Skocz do zawartości

Wzmacniacz i kabel balance do edition xs, 1500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Szukam gratów jak w temacie. Mam ifi zen dac v2, ale nie daje rady przy XS. Mam jeszcze słuchawki 1060c, ale raczej pójdą na sprzedaż. 

Trochę poczytałem o ampach i na tą chwilę wychodzi że najlepiej kupić EARMEN ST-AMP albo Fiio K7 bt. Tylko nie wiem, który tych dwóch będzie lepszy i też przyszłościowy. Może jest jeszcze jakiś amp warty uwagi?

Jeżeli chodzi o kabel to już się totalnie nie znam, byle żeby działał i nie był drogi.

 

Budżet to ogólnie 1500 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś trafił :D

 

Mam Edition XS (po balansie), mam ST-AMPa, miałem K7, którego wymieniłem na ST-AMPa. ST-AMPa mam na sprzedaż w dobrej cenie, bo kupiłem Aune S17 Pro. 

 

Testowałem oba klocki razem bardzo intensywnie m.in. na Edition XS. ST-AMP był dla mnie upgradem K7, którego sprzedałem. Nie było deklasacji, ale było lepiej. Większe dociążenie w średnicy i pazur, co dobrze się paruje z neutralnymi planarami hehemana. Z jednej strony transparentność, z drugiej ujarzemienie sybilantów, którymi XS potrafi sypnąć. Nieco większa, bardziej "trójwymiarowa" scena.

 

Co do kabla do XS, może się ktoś wypowie, ja mam Openheart z Aliexpress i jest OK. 

 

 

Edytowane przez Silu00
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do Arii droższy przewód 16 core z miedzi srebrzonej, teraz mam Openhearta z Ali jak @Silu00 i jest tak samo ok, różnicy nie zauważyłem. Miękki, nie pamięta zbytnio zagięć, nie zżółknie po czasie. Ale generalnie raczej możesz kupić jakikolwiek byle nie jakiejś parszywej jakości. Przewody OH to po prostu dobry standard.

 

PS. Jesteś pewien, że potrzebujesz do XS mocniejszego wzmacniacza? To dość łatwe do napędzenia słuchawki. Na razie zamów przewód zbalansowany i możliwe że wystarczy ci Zen Dac, po balansie ma o połowę więcej mocy.

Edytowane przez Leairve
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, buba008 napisał(a):

Oba ampy miały dosyć mocy? K7 kusi mnie wersja BT, ale nie wiem czy ST AMP nie będzie bardziej przyszłościowy. 

Macie jakiegoś linka do tych kabli od sprawdzonego sprzedawcy? 

 

K7 ma ogromny zapas przy takich słuchawkach. Choć osobiście nie wiem czy to dobra synergia z Edition XS, według mnie ten wzmacniacz gra sam z siebie coś pomiędzy przyciskiem XBASS w Zen Canie włączonym a wyłączonym jeśli chodzi o niskie partie. ;) 

 

Tu link: https://pl.aliexpress.com/item/1005005073861236.html

Tylko musisz dobry wybrać (4.4BAL to 2x3.5).

 

Dokleję to co napisałem wyżej:

Cytat

PS. Jesteś pewien, że potrzebujesz do XS mocniejszego wzmacniacza? To dość łatwe do napędzenia słuchawki. Na razie zamów przewód zbalansowany i możliwe że wystarczy ci Zen Dac, po balansie ma o połowę więcej mocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, buba008 napisał(a):

Oba ampy miały dosyć mocy?

Tak. Szczególnie po balansie. Oba ciągnęły też 250ohmowe DT150 po SE ze sporym zapasem. 

 

7 minut temu, buba008 napisał(a):

K7 kusi mnie wersja BT, ale nie wiem czy ST AMP nie będzie bardziej przyszłościowy. 

To już musisz wiedzieć, czego potrzebujesz. Jeżeli chcesz bluetooth, no to ST-AMP tego nie ma. Co do "bycia przyszłościowym", to nie wiem, czy rozumiem ten termin. Na pewno Edition XS nieco lepiej się parował i brzmiał na ST-AMPie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, buba008 napisał(a):

Na tą chwilę słyszę że zen dac po singlu nie daję rady. Nie wiem jak będzie po BAL. @Leairve może coś innego zamiast k7?

 

 

Niestety sam mam Arie które grają inaczej niż XS więc ciężko jest mi doradzić pod względem synergii. Zależy też czego oczekujesz.

 

Jeśli miałbym coś zasugerować to może wziąć ten tani przewodzik który wskazał @mantr, bo jest w sklepie mp3store na Allegro, więc odchodzą koszty wysyłki ze smartem i zacząć od sprawdzenia efektów z Zen Daciem. To jest urządzenie zbalansowane, reklamowane do użycia w ten sposób. Być może efekt będzie zadowalający ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ST-Amp wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, tym bardziej że @Silu00ma go zdaje się w fajnej cenie. Sam bym pewnie się zgłaszał po zakup jakbym nie miał na czym słuchać, bo generalnie sprzęt zbiera ciekawe opinie na hedfaju (choć to wiadomo zawsze najlepiej posłuchać samemu). 

 

Sam co prawda nie mam Edition XS ale mam nieco wyżej plasowane Arje i one mi super grały z Toppinga A30 Pro, więc podejrzewam że z takiego znanego i lubianego SMSL SP200 powinno być nie gorzej -> generalnie dla mnie to są wciąż ampy które załatwiają temat pewnie spokojnie 90% słuchawek na rynku. No ale ja to ja, mi tam ostatnio podchodzi granie nawet prosto z dziury iFi iDAC2 (choć z innymi słuchawkami) więc może zrobiłem się mniej wybredny. Co do przyszłościowości takiego wzmaka to  w przypadku A30 Pro trudno o jakieś inne wyjście słuchawkowe jeszcze chyba z tych popularnych ostatnimi czasy. Balansu nie ma ani jeden ani drugi, ale po przejściu na Bursona C3X P to nie powiedziałbym żeby nie wiadomo co się zmieniało, w sensie jak już to raczej charakterystyka samego sprzętu po prostu i jak ktoś lubi Bursony to mu to będzie grało i tyle :) Ja lubię ale to już dygresja i inny budżet, wiadomo. 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie dowierzam, że przejście w ZEN DACu z SE na balans 0,23W --> 0,33W zrobi tak dużą różnicę przy tych słuchawkach. Ale może niedowiarek ze mnie. 

Edition XS nie wymagają elektrowni, ale skalują się całkiem nieźle. Widzę teraz po S17 Pro. To, że jest wystarczająco głośno to nie wszystko. 

Edytowane przez Silu00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Silu00 napisał(a):

Osobiście nie dowierzam, że przejście w ZEN DACu z SE na balans 0,23W --> 0,33W zrobi tak dużą różnicę przy tych słuchawkach. Ale może niedowiarek ze mnie. 

Edition XS nie wymagają elektrowni, ale skalują się całkiem nieźle. Widzę teraz po S17 Pro. To, że jest wystarczająco głośno to nie wszystko. 

 

Z posta nie wiemy jak dużo nie daje rady. :) To wciąż o połowę mocy więcej. Sam mam Toppinga A90 kupionego dla świętego spokoju, żeby sobie nie musieć głowy zawracać takimi bzdurami jak wystarczająca moc, ale tak czy siak ten przewód to najtańsza opcja i pewnie sensownie jest od niej zacząć. W tym hobby mam wrażenie zawsze koniec końców przegrywa zdrowy rozsądek, ale nie skaczmy przecież od razu do takiego finału. Może @buba008 będzie tym pierwszym z umiarem i wzmacniaczem doszytym na miarę. :P

 

@buba008 Właściwie to skoro jest już Zen Dac, to o ile poza mocą jego brzmienie ci odpowiada, zawsze możesz dołożyć Zen Cana. Wydatek w okolicach 600 zł za używany na OLXie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie też umiaru nie będzie :) ja też chciałbym ampa, który będzie jeszcze do bardziej wymagających słuchawek, na później. Wiadomo że ta kwota nie pozwala na wiele, ale chcę wydać pieniądze najlepiej jak to możliwe. Can gdzieś czytałem że nie bardzo sobie radzi z XS sam nie wiem dlaczego, bo specyfikacja dużo nie odstaje, ale jestem za krótki w temacie żeby to ogarnąć. Na youtube słyszałem że k7 to godny następca ZEN CAN, a skoro EARMEN ST-AMP może być lepszy to dlaczego nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, buba008 napisał(a):

Pewnie też umiaru nie będzie :) ja też chciałbym ampa, który będzie jeszcze do bardziej wymagających słuchawek, na później. Wiadomo że ta kwota nie pozwala na wiele, ale chcę wydać pieniądze najlepiej jak to możliwe. Can gdzieś czytałem że nie bardzo sobie radzi z XS sam nie wiem dlaczego, bo specyfikacja dużo nie odstaje, ale jestem za krótki w temacie żeby to ogarnąć. Na youtube słyszałem że k7 to godny następca ZEN CAN, a skoro EARMEN ST-AMP może być lepszy to dlaczego nie. 

 

Miałem w pewnym momencie jednocześnie obok siebie Zen Stacka i FiiO K7 i faktycznie. Grały zdecydowanie inaczej. Ciężko mi było określić który grał lepiej, chyba żaden. Jeśli chodzi o formę i funkcje wolałem Zen Stacka, ale stosunek ceny do jakości (do oferowanego dźwięku i wzmocnienia) w przypadku FiiO K7 był nieporównywalnie lepszy. To taki zamiennik Zen Stacka za 60% ceny. Więc nigdy bym ci zdroworozsądkowo nie polecił Cana, gdybyś DACa już nie posiadał. W tym kontekście nie ma źle i w jednym i w drugim przypadku. ;)

 

PS. Że Can sobie nie poradził z XS to jakaś kompletna bzdura. Może ktoś pomylił napędzenie z synergią...

Edytowane przez Leairve
nie stosunek jakości, tylko ceny do jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Leairve napisał(a):

ale tak czy siak ten przewód to najtańsza opcja i pewnie sensownie jest od niej zacząć.

zgoda, natomiast jednym z wymagań autora, prócz napędzenia Edition XS (lepiej lub gorzej, na styk lub nie), jest sprzęt na przyszłość. Ciężko określić 0,22W-0,33W z dziurki przyszłościowym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Silu00 napisał(a):

zgoda, natomiast jednym z wymagań autora, prócz napędzenia Edition XS (lepiej lub gorzej, na styk lub nie), jest sprzęt na przyszłość. Ciężko określić 0,22W-0,33W z dziurki przyszłościowym :) 

Tak, ale to jest napisane w kontekście zakupu. Wymaganie zakupowe nie aplikuje się przecież do sprzętu obecnie posiadanego.

O przyszłościowość można zadbać później, w przyszłości. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zen dac to mój pierwszy dac i trochę już nuda bo nie wiem jak grają inne sprzęty. EARMEN jest w sumie w dobrej cenie u producenta. Teraz mogę do zen dac dołożyć EARMEN lub EARMEN będzie sam i zen na sprzedaż. Kolejna opcja to K7 i zen na sprzedaż. I Screenshot_20240227_221344_Chrome.thumb.jpg.613cc6158790cb163a159d3a3380cf24.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Leairve napisał(a):

Wymaganie zakupowe nie aplikuje się przecież do sprzętu obecnie posiadanego.

Pytał się o konkretne klocki do kupienia, to odpowiadaliśmy. 

 

@buba008 promka killer, jeżeli nie dowalą dziwnych kosztów wysyłki. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, buba008 napisał(a):

Zen dac to mój pierwszy dac i trochę już nuda bo nie wiem jak grają inne sprzęty. EARMEN jest w sumie w dobrej cenie u producenta. Teraz mogę do zen dac dołożyć EARMEN lub EARMEN będzie sam i zen na sprzedaż. Kolejna opcja to K7 i zen na sprzedaż. I Screenshot_20240227_221344_Chrome.thumb.jpg.613cc6158790cb163a159d3a3380cf24.jpg

 

 

E no, w cenie 945 zł to nie ma się raczej nad czym zastanawiać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wysyłka z Serbii to chyba vacik będzie doliczony ?

Cytat

 International shipments may be a subject to tariffs, duties, value added taxes (VAT) and other customs fees, and they vary from Country to Country.

 For foreign orders, please allow 1- 4 weeks for delivery. Shipping times are out of our control and customs can cause delays in processing packages.

 Country fees are the responsibility of the customer/recipient.

 International customers should contact their local customs office for details on how customs are assessed and collected.

 Packages refused by customers due to customs duties, taxes, or other fees are defined as "abandoned" in the destination country by the courier and are not eligible for refunds.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może być na rzeczy, bo przy części produktów mają zaznaczone że są "wysyłane za darmo z magazynu w Unii Europejskiej". Nie ma takiej informacji przy ST-AMPie.

 

Tu przykład:

https://earmen-eu.com/products/earmen-tradutto

 

image.thumb.png.02bf4f603ab8d2eca2ae09b50182b1a2.png

 

Cena tak czy siak wyjdzie w najgorszym wypadku jak za używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności