Skocz do zawartości

Streamer / transport / bridge do 16 tyś. Eversolo, Auralic Aries, Lumin ?


Rekomendowane odpowiedzi

Testuję właśnie Eversolo A6 master i gra mi lepiej niż prosto z MacBookAir, co jest dla mnie zaskoczeniem.

Więc skoro można lepiej, to myślę nad zakupem czegoś nowego lub używanego w budżecie do 16 tyś.

Co będzie przed streamerem: dysk NAS z plikami audio, Ethernet RJ45 (być może też switch/adapter optyczny), Tidal, kiedyś może też Qobuz i Roon

Co będzie za streamerem: kabel raczej USB, Chord Dave -> Enleum 23R -> Susvara

Co mi chodzi po głowie:

- Eversolo A6 master (właśnie gra i jest "nieźle")

- Eversolo A8 - chyba ma podwójny femto-zegar; może zagra ciut lepiej? może ktoś z Was porównywał? tylko DACa i AMPa już nie potrzebuję więc nie wiem czy nie więcej osiągnę płacąc za dedykowany streamer / transport / bridge

- Lumin U2 mini

- Lumin U2 (używany) - podoba mi się idea switcha optycznego i dedykowany LPS, podobno ma lekko zaokrągloną górę, co mnie lekko martwi, bo wolę rozświetloną

- Auralic Aries G2.1 (używany)  - nie ma wejścia Ethernetu optycznego, ale podobno ma bardziej agresywną górę niż U2

- czy warto rozważać Opto-DX? optical Rendu?

 

Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Samuel_ napisał(a):

wersja budżetowa - volumio rivo plus lepszy zasilacz (np. od mozgaudio będzie dobry),

wersja top - Grimm mu1

Tak, czytałem o tym Grimm i niestety nie mieści się w zadanym budżecie.

Jaki top do 16 tyś? Może być używany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Tak, czytałem o tym Grimm i niestety nie mieści się w zadanym budżecie.

Jaki top do 16 tyś? Może być używany...

musisz posłuchać i wybrać, co dla Ciebie lepsze; osobiście brałbym coś z najnowszej produkcji z uwagi na technologie i to, jak szybko ona się zmienia, może AURALIC Aries G2.1, jest obecnie promka w mp3store, może Michał z uwago na to, że jesteś stałym klientem i trochę już u niego kupiłeś, kapkę jeszcze odejmie i uda się przy lekkim przekroczeniu budżetu. Technologia w dacach, streamerach zmienia się tak szybko, ze wg mnie nie ma co brać rupieci, bo 2 lata w tej technologi to już stare dzieje; z mojego doświadczenia wynika, że słuchawki po upływie lat trzymają poziom i nie odbiegają dramatycznie od tego, co się pojawia na rynku (np. susvara, stare utopie itd.), podobnie ze wzmacniaczami, natomiast daci/streamery już trochę inaczej, choć dave w dalszym ciągu trzyma poziom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Samuel_ napisał(a):

musisz posłuchać i wybrać, co dla Ciebie lepsze; osobiście brałbym coś z najnowszej produkcji z uwagi na technologie i to, jak szybko ona się zmienia, może AURALIC Aries G2.1, jest obecnie promka w mp3store, może Michał z uwago na to, że jesteś stałym klientem i trochę już u niego kupiłeś, kapkę jeszcze odejmie i uda się przy lekkim przekroczeniu budżetu. Technologia w dacach, streamerach zmienia się tak szybko, ze wg mnie nie ma co brać rupieci, bo 2 lata w tej technologi to już stare dzieje; z mojego doświadczenia wynika, że słuchawki po upływie lat trzymają poziom i nie odbiegają dramatycznie od tego, co się pojawia na rynku (np. susvara, stare utopie itd.), podobnie ze wzmacniaczami, natomiast daci/streamery już trochę inaczej, choć dave w dalszym ciągu trzyma poziom. 

Coś w tym pewnie jest, tylko że:

- Aries G2.1 wyszedł około czerwca 2021,

- Eversolo A6 gdzieś pod koniec 2022,

- Lumin U2 około marca 2023,

- Eversolo A8 pod koniec 2023,

więc jeśli się kierować tym argumentem to bardziej Lumin U2 albo Eversolo A8 a nie Auralic 2.1.

Są nowsze Auralic-i, np. G2.2 i podobno G3, tylko ceny coraz bardziej kosmiczne / coraz bliższe wspomnianego Grimm-a.

 

@Swordfish_ - Ty chyba testowałeś Auralic-i. Miałeś może okazję posłuchać też Eversolo A8 albo Lumina U2 ?

 

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, konrad_a napisał(a):

Coś w tym pewnie jest, tylko że:

- Aries G2.1 wyszedł około czerwca 2021,

- Eversolo A6 gdzieś pod koniec 2022,

- Lumin U2 około marca 2023,

- Eversolo A8 pod koniec 2023,

więc jeśli się kierować tym argumentem to bardziej Lumin U2 albo Eversolo A8 a nie Auralic 2.1.

Są nowsze Auralic-i, np. G2.2 i podobno G3, tylko ceny coraz bardziej kosmiczne / coraz bliższe wspomnianego Grimm-a.

 

@Swordfish_ - Ty chyba testowałeś Auralic-i. Miałeś może okazję posłuchać też Eversolo A8 albo Lumina U2 ?

 

racja, myślałem, że aries nowszy, faktycznie nowe to są te wyższe modele, tak jak wyższe vegi, tylko, że z cenami powariowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackromek napisał(a):

Osobiście posiadam Lumin U2 mini dla mnie rewelacja konfiguracja podobna Nas + Tidal + Qobuz czasem Roon , świetne bez problemowe doskonale grające urządzenie 

Jak wygląda Twój tor?

Czy wysokie tony przy Luminie są ostre, czy lekko wygładzone na górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki Nas synology  , Tidal , Qobuz  po Lan do Lumina ( Router>Switch kabel Swiatłowód Switch > rj45 Lumin  ) Konwerter Matrix Spdif > II2S > Matrix sabre Pro , na tym samy dac stosowałem dwa transporty plików Cayin Idap i cambridge stream magic , Lumin wyraźnie jest lepszy na pewno nie gra ostro  aha współpraca Roon , Aplikacja 100% polecenia 

2 minuty temu, blackromek napisał(a):

Pliki Nas synology  , Tidal , Qobuz  po Lan do Lumina ( Router>Switch kabel Swiatłowód Switch > rj45 Lumin  ) Konwerter Matrix Spdif > II2S > Matrix sabre Pro , na tym samy dac stosowałem dwa transporty plików Cayin Idap i cambridge stream magic , Lumin wyraźnie jest lepszy na pewno nie gra ostro  

 

Edytowane przez blackromek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackromek napisał(a):

Pliki Nas synology  , Tidal , Qobuz  po Lan do Lumina ( Router>Switch kabel Swiatłowód Switch > rj45 Lumin  ) Konwerter Matrix Spdif > II2S > Matrix sabre Pro , na tym samy dac stosowałem dwa transporty plików Cayin Idap i cambridge stream magic , Lumin wyraźnie jest lepszy na pewno nie gra ostro  aha współpraca Roon , Aplikacja 100% polecenia 

 

Dzięki. Trochę mnie martwi to "na pewno nie gra ostro", bo ja lubię wyraźną górę.

Testowałeś jak grają instrumenty smyczkowe? Jak ktoś mocno przejedzie po strunach skrzypiec, czy wiolonczeli, to jest na górze "wyraźnie chropowato" czy "lekko roztarte" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, blackromek napisał(a):

musiałbym sprawdzić na pewno przez aplikację firmową gra bardziej wyraźnie i z bardziej sprężystym basem vs Roon 

To sprawdź i daj znać proszę.

BTW: Podobnie ma Eversolo A6 Master z Tidalem - z wewnętrznej apki Tidal gra wyraźniej niż przez Tidal Connect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2024 o 08:15, blackromek napisał(a):

podaj może jakiś kawałek na którym mam to sprawdzić , ale do końca nie będzie to dla ciebie wiarygodny test bo dac mamy zupełnie inne i to bardziej chyba wpłynie na sq  choć jakości transportu bym nie pomijał bo sam się  o tym przekonałem 

Nigel Kennedy - To Shiver, Frozen - tam są na początku takie 3 mocne ataki skrzypiec

2Cellos - Smooth Criminal - ostre pociągnięcia wiolonczelami

Apocalyptica - Nothing else matters - tak w 3/4 kawałka, też wiolonczele

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał(a):

Poczekaj jak dojedzie do Polski S1 Auralica.

Podobno Aries S1 przed upgrade PSU jest lekko poniżej G1, a po upgrade PSU blisko/może ciut powyżej G1.

Ja chyba spróbuję podejść do poziomu Aries G2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy trwają. Ilość kombinacji do porównania na 1 kawałku (Lumin, Aries, Eversolo, MacBook) x (coax, optical, USB) x (Tidal Connect, JPlay, Roon, native player) to....

 4 x 3 x 4 = 48

Chyba dobrze że nie mam porządnego przewodu coax, bo będzie tylko 24.

 

PXL_20240430_164120530.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności