Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, hammerh34d napisał(a):


Ja pierdziu…
Jaką pojemność cieplną może mieć taka słuchawka? To nie jest lity metal, tylko cienka wydmuszka. Po kilkunastu sekundach w uchu będzie mieć temperaturę ciała.
Jedyny mięsień w okolicy ucha jaki mógłby zmienić percepcję dźwięku to mięsień strzemiączkowy. Tyle że on jest na tyle daleko od kanału słuchowego, że kaman :)
Imho ofkors. Ale ja medykiem jestem, więc może się nie znam…

 

Jest dokładnie tak jak mówisz. Wkładając piano forte pierwszy kontakt może być nieprzyjemny ale po doslownie paru sekundach już tego nie czuć. Porównać to można do zakładania każdych iemów na zewnątrz w zimie. Nic nadzwyczajnego. 

 

Co do wygody Finali to idealnie się układają w uchu i pomimo wagi łatwo o nich zapomnieć zwlaszcza że mają taki otwarty charakter. Nie można jednak ciągnąć za kabel i gwałtownie ruszać glówą bo wtedy mogą wypaść.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał(a):

Jedyny mięsień w okolicy ucha jaki mógłby zmienić percepcję dźwięku to mięsień strzemiączkowy. Tyle że on jest na tyle daleko od kanału słuchowego, że kaman :)

Mi chodzi o "odruch" przykurczenia mięśni od zimnego, nieraz wychodząc zimą na dwór (mimo założonej czapki)  miałem na czaszce za uszami skurcze na tyle mocne, że aż bolesne. Nawet jak zakładam mocniej ściskające słuchawki wokółuszne, to coś takiego mi się przytrafia, czy podczas czyszczenia kanału patyczkiem. Przy niektórych słuchawkach nawet ma znaczenie, czy słucham na stojąco, czy leżąc w łóżku, zwłaszcza ilość basu potrafi się zmieniać, przez to, że inne mięśnie pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mi chodzi o "odruch" przykurczenia mięśni od zimnego, nieraz wychodząc zimą na dwór (mimo założonej czapki)  miałem na czaszce za uszami skurcze na tyle mocne, że aż bolesne. Nawet jak zakładam mocniej ściskające słuchawki wokółuszne, to coś takiego mi się przytrafia, czy podczas czyszczenia kanału patyczkiem. Przy niektórych słuchawkach nawet ma znaczenie, czy słucham na stojąco, czy leżąc w łóżku, zwłaszcza ilość basu potrafi się zmieniać, przez to, że inne mięśnie pracują.


Rozumiem, fakt też, że percepcja jest osobniczo zmienna. Pis i low.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monotematycznie, ale to jest magia, więc chcę w tym spektaklu uczestniczyć jak najdłużej. To jest ta muzyczna prawda płynąca z niczym nieskrępowanego przekazu muzycznego 😀. Wczoraj słuchałem cały dzień na home office i dzisiaj będzie podobnie. Zamieniam tylko na SP3000 gdy ładuje się Hugo 2 (idealnie zgrywają się z nim Piano Forte)…😀

IMG_4143.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2024 o 19:44, hammerh34d napisał(a):

Jedyny mięsień w okolicy ucha jaki mógłby zmienić percepcję dźwięku to mięsień strzemiączkowy. Tyle że on jest na tyle daleko od kanału słuchowego, że kaman :)

Mięsień strzemiączkowy zmienia percepcję dźwięku w taki sposób, że w warunkach nadmiernego hałasu kurczy się i odciąga podstawę strzemiączka od okienka owalnego, utrudniając w ten sposób przekazywanie drgań na to okienko - w ten sposób dochodzi do tłumienia głośnych dźwięków o około 20 dB. Chroni to kosteczki słuchowe przed nadmiernymi ruchami, a także komórki rzęskowe, znajdujące się w ślimaku, przed uszkodzeniem - niestety, uszkodzenie komórek rzęskowych jest nieodwracalne i wtedy jedynym remedium jest aparat słuchowy. Nie sądzę, żeby zbyt zimna obudowa słuchawek dokanałowych powodowała skurcz mięśnia strzemiączkowego ;)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kajetanjazz napisał(a):

@kuman mało poręczny na batalię 

Ale faktycznie wygląda jak miniaturowa radiostacja polowa. "Ja Brzoza, ja Brzoza, Grab, jak mnie słyszysz?" ;)

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wiedziałem, bo moglibyśmy się spotkać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał(a):

Szkoda, że nie wiedziałem, bo moglibyśmy się spotkać 

No szkoda jak byłeś w Krakowie. Chciałem podskoczyć do Michała z mp3, ale go akurat dzisiaj nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam trzydzieści parę kilometrów od Krakowa. 45 minut pociagiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Ja mieszkam trzydzieści parę kilometrów od Krakowa. 45 minut pociagiem

Tak pamiętam. Fajnie w tym Krakowie. Jestem w drodze ze Starachowic do Oławy. Chciałem dzisiaj przespać się w Krakowie i trochę się tutaj pokręcić.

20240410_194728.jpg

 

20240410_194351.jpg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Przecież  Kraków nie po drodze :D 😀 

Widzisz jak się poświęcam (nadrabiam pewnie 50km), jak mi zależy żeby być w tym Waszym pięknym mieście. :P 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kałach + BGVP DMA 

W skrócie w BGVP króluje dół jest masywny i sprężysty ze świetna kontrolą potrafi niesamowicie uderzyć przy czym nie wchodzi na średnicę która jest pełna barw, bogato nasycona, gładka, przyjemnie podane detale, wokal jest naturalny kobiecy nawet słodki doskonała rozdzielczość i obrazowanie średnica nie ma w sobie żadnej ostrości ani suchości jest wciągająca, holografia na wysokim poziomie scena trójwymiarowa separacja kanałów doskonała, góra czytelna jasna i gładka nie sypie detalami świetnie uzupełnia średnicę.

Dna napewno nie nadają się do analizy nie mają nic wspólnego z surowym technicznym i dla mnie nudnym graniem,są mega wciągające łatwe w odbiorze dają dużo frajdy z odsłuchów, "czuć" w nich muzykę.

Czapki z głów świetny iem za 300 baksow 😉

IMG_20240412_110503688_PORTRAIT.jpg

Edytowane przez sheffunio
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2024 o 21:19, Kajetanjazz napisał(a):

Zestawik w podróż przedni DSC_0144.thumb.jpeg.1d2f3bc0eef2c6322d4667825a51e346.jpeg

 

i nowe druty (z graphene) w kabelkach od Marco Custom Cables :) 

DSC_0146.thumb.jpeg.7fa1300a9ff2544ebddf675124106828.jpeg

To jest steampunk...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dirian napisał(a):

Mest Indigo + DX260. 

 

Świetne IEM-y, wyraźna poprawa względem MKII i na jakiś czas przerwa w gonieniu 🐇 :) 

 

IMG_8186.jpeg

Pięknie, ale widzę że wtyk 2 pin wysuwa się ze słuchawki tak jak w mkii.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności