Skocz do zawartości

Mojo2 vs Fiio Q15 vs Shanling H5 - amatorskie porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzieć że jestem cały obśliniony to jak nic nie powiedzieć …….

 

Mam nadzieje ze ucho już akomodowało każde z tych żrodeł.

 

wal prosto w oczy, jjestem gotowy na wszystko -jak by panie powiedziały „masz inna !?!?” W sensie czy coś z tej dwójki ma lepsza rozdzielczość/separacje niż modżo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem niezmiernie wyników porównania. Czaję się na H5 od jakiegoś czasu. Na co dzień korzystam z ibasso dx160, lotoo paw S1 i shanling up4 2022. Nie wiem czy H5 byłby sporym krokiem naprzód w ogólnej jakości dźwięku. Z dostępnych recenzji wynika, że barwowo by mi się podobał.

Wysłane z mojego ASUS_I002D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, Najner said:

Dzięki uprzejmości @Mayster oraz @kurop mam okazję posłuchać wymienionych w temacie sprzętów. Czas mam niestety tylko do soboty, więc jak macie jakieś konkretne pytania, to piszcie, postaram się odpowiedzieć w tym wątku. Słuchane będzie na wokół usznych planarach, dynamikach oraz IEMach.

 

Mojo2 Shanling H5 Fiio Q15.jpg

 

Obstawiam, że Mojo 2 będzie najlepszy, potem Fiio i na końcu Shanling🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Samo zdjęcie i zestawienie ich wielkości już jest ciekawe.

Nie sądziłem, że tak różnią się gabarytami.

Q15 jest dosyć spory, ale na co dzień w kieszeni noszę S21 Ultra, który jest jeszcze większy. Generalnie da się przeżyć w kieszeni nawet jako dacamp po BT.

 

5 godzin temu, zgreg napisał(a):

Możesz w porównaniu odnieść się też do sprzętów, które miałeś a mianowicie Shanling M8 i M3 ultra?

Skrobnę coś w wolnej chwili wieczorem, bo od wczoraj od piętnastej nie zrobiłem nic w pracy przez te sprzęty :D

 

 

6 godzin temu, Markonelli napisał(a):

Nie wiem czy H5 byłby sporym krokiem naprzód w ogólnej jakości dźwięku

Myślę, że to będzie dla Ciebie progres. H5 to świetne urządzenie i gra właśnie w taki sposób jak Paw S1 (miałem i lubiłem), tylko że lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Marceli napisał(a):

Dałbyś radę podłączyć do nich coś wysokoohmowego, np: Senki HD 650 i opisać swoje wrażenia?

Nie mam niestety nic takiego.

 

24 minuty temu, Palpatine napisał(a):

NajnerCzy masz możliwość przeprowadzenia ślepych testów na identycznym poziomie głośności aby spróbować rozstrzygnąć czy zmiany sygnatur są w ogóle zauważalne?

Mogę zaangażować narzeczoną w taką zabawę, w sumie czemu nie. Uwierz mi, że różnice w prezentacji sceny między tymi urządzeniami są bardzo duże nawet jak na moje, średnie ucho. Barwowo jest często podobnie, ale różnice w rozmieszczeniu instrumentów słuchać wyraźnie, Q15 gra też najswobodniej, z największą ilością powietrza. Z Meze i Aful5 te różnice są słyszalne od razu.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawy opis trzech brzdąców :) Nie wiem jak daleko H5 pada od H7 ale przynajmniej w tym drugim Shanling mocno albo inaczej, usilnie starał się zmienić typowe cechy dla świetnego chipa AKM 4499EX bo mam wrażenie iż z profesora starał się zrobić DJa i wyszedł z tego dres w operze :D Przyciemnione, gęste, grubą kreską kreślone, przestrzenne granie z świetną gradacją planów i przyjemnym rozdmuchaniem ale bez tej dynamiki, iskierki szaleństwa i zbyt pobłażliwie. Dobrze go wspominam ale HiBy R6 Pro II na podwójnym 4499EX to kompletnie inna, wyższa liga - Opera Wiedeńska pełną gębą. H7 lubi wyostrzone, jasno grające słuchawki, zaś R6P2 moim zdaniem dogada się z każdymi będąc wzorem neutralności.

 

Podsumowując wiele opisanych cech Q15 pasuje mi właśnie do R6P2 :)

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał(a):

H7 lubi wyostrzone, jasno grające słuchawki, zaś R6P2 moim zdaniem dogada się z każdymi będąc wzorem neutralności.

 

Może to być tak zwana szkoła grania Shanlinga, nie wiem czy słyszałeś np. M8? Osobiście nigdy nie porównywałem takich samych chipów znajdujących się w różnych urządzeniach.

 

9 godzin temu, zgreg napisał(a):

Możesz w porównaniu odnieść się też do sprzętów, które miałeś a mianowicie Shanling M8 i M3 ultra?

Shanlingi grały większym, mocniej kopiącym, grubszym dołem i głębszą sceną od wszystkich urządzeń z mojego porównania. M8 moim zdaniem grał na ogólnym poziomie Mojo2, ale z większą swobodą i sceną, kwestia preferencji. Jakbym miał wybrać któreś urządzenie i nie mógłbym używać EQ, to wciąż chyba wybrałbym M8. Mając do dyspozycji EQ wybieram Q15

 

@kuman Tak, sterowanie głośnością w h5 i q15 jest niezależne od telefonu, jak w Twoim Mojo2.

 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może pomyśle o wymianie Mojo 2 na Q15. Odkupiłem od jednego z kolegów z forum UM MEST MK II i wydaje mi się, że trochę właśnie brakuje mi szerokości sceny. Ktoś wie, czy mp3store w Warszawie ma na stanie takie cudo do odsłuchu?  Kupiłem "kołczan prawilności" do targania tych gratów więc w sumie wszystko mi jedno, czy to będzie Mojo2, czy Q15. Zyskał bym przynajmniej wsparcie dla BT i LDAC.   

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał(a):

Może to być tak zwana szkoła grania Shanlinga, nie wiem czy słyszałeś np. M8? Osobiście nigdy nie porównywałem takich samych chipów znajdujących się w różnych urządzeniach.

Przeskakiwałem z M8 prosto na H7. W M8 siedziały 4499EQ, a w H7 jeden 4499EX i czytając wtedy porównania SP2000 vs SP3000 to miałem wrażenie jakbym czytał o podobnych różnicach, które wystąpiły między tymi Shanlingami. M8 król muzykalności, mega gęsty i ocieplony, zaś H7 chudszy na średnicy, chłodniejszy ale ze znacznie bardziej rozciągniętą i rozdzielczą górą oraz precyzyjniejszy, przez co moim zdaniem lepszy technicznie. Szkoła brzmienia bez wątpliwości nastawiona na relaks ale mimo wszystko różnice były spore. Teraz korzystam ze stacjonarki Gustarda A20h na podwójnym 4497EQ. Inny producent ale tu właśnie udało mi się odznaleźć hybrydę dźwięku M8 i HiBy R6 Pro II. Mam świadomość, że nie ma sensu kierować się tylko i wyłącznie producentem i modelem chipa bo implementacja może wywrócić efekt końcowy o 180 stopni ale często utarte, pewne stereotypy mają odzwierciedlenie w rzeczywistości :) 

 

14 minut temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

UM MEST MK II i wydaje mi się, że trochę właśnie brakuje mi szerokości sceny.

A wysokości, rozciągnięcia w pionie też Tobie nie brakuje ? Dla mnie miały przeciętną scenę, a nawet małą uwzględniając ich cenę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to te słuchawki są dla mnie rozczarowaniem. Po tym jak kupiłem Focal Bathys nabrałem apetytu na na jakieś porządne słuchawki douszne które sprawią mi tyle samo radości z grania co Focale, ale będą zapewniały lepszy komfort termiczny w ciepłe dni. Naczytałem się na ich temat samych ohów i ahów, kupiłem porządny DAC Mojo2 i niestety nie uzyskałem efektu który by mnie powalił na kolana, a wydałem na ten duecik 5 razy więcej niż wydał bym na dobre TWSy typu AirPods Pro Gen.2. Nie dość, że nie ma przeskoku jakościowego który by mnie powalił to jeszcze muszę ciągać cały ten majdan ze sobą.   

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Doprecyzowałem brak skoku jakościowego
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Kurcze może pomyśle o wymianie Mojo 2 na Q15. Odkupiłem od jednego z kolegów z forum UM MEST MK II i wydaje mi się, że trochę właśnie brakuje mi szerokości sceny. Ktoś wie, czy mp3store w Warszawie ma na stanie takie cudo do odsłuchu?  Kupiłem "kołczan prawilności" do targania tych gratów więc w sumie wszystko mi jedno, czy to będzie Mojo2, czy Q15. Zyskał bym przynajmniej wsparcie dla BT i LDAC.   

 

Na twoim miejscu kupiłbym po prostu DAP-a. Też łaziłem swego czasu z telefonem i podpiętym pod niego dac-ampem i donglami. Zużywa się wejście usb w telefonie, plątanina kabli, a jak jeszcze ktoś zadzwoni i musisz odebrać, to trzeba odłączyć dzyndzla. Na zewnątrz używam małego dapa, którym steruję bez wyciągania go z kieszeni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

wydałem na ten duecik 5 razy więcej niż wydał bym na dobre TWSy typu AirPods Pro Gen.2

Nie no, nie róbmy jaj :D Miałem Mest2 kilka miesięcy i słyszałem AirPods Pro 2 - nie ma w ogóle porównania moim zdaniem, jeżeli chodzi o dźwięk. Napisz czego Ci brakuje, to doradzimy inne słuchawki, bo jeżeli aż tak Ci nie podeszły, to zamiast żonglować źródłem trzeba chyba spróbować z innymi dokami. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

Jeśli mam być szczery to te słuchawki są dla mnie rozczarowaniem.

Lajk za szczerość bo tak trudno o nią w tych czasach, a szczególnie w tym hobby ;) ale tak serio to daj jeszcze chwilę bo może pierwsze wrażenia nie były do końca obiektywne. Czasem potrzeba czasu by docenić walory nowego sprzętu - wiele razy dałem się na to złapać. Osłuchaj się bez żadnych porównań przez kilka dni i potem wróć do starej konfiguracji. Wtedy wszystko wyjdzie (lub nie) jak na dłoni :) 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Najner napisał(a):

Nie no, nie róbmy jaj :D Miałem Mest2 kilka miesięcy i słyszałem AirPods Pro 2 - nie ma w ogóle porównania moim zdaniem, jeżeli chodzi o dźwięk. Napisz czego Ci brakuje, to doradzimy inne słuchawki, bo jeżeli aż tak Ci nie podeszły, to zamiast żonglować źródłem trzeba chyba spróbować z innymi dokami. 

 

Ja nie twierdze, że różnicy nie ma, ale skoro za te IEMy w sklepie trzeba zapłacić od 6500-8500 zł + 2000 zł za DAC to jednak oczekiwał bym, że to będzie mega różnica w . dźwięku dla której był bym w stanie zrezygnować z wygody, a tak mam kupe gratów które muszę taszczyć ze sobą i majdający się kabel. Do tego utrudnione korzystanie z jednego z telefonów. Krótko rzecz ujmując nakład środków finansowych oraz utrata komfortu użytkowania jest niewspółmierna do skoku jakościowego w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę scenariusz słuchania muzyki poza domem.   

 

42 minuty temu, side napisał(a):

Na twoim miejscu kupiłbym po prostu DAP-a. Też łaziłem swego czasu z telefonem i podpiętym pod niego dac-ampem i donglami. Zużywa się wejście usb w telefonie, plątanina kabli, a jak jeszcze ktoś zadzwoni i musisz odebrać, to trzeba odłączyć dzyndzla. Na zewnątrz używam małego dapa, którym steruję bez wyciągania go z kieszeni.

  DAP w moim przypadku odpada. Używam tylko Tidal HiFi Plus oraz Apple Music w Hi-Ress, ewentualnie Qobuz. NIe mam nawet PC-ta w domu, jego miejsce zajął Tab S9 Ultra + tryb DeX.   

Edytowane przez AngelOfDeathPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AngelOfDeathPL napisał(a):

DAP w moim przypadku odpada. Używam tylko Tidal HiFi Plus oraz Apple Music w Hi-Ress, ewentualnie Qobuz. NIe mam nawet PC-ta w domu, jego miejsce zajął Tab S9 Ultra + tryb DeX.   

 

DAP ze streamingami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Najner napisał(a):

Nie no, nie róbmy jaj :D Miałem Mest2 kilka miesięcy i słyszałem AirPods Pro 2 - nie ma w ogóle porównania moim zdaniem, jeżeli chodzi o dźwięk. Napisz czego Ci brakuje, to doradzimy inne słuchawki, bo jeżeli aż tak Ci nie podeszły, to zamiast żonglować źródłem trzeba chyba spróbować z innymi dokami. 

 

Szukam słuchawek odpowiadających sygnaturą dzwięku Focal Bathys ;) Jesteś w stanie takie polecić? :)

13 minut temu, side napisał(a):

 

DAP ze streamingami?

Musze zgłębić wiedze na ich temat,ale... Kurde jeden telefon w jednej kieszeni, drugi telefon w drugiej kieszeni, do tego jeszcze DAP? Pewnie wyjde na ignoranta, ale jaka jest przewaga takie rozwiązania nad telefonem + mobilnym DACiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności