Skocz do zawartości

Vtec Pro V39


majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Majkel! jeszcze jedna sprawa: na płytce do V39 jest oryginalna angielska instrukcja. W punkcie pierwszym pogrubioną czcionką napisane jest, że pierwsze 3 razy powinno ładować się przez 8-10 godzin żeby litowo-polimerowy aku osiągnął pełnię mocy, to jest prawda? (to jest mój pierwszy raz ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 557
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

najważniejsze jest pierwsze ładowanie - musi być do pełna, więc pisze się żeby trwało "kilka godzin" (czytaj: żeby przez ten czas bateria się napewno naładowała)

 

poza tym baterie litowe to nie to co baterie niklowo-kadmowe (które faktycznie pamięć posiadały)... więc nie obowiązują ich żadne specjalne zasady co do ładowania, poza jedną - nie należy ich (zbyt często) całkowicie rozładowywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech się wypowie ewentualny pierwszy właściciel. Ja do tego grona nie należę.

 

Ok chciałbym spełnić życzenie jak i dopisać swoje uwagi odnośnie mojego odtwarzacza (dodac tutaj : http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...3079&st=20)

 

Na plusy należy zaliczyć wszystko co nie wymienię (bo tak według mnie jest) - to co wymienie to tylko po to aby sie nie powtarzac z innymi recenzjami z którymi się zgadzam (tymi które mówią że playerek jest fajny - bo jest - i to super)

 

 

Co mi brakuje w V39 ?

- playlista dla plików filmowych (teledyski to co chwile szukam inne)

- możliwość tworzenia więcej niż jednej playlisty lub zapis jej na v39 miedzy pliki (potem do wyboru)

 

BŁĘDY W FIRMWARE...

Niestety zauważyłem też kilka błędów w samym firmware (takie zboczenie studenta programisty :)).

 

Moja wersja odtwarzacza i firmware :

Typ : V39

Pamięć : 2 GB (1905 MB)

Wersja firmware : 1.05-(TFT9320)

Data : 2007-07-10

 

I zaczynając od tego co chyba najwięcej problemów robi :

 

- Pozycja rysika nie jest odczytywana tak jak trzeba - zawsze trzeba rysikiem dotknąć trochę niżej niż obiekt się znajduje (np pasek przewijania - mniej więcej o wysokość paska - błąd występuję na wszystkich ekranach co wskazuje na błędne odczyty). Na początku myślałem, że test ekranu wystarczy aby naprawić to ale po ponownym włączeniu odtwarzacza błąd znowu występował - możliwe, że dane nie są zapisywane przy wyłączaniu odtwarzacza. To samo występuje przy próbie kliknięcia w którąkolwiek pozycję w menu (trzeba klikać aż przy krawędzi ekranu) lub przy wyborze plików.

 

Inne błędy : (mniej rażące)

- Małe literówki :

- Ekran Muzyka :

- Ustawienia->"Powtsrz" <- powinno być "Powtórz"

- Dźwięk->Ustaw "rbs" <- skoro 2 pozycje poniżej "RBS" jest pisane dużymi literami to tutaj też powinno

- Ekran Radio : - "stacja" <- Powinno być "Stacja"

 

- Błędy grafiki (niezbyt intuicyjna nawigacja) :

- Ekran Muzyka : gdy klikniemy na ekranie pojawiają się 3 dodatkowe przyciski - w chwili odtwarzania środkowy ma znak PLAY zamiast PAUSE a to trochę myli (w chwili odtwarzania powinna pojawiać się grafika przycisku PAUSE a w chwili wstrzymania grafika PLAY zamiast PAUSE - jest na odwrót - to samo na głównym wyświetlaczu powyżej paska przewijania)

- Ekran Filmy : gdy odtwarzany jest plik na pasku z przyciskami pokazany jest przycisk PLAY zamiast PAUSE, w chwili gdy go klikniemy pokazuje się znak STOP mimo iż odtwarzacz wstrzymuje film (patrząc od strony użytkownika widać że to wstrzymanie a nie stop a kliknięcie przycisku STOP mimo iż powinno być PLAY wznawia odtwarzanie)

 

Dodatkowo co zauważyłem dzisiaj to błędy w samym firmware (odtwarzacz się zawieszał znikały obiekty takie jak pasek przewijania - dziwne to było bo robił sie pasek czarny a potem reset v39)

 

To na razie wszystko :)

 

Zastrzegam że możliwe że to tylko w moim odtwarzaczu sie tak dzieje a reszta serii jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem na dniach ma się pojawi 1.21 czy jakoś tak. Miała się pojawić 1.18 - ale nie zdarzyli wgrać "VTecowych" grafik - jak zapowiedzieli kolejne poprawki. Z tego co wiem, nowy f/w w końcu obsługuję np. AlbumArt - a co do innych brak mi info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1.18 :

przez jakiegos usera opisane :

 

1. New MP3 songs album cover display.

 

2. New WMA songs album cover display.

 

3. New MIC and LINE_IN recording gains choice

 

4. New customs screen, click on the screen can be directly activated backlight (except start locking function)

 

5. That recording jump at the sound, broken the sound problems.

 

6. That picture rotation when the issue of overlapping visual artifacts.

 

w 1.21 niewiele sie zmienia z tego co pisza na teclasters , zabardzo niewidza roznic, wiec to beda jakies marginalne bledy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj bezpiecznego usuwania sprzętu, ale potem nie odpinaj go od komputera. Wtedy powinien dać znać, kiedy się skończy ładować. Możesz go jeszcze wyłączyć zostawiając na kablu.

 

No właśnie jak z nim postępować? ZAWSZE używać bezpiecznego usuwania sprzeŧu (lub umount pod unix/GNU Linux) gdy chcemy go wypiać np po wrzuceniu danych na playera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1.21 niewiele sie zmienia z tego co pisza na teclasters , zabardzo niewidza roznic, wiec to beda jakies marginalne bledy ...

 

Możliwe że nie są to zmiany widoczne ale to nie znaczy że nie wiele zostanie zmienione. Ja mam nadzieję że będzie poprawione posługiwanie się rysikiem i że jak najszybciej f/w znajdzie sie na stronie vtec'a bo z chin nie chce mi sie sciągać :]

 

może nawet playlisty będą w większej ilości i w wideo też :]

 

PS : Ja zawsze odłączam bez odmontowania sprzętu i nie ma problemów nigdy (nie tylko z V39) :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyliscie ale na forum teclasta (po chińsku ;) jest dział z muzyką w mp3@320, flac itd!! (jest tego sporo!)

 

Może by tak chociaż linka ? jakoś nie widzę tego działu z muza :(

 

PS : Czy firmware z teclast T39 można uaktualnić w VTec PRO V39 ? Bo widzę że wyszła już wersja 1.24 a na stronie VTec'a nie ma nawet starszych aktualizacji a nie chce jakby co czegos namieszać z swoim playerku :( Sprawdzał już to ktoś ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem soft do zmiany grafik na T39 :)

 

link : http://www.mympxplayer.org/telcast-resourc...-v10-df487.html

 

Tylko trzeba przetłumaczyć z chińskiego na polski lub angielski sam interfejs programu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... to mam DUŻY PROBLEM :(

 

VTev V39 przestał się włączać... jechałem na miasto do księgowego to grał mi ładnie "Crematory - Awake"... Wszedłem do księgowego wyłączyłem odtwarzacz i... jak wyszedłem już nie chciał się włączyć.... Baaa... nawet system go nie widzi... nawet zasilanie nie daje nic... - mimo iż bateria miała 2 krechy i była prawie pełna to się nie włącza... Oj.... trzeba kochaną grajkę do reklamacji zawieźć.... :( I jak tu wytrzymać bez kochanego odtwarzacza ? ŁAAAAAaaaaa !!!! :(

 

Ktoś miał już taką sytuację ? :(

 

EDIT :

 

Już się włącza normalnie.... ciekawe co było powodem że się nie włączał :( wystarczyło mu dać chwilkę na odsapnięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś przycisku reset? próbowałeś zostawić go pod ładowarką na trochę (np. na godzinę)? próbowałeś "chwilę dłużej" przytrzymać włącznik (powiedzmy dobre pięć sekund)?

 

[edit] a, to dobrze ;) może robiłeś tak jak ja - zbyt krótko trzymałeś włącznik? :)

 

reset nie pomagał :( nawet jak się go wciskało ciągle z przerwami czy dłużej trzymało.

 

włącznik trzymałem długo bo już się nauczyłem - po za tym jak V39 się włącza (zaczyna się włączać) to w słuchawkach słychać charakterystyczny trzask i to zanim się zapali diodka (czyli zanim się włączy) - teraz tego nawet nie było co mnie zczeło martwić - normalnie był jak martwy - no ale już działa to się cieszę bo z włączeniem go męczyłem się dobre 45 minut - a potwem wystarczyło na 30 minut go zostawić i spox :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fw teclasta t39 -1.24 - wlasnie mam je na swoim vtecu v39 8gb, to ten sam sprzet nie powinno byc problemu - mi smiga elegancko

 

Taaa.... a jak tam się ma sprawa z językiem i funkcjami ? Angielski jest ? Bo to że polskiego nie ma to wiem na 100% :)

Jakieś nowe funkcje są ? :)

Jakby co będę o 18 - może ktoś odpisze do tego czasu :)

 

Mój przegrzany nie był - byłem w piwnicy gdzie temp była 16 stopni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was wie gdzie można sciągnąć skin do V39, który wygląda jak Iphone, a nazywa się ITeclast?

Na forum teclasta jest temat o tym (po chińsku) i wygląda na to, że do działu download mają dostęp tylko użytkownicy 2 providerów internetowych z Chin :( (generalnie gostkowie niesamowicie zachwycają sie ITeclastem). Można tu poczytać(google translate):

ITECLAST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... to mam DUŻY PROBLEM :(

 

VTev V39 przestał się włączać... jechałem na miasto do księgowego to grał mi ładnie "Crematory - Awake"... Wszedłem do księgowego wyłączyłem odtwarzacz i... jak wyszedłem już nie chciał się włączyć.... Baaa... nawet system go nie widzi... nawet zasilanie nie daje nic... - mimo iż bateria miała 2 krechy i była prawie pełna to się nie włącza... Oj.... trzeba kochaną grajkę do reklamacji zawieźć.... :( I jak tu wytrzymać bez kochanego odtwarzacza ? ŁAAAAAaaaaa !!!! :(

 

Ktoś miał już taką sytuację ? :(

 

EDIT :

 

Już się włącza normalnie.... ciekawe co było powodem że się nie włączał :( wystarczyło mu dać chwilkę na odsapnięcie :)

 

 

LOL! Z Meizu czy innymi odtwarzaczami tez tak sie dzieje? Ja jeszcze nie dostalem swojego zamiennika (moj pierwszy egzemplarz jak sie wylaczyl tak sie nie wlaczyl juz nigdy:P) a chyba zaczne sie martwic zeby tamten byl juz sprawny zawsze i wszedzie, bo znowu czekac nie wiadomo ile na zamiennik to masakra :|

Zreszta co to ma byc ze playerek dziala sobie kiedy i jak chce...to jest niby hi-end a jak sie zaraz okaze dziala czasem jak no-name z supermarketu ;/

Ktoś jeszcze miał podobne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier... 2 dni temu wyłączył mi sie v39 i do tej pory nie działa... jadę na reklamacje :(

 

Teraz będę zastanawiał się czy jednak warto było kupować jeżeli jak dadzą mi nowy będzie tak samo bo może być :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pier... 2 dni temu wyłączył mi sie v39 i do tej pory nie działa... jadę na reklamacje :(

 

Teraz będę zastanawiał się czy jednak warto było kupować jeżeli jak dadzą mi nowy będzie tak samo bo może być :(

 

no raczej od razu wymieniaja na nowy,tylko fakt faktem ze klient chce uzywac a taka wymiana zawsze pare dni trwa co jest bardzo irutyjace.

Ale zobacz na tym forum, ilu zadowolonych uzytkowników VTec'a jest wiec Twoj pewnie tez bedzie dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności