Skocz do zawartości

Nowy DAC/AMP


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2500zl do wydania. Chcę kupić jakieś nowe combo, grające szerzej i bardziej szczegółowo od xDuoo TA-10. Po prostu prezentujące wyższy poziom grania. Zastanawiam się nad FiiO K9 i Ifi Zen Dac + Zen Can. 
Zen dac i can są genialne ale o szczegółach niech napiszą osoby mające porównanie z innymi

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam ta-10 , ale szczegółowość i szerokośc nie jest domeną Zen Stacka. Odpuściłbym sobie. Ani Zen Stack, ani K9, ani Gustard a20h nie zagrały mi tak szeroko jak Hifiman ef400. Szerokość jest jego bardzo mocnym atutem, niestety, ale szczegółowość już nie. Tutaj @Silu00 może więcej napisze, bo parował urzadzenie z różnymi wzmakami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, side napisał(a):

Tutaj @Silu00 może więcej napisze, bo parował urzadzenie z różnymi wzmakami. 

EF400 jako AiO potrafi otworzyć każde słuchawki, szczególnie w trybie NOS, pełna zgoda z @side. Ale jak wspomniał, będzie to kosztem mikrodetali. Ja używałem EF400 solo właściwie wyłącznie do gier (single player) ew. muzyki filmowej, gdzie jego filmowa prezentacja dźwięku, scena i wygar na dole robiły robotę. Ale do muzyki ogólnie używałem go jako DAC z Earmen St-AMP. W tym kombo średnica dostawała pazura, uspokajała się krzykliwa góra, robiło się transparentnej, z większym detalem. Scena jest podobna, ale zaczyna być lepiej poukładana i bardziej "3d". Bardzo polecam to kombo, już można poczuć wiatr high-endu za grosze :)  I jesteśmy zabezpieczeni na wiele różnych synergii. Mamy tryb OS/NOS W EF400, mamy oba klocki solo. Każda konfiguracja brzmi nieco inaczej.

 

A czemu za grosze?

Można kupić EF400 Open Box bezpośrednio od producenta za 309 dolarów.

Sprzedaję ST-AMPa, bo w zeszłym tygodniu zamieniłem go na Aune S17 Pro. Sprzedam go za grubo poniżej tysiąca, bo za tyle kupiłem go na tym forum. 

Zmieścisz się w ~ 2000zł, czyli z zapasem. Do rozważenia, jakby co zapraszam na PW :) 

 

Nie słuchałem K9 (miałem K7), ale moim zdaniem nie ma możliwości, żeby zagrał lepiej niż powyższy stack. A EF400 jako DAC to świetna baza do późniejszej rozbudowy o konkretne wzmacniacze. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrócie xDuoo XD05 Pro. Na naszym forumowym bazarku jest oferta z dodatkowym modułem AKM w zestawie, całość w rewelacyjnej cenie.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NuYam napisał(a):

Jako DAC- taki dac lampowy tda1541 w NOS z Niemiec

To jakaś robótka szkolna z ZPT? Początkowo miał to chyba być karmnik dla ptaków, ale potem plany się zmieniły?

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałam ostatnio i doszłam do pewnych wniosków. Aktualnie mam Sennhesiery HD600, Shure SRH840 i AKg K702. Planuję zakup Audeze MM-100. Nie chcę się pozbywać XDUOO TA-10, bo jego dźwięk nadal daje mi dużo przyjemności. Co do Hifimana EF-400, to recenzje wyglądają obiecująco, ale niestety spotkałam się też z informacjami o problemach z regulacją głośności i już na starcie zepsutymi egzemplarzami. Poza tym duża moc raczej nie sprawdzi się w przypadku Audeze MM-100. Poza FiiO K9 nic mi w tej chwili nie przychodzi do głowy. xDuoo XD05 Pro odpada, bo ma to być sprzęt wyłącznie stacjonarny. W końcu chcę kupić jakiś konkretny klocek, uzupełniający moje TA-10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak bardzo mylą się Ci co myślą, że XD05 Pro ze względu na nieduże wymiary odstaje od dużych stacjonarek :) 

Zasilacz liniowy albo zwykła mocniejsza ładowarka dająca 12V na wyjściu, pstryczek w tryb EXT i jest pełnoprawną stacjonarą 🔥 
Swoją drogą polecam niedawno opublikowaną recenzję od sympatycznego Serba :

 

 

Edytowane przez x86
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Maczek jest jakiś wybredny jeśli chodzi o urządzenia audio? Enyłej, EF400 od Hifimana to pierwsze co mi przychodzi na myśl w tym budżecie tym bardziej że cenowo nie zabija, a gra fajnie i ma dużo mocy + wszystkie najpopularniejsze wyjścia na froncie. Jedynie BT nie ma. Co do awaryjności to mój nie sprawiał mi kłopotu, wszystko było ok a lekki imbalans kanałów na początku skali nie odbiegał od tego co przytrafia się różnym innym sprzętom (z tym że tu przy dużej mocy niektórzy zgłaszali problematyczną regulację głośności, mi to nie przeszkadzało bo i tak zawsze w mikserze sobie ściszam jak coś). 

 

Z dzielonych klocków Topping D30 Pro + A30 Pro i brzmienie będzie inne przynajmniej w kontekście samego Zen Daca, którego nazwałbym małym Bursonem C3 Performance przynajmniej w kwestii samej barwy, bo już inne aspekty to lepsze w Bursonie. Can'a nie znam, ale kilku doświadczonych użytkowników swego czasu kończyło na takim secie posiadając wcześniej sporo droższe klocki i sobie chwaliło takie rozwiązanie. 

 

To takie na szybko propozycje z tych sprzętów które znam albo miałem. Jeżeli używane wchodzą w grę to w tym budżecie dostać można droższego FiiO K9 Pro zarówno na AKM'ie jak i ESS, czasem trafiają się nowe za 2999. Nie znam ani tych ani zwykłego K9, ale opinie przynajmniej wersja Pro zbierała raczej dobre. 

 

Inna sprawa że ten xDuoo X10 to też chyba sroce spod ogona nie wypadł i pytanie czy przesiadka na te wyżej wymienione da lepszą jakość czy jedynie inny smak w brzmieniu. Są tacy (społeczność ASR) którzy twierdzą że Toppingi są "best of the best" przynajmniej jeśli chodzi o pomiary, ale to temat rzeka... ;)

 

 

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał(a):

A Maczek jest jakiś wybredny jeśli chodzi o urządzenia audio?

Nie powinien, w zasadzie żaden aktualny system operacyjny nie powinien mieć problemów z rozponaniem i współpracą czyt. kompatybilnością bo pomimo ogromnej masy różnych sprzętów jakie wychodzą to i tak najczęściej wszystko opiera się na kilku typach interfejsów USB odpowiedzialnych za komunikację - wszędzie XMOSy, C-Media, Amanero, Saviaudio i chyba na tym koniec.

 

Strona Amanero, a cały świat pisze Amareno 😂

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo 05 pro mogę też polecić. Jakby był gdzieś do dostania w tym budzecie to wg mnie świetny wybór. Do tego możliwość wymiany op-ampow dla urozmaicenia zabawy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2024 o 05:53, Rafacio napisał(a):

To jakaś robótka szkolna z ZPT?

Przypomina mi mój (własnej robótki) zegar :

IMG_20240301_225638978_HDR.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności