Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

No pewnie do niego też się da jakiś wzmacniacz znaleźć, który w konkretnej konfiguracji coś tam poprawi. QP1R zresztą ma takie kółko sterujące, że po 5 minutach miałem ochotę rzucić nim o ścianę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może musiałbym dać mu szansę. Poczekam na swoje LEA i potem rzucę się w wir znajdowania do nich najlepszego DAPa. Aczkolwiek sporo osób wskazuje X5ii jako bardzo dobry grajek do nich, co trochę mnie martwi (bo nie będę mógł sobie nic nowego kupić) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączenie T4g i B1 sens ma. Przy Oppo i przy 750i. Wychodzi fajna mobilna kanapka - DAP ze sporą mocą i dotykowym graficznym interfejsem. Nawet wymiarowo zgodna. Dość ciężka.

 

Z AK120 ma to mniejszy sens, ten jego LineOut jest trochę dziwny . 120 daje sobie znakomicie radę z wieloma nausznikami czy trudnymi dokami na wynos. Ale do "kanapowego" napędzenia T70 czy jakiś PM-2 ma to sens.

 

Ogólnie wzmacniacz do sensownego DAPa daje poczucie "Mocy" i większej swobody. i dobrze kiedy jest w miarę neutralny (zakładając, że charakter naszego playera lubimy). Jak nie lubimy to rozwiązaniem jest DAC/AMP, z własnym charakterem.

 

Szkoda, że swobodne mocowo DAPy jak Teac czy wspomniany tu "Kuper" mają tak bezsensownie opracowane interfejsy użytkownika. Jakaś "audiofilskość" ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie te interfejsy nie są bezsensowne, tylko nie zaprojektowali ich ludzie z Cupertino ;)

Czytam akurat najnowszą książkę o Jobsie i utwierdzam się w przekonaniu, że sukces Appla to sukces "wizji humanistycznej" podparty znakomitą robotą inżynieryjną, a w takim Teacu interfejs projektują pewnie ci sami inżynierowie, którzy zaprojektowali urządzenie.

 

W łączeniu DAP'a ze wzmakiem nie zawsze chodzi o zmiany, mi np. ZX1 nie wysterował sam z siebie ER4S, więc szukałem wzmaka, który dodałby czystej mocy, nie "psując" przy tym dźwięku. Dźwięk ZX'a mi pasował, ale okazało się, że B1 zrobił coś jeszcze, dał wartość, której nie oczekiwałem. Gdyby ZX sam z siebie poprawnie wysterował mi ER4S, nie szukałbym wzmaka do niego. TEAC nie potrzebuje jak dla mnie wzmacniacza, ale okazało się że bardzo przyjemne gra z T4G i chcąc nie chcąc czasami sobie kanapkuje te dwa sprzęty ot tak, dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma te same bebechy co Sport, ale jak dla mnie jest troche od niego jaśniejszy, mocy wydaje mi sie że ma tyle samo.

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ak120 to dobry player? I tak i nie ;). Z nausznymi słuchawkami nawet tymi bardziej wymagającymi brzmi bardzo dobrze i nic nie brakuje ale już z CIEMami jest średnio. Scena jest szeroka i głęboka ale średnica jest strasznie zapiaszczona ( oczywiście na CIEMach), przez co cała przyjemność ze słuchania znika. Przyjemnie aczkolwiek nie bardzo dobrze brzmi to połączenie w muzyce elektronicznej ( choć brakuje wypełnienia i dolnego pasma) i niektórych kawałkach jazzowych. Dla przykładu questyle qp1r z h8p brzmi jeszcze gorzej niż z ak120. Czy więc trzeba hejtować questyle? Na pewno nie, bo ze słuchawkami wokółusznymi brzmi krótko mówiąc rewelacyjnie i chyba większość osób, które miały styczność z tym playerem może to potwierdzić ;). Wydaje mi się, że znalazłem kompana dla h8p ale aby mieć 100% pewność napiszę później, na razie mogę powiedzieć, że jest to taczka 5g w mega męskim różowym kolorze :D.

 

IMG_0134.JPG

 

Miłej soboty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno ma te same bebechy co Sport, ale jak dla mnie jest troche od niego jaśniejszy, mocy wydaje mi sie że ma tyle samo.

 

A odtwarza FLAC'ki ? Na niektórych stronach w sieci można znaleźć info że tak, a na innych że nie.. jak to z tym jest naprawd

Przed chwilą ściągnąłem jeden kawałek we flacu i Jam go odtwarza bez problemu, czyli jednak czyta flac :)

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

DSC_0092.jpg

 

Pono Player, zbalansowany kabel @JimmiDragon i Lime Ears Aether. Jak to gra? Jak powiem, że porównywalnie do Stax 009, to bardzo nie skłamię. Przestrzeń, precyzja, nasycenie i muzykalność - połączenie cech, które trudno spotkać razem w jednym torze. Minusy oczywiście są - wkładanie i wyjmowanie, efekt mikrofonowy i okazjonalne "łapanie" tętnicy w uchu, bateria Pono mogłaby być też lepsza, mógłby mieć DACa, itd, ale jeśli chodzi o SQ, to mistrzostwo.

Edytowane przez hechlok
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC_0092.jpg

 

Pono Player, zbalansowany kabel @JimmiDragon i Lime Ears Aether. Jak to gra? Jak powiem, że porównywalnie do Stax 009, to bardzo nie skłamię. Przestrzeń, precyzja, nasycenie i muzykalność - połączenie cech, które trudno spotkać razem w jednym torze. Minusy oczywiście są - wkładanie i wyjmowanie, efekt mikrofonowy i okazjonalne "łapanie" tętnicy w uchu, bateria Pono mogłaby być też lepsza, mógłby mieć DACa, itd, ale jeśli chodzi o SQ, to mistrzostwo.

"Wariat" jeden, nawet zdjecia robil w sluchawkach :D.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności