Skocz do zawartości

Vtec Pro V39


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze odnośnie firmware - właśnie w domyślnym 1.05 zauważyłem dziwną przypadłośc. Otóż gdy odtwarzam sobie pliki w folderach, bez względu na to czy mam w Ustawienia -> Odtwórz opcje "dir" czy "all dir" po zagraniu wszystkich utworow z danego folder, nawet gdy sa w kolejnosci jeszcze inne albumy, playerek 'zamyka aplikacje' tak, jakbym kazal mu zagrac tylko jeden katalog. Bez wzgledu czy ID3 tagi sa wlaczone czy nie.

Cos sie z tym da zrobic czy czekac i modlic sie ze niedlugo poprawia to?

 

 

EDIT: Odnośnie plików sprawdziłem w nocy dokładniej - jesli mam ustawione Odtwórz ->all dir (ta opcje notabene chyba trzeba przy kazdym wyborze pliku ustawiac od nowa :| ) to gdy mam ustawione Powtsrz na off (:P) to po skonczeniu folderu player zaczyna grac pierwszy plik z ROOT katalogu, a nie plik z nastepnego katalogu, opcje Playlista, '1' i dir działają poprawnie - Mam nadzieje ze niedlugo to bedzie poprawione, bo mnie akurat to najbardziej denerwuje :)

Nawet w muvo mojej siostry skakanie po katalogach działa poprawnie :P :P

Szkoda ze firmware jest takie niedopracowane, tutaj rysik, tutaj cos tam - psuje to ogolny wizerunek playerka - wszystkie modele maja na poczatku takie bugi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 557
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

słuchałem plików VBR na V39... i nie zauważyłem problemó z tym związanych...

 

a tak właściwie to o co chodzi w tej próbce podanej parę postów wyżej? o brak basu? bo jak dla mnie różnica w brzmieniu - w tym przypadku - jest spowodowana zgrywaniem przez line-in i - jakby nie było - niechlujnym ustawieniem parametrów nagrywania... więc nie jest to w sumie żadne porównanie

 

przecież niemożliwe jest, żeby dajmy na to pliki CBR miały bas a VBR już nie... co innego z przeskokami, trzaskami, zawieszaniem odtwarzacza etc. ale to nawet wielce szanowny iFP-ek ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak właściwie to o co chodzi w tej próbce podanej parę postów wyżej? o brak basu? bo jak dla mnie różnica w brzmieniu - w tym przypadku - jest spowodowana zgrywaniem przez line-in i - jakby nie było - niechlujnym ustawieniem parametrów nagrywania... więc nie jest to w sumie żadne porównanie

 

chodzi o to, że na słuchawkach podpiętych do V39 gra to tak jak słychać w drugiej części próbki i nie chodzi o ustawienie parametrów nagrywania (jestem można powiedzieć specjalistą zapaleńcem w tej dziedzinie ;) - po części zajmuję się muzyką i dokładnie wiem jak zgrać na kompa materiał). Jest to (IMO) spowodowane raczej ustawieniami VBR przy konwersji (nie ja to robiłem) i złym dekodowaniem przez V39 (tak jak napisałem wcześniej da się to wyregulować EQ ale bezsensownymi ustawieniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeśli już połączymy "VBR" i "EQ"... to czy odtwarzałeś ten konkretnie problematyczny plik "VBR MP3" na innym odtwarzaczu? próbowałeś sam skompresować kilka plików CD-Audio -> VBR MP3 żeby udowodnić/zaprzeczyć że/czy to wina kodeka/odtwarzacza?

 

bo ja nie miałem żadnych problemów z V39 i plikami VBR w czasie testów... właściwie to jeśli już robię pliki MP3, to tylko VBR... poza plikami które robie "na bieżąco" dla iFP-ka - są CBR ze względu na kompatybilność

 

poza tym rozumiem, że jest to odosobniony przypadek?

 

 

 

tak czy inaczej wciąż nie wiem jak się ma tryb kompresji czy raczej rozłożenie wielkości kolejnych ramek (VBR) do barwy dźwięku (za co odpowiada EQ)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jeśli już połączymy "VBR" i "EQ"... to czy odtwarzałeś ten konkretnie problematyczny plik "VBR MP3" na innym odtwarzaczu? próbowałeś sam skompresować kilka plików CD-Audio -> VBR MP3 żeby udowodnić/zaprzeczyć że/czy to wina kodeka/odtwarzacza?
nie sprawdzałem, ale sprawdzę w wolnej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo wkoncu jakis konkret ;] btw. sciagac m6sl do testu ;] bo juz nawet na houseofdap.com sa dostepne ...

 

Numer przedmiotu: 230176542472

 

patrzcie na foty ... czy mi sie wydaje czy w brushed metal zainwestowali l;d

 

http://img.auctiva.com/imgdata/4/9/9/6/5/0.../73879585_o.jpg

 

http://img.auctiva.com/imgdata/4/9/9/6/5/0.../73879577_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... mi jakoś ta stronka sie nie wyświetla :(

 

Ja nadal czekam na V39 z serwisu... jakie to ciężkie takie oczekiwanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie własnie V39 - z basami jest racja, tyle ze ja poki niczego na predefiniowanych ustawieniach sluchac nie moge - na rock, jazz po prostu mi charcza sluchawki. Poza tym cos chyba i tak jest nie tak, bo unikajac efektu charczenia trzeba w EQ zmniejszyc basy czyli je po prostu wyeliminowac, a imho muzyka wtedy jest biedniejsza... Poza tym nie wiem czy to przypadłośc słabych słuchawek (poki co słucham na mx200) ,ale gdy muzyka jest taka peeełna (w sensie slucham koncertu, gdzie sa skandujace tlumy i ogolnie 'tlo' ciagle tez jest bogate) i tak mam wrazenie ze cos mi ciagle trzeszy. Dodam ze jak dawniej sluchalem na starszym discmanie Sony, to moglem sobie podbicie basow ustawic na maxa (na tych samych sluchawkach) i mialem potezna muze, bez zadnych przesterow. Kupno lepszych sluchawek zalatwi w zadowalajacym stopniu sprawe? Bo sluchanie samych sopranow bez basu 'bo trzeszcy' jakos nie daje fajnych efektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atalin, u mnie to o czym piszesz nie występuje na żadnych słuchawkach jakie posiadam. Kiedy pojawia się to charczenie: przy mocnych basach czy wyeksponowanych średnich tonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie własnie V39 - z basami jest racja, tyle ze ja poki niczego na predefiniowanych ustawieniach sluchac nie moge - na rock, jazz po prostu mi charcza sluchawki. Poza tym cos chyba i tak jest nie tak, bo unikajac efektu charczenia trzeba w EQ zmniejszyc basy czyli je po prostu wyeliminowac, a imho muzyka wtedy jest biedniejsza... Poza tym nie wiem czy to przypadłośc słabych słuchawek (poki co słucham na mx200) ,ale gdy muzyka jest taka peeełna (w sensie slucham koncertu, gdzie sa skandujace tlumy i ogolnie 'tlo' ciagle tez jest bogate) i tak mam wrazenie ze cos mi ciagle trzeszy. Dodam ze jak dawniej sluchalem na starszym discmanie Sony, to moglem sobie podbicie basow ustawic na maxa (na tych samych sluchawkach) i mialem potezna muze, bez zadnych przesterow. Kupno lepszych sluchawek zalatwi w zadowalajacym stopniu sprawe? Bo sluchanie samych sopranow bez basu 'bo trzeszcy' jakos nie daje fajnych efektow.

to samo u mnie, to nie wina słuchawek tylko playera - testowałem na tych słuchawkach, które mam w sygnaturze. Doszedłem, że trzeba nieracjonalnie ;) ustawiać EQ i jest ok. jest to uciążliwe ale i tak po ustawieniu V39 gra rewelacyjnie. Jakiego firmware używacie? ja 1.25 i zauważyłem, że STONE3D jest badzo poprawiony, na fw 1.05 przy ustawieniu x2+ już się nie dało słuchać, a teraz na x5 czasami jest znośnie - ale stone3d to tylko bajer i używam tylko EQ i STONE-EQ.

Wkurzający jest ten EQ jak nie wiem co <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> unikajac efektu charczenia trzeba w EQ zmniejszyc basy

 

a charczenie nie pochodzi czasem z jakiegoś "wybitnie basowego" utworu?

 

> mam wrazenie ze cos mi ciagle trzeszy

 

tak samo tutaj, szum (klaskanie jest formą szumu) często jest w plikach MP3 przesterowany, co wynika z zasad samej kompresji MP3... więc winą odtwarzacza jest nie przester (trzaskanie, któro jest wtedy w samym pliku z muzyką), tylko to, że tak wiernie oddaje dźwięk i że to słychać (że słychać ten przester/trzaskanie)...

 

> Kupno lepszych sluchawek zalatwi w zadowalajacym stopniu sprawe?

 

na pewno załatwi kwestię basu - będzie on znakomicie słyszalny bez konieczności jego wstępnego podbijania...

 

no i sprawdź, czy czasem nie używasz RBS (jest właściwie bezużyteczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na equalizerze rock słychać charczenie, ale tylko na wybitnie basowych utworach. Wcześniej tego nie zauważyłem bo nie używam EQ, ani nie słucham wybitnie basowych kawałków.

 

Sprawę, jw napisał khron, powinien moim zdaniem rozwiązać zakup słuchawek gdzie podbijanie basów nie będzie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności