuchawek (k324p). A kupowanie od innych, nie sprawdzonych sprzedawców, grozi nabyciem badziewnych podrób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas używałem sony ex51LP. Byłem z nich względnie zadowolony, ale po trzecim uszkodzeniu kabla postanowiłem kupić coś innego. Wszyscy uskarżali się, że kabel się przeciera - u mnie tego nie było, ale za to 3 razy w środku kabel gdzieś się przerwał. Za pierwszym razem to mogła być moja wina (słuchawki leżały przez 2 godziny zwinięte w torbie), ale kolejne 2 razy są poza wszelkim podejrzeniem mojej osoby.

 

W tej chwili najpoważniej zastanawiam się nad cx300 i cx500. Wybór między nimi będzie na zasadzie najpierw jakości, a potem jakości do ceny. Ale chciałbym mieć szersze spektrum możliwości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak, brałbym dalej pod uwagę x3. Bo to dość dziwne się wydaje, że słuchawki, które przez prawie 3 miesiące były wychwalane nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki( w domniemaniu recka Khrona) "przestały" już tak ładnie grać. Przemawia za nimi jeszcze to, że właśnie dzięki tej różdżce ich ceny spadły drastycznie. Jbl faktycznie mogą grać lepiej, ale np dla dwóch powiedziałbym użytkowników o uznanej renomie (squonk i Gregoo2) nie grały dużo lepiej od x3. Akg k324p z ebaya za 50 zł to ogólnie wielka niewiadoma. Mimo wszystko może ejdnak warto poczekać na nowe sennheisery choć ich ceny w Polsce mogą być chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O armaturę boję się o tyle, że po pierwsze musiałbym kupić raczej coś z najsłabszej półki, a po drugie część osób twierdzi, że kompletnie nie pasuje im dźwięk, jaki się z tych słuchawek wydobywa.

 

Oczywiście jest możliwość, że mi ten dźwięk przypadłby do gustu, ale niestety nie mam jak tego sprawdzić, bo nie mam ich jak potestować i porównać. Nie mam czasu na jeżdżenie po sklepach całej Polski, a nie stać mnie na kupowanie czegoś kompletnie w ciemno i w razie pudła kupienie następnego modelu. Po prostu boję się tej kwestii.

 

Generalnie z zakupem nie ma dzikiego pośpiechu, ale powiedzmy, że przed końcem roku chciałbym się cieszyć nową jakością dźwięku. Na armatury bez uprzednich testów trudno mi się rzucać, tym bardziej, że za te pieniądze i tak nie kupiłbym chyba niczego ciekawego. Do 400 zł kupię chyba tylko Shure E2. Warto w ogóle o tym myśleć?

 

Co do x3 i cx300, to cena jest bardzo podobna. O dźwięku cx300 raczej nie ma negatywnych opinii, no i wytrzymałość jest raczej większa (pamiętam falę uszkodzonych x-trójek na naszym forum całkiem niedawno). Z tego względu uważam, że bezpieczniej pakować się w cx300. cx500 to póki co wielka zgadywanka, więc ciężko mówić cokolwiek.

 

Generalnie zauważyłem taką prawidłowość. Jak tylko pojawia się na rynku jakaś nowość z półki średniej lub wyższej, szczególnie wśród dokanałówek, zaraz robi się na to wielki boom. Ktoś rzuca hasło że słuchawki "jakieśtam" to nowe wcielenie px100 lub innego uznanego modelu, po czym po kilku miesiącach okazuje się, że jednak sprawdzone firmy typu Sennheiser wracają na pozycję lidera. Tak było z Sony EX71, następnie z EP-630, a teraz z X3. Z reguły zachwyt polega na przesiadce ze słabszego lub zużytego sprzętu, potem człowiek się przyzwyczaja, a w końcu zaczyna szukać jakiejś innowacji :). Dlatego do wszelkich nagłych zachwytów mam ograniczone zaufanie, choć na pewno czasami udaje się wyłowić perłę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam chwilowo czasu, zeby cos wiecej odpisac... odrobie pozniej... cenowo jednak to sprawdzone i pewne armatury z tego zakresu cenowego to np. Westone UM1 czy tez Etymotic ER6i. Poza tym z tymi sluchawkami nie powinienes miec wielkiego problemu z odsprzedaza, gdyby Ci nie przypasowaly. Takze za cene zakupu. Ryzyko IMO bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku vigo proponuje shure se210. Da się to jakoś porównać do Westonów i Eymoticów? Czy między tymi ostatnimi są jakieś zasadnicze różnice? Przepraszam, wiem, że można o tym poczytać na forum; mam teraz urwanie głowy na uczelni i nie mam kiedy usiąść, dlatego takie skrótowe porównania w stylu "te są bardziej basowe i mają szerszą scenę, a tamte wygodniej siedzą i grają bardziej środkiem i górą" będą bardzo pomocne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popełnisz dużego błędu traktując SE210 jak E3C, może takie nieco bardziej uniwersalne. Spodziewałbym się miękkiego basu, czystej i ładnej średnicy oraz lekko zrolowanej góry. Porównania E3C do UM1 lub UE3 już na forum się trafiały, trzeba by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem na szybko z 15 wątków dotyczących dokanałówek w przedziale 100-500 zł i dalej nic nie wiem. Zamiast rozjaśnić, obraz mi się zaciemnia.

Zróbmy tak:

Słucham głównie kawałków rockowych, popowych (pod tym pojęciem rozumiem w tej chwili te kawałki, które najczęściej puszczają w radiu) i muzyki filmowej (przeważnie Soundtracki Hansa Zimmera i z filmów w stylu Piękny umysł itp.).

Rzadziej kawałki w stylu Diana Krall, Nora Jones, Katie Melua itp.

Czasami nu-metal, trochę metalu, coś przy czym dobrze jeździ się na rowerze i nartach (Within temptation, Linkin Park, Evanescence itp.)

 

Bardzo czekam na porównanie przez squonka cx500 do ex51 (które dotychczas miałem). Ex51 grały żywo, ale po pewnym czasie zacząłem chcieć czegoś więcej, a że 300-400 zł to już większe pieniądze, to kręcę tyłek. Chciałbym być zadowolony z zakupu. Na które modele powinienem zwrócić uwagę. Dotychczas myślałem o:

 

Etymotic er6i lub Westone UM1

shure se 210

cx500

cx400

x3

jbl

 

i to mniej więcej w takiej kolejności. Jakaś pomoc? Propozycje? ...help! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchawi dostanę na gwiazdkę, więc do początku grudnia będę się musiał na coś zdecydować. Na razie najbardziej skłaniam się ku UM1, shure se210 i cx500. Są między nimi jakieś zasadnicze różnice, o których powinienem wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moge to chce sie zapytać (żeby specjalnie nie zakładać nowego topica) czy t10 pociągnie bez problemu um1? Dokładniej mówiąc chodzi mi o to czy te słuchawki nie są za dobre do mojego mp3, czy będe mógł wykorzystać ich potencjał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności